Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμαν ρε Τοτε..

Μου κατεστρεψες ενα μερος της σειρας τωρα..

Αφου σου λενε: "βαλ'το σε spoiler", γιατι δεν το κανεις;

Ελεος.. :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα αφού είναι απλά μία πρόβλεψη βασισμένη σε όσα έχει δείξει μέχρι τώρα.Ούτε παρατραβηγμένη είναι ούτε τίποτα.Απλά κάτι που θα μπορούσε να το σκεφτεί ο οποιοσδήποτε.

Αφου το λες όμως οκ.Πάω για edit.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

νέο επεισόδιο....

 

κατέβηκε ήδη και το βράδυ θα το παρακολουθήσω :D

12ο επεισόδιο λοιπόν....

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου άρεσε. Η θετική μου άποψη για τη σειρά αυτή καλά κρατεί ακόμα...

Πολύ μου αρεσει η μετάβαση

της Simone και του Nathan σε believers. Καλά ο Nathan γενικά είναι ασυγχώρητος που άργησε τόσο αλλά λες λόγω της τραυματικής του εμπειρίας κλπ κλπ. H Simone είχε πλάκα που σε κάποια φάση πετάει ένα "ok yeaj I give up! You can paint the future"

 

Επίσης καλό ήταν που

η εικόνα Hiro VS τυραννόσαυρος Rex, σήμαινε κάτι διαφορετικό απο το προφανές που θα ήταν κάπως κουφό...

 

Δε μου άρεσε η εξέλιξη στην ιστορία του μπάτσου (και μια σκηνή την αφήσαν σχεδόν στη μέση και την ξέχασαν)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό ήταν, για την συνέχεια θα γίνει πιστευω ακόμη καλύτερο!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό...Να εξομολογηθώ τον κρυφό μου πόθο να μην είχε

πεθάνει η Eden?? Μου άρεσε πολύ :love:

... Η όλη φάση με τον Hiro και το

σπαθί με έκανε να ψιλοβαρεθώ...Άσε που έχει χοντρό κενό εκεί: Αφού οι δυνάμεις τους είναι θέμα γονιδίων, πώς γίνεται το γεγονός πως δεν κατάφερε να σώσει την Charlie να κάνει τις δυνάμεις του Hiro να εξασθενήσουν;;;

....

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

βγήκαν οι υπότιτλοι :D

μόλις το τέλειωσα πρίν λίγο χωρίς, μπήκα στο greektvsubs.gr Και τους είχαν ανεβάσει :p

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα κι εγω.Πολυ καλο...

Μια χαρα για comeback απο μεγαλο διαλειμμα.Οχι βεβαια τιποτα τρομερο,αλλα ηταν πολυ καλο.

 

Ρε guys,θυμηστε μου λιγακι οποιος μπορει καποια πραγματα για τον Λιντερμαν.Εννοω οτι ξερουμε μεχρι τωρα.Ποιος ειναι,τι δουλεια κανει,με ποιον συνεργαζεται κλπ κλπ.

Διοτι το οτι εμφανιζεται ΠΑΝΤΟΥ το ονομα του μονο τυχαιο δεν ειναι.

Απλα θα ηθελα μαζεμενες ολες τις πληροφοριες γι'αυτον μπας και βγαλουμε καμια ακρη

 

 

Ερωτηση.Ο Πητερ πως μπορει και βλεπει τον αορατο ανθρωπο?

Υποτιθεται πως ρουφηξε τη δυναμη του και εγινε κι αυτος αορατος και επειδη μονο ο αορατος βλεπει τον εαυτο του,αρα τον βλεπει κι αυτος?

Επισης,ο Σαιλερ εφοσον εσπασε το γυαλι οταν σκοτωσε την Ιντεν γιατι δε ξεφυγε?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.Ο Πητερ πως μπορει

και βλεπει τον αορατο ανθρωπο?

Υποτιθεται πως ρουφηξε τη δυναμη του και εγινε κι αυτος αορατος και επειδη μονο ο αορατος βλεπει τον εαυτο του,αρα τον βλεπει κι αυτος?

Επισης,ο Σαιλερ εφοσον εσπασε το γυαλι οταν σκοτωσε την Ιντεν γιατι δε ξεφυγε?

 

Για το πρώτο με τον Peter μάλλον έτσι όπως το είπες είναι.

Ο "αόρατος" άνθρωπος ασκεί κάτι γύρω του που τον κάνει αόρατο, αλλά ο ίδιος βλέπει κανονικά τον εαυτό του και τους γύρω του. Απορροφόντας/Δανειζόμενος τη δύναμη του ο Peter μπορεί να τον δει κανονικά. (Κάτι αντίστοιχο έγινε και με τον hiro στη συνάντηση στο τρένο που ο χρόνος σταμάτησε για τους υπόλοιπους αλλα όχι για τον Peter.

 

 

Για το δεύτερο με τον Sylar.. είπαμε υπάρχουν και τα graphic novels :up: που βγαίνουν μετά απο κάθε επεισόδιο στο επίσημο site των Heroes (αν και στο αντίστοιχο wiki θα τα βρείς συγκεντρωμένα *edit*). Σύμφωνα με αυτά

o Hatian και ο Bennet καταφθάνουν δευτερόλεπτα μετά την αυτοκτονία της Eden και βγάζουν νοκ αουτ τον Sylar

 

 

edit: Απο ό,τι φαίνεται τα graphic novels συνέχιζαν να βγαίνουν κανονικά και κατα το midseason break. Μόλις τώρα είδα ότι υπάρχουν 6 καινούργια !!!!(από το τελευταίο που είχα δει - δηλ. το 11ο "Fathers & Daughters")

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Επισης,ο Σαιλερ εφοσον εσπασε το γυαλι οταν σκοτωσε την Ιντεν γιατι δε ξεφυγε?

 

Αυτή την απορία την έχω και εγώ. Αλλά φαντάζομαι θα μας το δείξει στη συνέχεια, όταν ξανασχοληθεί με τον Syllar ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε guys,θυμηστε μου λιγακι οποιος μπορει καποια πραγματα για τον Λιντερμαν.Εννοω οτι ξερουμε μεχρι τωρα.Ποιος ειναι,τι δουλεια κανει,με ποιον συνεργαζεται κλπ κλπ.

Διοτι το οτι εμφανιζεται ΠΑΝΤΟΥ το ονομα του μονο τυχαιο δεν ειναι.

Απλα θα ηθελα μαζεμενες ολες τις πληροφοριες γι'αυτον μπας και βγαλουμε καμια ακρη

 

Μιας και δεν έχω δει το καινούριο επεισόδιο (ναι, γίνονται και τέτοια εγκλήματα :p) ας ξεγελάσω το στερητικό μου με λίγο Linderman.

 

Τι ξέρουμε μέχρι τώρα:

Ο L. είναι μεγαλοεπιχειρηματίας και σχεδόν σίγουρα μεγαλομαφιόζος. Τη βρίσκει εκβιάζοντας κόσμο.

Πιο συγκεκριμένα, έχει βοηθήσει τον πατέρα Petreli στην πολιτική του καριέρα και από ότι είπε ο Nathan τον είχε "στο χέρι". Χρηματοδότησε και τον ίδιο τον Nathan στην προεκλογική του εκστρατεία με αντάλλαγμα (λογικά) να έχει τη βοήθειά του όταν εκλεγεί.

Η μεγάλη δουλειά που έκανε ο D.L. όταν αποφάσισε ότι με τα οικοδομικά δε μπορεί να συντηρίσει την οικογένειά του ήταν πάλι στον L. Δε θυμάμαι τι ακριβώς ήταν αλλά ήταν σίγουρα παράνομη. :X

Τέλος, όταν η Nikki τα βρήκε σκούρα με το σχολείο του μικρού και ήθελε να τον βάλει σε ιδιωτικό, δανείστηκε χρήματα από τον L και δικοί του ήταν οι τύποι που είχαν πάει σπίτι της (και τους έκανε χαρτοπόλεμο η Jessika). Όταν η Nikki του είπε ότι δυσκολεύεται να τον εξοφλήσει, της είπε ότι θα ξεχάσει το χρέος της αν περνούσε μία βραδιά με τον Nathan η οποία βραδιά βιντεοσκοπήθηκε για περεταίρω χρήση. :D

Αυτά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Sylar τώρα έχει αποκτήσει τις δυνάμεις της

Eden

? :confused:

Φαντάζομαι θα το μάθουμε στο next episode (αν μας δείξει τι έγινε μετά τον

πυροβολισμό...

)

 

Πάντως δεν κατάλαβα σε τι εξυπηρετεί το να μην μας το δείξει σ'αυτό το επεισόδιο... :wacko:

 

Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα αφού δεν έγινε κάτι το τραγικά νέο και φοβερό...

Απλά το καλό είναι ότι κάνουν τα πρώτα βήματα

της λειτουργίας τους ως ομάδα

;)

Link to comment
Share on other sites

όχι λογικά,

γιατί η Eden αυτοκτόνησε πρίν προλάβει να της πάρει το σκάλπ

:p

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Spoiler tags, porcupine :mad:

 

Πολύ θα μου λείψει αυτή η κοπέλα... :cry:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα να δεις...

Κρίμα γιατί ποτέ δεν τις συμπαθούσα τις ξενθιές οπότε τώρα θα πρέπει ούτος ή άλλως να αρκεστώ στην Nikki/Jessica...

Πάντως ήταν αρκετά καλό επεισόδιο και περιεκτικό.

Μπορεί να μην είδαμε όσα θέλαμε να δούμε αλλά δεν νομίζω να μην σας άρεσαν αυτά που έδειξε...

Πάντως εγώ τα είδα με μία φίλη μου που δεν είχε δει κανένα από τα προηγούμενα και κατάλαβε τα πάντα ( βοήθησα κι εγώ αλλά πολύ λίγο! )

1 more Heroes fan!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Spoiler tags, porcupine :mad:

 

Πολύ θα μου λείψει αυτή η κοπέλα... :cry:

 

Μά ήταν στο 13ο επεισόδιο :rolleyes:

σόρρυ για την πατάτα.... παραφέρθηκα...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο Sylar τώρα έχει αποκτήσει τις δυνάμεις της

Eden

? :confused:

Φαντάζομαι θα το μάθουμε στο next episode (αν μας δείξει τι έγινε μετά τον

πυροβολισμό...

)

 

Είπαμε...

γι'αυτό αυτοτοκτόνησε η eden. Για να μην της πάρει τις δυνάμεις,

 

Και ... (link) το σχετικό mini graphic novel

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είδατε τι σχεδιάκι είχε πάνω της η χειρολαβή του σπαθιού;

Το σχεδιάκι που είναι και καλά πάνω στο DNA των heroes! Και μόλις το είδαν οι γιαπωνέζοι, είπαν οτι σημαίνει θεόσταλτος! Επομένως οι heroes είναι θεόσταλτοι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είδατε τι σχεδιάκι είχε πάνω της η χειρολαβή του σπαθιού;

Το σχεδιάκι που είναι και καλά πάνω στο DNA των heroes! Και μόλις το είδαν οι γιαπωνέζοι, είπαν οτι σημαίνει θεόσταλτος! Επομένως οι heroes είναι θεόσταλτοι!

 

Ειναι το ιδιο συμβολο που φοραει στο λαιμο του ο τυπος που σβηνει την μνημη τον αλλον (δεν θυμαμαι πως τον λενε).

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...