Jump to content

[Επίσημο] HTC P3300 (Artemis)


SIRHC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιχα περασει ενα αρχειο mp3 στην storage card. Οταν πηγα να το διαλεξω σαν ηχο κλησης Μου ειπε οτι το αρχειο αντιγραφηκε στο φακελο Windows/Rings. Τεσπα. Επειτα ψαχνω να βρω το φακελο αυτο, για να διαγραψω το αρχειο αυτο αλλα ψαχνω ψαχνω κ πουθενα Ο φακελος, Μπαινω μεσα στον windows αλλα ειναι αδειος! Που πηγε? Εναν ηχο κλησης πρεπει αναγκαστηκα να τον αντιγραψω κ στην μνημη του τηλεφωνου? Δεν γινεται να παιζει απο την καρτα? Ολα αυτα με το Προγραμμα του τηλεφωνου οχι με το Ringo Mobile που ζητουσα προηγουμενος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά και από εμένα.

 

Ήρθε και το δικό μου Artemis και έχω μείνει άφωνος. Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά έχω άμεση επαφή με κάποιο ppc και μπορώ να πω ότι θα το ήθελα λίίίίγο γρηγορότερο αλλά δε με χαλάει και έτσι όπως είναι. Πάντως από εμφάνιση νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο έχει βγει (αν και στο θέμα αυτό, στα πρώτα Post το θάβουν). Το roller και το πλήκτρο αφής (κάτι σαν mouse) είναι όλα τα Ευρώ!!!

 

Δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να το καταλάβω (βλ. Windows) αλλά έκανα την εξής κοτσάνα. Ήμουν στον χάρτη της Navimate και έδειχνα σε ένα φίλο πως μπορείς από 2D προβολή να πας σε 3D προβολή και το αντίστροφο. Εκεί που το έκανα μια, το κάνω και δεύτερη.. άντε λέω ακόμα μια και αυτό ήταν .. μπλε οθόνη.:D Όχι όμως μπλε οθόνη σε όλη την οθόνη, όλα λειτουργούν κανονικά εκτός απο τον χάρτη του Navimate. Δεν μου εμφανίζει χάρτη ενώ το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά! Έχει απλά ένα μπλε φόντο. Δεν μπόρεσα να βρω από που φορτώνεις χάρτες, μάλλον δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το σύνδεσα με το PC για να δω από εκεί αν μπορώ να κάνω κάτι (να ξαναεγκαταστήσω το πρόγραμμα κτλ κτλ).

 

Είναι τόσο μικρό και τόσο βολικό!! Μετά από 4 χρόνια με τα Nokia 9xxx μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα. Και επιτέλους... δόνηση. Κυριολεκτικά είχα ξεχάσει πόσο βολικό είναι να έχεις δόνηση στο τηλέφωνο.

 

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι το πόσο παραμετροποιήσημα είναι τα Windows Mobile. Μπορείς να τα φέρεις ΟΛΑ στα μέτρα σου. Τουλάχιστον ότι είδα έψαξα μέχρι τώρα.

 

Αυτά.. σας αφήνω για να το εξερευνήσω περισσότερο! Αν ξέρει κάποιος οτιδήποτε για το Navimate ας μου πει.

 

Α.. και κάτι άλλο. Συνδέθηκα με το QuickGPS για να κατεβάσω κάποιον χάρτη για το Tom Tom. Στην ουσία δεν έκανα τίποτα, πάτησα εκεί, έκανε σύνδεση και κατέβασε έναν χάρτη για το Tom Tom. Το πρόβλημα είναι ότι ο χάρτης είναι μόνο για την Αθήνα, δεν μπόρεσα να βρω χάρτη από άλλη περιοχή της Ελλάδας. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Από που μπορώ να το εξοπλίσω με πλήρες χάρτη της Ελλάδος? Ποιο πρόγραμμα να χρησημοποιώ? Το Navimate είδα ότι είχε όλη την Ελλάδα, αλλά δεν ξέρω γιατί εμένα με έβγαζε Θεσσαλονίκη, δεν με "έβλεπαν" οι δορυφόροι. Κάπου διάβασα στο forum εδώ ότι θέλει να κάνω Register στο site της Navimate για να με "δει", αληθεύει? Θα το δοκιμάσω αργότερα.

 

 

Αυτά, να είστε καλά, ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να κάνω μια ίσως χαζή ερώτηση??

 

Παιχνίδια παίζεται εύκολα?? Και αν ναι με ποια πληκτρα??

χρησιμοποιείτε το joystick??

εγω δεν εχω βολευτεί μέχρι τώρα να παίξω rally ας πούμε....

 

και κάτι άλλο..

υπάρχει τρόπος να κάνουμε το joystick να μην κάνει τόσο μεγάλα steps??

οταν το χρησιμοποιώ σε tetris ας πούμε, με ενα τικ προς τα κάτω αυτό μετακινείται 3 γραμμές....

 

 

thanks

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και από εμένα.

 

Ήρθε και το δικό μου Artemis και έχω μείνει άφωνος. Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά έχω άμεση επαφή με κάποιο ppc και μπορώ να πω ότι θα το ήθελα λίίίίγο γρηγορότερο αλλά δε με χαλάει και έτσι όπως είναι. Πάντως από εμφάνιση νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο έχει βγει (αν και στο θέμα αυτό, στα πρώτα Post το θάβουν). Το roller και το πλήκτρο αφής (κάτι σαν mouse) είναι όλα τα Ευρώ!!!

 

Δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να το καταλάβω (βλ. Windows) αλλά έκανα την εξής κοτσάνα. Ήμουν στον χάρτη της Navimate και έδειχνα σε ένα φίλο πως μπορείς από 2D προβολή να πας σε 3D προβολή και το αντίστροφο. Εκεί που το έκανα μια, το κάνω και δεύτερη.. άντε λέω ακόμα μια και αυτό ήταν .. μπλε οθόνη.:D Όχι όμως μπλε οθόνη σε όλη την οθόνη, όλα λειτουργούν κανονικά εκτός απο τον χάρτη του Navimate. Δεν μου εμφανίζει χάρτη ενώ το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά! Έχει απλά ένα μπλε φόντο. Δεν μπόρεσα να βρω από που φορτώνεις χάρτες, μάλλον δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το σύνδεσα με το PC για να δω από εκεί αν μπορώ να κάνω κάτι (να ξαναεγκαταστήσω το πρόγραμμα κτλ κτλ).

 

Είναι τόσο μικρό και τόσο βολικό!! Μετά από 4 χρόνια με τα Nokia 9xxx μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα. Και επιτέλους... δόνηση. Κυριολεκτικά είχα ξεχάσει πόσο βολικό είναι να έχεις δόνηση στο τηλέφωνο.

 

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι το πόσο παραμετροποιήσημα είναι τα Windows Mobile. Μπορείς να τα φέρεις ΟΛΑ στα μέτρα σου. Τουλάχιστον ότι είδα έψαξα μέχρι τώρα.

 

Αυτά.. σας αφήνω για να το εξερευνήσω περισσότερο! Αν ξέρει κάποιος οτιδήποτε για το Navimate ας μου πει.

 

Α.. και κάτι άλλο. Συνδέθηκα με το QuickGPS για να κατεβάσω κάποιον χάρτη για το Tom Tom. Στην ουσία δεν έκανα τίποτα, πάτησα εκεί, έκανε σύνδεση και κατέβασε έναν χάρτη για το Tom Tom. Το πρόβλημα είναι ότι ο χάρτης είναι μόνο για την Αθήνα, δεν μπόρεσα να βρω χάρτη από άλλη περιοχή της Ελλάδας. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Από που μπορώ να το εξοπλίσω με πλήρες χάρτη της Ελλάδος? Ποιο πρόγραμμα να χρησημοποιώ? Το Navimate είδα ότι είχε όλη την Ελλάδα, αλλά δεν ξέρω γιατί εμένα με έβγαζε Θεσσαλονίκη, δεν με "έβλεπαν" οι δορυφόροι. Κάπου διάβασα στο forum εδώ ότι θέλει να κάνω Register στο site της Navimate για να με "δει", αληθεύει? Θα το δοκιμάσω αργότερα.

 

 

Αυτά, να είστε καλά, ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

 

Στην ουσία αυτό το μπλέ σημαίνει ότι είσαι στην θάλασσα. Για να μπείς σε κανονικούς χάρτες πρέπει να πατήσεις το πλήκτρο focus πάνω από τα πλήκτρα zoom in/out. Για να πάρεις στίγμα από το gps πρέπει τουλαχιστον τη πρώτη φορά να βγείς σε ανοιχτό χώρο για 10 λεπτά περίπου έτσι ώστε το gps να κατεβάσει το ephemeris και το almanac για να μπορεί να βλέπει τους δορυφόρους στον ορίζοντα. Εφόσον γίνει αυτό πλέον κάθε επόμενη φορά θα μπορείς να παίρνεις στίγμα το πολύ σε 2 λεπτά. Αν πατήσεις το εικονίδιο του GPS θα δείς 12 μπάρες οι οποίες έχουν ροζ χρώμα εφόσον γίνουν μπλέ τουλάχιστον 4 από αυτές μπορείς να πάρεις το πρώτο στιγμα σου. Καλή ιδέα θα ήταν να μην κατεβάζεις το quick gps διότι αυτή η εφαρμογή όπως μου είπανε στο support της Compucon είναι ενσωματωμενη στο Navimate.

Link to comment
Share on other sites

Mpesa twra dokimases to destinator (original) kai den eixes problhma..

 

Afou den paizei me tin syskevi mas..

 

an ebales thn spasmenh ekdosh h opoia paizei me to Artemis pws eisai sigouros oti doulevei kala apo thn stigmh pou polloi exoun problhmata..

 

BTw oi monodromiseis einai ena thema sto opoio apodedeigmena den ftaiei apolita h NGI ..

 

Apo thn stigmh pou o kathe dhmarxos opote goustarei monodromei oti thelei h NGI den mporei na einai apo pisw tou kai na enhmerwnei ..

 

Edw loipon mpainoume emeis oi xrhstes entopizoume to lathos kai afierwnoume 10 lepta apo ton xrono mas gia na eisagoume to lathos shmeio sthn bash anaforas lathwn tou Drive me..

 

Etsi sto epomeno update kai oi xartes tha einai enhmerwmenoi alla kai tha exoume thn ikanopoihsh oti emeis to kaname... ;) :D

 

Δεν μας στέλνεις και τις υπόλοιπες εκκρεμότητες της NGI μήπως και τους βοηθήσουμε όλοι μαζί να αποκτήσουν καλύτερα χαρτογραφικά δεδομένα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας στέλνεις και τις υπόλοιπες εκκρεμότητες της NGI μήπως και τους βοηθήσουμε όλοι μαζί να αποκτήσουν καλύτερα χαρτογραφικά δεδομένα:lol:

Ανημέρωτο σε βρίσκω με τα συστήματα πλοήγησης και την σχετική χαρτογράφηση στην Ελλάδα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας στέλνεις και τις υπόλοιπες εκκρεμότητες της NGI μήπως και τους βοηθήσουμε όλοι μαζί να αποκτήσουν καλύτερα χαρτογραφικά δεδομένα:lol:

 

 

Tha kanw ena memo kai tha sto steilw me pm :whistle: :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι που αντέχει overclocking η συσκευή παιδιά? εμένα μου παγωσε (με το baterystatus) και δεν ξεπαγώνει με τίποτα. ουτε soft reset!

Να κάνω hard reset? ας μου πει κάποιος τα κουμπάκια που πατάμε...:cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι μονιμα στα χανια κ δεν εχω σπασμενη εκδοση κ την χρησημοποιω με την default pna συσκευη που προτεινουν αυτοι.. ποσο παλιοι μπορει να ειναι οι χαρτεσ????

 

Εχουν τερΑστεια λαθη κ δεν ζητησα σε κανενα χωριο αλλα ακομα και μεσα στην πολη... Ημαρτον και δεν μπορω και να γραφτω για αναβαθμιση.. λογω του σαιτ... πολυ ωραια..εκτος του οτι το support τουσ ειναι γαι τα μπαζα 4 μερες κ ακομα να απαντησουν στα μειλ μου..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι που αντέχει overclocking η συσκευή παιδιά? εμένα μου παγωσε (με το baterystatus) και δεν ξεπαγώνει με τίποτα. ουτε soft reset!

Να κάνω hard reset? ας μου πει κάποιος τα κουμπάκια που πατάμε...:cry:

 

αλλοι τα καταφεραν μεχρι 285 αλλοι 273 εγω με xcpusclar 260 σταθερα και καλα.τα 2 με τις παυλες μπροστα και το σοφτ ρεσετ μαζι

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ειμαι μονιμα στα χανια κ δεν εχω σπασμενη εκδοση κ την χρησημοποιω με την default pna συσκευη που προτεινουν αυτοι.. ποσο παλιοι μπορει να ειναι οι χαρτεσ????

Εχουν τερΑστεια λαθη κ δεν ζητησα σε κανενα χωριο αλλα ακομα και μεσα στην πολη... Ημαρτον και δεν μπορω και να γραφτω για αναβαθμιση.. λογω του σαιτ... πολυ ωραια..εκτος του οτι το support τουσ ειναι γαι τα μπαζα 4 μερες κ ακομα να απαντησουν στα μειλ μου..

Γιά δες γιά ένα αρχείο WCE.text στούς χάρτες που λέει την έκδοσή τους. Που δεν μπορείς να γραφτείς γιά αναβάθμιση και γιατί δεν ζητάς συμβουλές εδώ: http://www.ngi.gr/forum/

Link to comment
Share on other sites

αλλοι τα καταφεραν μεχρι 285 αλλοι 273 εγω με xcpusclar 260 σταθερα και καλα.τα 2 με τις παυλες μπροστα και το σοφτ ρεσετ μαζι

 

Ευχαριστώ πολύ!

Με την ευκαιρία πέρασα και τη νέα ROM 3.0.3...:)

Άλλη φορά θα προσέχω...:)

Link to comment
Share on other sites

που βλέπουμε ποια rom έχει η συσκευή μας και τι προσφερουν οι νεοτερες εκδόσεις?(π.χ υπήρχαν bugs που διορθώθηκαν )

 

Είναι εκδόσεις της Ελληνικής ROM από την ACE και διορθώνουν bugs σε σχέση με αυτό.

 

Έναρξη/Ρυθμίσεις/Σύστημα/Γώσσα

Link to comment
Share on other sites

θελω απλα να πω οτι απο σημερα το απογευμα εχω κιεγω ενα artemis στα χερια μου, με κυρια χρηση το gps και το κινητο τηλεφωνο.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

το πηρα στα 585Ευρω σκετο (χωρις προγραμμα και καρτα μνημης)

 

αυτα!

Link to comment
Share on other sites

θελω απλα να πω οτι απο σημερα το απογευμα εχω κιεγω ενα artemis στα χερια μου, με κυρια χρηση το gps και το κινητο τηλεφωνο.

:) :) :) :) :) :) :)

το πηρα στα 585Ευρω σκετο (χωρις προγραμμα και καρτα μνημης)

 

αυτα!

 

Πάντως μια καρτούλα μνήμης, καλό είναι να την έχεις....

καλορίζικο.....:) :)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες: Μπορείς φυσικά να εχεις κλειστό το κινητό και να δουλευεις μόνο το pda, e?

 

και αλλη μια...

 

Σκεφτομαι να το παρω απο εξωτερικο, αλλα δεν ξερω αν θα είναι συμβατό με την δική μου sim.

Θα υπάρξει πρόβλημα?

Λένε ότι είναι κλειδωμένο, τι ακριβώς σημαίνει αυτό?

Τι πρέπει να κάνω για να λειτουργήσει απρόσκοπτα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που χρησιμοποιούν το Ρ3300 μαζί με το Destinator (PN ή 6) αν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα με την ταχύτητα δρομολόγησης και αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί το RollR για γρήγορη μετακίνηση του χάρτη στο Destinator.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις σήμερα παρέλαβα κι εγώ το 3300. Πρώτο ppc που αγοράζω και η αλήθεια είναι ότι έχω ενθουσιαστεί!

2 ερωτησούλες έχω κι εγώ:

α)Διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες, είδα ότι πολλοί από εσας έχετε κάνει overclock στον επεξεργαστή. Δεν θέλω να κάνω κάτι ακραίο, απλά να ξερω μέχρι που αντέχει σίγουρα το τηλ. χωρίς να υπάρχει πιθανότητα να το κάψουμε-ακόμα δεν το πήραμε- και γενικά να είναι σταθερό χωρίς να χρειάζεται reset κάθε τρεις και λίγο

β)Πηγαίνοντας έναρξη-ρυθμίσεις-σύστημα-γλώσσα-SMS έχει ένα κουτάκι που λέει: αποστολή SMS 160 χαρακτήρων.

Η επιλογή αυτή πρέπει να είναι κλικαρισμένη για να στέλνει μήνυμα 160 χαρακτήρων;

 

Αυτά με τις ερωτήσεις!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις, και θα επανέλθω εν καιρώ αφού μάθω να το χειρίζομαι κάπως.

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το topic εφτασε 130 σελιδες και ειναι οντως δυσκολο για τους νεους χρηστες να διαβαζουν τοσες σελιδες για να βρουν αυτο που θελουν μηπως θα επρεπε να σπασει το topic σε ενοτητες, π.χ. software, καρτες μνημης, μπαταρια/ενεργεια, overclocking, αποδοση, tips n tricks κ.λ.π ;

σιγουρα ειναι πολυ δουλεια για τους mods αλλα και 130 σελιδες απο που να αρχισει κανεις ;

εναλλακτικα θα χρησιμευε ενα faq για το Ρ3300 αποκλειστικα.

;)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
για softoware-overclocking υπαρχουν επισημασμενα θεματα στην αρχη γενικου περιεχομενου,δυσκολο να γινει αυτο ειδικα για το 3300 γιατι θα πρεπει να γινει και για τις αλλες συσκευες,οποτε θα γινει χαμος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...