Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αλλά δεν προλαβαίνω να το ψάξω.. έχω επιδότηση από την Vodafone 119 ευρω και το p3300 κάνει 690 περίπου… Η Vodafone έχει στον κατάλογο τις 2 εκδόσεις μια με φορτιστή αυτοκ. και βάση και μια απλή.. και οι 2 έχουν την ίδια τιμή. Το θέμα είναι ότι με την επιδότηση μου δίνουν το απλό με 553,57 και αυτό με το φορτιστή κλπ κλπ 386,98 γιατί συμβαίνει αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα στο 13830 της voda και μου είπαν οτι έχω επιδότηση 121 ευρώ και οτι θα το πάρω 580 ευρώ περίπου.

δέν μου είπαν τίποτα για 2 εκδόσεις

Τελικά το παρρήγκειλα σε εταιρικό(πάλι απο voda) και θα το πάρω 450. Αλλα δεν ξ΄ρω τι θα περιλαμβάνει

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου κατέβασα τον χάρτη της Αθήνας που προσφέρεται δωρεάν με την αγορά του της συσκευής. Το πρόγραμμα λειτουργεί μια χαρά εκτός από μια....λεπτομέρεια. Δεν μπορώ να λειτουργήσω την φωνητική πλοήγηση. Ούτε στα αγγλικά ούτε στα ελληνικά (φυσικά). Όταν επιλέγω φωνή από το μενού (English UK - αφού δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη) όποια φωνή και αν επιλέξω (γυναικεία/ανδρική) μου βγάζει το μήνυμα 'you have not selected a usable voice'.

Καμιά ιδέα ώστε να μην μείνω με την πλοήγηση στα...μουγγά;

Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά...
Link to comment
Share on other sites

baaa, den bgazei epilogi delete. Me to total commander prospatho kai mou leei sto telos oti den ta esvise.

Kράτα τη γραφίδα πατημένη πάνω στο αρχείο που θέλεις να σβήσεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου κατέβασα τον χάρτη της Αθήνας που προσφέρεται δωρεάν με την αγορά του της συσκευής. Το πρόγραμμα λειτουργεί μια χαρά εκτός από μια....λεπτομέρεια. Δεν μπορώ να λειτουργήσω την φωνητική πλοήγηση. Ούτε στα αγγλικά ούτε στα ελληνικά (φυσικά). Όταν επιλέγω φωνή από το μενού (English UK - αφού δεν υπάρχει ελληνική υποστήριξη) όποια φωνή και αν επιλέξω (γυναικεία/ανδρική) μου βγάζει το μήνυμα 'you have not selected a usable voice'.

Καμιά ιδέα ώστε να μην μείνω με την πλοήγηση στα...μουγγά;

 

 

Με λίγο καλύτερο ψάξιμο στο site του tomtom θα έβρισκες να κατεβάσεις δωρεάν τις ελληνικές φωνές:)

http://www.tomtom.com/plus/services/voices.php

Link to comment
Share on other sites

Kράτα τη γραφίδα πατημένη πάνω στο αρχείο που θέλεις να σβήσεις. :D

 

Xexe, kalo... Oxi den eimai ilithios...

Den svinoun ta arxeia... Mipos einai kleidomena me kapoio tropo?

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

ψάξε αν θες στο Ebay EXIM SPUC από κάποιους κινέζους πρέπει να είναι.Έχει 2 ειδών τα SPOC και SPUC που είναι ακριβότερα αλλά καλύτερα και γιαπωνέζικα.Είναι πολύ καλής ποιότητας και θα βρείς πολλές λεπτομέρειες στην περιγραφή του Ebay.Πάντως θέλει παίδεμα στην τοποθέτηση αλλά αν μπεί σωστά δεν καταλαβαίνεις οτι έχεις βάλει screen protector.Δεν χαράσεται εύκολα,πλένεται και το στρώμα σιλικόνης κάνει πολύ καλή εφαρμογή....14 δολαριάκια με τα μεταφορικά....

πηγαίνοντας στο ebay για να παραγγείλω είδα ότι υπάρχει μόνο για το TyTN. Είναι το ίδιο με το p3300 το μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο καλύτερο ψάξιμο στο site του tomtom θα έβρισκες να κατεβάσεις δωρεάν τις ελληνικές φωνές:)

http://www.tomtom.com/plus/services/voices.php

 

Psybill σε ευχαριστώ για τη βοήθεια. Κατέβασα τα δυο αρχεία (ανδρικη φωνή / γυναικεία φωνή). Τώρα μένει να βρω πως γίνεται η εγκατάσταση στο πρόγραμμα. Καμιά ιδέα;

Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά...
Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένα η σε χρήση. :rolleyes:

 

Den einai ligo koufo ayto? Mesa sto /windows exei xyma tosa arxeia, ixou, videakia, eikonidia. Den tha eprepe na mporoume na ta svisoume? An theleis elegkse to kai sy kai pes mou ti blepeis. Svinoun?

 

Eyxaristo.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά είναι cab files. Κάνε τα copy οπουδήποτε στο ppc και πήγαινε με έναν file explorer και τρέξε τα. Όπως κάνεις εγκατάσταση και τα προγράμματα που είναι σε cab μορφή.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Den einai ligo koufo ayto? Mesa sto /windows exei xyma tosa arxeia, ixou, videakia, eikonidia. Den tha eprepe na mporoume na ta svisoume? An theleis elegkse to kai sy kai pes mou ti blepeis. Svinoun?

 

Eyxaristo.

 

Κάποια σβήνουν, κάποια άλλα όχι. Σου βγάζει μήνυμα γι αυτά που είναι στοιχεία των windows και δεν σβήνουν.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Έχει και σε μερικούς δεν δουλεύει :mad:

 

Που φαίνεται ρε παιδιά το RDS??? Είμαι από τους τυχερούς που δεν παίζει? :O

 

Sorry... το είδα. Παίζει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία φωνής του Tom Tom ειναι τα ακόλουθα: data 30.chk και data 30.vif

 

Πως τα εγκαθιστώ?

Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω τρία θεματάκια με το Άρτεμις

 

-Έχω την εντύπωση ότι η ένταση του backlight στο αριστερό μέρος της οθόνης είναι ανεπαίσθητα πιο έντονη από ότι στην δεξία μεριά.

-Τα πλήκτρα End και Internet Explorer είναι ολίγον βυθισμένα, σε σχέση με τα αντίστοιχα Send και Navigation.

-Πόση ώρα κάνει να σας εμφανίσει τα περιεχόμενα του φακέλλου Windows?

 

Τα σχόλιά σας?

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία φωνής του Tom Tom ειναι τα ακόλουθα: data 30.chk και data 30.vif

 

Πως τα εγκαθιστώ?

 

δες αν υπάρχει κάποιος φάκελος "voices" στο φάκελο του προγράμματος ή στο root της κάρτας. αν το βρεις βάλτα εκεί μέσα και μετά μπες μέσα στο πρόγραμμα να τα επιλέξεις.

δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο γιατί εσύ το tomtom το έχεις στη rom και νόμιμα, ενώ εγώ το ακριβώς αντίθετο....

Link to comment
Share on other sites

δες αν υπάρχει κάποιος φάκελος "voices" στο φάκελο του προγράμματος ή στο root της κάρτας. αν το βρεις βάλτα εκεί μέσα και μετά μπες μέσα στο πρόγραμμα να τα επιλέξεις.

δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο γιατί εσύ το tomtom το έχεις στη rom και νόμιμα, ενώ εγώ το ακριβώς αντίθετο....

 

Psybill με βοήθησες ακριβώς όσο χρειαζόμουν! Έβαλα τα αρχεία στο φάκελο που μου είπες και δούλεψε το πρόγραμμα μια χαρα. Thanks!!!

Τα μυαλά είναι σαν τα αλεξίπτωτα. Δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η δεξιά πλάκα από χρώμιο άρχισε να ξεβάφει, με χρήση ούτε ενός μήνα και συνεχώς μέσα στη θήκη του. Τι κάνω ;

 

Επίσης ξέρει κανείς εάν πωλούνται θήκες σιλικόνης και που ; Κάτι αναφέρθηκε σε προηγούμενο post αλλά δεν ήταν διαθέσιμες !!!

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

kati off topic

enas filos mou exei to qtek s110 kai thelei na parei kerea gps.

exete na mou proteinete kati ? thanks

 

An psaxeis 10 selides pio pisw exw anevasei link... ekei mesa exei oti keraies theleis...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...