Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα επρεπε να παω καπου χωρις να ξερω την διαδρομη και ειχα μονο την διευθυνση. Για να ειμαι σιγουρος επειδη το dest6 το νομιμο δεν του εχω εμπιστοσυνη και δεν προλαβενα να βαλω το PN εκανα την διαδρομη με το navimate

με πηγε αριστα χωρις κανενα προβλημα μεσα στην Αθηνα

εχω και τα 2 προγραμματα αγορασμενα και το dest kai navimate αυτο που θελω να πω ειναι οτι μου φαινεται οτι το navimate ειχει παρεξηγηθει λιγο και φοβαμαι οτι αυτο γινεται απο ανθρωπους που δεν το εχουν,καλο θα ειναι οσοι το εχουν να του δωσουν μια ευκαιρεια και να το χρησιμοποισουν παλι γιατι νομιζω οτι κανουν δουλεια αυτοι που το φτιαχνουν

μεσα απο το φορουμ της ace γραφτηκε απο την navimate οτι την επομενη εβδομαδα θα δοθει νεα αναβαθμισει χαρτων και καποιων λειτουργειων

και ταυτοχρονα ετοιμαζεται νεο inrerface διαφορετικο απο το υπαρχων

(σιγουρα αυτο που εχει τωρα θελει δουλεια)

επισης ανακοινωσαν οτι καθε 2 μηνες θα ανεβαζουν αναβαθμιση χαρτων

 

πιστευω λοιπον οτι αν αυτη η εταιρεια κανει πραγματικα καλη δουλεια θα ειναι σιγουρα προς ωφελος των τελικων χρηστων μιας και ο ανταγωνισμος

λογικα θα φερει καλυτερα αποτελεσματα

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ mastelos Επειδή δεν έχω καμία επαφή με το πρόγραμα που λες υπάρχει κάποιο link με πληροφορίες και αν μπορείς πές μου τι όγκο έχουν οι χάρτες του. ;)
Link to comment
Share on other sites

@ mastelos Επειδή δεν έχω καμία επαφή με το πρόγραμα που λες υπάρχει κάποιο link με πληροφορίες και αν μπορείς πές μου τι όγκο έχουν οι χάρτες του. ;)

 

αυατ που ειπα πιο πανω τα εγραψαν μεσα στο site tis ace hellas και πρεπει να εισαι μελος με το imei της συσκευης για να μπεις

to site tis navimate http://www.navimate.gr/index.php?el

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

opws eipa to dokimasa se syskeyh pna mono gps swsta rythmismenh.. anavathmish opws eipe o mino den mporesa akoma na kanw apo to kata ta alla teleio site ngi...apanthsh sta mail moy den eida akoma apo to teleio support edw k 3 meres.Opws eipe o mastelos symfwnw apolyta einai poly pare3igimeno progg to navimate. pros to parwn kanw dokimes k sta 2 Navimate me artemis dest nd-(tropopihmeno pn) me pna syskeyh ths Dmedia-nmea 12kanalo. me enswmatwmenh alla ekswterikh antena.. parepiptwntws to artemis mas exei teleia lipsi!!!!
Link to comment
Share on other sites

an milisoyme gia akrivia 2 mt sto dest to navi exei akrivws tin idia akrivia.

kati allo ston ypologismo gia thn taxitita poy taksideyw exei terastia epitixia me 2-6 km apoklish opws kai o ipologismos twn proka8orismenwn apostasewn px se 200 mt stripste aristera exei 100% akrivia!!se anti8esi me ayto to dest poy dokimazw.

Link to comment
Share on other sites

giati apo oti xerw h Krhth xartografhthike poli prosfata kai mou kanei entypwsh..

 

ημουν στα χανια τα χριστουγεννα και το χρησιμοποιησα το destinator. Χρησιμοποιησα μια σπασμενη εκδοση και μια original σε 2 διαφορετικα pda με τους ιδιους (τελευταιους) χαρτες και με τους προηγουμενους. εκτος οτι εχανε το σημα συχνα πυκνα με εβγαζε και εκτος διαδρομης πολλες φορες, σε αρκετες περιπτωσεις ημουν σε μεγαλο δρομο που οδηγει στα χανια και μου εβγαζε οτι ημουν μεσα στα χωραφια, εκτος οτι λειπουν πολλοι δρομοι και διαδρομες, υπολογισμο διαδρομης δε τελειως λαθος αφου του εβαζα να με παει καπου και με πηγαινε μεσω ρεθυμνου!!

Αν εννοεις αυτο προσφατη χαρτογραφηση τι να πω... Μαλλον πρεπει να πανε ακομα μια βολτα στα χανια για χαρτογραφηση, ενταξει δεν λεω ωραια ρακι εχουμε αλλα με το destinator που σε βγαζει εκτος δρομου αναρωτιεσαι αν το ποτισες και αυτο!!!:D :D :D

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

ημουν στα χανια τα χριστουγεννα και το χρησιμοποιησα το destinator. Χρησιμοποιησα μια σπασμενη εκδοση και μια original σε 2 διαφορετικα pda με τους ιδιους (τελευταιους) χαρτες και με τους προηγουμενους. εκτος οτι εχανε το σημα συχνα πυκνα με εβγαζε και εκτος διαδρομης πολλες φορες, σε αρκετες περιπτωσεις ημουν σε μεγαλο δρομο που οδηγει στα χανια και μου εβγαζε οτι ημουν μεσα στα χωραφια, εκτος οτι λειπουν πολλοι δρομοι και διαδρομες, υπολογισμο διαδρομης δε τελειως λαθος αφου του εβαζα να με παει καπου και με πηγαινε μεσω ρεθυμνου!!

Αν εννοεις αυτο προσφατη χαρτογραφηση τι να πω... Μαλλον πρεπει να πανε ακομα μια βολτα στα χανια για χαρτογραφηση, ενταξει δεν λεω ωραια ρακι εχουμε αλλα με το destinator που σε βγαζει εκτος δρομου αναρωτιεσαι αν το ποτισες και αυτο!!!:D :D :D

 

:respect: RAKI CONNECTING PEOPLE

akrivws opws ta pe o kouzoulos einai ta pramata

Link to comment
Share on other sites

αυατ που ειπα πιο πανω τα εγραψαν μεσα στο site tis ace hellas και πρεπει να εισαι μελος με το imei της συσκευης για να μπεις

to site tis navimate http://www.navimate.gr/index.php?el

Το μέγεθος του χάρτη σε mb πόσο είναι ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

ημουν στα χανια τα χριστουγεννα και το χρησιμοποιησα το destinator. Χρησιμοποιησα μια σπασμενη εκδοση και μια original σε 2 διαφορετικα pda με τους ιδιους (τελευταιους) χαρτες και με τους προηγουμενους. εκτος οτι εχανε το σημα συχνα πυκνα με εβγαζε και εκτος διαδρομης πολλες φορες, σε αρκετες περιπτωσεις ημουν σε μεγαλο δρομο που οδηγει στα χανια και μου εβγαζε οτι ημουν μεσα στα χωραφια, εκτος οτι λειπουν πολλοι δρομοι και διαδρομες, υπολογισμο διαδρομης δε τελειως λαθος αφου του εβαζα να με παει καπου και με πηγαινε μεσω ρεθυμνου!!

Αν εννοεις αυτο προσφατη χαρτογραφηση τι να πω... Μαλλον πρεπει να πανε ακομα μια βολτα στα χανια για χαρτογραφηση, ενταξει δεν λεω ωραια ρακι εχουμε αλλα με το destinator που σε βγαζει εκτος δρομου αναρωτιεσαι αν το ποτισες και αυτο!!!:D :D :D

Ποιά έκδοση χάρτη έχεις ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση χάρτη έχεις ? :blink:

 

δοκιμασα αυτους τους δυο : 2005.Q4.3732, 2006 Q3.4503.

ξεχασα να προσθεσω πριν οτι το λιγο που δουλεψα το navimate ηταν καλυτερο σε πολλα σημεια. στο εξωτερικο που χρησιμοποιω το destinator και συγκεκριμενα ιταλια δουλευει μια χαρα.

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση χάρτη έχεις ? :blink:

 

ego pantos pou paw sta xania 3 fores ton mina den exo antimetopisi kanena tetoio provlima! mallon prepei na valeis alous xartes!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον πηγαινεις κεντρο χανια, κανε τη διαδρομη προς ομαλο φουρνε σκινε και γαλατα πλατανια και γραψε εντυπωσεις!!!
ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

ημουν στα χανια τα χριστουγεννα και το χρησιμοποιησα το destinator. Χρησιμοποιησα μια σπασμενη εκδοση και μια original σε 2 διαφορετικα pda με τους ιδιους (τελευταιους) χαρτες και με τους προηγουμενους. εκτος οτι εχανε το σημα συχνα πυκνα με εβγαζε και εκτος διαδρομης πολλες φορες, σε αρκετες περιπτωσεις ημουν σε μεγαλο δρομο που οδηγει στα χανια και μου εβγαζε οτι ημουν μεσα στα χωραφια, εκτος οτι λειπουν πολλοι δρομοι και διαδρομες, υπολογισμο διαδρομης δε τελειως λαθος αφου του εβαζα να με παει καπου και με πηγαινε μεσω ρεθυμνου!!

Αν εννοεις αυτο προσφατη χαρτογραφηση τι να πω... Μαλλον πρεπει να πανε ακομα μια βολτα στα χανια για χαρτογραφηση, ενταξει δεν λεω ωραια ρακι εχουμε αλλα με το destinator που σε βγαζει εκτος δρομου αναρωτιεσαι αν το ποτισες και αυτο!!!:D :D :D

 

Επιδή το http://www.driveme.gr χρησιμοποιεί τους ίδιους ακριβώς χάρτες και κάνει και πλοήγηση μπορείς να μας αναφέρεις και να μας δείξεις κάποια από τις διαδρομές που σου έβγαλε μέσω Ρεθύμνου ;!. Το πιθανότερο πάντως από τα συμπτώματα είναι ότι χρησιμοποιείς σπασμένες ή ασύμβατες εκδόσεις Destinator και χαρτών. Πιά εποχή το αγόρασες και από που ;

Link to comment
Share on other sites

μπορει να φταιει η σπασμενη εκδοση οπως αναφερεις!!! το αλλο pda ειχε original ομως. (σπασμενη μη σπασμενη τα ιδια λαθη ειχε) η διαδρομη ηταν χανια φουρνες και την εβγαζε μεσω εθνικης οδου. που δεν εχει καμια σχεση. Δεν ειναι μονο η διαδρομη αλλα και το οτι λειπουν πολλοι δρομοι που εχουν γινει εδω και χρονια. Αυτες τις εμπειριες ειχα εγω με το destinator, αναρωτιεμαι γιατι με το προγραμμα δεν μου δωσαν δωρο και ενα 4x4 καθως το σημα ειναι εκτος δρομου σε πολλες διαδρομες!!!!
ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

Gia hara se olous!

 

Sas grafo apo Australia.....kathos perimeno ton Germano na feri ston thio mou to P3300 kai aftos me tin sira tou na mou to stili.

 

Eho 2 erotisis (mias kai neos se tetiou idous kinita) kai epidi ine ligo diskolo na diavaso oles tis 172 selides pou ehoun grafti, parakalo voithiste me....

 

Prota apo ola, otan me to kalo paralavo to tilefono, esis pou ehete toso empiria sto thema, pia programmata protinete na egkatastiso? Kana kalo Ellino-Aggliko kai Agglo-Elliniko lexiko? To Magenta ti leei?

 

Defteron, edo stin Australia ine poli diadedomeno to TomTom, alla to kinito den erhete fortomeno me Australezikous hartes. Ti kano? Prepi na tous agoraso apo tin TomTom online? Ehete idea poso tha mou pai afto?

 

Kai telos, otan tha me odigi stin diefthinsi pou thelo, tha ine sindedemeno me GPRS sto diktio? Rotao epidi edo hreonoun polla otan sindeese me GPRS.

 

Efharisto prokatavolika PAAAAAAAAAAARA POLI ! ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Gia hara se olous!

 

Sas grafo apo Australia.....kathos perimeno ton Germano na feri ston thio mou to P3300 kai aftos me tin sira tou na mou to stili.

 

Eho 2 erotisis (mias kai neos se tetiou idous kinita) kai epidi ine ligo diskolo na diavaso oles tis 172 selides pou ehoun grafti, parakalo voithiste me....

 

Prota apo ola, otan me to kalo paralavo to tilefono, esis pou ehete toso empiria sto thema, pia programmata protinete na egkatastiso? Kana kalo Ellino-Aggliko kai Agglo-Elliniko lexiko? To Magenta ti leei?

 

Defteron, edo stin Australia ine poli diadedomeno to TomTom, alla to kinito den erhete fortomeno me Australezikous hartes. Ti kano? Prepi na tous agoraso apo tin TomTom online? Ehete idea poso tha mou pai afto?

 

Kai telos, otan tha me odigi stin diefthinsitao epidi edo hreonoun polla otan sindees pou thelo, tha ine sindedemeno me GPRS sto diktio? Roe me GPRS.

 

Efharisto prokatavolika PAAAAAAAAAAARA POLI ! ! ! ! !

 

 

Kalhmera Patriwth..

 

To slovoed gr-en einai bomizw ena apo ta syxna xrhsimopoioumena dictionary gia ppc h magenta den gnwrizw an exei bgalei efarmogh gia ppc..

 

To Tom Tom pou kikloforei edw exei to tom tom proegatestimeno kai sou exei mia adeia gia na katevaseis opoious xartes theleis.. Twra an se afhnei na katebaseis h oxi toys xartes ths Afstralias den to xerw alla axizei na doikimaseis kai na mas peis..

 

 

Mhn Mperdeveis to GPS me to GPRS to GPS (Global Potition System) exei na kanei kathara me thn thesi sou kai to pws entopizete afth apo ta "birds" epanw ston ourano..

 

To GPRS (General Packet Radio Service) xekathara den exei na kanei me afto kai xrhsimopoieite gia thn metafora dedomenwn kinhths thlefwnias..

 

Ara kamia xronoxrewsh kai kanenas logos na fovase gia thn opoia xrewsh otan exeis energopoihmeno opoiodipote Navigation program opws to TOM TOM .

Link to comment
Share on other sites

ημουν στα χανια τα χριστουγεννα και το χρησιμοποιησα το destinator. Χρησιμοποιησα μια σπασμενη εκδοση και μια original σε 2 διαφορετικα pda με τους ιδιους (τελευταιους) χαρτες και με τους προηγουμενους. εκτος οτι εχανε το σημα συχνα πυκνα με εβγαζε και εκτος διαδρομης πολλες φορες, σε αρκετες περιπτωσεις ημουν σε μεγαλο δρομο που οδηγει στα χανια και μου εβγαζε οτι ημουν μεσα στα χωραφια, εκτος οτι λειπουν πολλοι δρομοι και διαδρομες, υπολογισμο διαδρομης δε τελειως λαθος αφου του εβαζα να με παει καπου και με πηγαινε μεσω ρεθυμνου!!

Αν εννοεις αυτο προσφατη χαρτογραφηση τι να πω... Μαλλον πρεπει να πανε ακομα μια βολτα στα χανια για χαρτογραφηση, ενταξει δεν λεω ωραια ρακι εχουμε αλλα με το destinator που σε βγαζει εκτος δρομου αναρωτιεσαι αν το ποτισες και αυτο!!!:D :D :D

 

Giati emena to problhma pou anafereis sxetika me to oti se pigaine me to zori mesw Rethimnou me parapempei sto oti den exoyn sththei swsta ta forlinks... :(

 

Afto to eixa synanthsei paliotera otan den eixa sthsei ta forlinks twn newn xartwn alla mono ton kainourio xarth ekei energopoiouse thhn apofygh diodiwn (kai enw htan epilegmenh na mhn to kanei) kai me phgaine apo ta vouna me apotelesma na bgazei alla anti allwn..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

Καπου μεσα στο θεμα ειχα διαβασει για ενα προγραμμα που σου επιτρεπει να βαζεις mp3 για ηχο κλησης, αλλα τωρα το χασα...

Επισης θα μπορουσε να μου πει καποιος τις ρυθμισεις ωστε να μπορω να μπαινω internet Μεσω gprs Κ να στελνω κ mms? Εχω συνδεση cosmote

Link to comment
Share on other sites

Μπας και μπορεί να μου πεί κανένας πως μπορώ να εγκαταστήσω το navimate αμα το έχω κάνει uninstall?? :O

 

Αξιζει τον κόπο? (Τουλάχιστον για μέσα στην αθήνα)

 

Ευχαριστώ

 

 

ακυρο ...... τελικά ήταν στην SD.....

 

ευχαριστώ πάντως

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

Καπου μεσα στο θεμα ειχα διαβασει για ενα προγραμμα που σου επιτρεπει να βαζεις mp3 για ηχο κλησης, αλλα τωρα το χασα...

Electric Pocket Ringo 1.28 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Electric Pocket Ringo 1.28 :cool:

 

Παιδια καλημέρα

Καπου μεσα στο θεμα ειχα διαβασει για ενα προγραμμα που σου επιτρεπει να βαζεις mp3 για ηχο κλησης, αλλα τωρα το χασα...

 

Γιατί; χρειάζεται ειδικό πρόγραμμα το 3300 για να παίξει MP3 σαν ήχο κλήσης; Εμένα τα παίζει μια χαρά και έτσι όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; χρειάζεται ειδικό πρόγραμμα το 3300 για να παίξει MP3 σαν ήχο κλήσης; Εμένα τα παίζει μια χαρά και έτσι όπως είναι.

Ετσι όπως το λές είναι αλλά το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό γιατί σου επιτρέπει εύκολα να αντιστιχίσεις άλλο ήχο κλήσης και μυνήματος σε κάθε επαφή σου η ομάδες επαφών. :O

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως το λές είναι αλλά το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό γιατί σου επιτρέπει εύκολα να αντιστιχίσεις άλλο ήχο κλήσης και μυνήματος σε κάθε επαφή σου η ομάδες επαφών. :O

 

Αυτο το κανει και το Photo Contacts Pro, και ηχους αλλα και φωτος για καθε επαφη!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...