Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω μια βασική απορία: Ας πούμε ότι κάνω copy ένα .cab στην storage card και μετά πάω και το τρέχω και εγκαθίσταται ένα πρόγραμμα.

 

Μετά μπορώ να σβήσω το αρχικό .cab ή πρέπει να παραμείνει και αυτό για να τρέχει το πρόγραμμα;

 

Ευχαριστώ!

Den yparxei kanena prob

To sbhneis kanonika (an den exei ginei hdh delete apo mono tou)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Den yparxei kanena prob

To sbhneis kanonika (an den exei ginei hdh delete apo mono tou)[/quote

 

Μινώταυρε είσαι κολοσσός! Ταχύατατος, οπότε καπάκι δεύτερη απορία:

 

Πριν κάνω το πρώτο μου hard reset πρέπει να κάνω ένα back up σωστά; Κάνω λοιπόν με το sprite back up agent τα πάντα εκτός της storage card και την storaga card την κάνω απλά ένα copy στον σκληρό του Pc μου. Τα λέω καλά ή μπούρδες; Αν τα λέω καλά, πως γίνεται η αποκατάσταση των δεδομένων στο ppc? Μπορείς να δώσεις αναλυτικές οδηγίες για dummies σαν εμένα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Den yparxei kanena prob

To sbhneis kanonika (an den exei ginei hdh delete apo mono tou)

 

Μινώταυρε είσαι κολοσσός! Ταχύατατος, οπότε καπάκι δεύτερη απορία:

 

Πριν κάνω το πρώτο μου hard reset πρέπει να κάνω ένα back up σωστά; Κάνω λοιπόν με το sprite back up agent τα πάντα εκτός της storage card και την storaga card την κάνω απλά ένα copy στον σκληρό του Pc μου. Τα λέω καλά ή μπούρδες; Αν τα λέω καλά, πως γίνεται η αποκατάσταση των δεδομένων στο ppc? Μπορείς να δώσεις αναλυτικές οδηγίες για dummies σαν εμένα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

To hard reset sbhnei thn main memory oxi thn Storage Card den xreiazete loipon na thn kaneis copy ston sklhro sou ektos kai an thes na thn formareis.. H apokatastash loipon twn dedomenwn ginete apo to sprite backup opou kai exei apothikefsei to systhma sou upo morfh sympiesmenou arxeioy backup sthn storage card ara,,, MHN metakinhseis tipota apo afthn sto sklhro sou.. ;)

Link to comment
Share on other sites

To hard reset sbhnei thn main memory oxi thn Storage Card den xreiazete loipon na thn kaneis copy ston sklhro sou ektos kai an thes na thn formareis.. H apokatastash loipon twn dedomenwn ginete apo to sprite backup opou kai exei apothikefsei to systhma sou upo morfh sympiesmenou arxeioy backup sthn storage card ara,,, MHN metakinhseis tipota apo afthn sto sklhro sou.. ;)

 

Κατάλαβα. Αν τώρα θέλω να κάνω back up την storage card για να γλιτώσω τα κινέζικα κλπ. με το απλό copy στον σκληρό δημιουργώ όντως ένα πλήρες αντίγραφο της που μπορώ μετά να επαναφέρω;

Link to comment
Share on other sites

κάπου στις πρώτες σελίδες κάποιος έγραψε ότι μπορεί να γράψει από το ράδιο? έχω φάει τον κόσμο αλλά τπτ, το έχει κάνει κανείς? αν ναι πως?

ευχαριστώ,

Αντώνης

 

Ειχαμε πει πως γινετε αλλα με μαιμουδια!

εμενα δεν μαρεσε καθολου λογο ποιοτητασ αλλα θα στο πω! απλα εκει που παιζει το ραδιο σε μεγαφωνο αρχιζεισ ηχογραφηση (απο το πληκτρο πανω απο αυτο του ηχου στα αριστερα) και αν κανεισ διαφορεσ ρυθμησεισ στην ποιοτητα κατι γινετε αλλα οχι τρελα πραματα! αυτα:)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Αν τώρα θέλω να κάνω back up την storage card για να γλιτώσω τα κινέζικα κλπ. με το απλό copy στον σκληρό δημιουργώ όντως ένα πλήρες αντίγραφο της που μπορώ μετά να επαναφέρω;

 

An kanis aplo copy and paste otan ise sindedemenos me activesync den tha kataferis na antigrapsis ola ta arhia tis kartas sto pc.

Prepi na vgalis tin karta kai na tin sindesis me card reader sto pc gia na ta antigrapsis.....distihos :(

Link to comment
Share on other sites

An kanis aplo copy and paste otan ise sindedemenos me activesync den tha kataferis na antigrapsis ola ta arhia tis kartas sto pc.

Prepi na vgalis tin karta kai na tin sindesis me card reader sto pc gia na ta antigrapsis.....distihos :(

 

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω... ;) Θενκς!

 

Αν βγάλω την κάρτα, στήσω το μηχάνημα και βάλω την κάρτα δε θα δουλέψει? Όταν λέμε κατι να το στήσει στην κάρτα, περνάει αρχεία και στο κινητό (στο φάκελο Windows ίσως?)??

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προγραμμα σας ειδοποιει αν υπαρξει corruption στην καρτα να κανετε soft reset δεν φτιαχνει το προβλημα..

 

 

Kαι ομως το λύνει... Δοκιμασε το και θα δεις... Ακόμα δεν εχει εμφανιστεί καμία φορα το πρόβλημα και δεν είχα πειράξει τπτ... Μόνο το εγκατέστησα...

Και μάλιστα το προτείνουν και σαν λύση σε κάποια forums.... Και στο http://www.xda-orbit.com από και όπου το βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

Kαι ομως το λύνει... Δοκιμασε το και θα δεις... Ακόμα δεν εχει εμφανιστεί καμία φορα το πρόβλημα και δεν είχα πειράξει τπτ... Μόνο το εγκατέστησα...

Και μάλιστα το προτείνουν και σαν λύση σε κάποια forums.... Και στο http://www.xda-orbit.com από και όπου το βρήκα...

 

οτι πεις

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

κάπου στις πρώτες σελίδες κάποιος έγραψε ότι μπορεί να γράψει από το ράδιο? έχω φάει τον κόσμο αλλά τπτ, το έχει κάνει κανείς? αν ναι πως?

ευχαριστώ,

Αντώνης

Μπορεις να κανεις ηχογραφηση ραδιοφωνο και απο το το Resco Radio μεσω ιντερνετ. (για οσους σταθμους μεταδιδουν ζωντανα μεσω δικτυου).

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις ηχογραφηση ραδιοφωνο και απο το το Resco Radio μεσω ιντερνετ. (για οσους σταθμους μεταδιδουν ζωντανα μεσω δικτυου).

 

ναι αυτό το είχα βρει αλλά δεν μου κάνει γιατί το θέλω να γράφω μια εκπομπή που χάνω στην δουλειά αλλά τότε δεν έχει ίντερνετ, ο άλλος τρόπος με ανοικτή ακρόαση - ηχογράφηση όντως είναι αρκετά μαιμουδίστικος.

Antony,

------------------------

Dreaming is for FREE

------------------------

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό το είχα βρει αλλά δεν μου κάνει γιατί το θέλω να γράφω μια εκπομπή που χάνω στην δουλειά αλλά τότε δεν έχει ίντερνετ, ο άλλος τρόπος με ανοικτή ακρόαση - ηχογράφηση όντως είναι αρκετά μαιμουδίστικος.

 

Εμ στο πα! παντωσ καλα θα ηταν να το εκανε κ αυτο/..

btw δοκιμασε την μαιμουδια με εναλακτικο ρεκορντερ πχ resco audio γραφει κ σε mp3 κ διαφορα αλλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

 

Έχω αγοράσει την Artemis από Expansys

 

Με το serial number έκανα κανονικά register στο htc.gr. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να κάνω χρήση των Firmware που διαθέτει ή θα καταλήξω με μη λειτουργική συσκευή που θα μου λέει ότι πήρα παράνομα το λογισμικό.

 

Αν όχι από που μπορώ να προμηθευτώ την τελική έκδοση του λογισμικού για την συσκευή μου.

 

Αν όλα έχουν απαντηθεί συγχωρέστε με αλλά δεν άντεξα να διαβάσω 240 (!!!) σελίδες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

 

Έχω αγοράσει την Artemis από Expansys

 

Με το serial number έκανα κανονικά register στο htc.gr. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να κάνω χρήση των Firmware που διαθέτει ή θα καταλήξω με μη λειτουργική συσκευή που θα μου λέει ότι πήρα παράνομα το λογισμικό.

 

Αν όχι από που μπορώ να προμηθευτώ την τελική έκδοση του λογισμικού για την συσκευή μου.

 

Αν όλα έχουν απαντηθεί συγχωρέστε με αλλά δεν άντεξα να διαβάσω 240 (!!!) σελίδες...

 

δεν επιτρεπεται θα "χαλασεις" τη συσκευη αν προσπαθησεις

 

ψαξε λιγο πισω 1 μηνα περιπου καποιος ειχε γραψει ακριβως τι πρεπει να κανεις ,το ειχε παρει και αυτος απο expansys

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

αγορασα σημερα ενα bt wep200 για το p3300 μου

μικρο και ομρφο καταρχας αλλα το προβλημα ειναι η ακουστικη του

ακουω και ακουνε ενα συνεχομενο ενοχλητικο φυσημα.

ετσι ειναι τα bt handsfree ή υπαρχει προβλημα στο συγκεκριμενο bt ,

υπαρχει καποιο προγραμα για βελτιωση της ποιοτητας του ηχου?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

 

Έχω αγοράσει την Artemis από Expansys

 

Με το serial number έκανα κανονικά register στο htc.gr. Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να κάνω χρήση των Firmware που διαθέτει ή θα καταλήξω με μη λειτουργική συσκευή που θα μου λέει ότι πήρα παράνομα το λογισμικό.

 

Αν όχι από που μπορώ να προμηθευτώ την τελική έκδοση του λογισμικού για την συσκευή μου.

 

Αν όλα έχουν απαντηθεί συγχωρέστε με αλλά δεν άντεξα να διαβάσω 240 (!!!) σελίδες...

 

terper γιατι ακριβως θες να αλλαξεις firmware?

και γω απο expansys το πηρα και δεν εχω κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Kαι ομως το λύνει... Δοκιμασε το και θα δεις... Ακόμα δεν εχει εμφανιστεί καμία φορα το πρόβλημα και δεν είχα πειράξει τπτ... Μόνο το εγκατέστησα...

Και μάλιστα το προτείνουν και σαν λύση σε κάποια forums.... Και στο http://www.xda-orbit.com από και όπου το βρήκα...

 

Me oti maimounies exw kanei mexri twra, mesa se 3-4-5 meres mou xalouse h karta. Edw kai miamish bdomada pou ebala to SDsentry cab, den mou exei xalasei tipota. Elpizw na meinei etsi. Den nomizw oti diorthwnei to problhma, alla ola pane kala mexri twra!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω... ;) Θενκς!

 

Αν βγάλω την κάρτα, στήσω το μηχάνημα και βάλω την κάρτα δε θα δουλέψει? Όταν λέμε κατι να το στήσει στην κάρτα, περνάει αρχεία και στο κινητό (στο φάκελο Windows ίσως?)??

 

E?!?!?! :wacko:

Me mperdepses.....ta pragmata ine apla:

Kane back up tis siskevis me Sprite Backup i' me oti allo programa thes.

Vgale tin karta, valtin se card reader kai cane copy and paste ola ta arhia pou ehis mesa se aftin, se ena fakelo pou tha ehis ftiaksi sto pc.

Vale tin karta piso sto tilefono kai ise kalimenos pos oti kai na gini ehis back up!

That's it!!!! :)

 

An thes na valis ki alla pragmata stin karta i' sto tilefono prepi na akolouthisis tin idia diadikasia an thes na ise kalimenos.....:!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Me oti maimounies exw kanei mexri twra, mesa se 3-4-5 meres mou xalouse h karta. Edw kai miamish bdomada pou ebala to SDsentry cab, den mou exei xalasei tipota. Elpizw na meinei etsi. Den nomizw oti diorthwnei to problhma, alla ola pane kala mexri twra!

 

 

Λειτουργεί σωστά όσο τρέχει... Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να το λύσει αν τρέξει μία φορά...Δυστυχώς πρέπει να τρέχει συνέχεια στο background... Αλλα και έτσι εμένα με βολεύει.... Επιτέλους σταματησα να κάνω reset τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί σωστά όσο τρέχει... Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να το λύσει αν τρέξει μία φορά...Δυστυχώς πρέπει να τρέχει συνέχεια στο background... Αλλα και έτσι εμένα με βολεύει.... Επιτέλους σταματησα να κάνω reset τουλάχιστον 2 φορές τη μέρα...

 

ελατε ρε παιδια,στυβει την μπαταρια σε χρονο dt,χωρις να κανει τιποτα.ας μην τους ξεγελαμε οτι εχει βρεθει λυση και δεν κανουν κατι για να το διορθωσουν

Link to comment
Share on other sites

ελατε ρε παιδια,στυβει την μπαταρια σε χρονο dt,χωρις να κανει τιποτα.ας μην τους ξεγελαμε οτι εχει βρεθει λυση και δεν κανουν κατι για να το διορθωσουν

 

Αστα να πανε! Τωρα κιολας που σε λιγο βγαινει το P3350 δεν σου λεω τιποτα! Σιγα σιγα να τα βαζουμε για αγγελια λεω εγω!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωρίζετε αν αγοράσω το Ρ3300 απο Αγγλία,θα μπορέσω να του περάσω τα Ελληνικά;Θα καλύπτεται απο εγγύηση;

 

εγγυηση θα ισχυει κανονικα σε θεματα harware

ελληνικα windows απο οσο ξερω δεν γινεται να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωρίζετε αν αγοράσω το Ρ3300 απο Αγγλία,θα μπορέσω να του περάσω τα Ελληνικά;Θα καλύπτεται απο εγγύηση;

 

ολα γινονται :)

 

περνωντας τα ελληνικα δεν χανεις την εγγυηση;) απλα αλλαζεις την extended rom λογω regional settings kai γλωσσας.

 

αρκει η rom του τηλ να ειναι η γνησια σε περιπτωση που θα χρειαστεις κατι απο εγγυηση.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ολα γινονται :)

 

περνωντας τα ελληνικα δεν χανεις την εγγυηση;) απλα αλλαζεις την extended rom λογω regional settings kai γλωσσας.

 

αρκει η rom του τηλ να ειναι η γνησια σε περιπτωση που θα χρειαστεις κατι απο εγγυηση.

 

δημητρη ενοεις γινεται εληνικα windows σε συσκευη απο expansys?

αν ναι πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...