Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι καλησπέρα,

 

Τελικά έχω την εντύπωση ότι μόνο το καλώδιο δεν έχουμε διερευνήσει. Και το δικό μου φόρτιζε αλλά δε συγχρόνιζε όταν είχε το πρόβλημα με τα .dll . Πάντως νομίζω ότι ο φίλος που μίλησε για format του PC έχει ως ένα σημείο δίκιο. Απλά μην κάνεις format όλο το PC, απλώς προσπάθησε να επαναπροσδιορίσεις θύρες. Επειδή και εγώ συνδέω ένα σωρό συσκευές στις USB τυχαίνει κάποιες φορές το PC να "μπερδεύει" οπότε χρειάζεται redirection στις θύρες. Τη λύση του μπαλκονιού ξέχασέ τη γιατί με τη γκαντεμιά που σε διακρίνει εκτός του ότι θα μείνεις χωρίς PDA, βλέπω να σπας και κανενός το κεφάλι και μετά τρέχα γύρευε...:lol:

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Γιάννης Κάππος

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια!!!!

 

Συγνωμη που ρωταω αλλα διαβασα *σχεδον* ολες τις σελιδες και δεν ειδα κατι παρομοιο με αυτο που επαθα!!!

 

Σας παρακαλω τα φωτα σας...

 

Εχω ενα P3300 και εκανα εγκατασταση το pocket mechanic, του ειπα να μπει σε safe mode και απο τοτε δεν ξαναξυπνησε!!!!!!Ουτε με soft reset ουτε οταν εβγαλα την μπαταρια!!!!!Μηπως, λεω μηπως ξερει κανενας να μου πει πως θα το κανω να κανει boot κανονικα γιατι κολαει στην οθωνη που λεει "windows mobile"!!!

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kala ta les file Gianni.....kai mias kai ise online, pos to kano afto me tis thires?

 

Start/MyComputer/Manage/ComputerManagement/SystemTools/DeviceManager?

 

Sosta ine afta? Kai meta?

 

Χίλια συγγνώμη φίλε Cristara αλλά περίπου 10 λεπτά αφότου σου έστειλα το μήνυμα βγήκα από το φόρουμ και ξαναμπήκα μόλις τώρα. Το root που περιέγραψες είναι σωστό. Μόλις φτάσεις στο Device Manager , μπες στο τελευταίο submenu που λογικά είναι το Universal Serial Bus Controllers και ελέγχει τις θύρες USB. Σύνδεσε τη συσκευή στο PC και άρχισε να τσεκάρεις τι βλέπει και τι δε βλέπει. Για κάθε νέα συσκευή που δε βλέπει θα σου βγάζει μέσα στο υπομενού που σου ανέφερα νωρίτερα ένα θαυμαστικό(alert) το οποίο σημαίνει ότι δεν έχει drivers γι αυτή. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ρόλο driver παίζει το activesync αλλά εάν δε βλέπει τη συσκευή παρά την ύπαρξη του activesync πάλι θα σου βγάζει θαυμαστικό. Κάνε αυτά που σου είπα και εδώ είμαστε πάλι.

 

PS: Σας ζηλεύω εκεί κάτω που έχετε χειμώνα γιατί εδώ βάρεσε 40 Κελσίου!!!

 

Με Φιλικούς Χαιρετισμούς

Γιάννης

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!!

 

Συγνωμη που ρωταω αλλα διαβασα *σχεδον* ολες τις σελιδες και δεν ειδα κατι παρομοιο με αυτο που επαθα!!!

 

Σας παρακαλω τα φωτα σας...

 

Εχω ενα P3300 και εκανα εγκατασταση το pocket mechanic, του ειπα να μπει σε safe mode και απο τοτε δεν ξαναξυπνησε!!!!!!Ουτε με soft reset ουτε οταν εβγαλα την μπαταρια!!!!!Μηπως, λεω μηπως ξερει κανενας να μου πει πως θα το κανω να κανει boot κανονικα γιατι κολαει στην οθωνη που λεει "windows mobile"!!!

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

 

Φίλε Athlon καλημέρα,

 

Για αρχή βγάλε τη μπαταρία και άσε κλειστή τη συσκευή για κανένα πεντάωρο. Αυτό κάντο δύο τρεις φορές εάν δε δουλέψει με την πρώτη. Εάν αυτό δεν πιάσει έχεις σίγουρα "χάσει" το dll αρχειάκι που χρειάζονται τα windows για να κάνουν κανονικό startup οπότε ξηλώνεις τα windows και τα ξαναφορτώνεις.

Και μια φιλική συμβουλή προς όλους μας συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου:Μας πιάνει όλους η "ψώρα" να φορτώσουμε τη συσκευούλα μας με ένα σωρό άχρηστα προγράμματα μόνο και μόνο επειδή είμαστε πολύ "μάγκες" και τα βρίσκουμε τζάμπα με διάφορα κόλπα στο internet. Θα μας φάει η πλεονεξία. Είναι σα να χρειάζεται κανείς μια χωριάτικη για να χορτάσει αλλά πάει στο κινέζικο και παραγγέλνει διάφορα ακαταλαβίστικα τα οποία τελικά όταν του τα φέρουν προκύπτουν άλλα γι άλλα της Παρασκευής το γάλα και στο τέλος μένει και νηστικός και τραλαλάκας...:) :) :)

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Γιάννης Κάππος

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

Paidia sos!!!

 

Sta kala kathoumena mou emfanizei sta programata osa eixa valei kena kai den anoigoun! Ekana apo to kinhto diagrafh mnhmhs kai meta epanafora me to spb back up alla ta idia!!! Ti ftaiei,ti na kanw? Euxaristw :( :(

Epishs pws kana format sthn karta mnhmhs?? Hard format.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

kai mena mou to xe kanei auto...

 

Vgale kai xanavale kartes ktl...katharise to!

 

Xronia polla!

 

Ti enoeis bgale kartes ksanavale? Apo thn thesi ths? Thn evgala kai?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Tha dokimasw na thn fyshksw. Mou aresei pou eixa valei kai to patch ths kartas :wacko:

 

Se euxaristw

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Tipota den eftiakse kai mou bgazei meta thn epanafora me spb back up : Den einai dynath h ektelesh tou windows\ptamgr.exe kai allwn programatwn! Ti na kanw re paidia allh lysh? Format pws kanw sthn karta?:( :( :( :mad:
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη φίλε Cristara αλλά περίπου 10 λεπτά αφότου σου έστειλα το μήνυμα βγήκα από το φόρουμ και ξαναμπήκα μόλις τώρα. Το root που περιέγραψες είναι σωστό. Μόλις φτάσεις στο Device Manager , μπες στο τελευταίο submenu που λογικά είναι το Universal Serial Bus Controllers και ελέγχει τις θύρες USB. Σύνδεσε τη συσκευή στο PC και άρχισε να τσεκάρεις τι βλέπει και τι δε βλέπει. Για κάθε νέα συσκευή που δε βλέπει θα σου βγάζει μέσα στο υπομενού που σου ανέφερα νωρίτερα ένα θαυμαστικό(alert) το οποίο σημαίνει ότι δεν έχει drivers γι αυτή. Στη συγκεκριμένη περίπτωση ρόλο driver παίζει το activesync αλλά εάν δε βλέπει τη συσκευή παρά την ύπαρξη του activesync πάλι θα σου βγάζει θαυμαστικό. Κάνε αυτά που σου είπα και εδώ είμαστε πάλι.

 

PS: Σας ζηλεύω εκεί κάτω που έχετε χειμώνα γιατί εδώ βάρεσε 40 Κελσίου!!!

 

Με Φιλικούς Χαιρετισμούς

Γιάννης

File Gianni,

mou vgazi ena erotimatiko kai otan pao st aproperties lei:

"The drivers for this device are not installed. (Code 28)

otan pao

To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver."

 

Otan patao reinstall driver lei "The hardware was not installed because the wizard cannot find the necessary software"

Tora ftei to pc i' to ppc?

Ouf....:blink: :blink:

 

PS.Ehoume PAGOSI edo!!!!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Tipota den eftiakse kai mou bgazei meta thn epanafora me spb back up : Den einai dynath h ektelesh tou windows\ptamgr.exe kai allwn programatwn! Ti na kanw re paidia allh lysh? Format pws kanw sthn karta?:( :( :( :mad:
χρονια σου πολλα:happy: για φορματ βαλε την σε ενα card reader και καντο το φορματ με fat 32
Link to comment
Share on other sites

χρονια σου πολλα:happy: για φορματ βαλε την σε ενα card reader και καντο το φορματ με fat 32

 

Giati lete oloi xronia polla? Gia auto pou epatha? Boithise me ligo ti enoeis fat 32? Card reader exw alla format pws kanw? Allos tropos yparxei? Kana programa?

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα μου ξεκινησε ξαφνικα ενω μεχρι χθες το κινητο συνδεοταν κανονικα με τον Η/Υ σημερα που το δοκιμασα δεν το εβρισκε.

Καθε φορα που το συνδεω μου βγαζει το μνμ ''Αγνωστη συσκευη USB'' δλδ το βλεπει αλλα δεν το αναγνωριζει.

Στην συνεχεια δοκιμασα να εγκαταστησω το active sync σε δευτερο υπολογιστη, συνδεσα το κινητο και παλι τα ιδια.

Τελος εκανα και ενα hard reset στο HTC (μιας και το κινητο ειναι 3 ημερων δεν ειχα πολλα δεδομενα μεσα) αλλα φυσικα δεν καταφερα και πολλα.

Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει ??? Ολα δουλευαν κανονικα και τωρα δεν δουλευει τιποτα και εχω ξενερωσει

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Giati lete oloi xronia polla? Gia auto pou epatha? Boithise me ligo ti enoeis fat 32? Card reader exw alla format pws kanw? Allos tropos yparxei? Kana programa?

 

Σου λένε όλοι χρόνια πολλά επειδή δίπλα στο όνμά σου έχει μια τουρτίτσα, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι βάσει των όσων έχεις δηλώσει , σήμερα έχεις γενέθλια! Χρόνια πολλά λοιπόν.

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

File Gianni,

mou vgazi ena erotimatiko kai otan pao st aproperties lei:

"The drivers for this device are not installed. (Code 28)

otan pao

To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver."

 

Otan patao reinstall driver lei "The hardware was not installed because the wizard cannot find the necessary software"

Tora ftei to pc i' to ppc?

Ouf....:blink: :blink:

 

PS.Ehoume PAGOSI edo!!!!!:wacko:

 

Φίλε Cristara καλησπέρα,

 

Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι το ερωτηματικό αναφέρεται στη USB που έχεις τοποθετήσει το pda. Συνήθως τα laptop έχουν 3-4 USB. Οι drivers gia to pda είναι ενσωματωμένοι στο activesync. Εάν πριν δούλευε κανονικά μην κάνεις reinstall driver αλλά roll back driver.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Γιάννης

 

PS:Έξω έχει 38.

ΔΕΝ ΠΕΦΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ Σ' ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Giati lete oloi xronia polla? Gia auto pou epatha? Boithise me ligo ti enoeis fat 32? Card reader exw alla format pws kanw? Allos tropos yparxei? Kana programa?
προφανως ξεχασες ποτε εχεις γεννεθλια:lol: :p :lol: βαλε την καρτα στο reader μετα πηγαινε και ανοιξε το εικονιδιο ο υπολογιστης μου,θα δεις την καρτα σου κανε δεξι κλικ και φορματ
Link to comment
Share on other sites

εγω απεγκατεστησα την εκδοση που υπηρχε και την αντικατεστησα με μια αλλη που δεν χρειαζεται activation code.

αν δεν βγαλεις αλλιως ακρη στειλε πμ και θα το τακτοποιησουμε το ζητημα.

Ευχαριστώ christou. Τακτοποιήθηκε το πρόβλημα !

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

exei kaneis sto 3300 to

Spb Full Screen Keyboard ???:O

se emena eno to emfanizei sta pliktrologia otan to patao san epilogi apo ta sms mou bgenei pali to gr:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exei kaneis sto 3300 to

Spb Full Screen Keyboard ???:O

se emena eno to emfanizei sta pliktrologia otan to patao san epilogi apo ta sms mou bgenei pali to gr:mad:

 

Οταν το επιλέξεις και σου εμφανισει παλι το gr

κοιτα επάνω αριστερα στο gr και αντι για 123 θα σου εχει ενα σκουρο γκρί πληκτρολόγιο-το πατάς περιμένεις λίγο και σου ανοίγει!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Cristara καλησπέρα,

 

Πρέπει να είσαι σίγουρος ότι το ερωτηματικό αναφέρεται στη USB που έχεις τοποθετήσει το pda. Συνήθως τα laptop έχουν 3-4 USB. Οι drivers gia to pda είναι ενσωματωμένοι στο activesync. Εάν πριν δούλευε κανονικά μην κάνεις reinstall driver αλλά roll back driver.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Γιάννης

 

PS:Έξω έχει 38.

 

To erotimatiko vgeni ite eho sindedemeno to ppc ite ohi, opote den ine afto.

Episis dokimasa ena allo kalodio enos filou kai kani ta idia, opote den ine to kalodio either!

Mipos na xanaskefto tin lisi tou mpalkoniou telika?!?!?!?!? ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν το επιλέξεις και σου εμφανισει παλι το gr

κοιτα επάνω αριστερα στο gr και αντι για 123 θα σου εχει ενα σκουρο γκρί πληκτρολόγιο-το πατάς περιμένεις λίγο και σου ανοίγει!

 

den mou to emfanizei distixos ayto to gri pliktrologio anti gia to 123:( :( :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προφανως ξεχασες ποτε εχεις γεννεθλια:lol: :p :lol: βαλε την καρτα στο reader μετα πηγαινε και ανοιξε το εικονιδιο ο υπολογιστης μου,θα δεις την καρτα σου κανε δεξι κλικ και φορματ

 

Nia malon ta ksexasa :lol: :p .

Se euxaristw gia thn boitheia. Telika dystyxws ksanapernaw ta agaphmena mou progranata apo thn arxh. Eutyxws den exasa tis epafes mou. Giati les na synebhke auto? An ksanasymbei pws tha to swsw afou oute me spb back up eftiakse?? :(

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

θα πω τη γνωμη μου για τα διαφορα προβληματα που διαβαζω.

η συσκευη δε θελει πολυ φορτωμα με προγραμματα που δε χρησιμοποιουμε.

κ οχι πανω απο 247ΜΗz. στα 234 το εχω εγω κ παιζει μια χαρα.

οτι ειναι χρησιμο κ μας βοηθαει στην καθημερινη μας λειτουργια παιδια.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...