Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα το 3x4.

Καταρχάς, απαράδεκτη η σκηνή με τους 2 Peter Petrelli στο μέλλον. Η ερμηνεία του ήταν χειρότερη κι από παιδάκι νηπιαγωγείου. Σε αντίθεση με την Κλαιρ, που "τον έχει" τον ρόλο, και ως καλή cheerleader, και ως future villain.

Για να πω την αλήθεια, δεν κάθομαι να ψάξω καθόλου το στόρι της 3ης σεζόν. Ήδη η 2η σεζόν με είχε αποσυντονίσει, και το όλο θέμα με το αντίδοτο του ιού (αυτό δεν έψαχναν; ) με άφηνε αδιάφορο.

Φέτος φαίνεται μεν να έχουν κάνει καλύτερη δουλειά θέτοντας πιο σαφές το πλαίσιο που θα κινηθούν (δηλ. το να μπορούν να αποκτήσουν ή όχι όλοι οι "απλοί" άνθρωποι τις υπερφυσικές ιδιότητες), αλλά η αδυναμία στην εξέλιξη της ιστορίας παραμένει, όπως σωστά παρατηρήσατε οι προηγούμενοι στα posts σας.

Πάντως δεν μπορώ να πω πως η 3η σεζόν είναι χάλια. Ας δούμε απλά πού θα καταλήξουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απλως δειχνει ρε παιδι μου πως κανεις δεν ειναι μονο και παντα καλός ή κακός. Οι ήρωες των προηγούμενων σεζον εδώ γινονται τέρατα και τα τέρατα έχουν και ανθρώπινο πρόσωπο.

 

Go Sylar! :p(τον εχω συμπαθήσει ως καλό και θα ειχα πειστει για την ειλικρινή του μεταμέλεια αν δεν ήταν

εκείνο το κρυφογελάκι την ώρα που τσακώνεται η Κλαιρ με τον μπαμπα της στο τελος

- μηπως παλι σχεδιαζει κατι?)καλα εννοείται οτι δεν πιστευω οτι ο Χιρο

έγινε κακός

, το αλλο με το Σουρες αηδία, ε, μάθαμε και ποιος ειναι ο αρχικακός - οκ ενδιαφερουσα τροπή-

α! κ εξηγηθηκε η επανεμφάνιση του Λιντερμαν- που ειχε φανει τελειως κουλη- αυτό που δεν εξηγειται με αυτή την εκδοχή βέβαια είναι

το πως ζωντανεψε ο Νεηθαν - αφού δεν παιζει πια να τον γιατρεψε ο Λιντερμαν

 

 

αυτό που καταλαβα εγω για την αποκτηση των δυνάμεων ειναι οτι οι παλιοι (κ οι περισσότεροι) όντως γεννηθηκαν ετσι - απλώς κάποιοι ήταν προιοντα πειραματισμού την εποχή που ανακαλύφθηκε η φόρμουλα - νταξει αυτό είναι ένα αποδεκτο σεναριο δεν παρουσιαζει καποιο πρόβλημα...

 

Εντιτ: πάω στοίχημα οτι το προβλημα με την πλατη του Μοχιντερ ειναι οτι εχει βγαλει ποδια αραχνης! καθιστε να δειτε!

Link to comment
Share on other sites

Έχει μήπως κανείς υπότιτλους για το 5ο επεισόδιο? :confused:

 

PS. To greektvsubs ανακοίνωσε ότι σταματάει τους υπότιτλους για νομικούς λόγους :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν βγει ακόμα.

 

Θα βρούμε τι θα κάνουμε και με αυτό το θέμα. Πάντα υπάρχει εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Δν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να βρω κάποιο νόημα στα τελευταία επεισόδια. my point of view βεβαια
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ δν μπορω να πω οτι το βλέπω με την ιδια όρεξη που το βλεπα στους προηγουμενους κύκλους αλλα το χτεσινό ήταν απ τα καλά νομίζω...κάπως σα να αρχίζουν να το συμμαζεύουν το πράμα...

 

πολύ γέλιο με το Χίρο

"Haro! master African Isaac??"

 

έχω βρει κ ένα μπλουζάκι που λέει "Hiro is my hero" κ είμαι στο τσακ να το πάρω!:p

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο το 6ο Dying of the Light. Τρομερή η εξέλιξη σε όλα τα μέτωπα. Επιτέλους, κανένα ερώτημα, πολλές εξελίξεις και πάρα πολύ δράση.

 

Το τέλος μας αφήνει με το στόμα ανοιχτό.

 

Άψογο. Αν όχι το καλύτερο, ένα απο τα κορυφαία επεισόδια Heroes ανεξαρτήτως σεζόν. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

autous pou epiase o moxinter kai tous ekane koukoules einai dead??? kai den exo katalabei ti akribos sumbainei me auth thn allagh,,tous bazei se koukoules kai tous pernei tis dunameis opos o sailer h tous troei??:lol::lol:

episis o linterman mipos einai o pateras tou mat pou alazei morfes?/

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

O πατέρας του Ματ δεν αλλάζει μορφές.

 

αλλά για την εμφάνιση του Linterman ευθύνεται αυτός. Μπορεί να επεμβαίνει στη σκέψη/φαντασία τρίτων και να τους κάνει να πιστεύουν ότι βρίσκονται σε φανταστικά μέρη που δημιουργεί ή να τους κάνει να βλέπουν πραγματα που δεν υπάρχουν. (Την ιδιότητα αυτή την έχει και ο Ματ παρεμπιπτόντως, και από όσο θυμάμαι την είχε χρησιμοποιήσει για να παγιδέψει τον πατέρα του που ήταν ένας από τους main villains στη 2η season.)

Το πως δραπέτευσε ο πατέρας του δεν είμαι σίγουρος αν το έχουμε δει ακόμα.

Επίσης σχετικά με το γιατί επέλεξε τον Linterman συγκεκριμένα, δεν ειμαι σίγουρος. Αλλά είναι cool που επανέφεραν τον συγκεκριμένο ηθοποιό γιατί είναι μορφή.

 

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Το πως κατάφερε ο Πατέρας του Ματ να δραπεεύσει απο τον εφιάλτη που ήταν παγηδευμένος μπορεί να μην μας το δείξουν ποτέ. Άλλωστε έχουν τις ίδιες πάνω κάτω δυνάμεις (ο Ματ ακόμα τις αναπτύσει) και δεν θα ήταν ιδιαίτερα δύσκολο για τον πατέρα να κάνει κάτι τέτοιο.

 

Ο Μοχίντερ, απ'ότι έχω καταλάβει του βάζει σε κουκούλια γιατί έχει την ανάγκη να το κάνει. ΔΗλαδή, απο αυτούς κάποια στιγμή θα τραφεί. Δεν έχει δείξει κάτι οτι μπορεί ακι αυτός να παίρνει τις δυναμεις των άλλων. Και ελπίζω να μην γίνει κάτι τέτοιο. Άλλωστε, μετά το τελευταίο επεισόδιο, έχουν ξεμπερδέψει κάπως τα πράγματα και κάτι τέτοιο θα τα μπέρδευεα για ακόμα μια φορά.

 

Αυτό που μένει να μάθουμε είναι τι θα γίνει με τον Πήτερ και ποιοί είναι οι άλλοι 2 κακοί που φαίνονται στον βράχο.

Link to comment
Share on other sites

Το πως κατάφερε ο Πατέρας του Ματ να δραπεεύσει απο τον εφιάλτη που ήταν παγηδευμένος μπορεί να μην μας το δείξουν ποτέ.

Σύμφωνα με δηλώσεις, έχουν αφήσει να εννοηθεί ότι κάτι θα δείξουν σχετικά. (Δεν ήταν μόνο παδιγευμένος σε εφιάλτη, ήταν και Level-5-er. ;) )

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

για τα σύμβολα:

αυτό το σύμβολο που βλέπαμε στις πρώτες σεζόν - που το είχε το σπαθί του Τακενζο κ το είχε κ η Τζέσικα τατουαζ έχουμε ξεκαθαρίσει τι είναι? Οι γιαπωνέζοι λέγανε οτι συμβολίζει κάτι θετικό (γενναιότητα ή κατι τετοιο δε θυμαμαι)...αλλα από την άλλη φαινόταν να σχετίζεται και με την ομάδα του πατέρα Πετρέλι (αφού ήταν πάνω στις φωτογραφίες-death notes) αλλα και με την αντίστοιχη εταιρία (γι αυτό το φοράει στο λαιμό του ο Αιτινός??). Έχουμε καταλάβει πώς συνδέονται όλα αυτά? γιατί νιώθω ένα κενο...

Το πολύ ενδιαφέρον είναι ότι η νέα "εταιρία" που εχει εμφανιστεί κ προσπαθεί να στρατολογήσει κόσμο ( επισης δεν είμαι σίγουρη για ποιο σκοπό προσπαθει να τους στρατολογήσει) έχει σύμβολο το παλιό-γνωστό- σύμβολο συμπληρωμένο από το αντίστροφό του (συμπληρωματικό το λεγαμε στη γεωμετρια?) το οποίο παραπέμπει προφανώς πρώτον στα 2 μισα της φόρμουλας που τώρα ενώνονται κ 2ον στην έλικα του DNA (νομιζω)

 

Ο πατήρ Πετρέλι πολύ μεγάλος villain πάντως: τελικά η δυναμη του ειναι να απορροφαει τις δυναμεις των άλλων έ? Όσο για τον Λιντερμαν κι εγω συμφωνώ ότι είναι φιγούρα για ρόλους όπως ο Θεός, ο υπέρτατος αρχηγός κλπ - α! μου θυμιζει κ τον "αρχιτεκτονα" του Matrix - δεν πιστευω να ναι ο ίδιος?!

Link to comment
Share on other sites

Και γω το πρώτο που σκέφτηκα βλέποντας το σήμα την νέας συμμαχίας που φτιάχνει ο Άρθουρ είναι το DNA. Σίγουρα σχετίζεται με κάτι γενετικό και έχει άμεση σχέση και με την φόρμουλα.

 

Βασικά, υποθέτω, οτι η συμμαχία θα χρησιμοποιήσει την φόρμουλα να φτιάξει νέους ήρωες που θα τους χρησιμοποιήσει ως στρατιώτες. Τώρα τι θα κάνει... Μπορεί ούτε και οι ίδιοι οι σεναριογράφοι να μην το έχουν αποφασίσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το 7ο. Φοβερή η εξέλιξη με τον Πήτερ. Η ιστορία προχωράει. Μόνο που μου φάνηκε απίστευτα μικρό. Δεν κατάλαβα πότε άρχισε και πότε τελείωσε. Περιμένω να βγουν οι ελλ. υποτιτλου και θα το ξαναδώ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: O Peter έχει πάθει κάποιο εγκεφαλικό;; Γιατί το στόμα του πάει στραβά όταν μιλάει; :confused:

 

PS: YAY!! Kristen Bell στο επεισόδιο!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ε μα...

Τον βλέπω από το 3x01 και το στόμα του πάει μονόπαντα!

 

Επίσης, διόρθωση στο παραπάνω PS: Όχι απλά Kristen Bell, WET Kristen Bell

:respect: στον εμπνευστή! :love:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: O Peter έχει πάθει κάποιο εγκεφαλικό;; Γιατί το στόμα του πάει στραβά όταν μιλάει; :confused:

Το στραβό στόμα ήταν το μυστικό της επιτυχίας του Σταλόνε και ο Πετρελοπήτερ ακολουθεί τα χνάρια του. :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως: O Peter έχει πάθει κάποιο εγκεφαλικό;; Γιατί το στόμα του πάει στραβά όταν μιλάει; :confused:

 

PS: YAY!! Kristen Bell στο επεισόδιο!

 

Χαχα! Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ όταν έβλεπα το επεισόδιο :lol:

 

Πολύ καλό επεισόδιο παρεπιμπτόντως. Προετοιμάζει το έδαφος πιστεύω για τα πράγματα που θα ακολουθήσουν, που προμηνύονται άκρως ενδιαφέροντα.

 

ΥΓ. Είδαμε Peter Petrelli... Nathan Petrelli... Arthur Petrelli... Άντε, να φέρουν και τον Θάνο για να συμπληρωθεί το καρέ :p

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ο Milo πιστεύει πως έτσι αποτυπώνει καλύτερα τον θυμό. Και δυστυχώς γι' αυτόν δεν τον έχει συμβουλέψει κανείς για το αποτέλεσμα :lol:
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Quiz: Γιατί επέζησε

ο Πήτερ της πτώσεως από τον 7ο όροφο

;

 

Α.

Τον έσωσε ο Σάιλερ

και μετά έκανε τον κινέζο.

Β.

Τον έσωσε ο Άρθουρ

και μετά έκανε τον κινέζο - και καλά ρώτησε, για ξεκάρφωμα.

Γ.

Τον έσωσε ο Πήτερ από το μέλλον

που ήταν κρυμμένος εκεί κοντά.

Δ. Γλύτωσε επειδή στην πραγματικότητα

δεν έχασε τις δυνάμεις του, απλώς έχει κάνει reset - και ποια ήταν εκεί κοντά του όταν έπεσε;

 

Ε. Γλύτωσε επειδή

το Νησί δεν τον άφησε να πεθάνει (a la John Locke)

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Quiz: Γιατί επέζησε

ο Πήτερ της πτώσεως από τον 7ο όροφο

;

 

Α.

Τον έσωσε ο Σάιλερ

και μετά έκανε τον κινέζο.

Β.

Τον έσωσε ο Άρθουρ

και μετά έκανε τον κινέζο - και καλά ρώτησε, για ξεκάρφωμα.

Γ.

Τον έσωσε ο Πήτερ από το μέλλον

που ήταν κρυμμένος εκεί κοντά.

Δ. Γλύτωσε επειδή στην πραγματικότητα

δεν έχασε τις δυνάμεις του, απλώς έχει κάνει reset - και ποια ήταν εκεί κοντά του όταν έπεσε;

 

Ε. Γλύτωσε επειδή

το Νησί δεν τον άφησε να πεθάνει (a la John Locke)

 

ποντάρω στο Α - γιατι νομιζω οτι φαινόταν κ στο ύφος του όταν απάνταγε στην αντιστοιχη ερώτηση του πατήρ Πετρέλι ("πως κ δεν σκοτώθηκε...") και γιατί δε θα πειθόταν τόσο εύκολα ότι η Ατζελα (που είναι ο μοναδικός άνθρωπος που έδειξε να πιστευει σ αυτόν κ να μην τον θεωρεί τέρας) είναι η κακιά της υπόθεσης - σίγουρα κρατάει πισινή απέναντι στον πατέρα του - για να μην πω οτι μπλοφάρει μόνο κ μόνο για να παρακολουθησει τις κινησεις κ τις προθεσεις του...

όμως και το Γ το θεωρώ πιθανό...το νησί είναι παντουουουου... :ninja:

 

επίσης δεν μπορω να είμαι σίγουρη για τη Δαφνη: ενώ στο τέλος φαίνεται οτι τελικα

συνεργάζεται με την pinehearst κ λέει ψέμματα στο Ματ

εξακολουθώ να την κατατάσσω στους "καλούς" κ υποπτεύομαι ότι λέει ψέμματα στα "αφεντικά" της και όχι στον Ματ (εξαλλου ο Ματ δε θα το "διαβαζε" στο μυαλο της αν ελεγε ψέμματα? - εκτος αν εχει παψει να ειναι αδιακριτος κ δε διαβαζει πια τα μυαλα των αλλων...)

 

We want more Hiro!!! (λογικα θα χουμε στο επομενο)

Συμφωνώ να ενταχτεί κ το παραγκωνισμένο μέλος της οικογένειας Πετρέλι στην πλοκή (αν έχει δυνάμεις ο Θάνος μάλλον θα ναι να σπάει τζάμια με τη φωνή του)

 

Γενικα χωρις πολλες συγκινησεις το επεισόδιο - μετρίου ενδιαφέροντος κ πολυ σύντομο μου φάνηκε κι εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το IGN, 2 από τους creative producers/writers των Heroes, απολύθηκαν, πιθανότατο γιατί η 3η season παρουσιάζει απαράδεκτα χάλια στην εξιστόρηση των γεγονότων της (για τα οποία χάλια έχει δεχτεί κριτική από πολλές πλευρές).

Οι Jesse Alexander και Jeph Loeb ήταν στο επιτελείο σεναριογράφων/παραγωγών των Heroes από την 1η season, και μάλιστα ο Alexander ήταν ο βασικός σεναριογράφος του προηγούμενου επεισοδίου (που κατα τη γνώμη μου δεν ήταν τόσο κακό όσο κάποια προηγούμενα btw).

Όχι τόσο ευχάριστα νέα, αν και ήταν φως φανάρι ότι αν όλο αυτό το σκηνικό της 3ης δεν ήταν σκόπιμο (για να αιτιολογηθεί κάπου κάπως από το σενάριο) τότε το σενάριο πήρε μια πολύ πολύ λάθος κατεύθυνση και η κατάσταση θα ήθελε δραστικά μέτρα...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε ότι η κίνηση αυτή δεν είναι πρόχειρη, και ότι έχουν προβλέψει μια... διάδοχη κατάσταση για τους 2 που φύγανε. :rolleyes:

Αλλιώς τα χειρότερα ακολουθούν... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...