Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Minotavrs

 

Μιας και σε βλέπω ενήμερο

ξέρεις και τι γίνετε με αναβαθμίσεις και που

μπορούμε να τις κατεβάσουμε;;

 

έχω πάρει το p3300 από πλαίσιο δηλ είναι της ACE

 

ανοίγοντας γράφει τα εξής..

ipl 1.12.0001

spl 1.12.0000

gsm 02.67.90

os 1.12.0.0

 

Mpes sta forum ths qtek.gr kai katevase tis anavathmiseis.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα αν μπορεί καποιος να μου απαντήσει κατι για το νεο μου κινητο...

Υπάρχει πρόβλημα αν παρω mini sd των 4ΜΒ:

 

σοβαροτατο προβλημα γιατι το αρτεμις δεν παιρνει mini sd αλλα MICRO SD

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακουσει να κυκλοφορει στο εμποριο 4 gb

αν βρεις πες το και μας....

για 2 gb ηξερα το μεγιστο

Link to comment
Share on other sites

Το προήγουμενο μου κινητό ήταν ένα Qtek 8020 (WM2003 SE) και θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου στο artemis. Γίνεται χωρίς να εγκαταστήσω το Outlook; Επίσης πως γίνεται στις επαφές του άρτεμις να μην φαίνονται οι sim καταχωρήσεις παρά μόνο οι καταχωρήσεις στη μνήμη του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Re pedia mou ehi spasi ta nevra afto to kinito!!!:mad: :mad: :mad:

Etsi opos pai, to vlepo na to petao apo to mpalkoni....!!!!

Eno prospathousa na metakiniso ena file sto folder ton windows gia na kse-klido-so to Inesoft Address Book, epistrefo sto today screen kai den vrisko pouthena to PhoneAlarm. :!: :blink: :!:

Pao mesa stis rithmisis kai vlepo oti to iha klikarismeno....all akomi pouthena stin othoni!!!

Meta apo polla soft resets pao na do ti ginete sto folder pou to iha kani install (mesa stin karta). Telika o fakelos iparhi alla ine adios!!!!:mad: :mad:

Den ekana tipota se afton....oute ton akoumpisa!!!! Ti sto kalo??!?!?!?

Pano pou elega pos tha stamatiso na vazo kai na bgazo programata kai na stamatiso ta hard resets, me vlepo gia allo ena!

 

Ti ginete re pedia? Ihe kanenas allo tetia empiria? I plaka ine pos oute to Inesoft Address Book katafera na kse-kli-do-so. Akolouthisa ta vimata pou ehi grapsi o filos pou mou to edose (ipe pos prepi na kano paste mesa ston fakelo ton windows ena arhio, pragma pou ekana - sigkekrimena to evala kai ston fakelo windows tis kartas kai tis siskevis)....se 1 mera ligi:worry: :(

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ακουσει να κυκλοφορει στο εμποριο 4 gb

αν βρεις πες το και μας....

για 2 gb ηξερα το μεγιστο

 

Έχεις δίκαιο φίλε. Έψαξα παντου και μέγιστο είναι τα 2ΜΒ...

Link to comment
Share on other sites

efippos:

8 bit = 1 Byte

1024 Byte = 1 KB

1024KB = 1MB

1024MB = 1GB

1024GB = 1TB

1024TB = 1PB

 

Άρα το σωστό είναι 2GB ή 2048MB :p ;)

 

Αλλά λόγω bug στην rom του Ρ3300 και του Ρ4350 δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις παραπάνω από 512ΜΒ την παρούσα στιγμή χωρίς προβλήματα εκτός κι αν έχει βγεί ήδη rom που το διορθώνει :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

efippos:

8 bit = 1 Byte

1024 Byte = 1 KB

1024KB = 1MB

1024MB = 1GB

1024GB = 1TB

1024TB = 1PB

 

Άρα το σωστό είναι 2GB ή 2048MB :p ;)

 

Αλλά λόγω bug στην rom του Ρ3300 και του Ρ4350 δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις παραπάνω από 512ΜΒ την παρούσα στιγμή χωρίς προβλήματα εκτός κι αν έχει βγεί ήδη rom που το διορθώνει :)

 

Φίλε _kasperghost_, μάλλον κάποιο λάθος κάνει ή εγώ δεν έχω προβλήματα. Εδώ και 15 μέρες έχω αλλάξει την κάρτα των 512ΜΒ με το Navimate (το οποίο μου έχει δημιουργήσει τααα προβλήματα) με μία 1GB της Apacer και όλα δουλεύουν ρολόι (και με ένα σωρό εφαρμογές εγκατεστημένες σε αυτή). 'Η τυχερός είμαι ή το κινητό το πήρα χωρίς το bug που αναφέρεις μιας και εγώ δεν έχω κάνει κάτι με τη rom. :cool:

Link to comment
Share on other sites

θα το μάθουμε στις περίπου 3 βδομάδες χρήσης της κάρτας σου. Από ότι έχω πάρει χαμπάρι μετά από τις 3 πρώτες εβδομάδες χρήσης εμφανίζεται το πρόβλημα. Από ότι λέει η HTC και η ACE Hellas το πρόβλημα είναι κάτι σχετικά με AKU και συγκεγκριμένα όταν κλείνει(standby) το Ρ3300 και το Ρ4350 σε λιγότερο από ένα λεπτό είτε αυτόματα είτε μέσω του κουμπιού ενεργοποίησης επειδή κάνει access το λειτουργικό στην κάρτα σε κατάσταση αναμονής γίνονται τα αρχεία στην κάρτα corrupted. Η προσωρινή λύση που αναφέρουν είναι να βάλεις μεγαλύτερο χρόνο για το standby της συσκευής σου. Επίσης εγώ σου προτείνω να τραβάς καλου κακού και ένα backup(της κάρτας micro sd) δεν κάνει κακό. Αν σου εμφανιστεί το πρόβλημα ξαφνικά να μην χάσεις τα πάντα. Επιπλέον κάποιοι παλιότερα λέγανε ότι βάζοντας ενα χαρτάκι να ασκεί πίεση στην κάρτα το πρόβλημα δεν θα συμβεί αλλά μιας και είναι software bug αυτό δεν ισχυεί.

Φιλικά Σίμος :)

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

θα το μάθουμε στις περίπου 3 βδομάδες χρήσης της κάρτας σου. Από ότι έχω πάρει χαμπάρι μετά από τις 3 πρώτες εβδομάδες χρήσης εμφανίζεται το πρόβλημα. Από ότι λέει η HTC και η ACE Hellas το πρόβλημα είναι κάτι σχετικά με AKU και συγκεγκριμένα όταν κλείνει(standby) το Ρ3300 και το Ρ4350 σε λιγότερο από ένα λεπτό είτε αυτόματα είτε μέσω του κουμπιού ενεργοποίησης επειδή κάνει access το λειτουργικό στην κάρτα σε κατάσταση αναμονής γίνονται τα αρχεία στην κάρτα corrupted. Η προσωρινή λύση που αναφέρουν είναι να βάλεις μεγαλύτερο χρόνο για το standby της συσκευής σου. Επίσης εγώ σου προτείνω να τραβάς καλου κακού και ένα backup(της κάρτας micro sd) δεν κάνει κακό. Αν σου εμφανιστεί το πρόβλημα ξαφνικά να μην χάσεις τα πάντα. Επιπλέον κάποιοι παλιότερα λέγανε ότι βάζοντας ενα χαρτάκι να ασκεί πίεση στην κάρτα το πρόβλημα δεν θα συμβεί αλλά μιας και είναι software bug αυτό δεν ισχυεί.

Φιλικά Σίμος :)

 

συμφωνω απολυτως μαζι σου με την λυση για το χαρτακι,μιας και εγω το ειχα δοκιμασει και νομιζα οτι λυθηκε το θεμα μιας και εκανε λιγο καιρο να μου το παρουσιασει..αλλα καποια στιγμη...χαθηκανε καποιοι φακελοι απο την καρτα ετσι μαγικα....:mad:

o my documents (καπου 350 mb)

και ο destinator apps(με οτι αυτο συνεπαγεται...)

ευτυχως που ειχα προνοησει και ειχα κρατησει backup στην καρτα στο pc μου και ολα καλα..

 

αναμονη απο την htc λοιπον για το προβλημα..

 

το μονο που με τρελαινει ειναι οτι πρεπει να γινει hard reset μετα την οποια αναβαθμιση της rom :mad:

 

και πρεπει να ξαναστησω το τηλ απο την αρχη:mad:

και με ολες τις ρυθμισεις,apps,φωνητικες κλησεις κλπ......

 

δεν φτανουν 4 ωριτσες.......:blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το μονο που με τρελαινει ειναι οτι πρεπει να γινει hard reset μετα την οποια αναβαθμιση της rom :mad:

 

και πρεπει να ξαναστησω το τηλ απο την αρχη:mad:

και με ολες τις ρυθμισεις,apps,φωνητικες κλησεις κλπ......

 

δεν φτανουν 4 ωριτσες.......:blink::blink:

 

απο την αλλη μπορει στην αρχη να φαινεται βουνο αλλα η ολη διαδικασια να το στησεις παλι ειναι ολα τα λεφτα :D και μπορω να πω οτι πετας και απο μεσα παλιες εγκαταστασεις που απλα δεν εφυγαν με το remove

 

αντε να ερθει η νεα ρομ γιατι εχω αρχισει και βαριεμαι και δεν βγαινει και κανενα καλυτερο να το αγορασουμε:lol: (παω για πεμπτο μηνα με το ιδιο:wacko: )

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη μπορει στην αρχη να φαινεται βουνο αλλα η ολη διαδικασια να το στησεις παλι ειναι ολα τα λεφτα και μπορω να πω οτι πετας και απο μεσα παλιες εγκαταστασεις που απλα δεν εφυγαν με το remove

 

αντε να ερθει η νεα ρομ γιατι εχω αρχισει και βαριεμαι και δεν βγαινει και κανενα καλυτερο να το αγορασουμε:lol: (παω για πεμπτο μηνα με το ιδιο:wacko: )

 

ειναι ολα τα λεφτα οντως....ειδικα αν εχεις δοκιμασει πανω απο 4 διαφορετικες ρομ και καποια updates αυτης..οποτε το hard reset...ε πως να το κανουμε :rolleyes: ειναι κοματι της καθημερινοτητας μου :lol: :lol:

 

να σου πω την αληθεια δεν μαζευεται και πολυ σκουπιδι απο εγκαταστασεις - απεγκαταστασεις μιας και καθαριζω παντα την registry μετα απο καθε δοκιμη-πειραμα μεσω του resco file explorer .εχω επιλογη να φαινονται ολα τα αρχεια οποτε

 

μια καλη αναζητηση στην registry,αλλα και στην συσκευη και τα περισσοτερα εξαφανιζονται;)

 

και γω εχω κουραστει:worry:

θελω καποια νεα συσκευη για ανανεωση :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απο την αλλη μπορει στην αρχη να φαινεται βουνο αλλα η ολη διαδικασια να το στησεις παλι ειναι ολα τα λεφτα :D και μπορω να πω οτι πετας και απο μεσα παλιες εγκαταστασεις που απλα δεν εφυγαν με το remove

 

αντε να ερθει η νεα ρομ γιατι εχω αρχισει και βαριεμαι και δεν βγαινει και κανενα καλυτερο να το αγορασουμε:lol: (παω για πεμπτο μηνα με το ιδιο:wacko: )

 

 

Συμφωνω!!!!:) Και για το στησιμο,αλλα κυριως για το οτι δεν βγαινει καποιο καινουργιο!Απο της λιγες φορες που ενα κινητο με εχει κρατησει κοντα του πανω απο 4 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

 

και γω εχω κουραστει:worry

θελω καποια νεα συσκευη για ανανεωση :lol::lol::lol:

 

Εγώ νομίζω οτι την έχω ήδη εντοπίσει...:) :)

Μόνο που πρέπει να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι:) :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι την έχω ήδη εντοπίσει...:) :)

Μόνο που πρέπει να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι:) :)

 

μοιρασου την χαρα σου με μας :rolleyes::rolleyes:

 

τι μας αφηνεις στο βαθυ σκοταδι??:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μοιρασου την χαρα σου με μας :rolleyes::rolleyes:

 

τι μας αφηνεις στο βαθυ σκοταδι??:lol::lol:

 

Ελα τώρα που κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.......:lol: :lol:

Είναι κοινό μυστικό.

Ασε που θα το συνδυάσω και με την αγαπημένη μου μπύρα....:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

και για να πω την αμαρτια μου αλλα και ποσο χαμηλα θα πεσω μη το πειτε πουθενα (μεταξυ μας):lol: σκεφτομαι μολις βγει να παρω το ........Ν95

 

οχι οτι θα δωσω την αρτεμις δεν πεφτω τοσο χαμηλα :p

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ελα τώρα που κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.......:lol: :lol:

Είναι κοινό μυστικό.

Ασε που θα το συνδυάσω και με την αγαπημένη μου μπύρα....:lol: :lol: :lol:

 

μην μου πεις οτι πας και συ για ipod???:blink:

 

πως θα ζησεις χωρις γραφιδα ???:p:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και για να πω την αμαρτια μου αλλα και ποσο χαμηλα θα πεσω μη το πειτε πουθενα (μεταξυ μας):lol: σκεφτομαι μολις βγει να παρω το ........Ν95

 

οχι οτι θα δωσω την αρτεμις δεν πεφτω τοσο χαμηλα :p

 

Τι είπε ρε παιδιά το παλληκάρι;

Και θα έχεις δύο να κουβαλάς;

Τι σε τραβάει στο ν95;

Link to comment
Share on other sites

μην μου πεις οτι πας και συ για ipod???:blink:

 

πως θα ζησεις χωρις γραφιδα ???:p:p

 

Οχι βέβαια, πως σου ήρθε αυτό;:confused: :confused:

HTC Kaiser:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οχι βέβαια, πως σου ήρθε αυτό;:confused: :confused:

HTC Kaiser:lol:

 

http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=733

 

και γω κατι τετοιο περιμενω πως και πως....αυτο με κραταει και δεν ξαναπηρα τον τιτανα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

και για να πω την αμαρτια μου αλλα και ποσο χαμηλα θα πεσω μη το πειτε πουθενα (μεταξυ μας):lol: σκεφτομαι μολις βγει να παρω το ........Ν95

 

οχι οτι θα δωσω την αρτεμις δεν πεφτω τοσο χαμηλα :p

 

Ν95 :blink::blink:?????

 

πολυ λιγο ρε γαμωτο απεναντι στα WM5 (6 συντομα;))...

 

θα πρεπει να εχουμε και ηλιακο φορτιστη μαζι μας με αυτο το τηλ...:O

 

ομορφο εξυπνο ματζοβολο φορτωμενο...αλλα συμπιαν 3.1.....δλδης ακομα πολλα bugs και προβληματα.

κοιτα το p990i...μια απο τα ιδια και η νοκια...;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...