Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Miso miso den milaw gia xeirokinito boost alla gia aftomato clokarisma analoga me thn xrhsh ths CPU (like xpuscalar)

 

An yparxei tetoio prama kane ena screenshot na dw pou einai afth h kolorythmisi h dwse mou odhgies apo pou na thn energopoihsw..

 

jexases to :cool:

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς έτσι την πάτησα με την προηγούμενη βάση. Φαινόταν καλή μέσα στη συσκευασία αλλά στην πράξη... κλαύτα :(

Το πρόβλημα είναι ότι είναι τέτοια η απόσταση από το παρμπρίζ που είτε στους αεραγωγούς θα βάλω κάτι είτε... θα το κρατάω. Το Mio οριακά το έβλεπα με την original βάση-βεντούζα. Το P3300 με τα 2.8"... απλά φαντάζομαι τι δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Miso miso den milaw gia xeirokinito boost alla gia aftomato clokarisma analoga me thn xrhsh ths CPU (like xpuscalar)

 

An yparxei tetoio prama kane ena screenshot na dw pou einai afth h kolorythmisi h dwse mou odhgies apo pou na thn energopoihsw..

 

Πάτα παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της μπαταρίας και στο μενού που ανοίγει μπές options πάνω πάνω.Από τα tabs κάτω πήγαινε στο omap,κι επέλεξε cpu scaler.Δώσε του MIN SPEED και BOOST.Υποτίθεται οτι πιό πάνω έχεις δώσει ένα set cpu speed πχ 247 κι οτι η boost ταχύτητα αν την επιλέξεις θα είναι μεγαλύτερη.Αν θές πατάς και το extended για πειράγματα κατά τη γνώμη μου δεν χρειάζεται...Αν θές τίποτα πες μου

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο της μπαταρίας και στο μενού που ανοίγει μπές options πάνω πάνω.Από τα tabs κάτω πήγαινε στο omap,κι επέλεξε cpu scaler.Δώσε του MIN SPEED και BOOST.Υποτίθεται οτι πιό πάνω έχεις δώσει ένα set cpu speed πχ 247 κι οτι η boost ταχύτητα αν την επιλέξεις θα είναι μεγαλύτερη.Αν θές πατάς και το extended για πειράγματα κατά τη γνώμη μου δεν χρειάζεται...Αν θές τίποτα πες μου

 

Emena tetoia rythmisi den exei . :(

 

des kai to screenshot :(

http://i13.tinypic.com/2u554qd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση?Αυτη πρεπει να ειναι η προηγουμενη.
Link to comment
Share on other sites

Emena tetoia rythmisi den exei . :(

 

des kai to screenshot :(

http://i13.tinypic.com/2u554qd.jpg

 

Πήγαινε http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm

 

και κατέβασε στο 4.1 την έκδοση beta κι αν θές στείλε μου με pm το μαιλ σου να σου στείλω και την προηγούμενη για συγκρίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Για βάσεις προτείνω arkon.

Πολύ καλή ποιότητα.

Είχα μια απλή πριν, αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος. Η arkon, αν και λίγο ακριβή μου βγήκε άψογη.

Έχω τη low vibration και οι κραδασμοί είναι ελάχιστοι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος προμηθευτής στην Ελλάδα ή μόνο από internet η αγορά; Δεχόμεθα και pm για αποφυγή γκρίζας διαφήμισης :D

thnx johner

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος προμηθευτής στην Ελλάδα ή μόνο από internet η αγορά; Δεχόμεθα και pm για αποφυγή γκρίζας διαφήμισης :D

thnx johner

 

Eδώ θα βρείς μεγάλη ποικιλία.

 

H δική μου όπως βλέπω αποσύρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

http://img253.imageshack.us/img253/173/8968023eu.gif http://img253.imageshack.us/img253/8840/8386400kf.gif

 

Πολύ καλές οι Arcon αλλά και στα διπλά λεφτά. Αυτή η universal που βγαίνει σε 2 μεγέθη κάνει τα μισά (24,5 euro) χωρίς να έχει την μισή ποιότητα. Είναι πράγματι καλή. Δείτε τη. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://img253.imageshack.us/img253/173/8968023eu.gif http://img253.imageshack.us/img253/8840/8386400kf.gif

 

Πολύ καλές οι Arcon αλλά και στα διπλά λεφτά. Αυτή η universal που βγαίνει σε 2 μεγέθη κάνει τα μισά (24,5 euro) χωρίς να έχει την μισή ποιότητα. Είναι πράγματι καλή. Δείτε τη. :rolleyes:

Η ποιότητα δεν είναι ίδια.

Αυτή που δείχνεις είχα στην αρχή και την έκαψε ο ήλιος της Πάτρας!:p

Έλιωσε μέχρι και ο μηχανισμός μέσα.

Γενικά έτρεμε πολύ και η δική μου τουλάχιστον δε γύριζε σε landscape.

Η Arkon περιστρέφεται προς κάθε κατεύθυνση. Σκέψου οτι στηρίζεται σε μια μπάλα και γυρίζει πάνω σε αυτή.

Την παραπάνω που δείχνεις την είχα πάρει στα 15 περίπου. (ίσως επειδή δεν γύριζε σε landscape)

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα δεν είναι ίδια.

Αυτή που δείχνεις είχα στην αρχή και την έκαψε ο ήλιος της Πάτρας!:p

Έλιωσε μέχρι και ο μηχανισμός μέσα.

Γενικά έτρεμε πολύ και η δική μου τουλάχιστον δε γύριζε σε landscape.

Η Arkon περιστρέφεται προς κάθε κατεύθυνση. Σκέψου οτι στηρίζεται σε μια μπάλα και γυρίζει πάνω σε αυτή.

Την παραπάνω που δείχνεις την είχα πάρει στα 15 περίπου. (ίσως επειδή δεν γύριζε σε landscape)

Γιά άλλη μιλάμε, δεν ξέρω τι θα κάνει στον ήλιο, δείχνει καλή ποιοτικά, στιβαρή και αυτή περιστρέφεται μέσω μπάλας σε κάθε κατεύθυνση, δεν τρέμει και έχει πολλές ρυθμίσεις. Herbert-Richter η μάρκα. http://www.gpsforless.co.uk/search.php?st=brand%7CHerbert%20Richter :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Γιά άλλη μιλάμε, δεν ξέρω τι θα κάνει στον ήλιο, δείχνει καλή ποιοτικά, στιβαρή και αυτή περιστρέφεται μέσω μπάλας σε κάθε κατεύθυνση, δεν τρέμει και έχει πολλές ρυθμίσεις. Herbert-Richter η μάρκα. http://www.gpsforless.co.uk/search.php?st=brand%7CHerbert%20Richter :ninja:

Ποτέ δεν πίστευα οτι ήταν κάποιας μάρκας αυτή που είχα, αλλά μόλις με έκανες να το διαπιστώσω.

Μιλάμε για την ίδια εταιρία, HR. Απλά όπως είπα η δική μου δεν είχε μηχανισμό περιστροφής.

Σε κάθε περίπτωση αν με ρωτούσε κάποιος αυτή τη στιγμή ποιά του προτείνω, σίγουρα θα επέλεγα την Arkon.

Link to comment
Share on other sites

me pious tropous mporoume na mpainoyme internet me to artemis mas??poies epiloges exoyme?

 

σιγουρα με το wifi (αν εχεις ασυρματο router στο σπιτι σου ή σε καποιο hotspot) και το gprs αν εχεις βαλει τη sim του κινητου σου και το χρησιμοποιεις και σαν κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε http://www.chi-tai.info/cs_BatteryStatus_XDA_Neo_WM5_iM_cs.htm

 

και κατέβασε στο 4.1 την έκδοση beta κι αν θές στείλε μου με pm το μαιλ σου να σου στείλω και την προηγούμενη για συγκρίσεις...

bre thn exw katevasei h teleftea einai afth pou blepeis :( ...

Link to comment
Share on other sites

bre thn exw katevasei h teleftea einai afth pou blepeis :( ...

μεσα στο μενου στο about η εκδοση ειναι 1.04.200 beta2

 

αν εχεις αυτη τοτε στο μενου omap υπαρχει(εμφανιζετε μονο αν εχεις το "set cpuspeed to" κλικαρισμενο) κλικαρισε το cpuscaler και θα εμφανιστει το μενου

προσωπικα δεν με ικανοποισε και το εβγαλα με τα απο μια μερα χρησης

γιατι μου φανηκε οτι δεν δουλευει σωστα και χαλαει περισσοτερη μπαταρια

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

bre thn exw katevasei h teleftea einai afth pou blepeis :( ...

 

δεν μπορεί μήπως έχεις βάλει μία που δίνει στην παράγραφο 4 γιατί κι εγώ νόμιζα οτι αυτή είναι η τελευταια και μου έβγαζε το ίδιο.....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε παμαν,ουτε και εγω εχω βολευτει με το joystick!Βασικα προσπαθησα να παιξω pacman,sky force,seal ball,και καποια αλλα,ματαια ομως.Οσο για αυτο που ρωτας,χωρις να ειμαι σιγουρος,μαλλον δεν γινεται να αλλαξουμε τα βηματα του joystick.

 

 

ευχαριστω για την απαντηση....

νασαι καλα

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα. Είμαι κοντά στο να αγοράσω το p3300. Προσπαθώ δυο συνεχόμενες μέρες τώρα να μάθω αν πρέπει να πάρω αυτό ή το χ500. Εγώ βασικά χρειάζομαι gps που όμως δεν με πειράζει να είναι και εξωτερικό (οπότε προτείνεται αν είναι ανάγκη και άλλη συσκευή), να παίζει το destinator που από ότι κατάλαβα είναι το καλύτερο και πολύ συμαντικό ναι μπορώ να φορτώσω και ναυτικούς χάρτες.όπως αυτόν Marine Navigation Software C-eMAP που όμως έχει ελάχιστη απαίτηση ¨"Το C-eMAP είναι διαθέσιμο σε μορφή SD (software) για χρήση με διάφορες συσκευές που χρησιμοποιούν λειτουργικό σύστημα Windows Mobile PC 2003 - 2005, με ελάχιστη απαίτηση επεξεργαστή 266 MHz." Ακόμα θέλω να ε΄χω αρχεία excel , word. Μήπως να δω και το HP iPAQ hw6915 . Σας παρακαλώ βοηθήστε. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει φωτιά το θέμα... Γιατί δεν γίνετε κάποιος διαχωρισμός? Κάτι που ρώτησα ουσιαστικά μερικές ώρες πριν εκτός του ότι έμεινε αναπάντητο, είναι 3-4 σελίδες πίσω?!?!?!

 

Μια καινούργια απορία που μου δημιουργήθηκε τώρα. Όταν στήνω ένα πρόγραμμα στο Artemis, πρώτα στήνετε στο PC μου, γιατί? Αν πάω στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων του υπολογιστή τα βλέπω όλα εκεί.

 

Κάποια προγράμματα είναι διαθέσιμα σαν *.exe και *.cab. Τα αρχεία με κατάληξη .cab μήπως μπορώ να τα περάσω στο ppc και να τα στήνω από εκεί? Μετά να σβήσω το *.cab αρχείο,ε?

 

Αχ αυτό το ppc, περισσότερους μπελάδες έφερε.. Ας μου δώσει κάποιος επιτέλους το Destinator PN και να μου πει τι να κάνω. Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που λέτε για το Destinator 6 αλλά δεν έβγαλα άκρη. Έψαξα να βρω το Destinator PN, βρήκα μερικά.. προσπάθησα να περάσω το ένα.. προσπάθησα το άλλο.. πάλι τίποτα.. :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει φωτιά το θέμα... Γιατί δεν γίνετε κάποιος διαχωρισμός? Κάτι που ρώτησα ουσιαστικά μερικές ώρες πριν εκτός του ότι έμεινε αναπάντητο, είναι 3-4 σελίδες πίσω?!?!?!

 

Μια καινούργια απορία που μου δημιουργήθηκε τώρα. Όταν στήνω ένα πρόγραμμα στο Artemis, πρώτα στήνετε στο PC μου, γιατί? Αν πάω στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων του υπολογιστή τα βλέπω όλα εκεί.

 

Κάποια προγράμματα είναι διαθέσιμα σαν *.exe και *.cab. Τα αρχεία με κατάληξη .cab μήπως μπορώ να τα περάσω στο ppc και να τα στήνω από εκεί? Μετά να σβήσω το *.cab αρχείο,ε?

 

Αχ αυτό το ppc, περισσότερους μπελάδες έφερε.. Ας μου δώσει κάποιος επιτέλους το Destinator PN και να μου πει τι να κάνω. Έχω ακολουθήσει τις οδηγίες που λέτε για το Destinator 6 αλλά δεν έβγαλα άκρη. Έψαξα να βρω το Destinator PN, βρήκα μερικά.. προσπάθησα να περάσω το ένα.. προσπάθησα το άλλο.. πάλι τίποτα.. :( :(

 

ta .exe τα τρεχεις απο το pc

ta .cab τα κανεις copy sto ppc και τα τρεχεις απο εκει με ενα file explorer

 

δεν καταλαβαινω τι εννοεις να στο δωσει καποιος?

υπαρχει στο site ths ngi http://www.ngi.gr/ και μπορεις να το αγορασεις απο εκει

απο τη στιγμη που πηρες ppc θα πρεπει να ξερεις οτι χωρις ψαξιμο δεν θα σου παιζει σωστα, μιλαμε για windows ........ΔΕΝ ειναι νοκια:D

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...