Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο πρεπει να ειναι στο τελος του season 1 που περιγραφεις, αλλα δεν ειμαι και 100% σίγουρος... το εχω παρατήσει εδω και χρονια:lol::lol:

 

Πολυ πιο νεωτερο επεισοδειο ειναι σιγουρα αλλα δεν θυμαμαι ποιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα επεισόδιο από την πρώτη σεζόν μου θυμίζει.

 

Ο Haitian μετά έσβησε τη μνήμη του Bennet, για να μην θυμάται πού πήγε η Claire, ώστε να μην μπορέσουν να τη βρουν οι άνθρωποι της Εταιρίας.

 

Αν είναι αυτό, είναι το 1x17 Company Man, από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς.

(spoiler έβαλα επειδή ο lulukos μπορεί να μη θυμάται τι ακριβώς συνέβη, και να μη θέλει να του το χαλάσουμε :p)

Link to comment
Share on other sites

Το 1χ17 είναι το επεισόδιο που ψάχνει ο lulukos. Εξαιρετικό επεισόδιο.

Το είδα πρόσφατα και το θυμάμαι.

 

Εξαιρετική η 1η σαιζόν. Τελειώνω την 2η σήμερα. Σαφώς κατώτερη με περιττές σκηνές. Έφταιξε ίσως και η απεργία που υπήρχε.

Άντε να δω τι λέει και η 3η....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα επεισόδιο από την πρώτη σεζόν μου θυμίζει.

 

Ο Haitian μετά έσβησε τη μνήμη του Bennet, για να μην θυμάται πού πήγε η Claire, ώστε να μην μπορέσουν να τη βρουν οι άνθρωποι της Εταιρίας.

 

Αν είναι αυτό, είναι το 1x17 Company Man, από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς.

(spoiler έβαλα επειδή ο lulukos μπορεί να μη θυμάται τι ακριβώς συνέβη, και να μη θέλει να του το χαλάσουμε :p)

 

Α ναι αυτο ειναι!Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια, αρχιζω το "κατεβασμα":thanks:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η 1η σαιζόν. Τελειώνω την 2η σήμερα. Σαφώς κατώτερη με περιττές σκηνές. Έφταιξε ίσως και η απεργία που υπήρχε.

Άντε να δω τι λέει και η 3η....

 

Αυτό δεν είναι κουφό όμως;

Ακριβώς εξ αιτίας της απεργίας και του μικρού αριθμού επεισοδίων, δε θα έπρεπε φυσιολογικά να μαζευτεί η σειρά και όχι να απλωθεί σα να είχαν μπροστά τους 50 επεισόδια να γεμίσουν; :confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι κουφό όμως;

Ακριβώς εξ αιτίας της απεργίας και του μικρού αριθμού επεισοδίων, δε θα έπρεπε φυσιολογικά να μαζευτεί η σειρά και όχι να απλωθεί σα να είχαν μπροστά τους 50 επεισόδια να γεμίσουν; :confused:

 

Επειδή δεν έχω δει ακόμα 3η σαιζόν, δεν θα απαντήσω.

 

Ίσως αυτό το <ξεχείλωμα> να είναι απαραίτητο για την 4η σαιζον-μελλοντικά επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι κουφό όμως;

Ακριβώς εξ αιτίας της απεργίας και του μικρού αριθμού επεισοδίων, δε θα έπρεπε φυσιολογικά να μαζευτεί η σειρά και όχι να απλωθεί σα να είχαν μπροστά τους 50 επεισόδια να γεμίσουν; :confused:

 

δεν ήξεραν ΚΑΝ ποσο θα κρατήσει/αν θα συνεχίσει η απεργία για να ξέρουν πως να προσαρμόσουν την εξέλιξη. δεν βλέπετε τί έγινε με το Pushing Daisies? Eλεος!

Link to comment
Share on other sites

Αρκετό ξεχείλωμα στην 3η σαιζόν και η αντιγραφή συνεχίζεται.

 

Ελπίζω σε ανάκαμψη στην 4η σαιζόν, αλλιώς η σειρά πρέπει να σταματήσει προτού πατώσει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα την πρωτη σεζον και παω για τη 2η.Δεν καταλαβα ομως κατι.Γιατι ο Nathan επρεπε να θυσιαστει, αφου ο Peter εχει και αυτος την ικανοτητα του;
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύς καιρός που το έχω δει αλλά μιλάς για το φινάλλε της πρώτης σεζόν; Αν ναι, ο Πήτερ δεν μπορούσε να ελέγξει τις ικανότητές του και ειδικά, μία συγκεκριμένη. Άρα, για το καλό όλων, έπρεπε να απομακρυνθεί.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάρα πολύς καιρός που το έχω δει αλλά μιλάς για το φινάλλε της πρώτης σεζόν; Αν ναι, ο Πήτερ δεν μπορούσε να ελέγξει τις ικανότητές του και ειδικά, μία συγκεκριμένη. Άρα, για το καλό όλων, έπρεπε να απομακρυνθεί.

 

Ναι, εννοω γιατι δεν πεταξε μονος του, χωρις τη βοηθεια του Nathan;Και μαλιστα φανηκε να μην του περασε καν απο το μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και την δευτερη σεζον.Το season finale ηταν σχετικα καλο αλλα ολο το υπολοιπο μερος της θα το χαρακτηριζα ασχολιαστο.Σεναριακα κενα και ξαναζεσταμενο φαγητο(Sylar) συνθετουν μια κατα τη γνωμη μου προχειρη δουλεια.Ελπιζω ο επομενος κυκλος να ειναι αξιος λογου.
Link to comment
Share on other sites

Η τριτη σεζον κατα τη γνωμη μου ειναι καλυτερη της 2ης.Οχι αρκετα ομως αν αναλογιστουμε οτι στο δευτερο κυκλο η σειρα χτυπησε rock bottom:wacko:.Με κουρασε η συνεχης εναλλαγη των "κακων".Τη μια ο Nathan ηταν καλος,την αλλη οχι, μετα τα ειχαμε με τον πατερα του κλπ.Με ενοχλησε το οτι συνεχιζεται το παραμυθι με τον Sylar οπως και το οτι σκοτωσαν την Niki.Στα θετικα οτι καταλαβαμε επιτελους οτι η Angela θελει σκοτωμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η πρώτη σεζόν ξεκινά με τον Χίρο να πρέπει να σώσει την Cheerleader για να σώσει τον κόσμο.

Η τέταρτη σεζόν ξεκινά με τον Χίρο να πρέπει να σώσει

τον Ando από το να χύσει πορτοκαλάδα στο φουστάνι της αδερφής του, για να μην τον μισήσει για 14 χρόνια

 

 

You do the math :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να πω οτι μου αρεσε η επiλογη του ηθοποιου που ενσαρκωνει τον Samuel.Απο εκει και περα ...το χαος!

Μια Tracy που απο γυναικα-παγος διευρυνε το ρεπερτοριο της στο νερο, ενας Sylar που υπαρχει-δεν υπαρχει και δυστυχως θα με ενοχλει και για αυτη τη σεζον, μια Claire που αν δεν μαθει ολος ο κοσμος οτι μπορει να μπαινοβγαλει τα πλευρα της δεν θα ησυχασει και τελος μια ομαδα ανθρωπων με ικανοτητες που κατι θελει να κανει αλλα δεν εχουμε ιδεα.Για να μην μιλησω για την Εταιρια που πρεπει οπωσδηποτε να ξαναδημιουργηθει

.Με λιγα λογια παμε για μια σεζον κατω του μετριου αν συνεχισει ετσι(που θα συνεχισει αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είστε λίγο σκληροί με τη σειρά, δικαιολογημένα βέβαια γιατί οι προηγούμενες δύο seasons δεν ήταν αντάξιες της πρώτης.

Εμένα προσωπικά η πρεμιέρα μου άρεσε. Οκ είχε το αδύνατο σημείο της που λέγεται Claire και μας έχει ζαλίσει πια, ωστόσο δείχνει να έχει ενδιαφέρον στο ότι

το μέτωπο Sylar διευρύνεται σε δύο μέρη, και ενώ μπορεί τελικά το αναπόφευκτο να φαίνεται να είναι ο Sylar να προκύψει μέσα από τον Nathan, ίσως ο Sylar προκύψει μέσα από τον Matt.

Όσον αφορά τον Ando και τον Hiro,

ανέκαθεν οι χαρακτήρες λειτουργούσαν ως κωμικό στοιχείο στη σειρά. Δεν θα άλλαζε τώρα κάτι. Και μπορεί η επιλογή της πορτοκαλάδας να φαίνεται χαζή, ήθελε όμως να τονίσει το φαινόμενο της πεταλούδας, κάτι πολύ ασήμαντο μπορεί να προκαλέσει μεγάλες αλλαγές.

Για τον Samuel και την ομάδα του, πτωχοί προς το παρόν χαρακτήρες, το οποίο φαντάζομαι θα αλλάξει στο επόμενο επεισόδιο.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είστε λίγο σκληροί με τη σειρά, δικαιολογημένα βέβαια γιατί οι προηγούμενες δύο seasons δεν ήταν αντάξιες της πρώτης.

Εμένα προσωπικά η πρεμιέρα μου άρεσε. Οκ είχε το αδύνατο σημείο της που λέγεται Claire και μας έχει ζαλίσει πια, ωστόσο δείχνει να έχει ενδιαφέρον στο ότι

το μέτωπο Sylar διευρύνεται σε δύο μέρη, και ενώ μπορεί τελικά το αναπόφευκτο να φαίνεται να είναι ο Sylar να προκύψει μέσα από τον Nathan, ίσως ο Sylar προκύψει μέσα από τον Matt.

Όσον αφορά τον Ando και τον Hiro,

ανέκαθεν οι χαρακτήρες λειτουργούσαν ως κωμικό στοιχείο στη σειρά. Δεν θα άλλαζε τώρα κάτι. Και μπορεί η επιλογή της πορτοκαλάδας να φαίνεται χαζή, ήθελε όμως να τονίσει το φαινόμενο της πεταλούδας, κάτι πολύ ασήμαντο μπορεί να προκαλέσει μεγάλες αλλαγές.

Για τον Samuel και την ομάδα του, πτωχοί προς το παρόν χαρακτήρες, το οποίο φαντάζομαι θα αλλάξει στο επόμενο επεισόδιο.

Εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα εγω προσωπικα θα ηθελα να μην προκυψει απο πουθενα ο Sylar.Για καποιον που δεν τον εχει βαρεθει οπως εγω βεβαια η πρεμιερα θυμιζει περισσοτερο "πρεμιερα".Aκομα και ετσι ομως δεν εχει αυτο το "wow factor".Ισως να ειμαι και λιγο υπερβολικος αλλα μετα τις 2 προηγουμενες (κακιστες) σεζον οι απαιτησεις μου εχουν ανεβει κοντα στα επιπεδα του πρωτου κυκλου.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είστε λίγο σκληροί με τη σειρά, δικαιολογημένα βέβαια γιατί οι προηγούμενες δύο seasons δεν ήταν αντάξιες της πρώτης.

Εμένα προσωπικά η πρεμιέρα μου άρεσε. Οκ είχε το αδύνατο σημείο της που λέγεται Claire και μας έχει ζαλίσει πια, ωστόσο δείχνει να έχει ενδιαφέρον στο ότι

το μέτωπο Sylar διευρύνεται σε δύο μέρη, και ενώ μπορεί τελικά το αναπόφευκτο να φαίνεται να είναι ο Sylar να προκύψει μέσα από τον Nathan, ίσως ο Sylar προκύψει μέσα από τον Matt.

Όσον αφορά τον Ando και τον Hiro,

ανέκαθεν οι χαρακτήρες λειτουργούσαν ως κωμικό στοιχείο στη σειρά. Δεν θα άλλαζε τώρα κάτι. Και μπορεί η επιλογή της πορτοκαλάδας να φαίνεται χαζή, ήθελε όμως να τονίσει το φαινόμενο της πεταλούδας, κάτι πολύ ασήμαντο μπορεί να προκαλέσει μεγάλες αλλαγές.

Για τον Samuel και την ομάδα του, πτωχοί προς το παρόν χαρακτήρες, το οποίο φαντάζομαι θα αλλάξει στο επόμενο επεισόδιο.

 

Εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα εγω προσωπικα θα ηθελα να μην προκυψει απο πουθενα ο Sylar.Για καποιον που δεν τον εχει βαρεθει οπως εγω βεβαια η πρεμιερα θυμιζει περισσοτερο "πρεμιερα".Aκομα και ετσι ομως δεν εχει αυτο το "wow factor".Ισως να ειμαι και λιγο υπερβολικος αλλα μετα τις 2 προηγουμενες (κακιστες) σεζον οι απαιτησεις μου εχουν ανεβει κοντα στα επιπεδα του πρωτου κυκλου.

 

Το βασικότερο πρόβλημα της σειράς είναι ένα: η απίστευτη κοιλιά που έκανε στη δεύτερη σεζόν από την οποία και δεν επανήλθε ποτέ (ούτε και υπάρχει ελπίδα να επανέλθει).

 

Ο Sylar ήταν ο βασικός villain της πρώτης σεζόν. Είχε δυνάμεις και έκανε πράγματα που ήταν μεν παράλογα, αλλά στα πλαίσια της σειρας ήταν απολύτως θεμιτά. Πλέον έχει καταντήσει μια καρικατούρα του "τρομακτικού" κακού της πρώτης σεζόν, που και κομματάκια να τον κόψεις πάλι θα επιστρέψει (βλ. Jason ή Freddy). Προσπάθησαν με χίλιους δυο τρόπους να τον "κολλήσουν" στην τωρινή κατάσταση της σειράς (από χαμένος γιός μέχρι σε ύπνωση) αλλά απλά...πρέπει να τελειώνει το θέμα μαζί του. Νομίζω πως πρέπει να μας αφήσει χρόνους λίαν συντόμως.

 

Η σειρά στην πρώτη της σεζόν έκανε ένα πολύ μεγάλο μπαμ. Ίσως όμως οι δημιουργοί να μην πίστεψαν ποτέ αρκετά σε αυτή ώστε να σκεφτούν με προοπτική δεύτερης, τρίτης, κτλ σεζόν. Εξ ου και η τεράστια κοιλιά στη 2η, 3η και (πολύ φοβάμαι) την τέταρτη σεζόν.

 

Στην αρχή μια δραματική σκηνή ήταν μια δραματική σκηνή.

Τώρα, μια δραματική σκηνή πιο πολύ γέλιο προκαλεί παρά αγωνία (και είναι και αυτή η υπερβολή ΟΛΩΝ των χαρακτήρων που παίζουν λες και ανακαλύψαν εξωγήινους που με εκνευρίζει ακόμα περισσότερο σε αυτές τις σκηνές!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο ήταν από τα χειρότερα που έχουμε δει κατά την άποψή μου. Δεν μας είπε σχεδόν τίποτα για την ιστορία, και αυτό το θέμα με την Claire-δε-μπορώ-άλλο-μπαμπά-θέλω-η-ζωή-μου-να-είναι-νορμάλ-και-να-έχω-φίλους έχει καταντήσει κάτι παραπάνω από κουραστικό.
Link to comment
Share on other sites

Kαθε ποτε πεζεται η σειρα στην αμερικη?.

οκ παμε τωρα στην πρεμιερα.Συμφωνω αυτο με τον σαιλαρ το χουνε κουρασει η καλυτερα ξευτελισει.Απο μια ο σουπερ κακος.Aπο την αλλη ο σουπερ ηρωας.Aπο την αλλη ο χαμενος αδερφος.Kαι απο την αλλη το υποσινειδητο του ματ.

Αναρωτιεμαι αν αυτος ο η ηθοπιος που τον ενσαρκωνει καταλαβαινει τι πεζει...:lol::lol:

κατα τα ολα αυτα η σειρα παραμενει ακομα ενδιαφερουσα:).ο χιρο κουραζει αλλη μια φορα αντε να τα τοιναχει να τελιωνουμε.....:lol:.και ο πατερας τηs κλερ αντε να @#@$###$ την ξανθια να τελειωνουμε:p.

Εγω παντος ειμαι περιεργος να δω σε αυτη τη σεζον πως θα τελιωσει ο κοσμος και πως θα μας σωσει αλλη μια φορα ο χιρο....

ΠΑΝΤΟΣ με εκνευριζει που εκαναν cancell μια τελεια σειρα την προηγουμενης χρονιας που ακουει στο ονομα SARAH CONNOR και αυτο ακομα το συνεχιζουνε..... :X

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

2 νέα στοιχεία είναι εξαιρετικά και έχουν βάλει τρελά στο παιχνίδι αυτή τη σειρά ως τις πιο ενδιαφέρουσες.

 

Ο ένας χαρακτήρας είναι η κουφή, που είναι πολύ ξεχωριστός χαρακτήρας και δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς κάνει.

 

Και ο άλλος έιναι ο γνωστός και εξαιρετικός από το Prison Break T-Bag που έρχεται ως κακός σε άλλη μια σειρά και φαίνεται ότι θα τα πάει πολύ καλά και εδώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 νέα στοιχεία είναι εξαιρετικά και έχουν βάλει τρελά στο παιχνίδι αυτή τη σειρά ως τις πιο ενδιαφέρουσες.

 

Ο ένας χαρακτήρας είναι η κουφή, που είναι πολύ ξεχωριστός χαρακτήρας και δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς κάνει.

 

Και ο άλλος έιναι ο γνωστός και εξαιρετικός από το Prison Break T-Bag που έρχεται ως κακός σε άλλη μια σειρά και φαίνεται ότι θα τα πάει πολύ καλά και εδώ.

 

Και εγω "ενθουσιαστικα" με τον Samuel (a.k.a T-Bag) αλλα αυτα τα στοιχεια υποτιθεται οτι δινουν το κατι παραπανω στη σειρα και οχι να προσπαθουν να τη σωσουν απο τη γενικοτερη μετριοτητα(με μεγαλη επιεικεια το μετριοτητα),Για την κουφη θα συμφωνησω αλλα να μην ξεχναμε οτι η Maya ...αγνοειται οποτε ας κραταμε μικρο καλαθι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...