Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως αυτη η σκηνη θα ειναι απο τις καλυτερες!!Το θυμηθηκα και τρελαθηκα!Αντε να ερθει η Δευτερα.

 

ΥΓ: Ευχαριστω πολυ:D

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά... ο father Nakamura

δεν έχει δύναμη;

Έχω την εντύπωση ότι ο father Nakamura

είναι αθάνατος, από το ότι 'περίμενε εδώ και πολλές γενιές να βρεθεί ένας Nakamura ικανός να χαλιναγωγήσει το χάρισμά του'. Θα μπορούσα να αποτολμήσω μια πρόβλεψη και να πω ότι ο father Nakamura και ο Τακέζο Κενσέι ... ταυτίζονται :) - αλλά δεν έχω βρει κάποια απόδειξη περί τούτου.

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ο father Nakamura

είναι αθάνατος, από το ότι 'περίμενε εδώ και πολλές γενιές να βρεθεί ένας Nakamura ικανός να χαλιναγωγήσει το χάρισμά του'. Θα μπορούσα να αποτολμήσω μια πρόβλεψη και να πω ότι ο father Nakamura και ο Τακέζο Κενσέι ... ταυτίζονται :) - αλλά δεν έχω βρει κάποια απόδειξη περί τούτου.

Είχε πει "εδώ και πολύ καιρό" ("for a long time").

 

 

Για να πω την αλήθεια, όταν το πρωτοείδα δεν μου πέρασε από το μυαλό καμιά τέτοια δύναμη (ούτε αθανασίας, ούτε να διδάσκει οτιδήποτε εύκολα -το οποίο δεν θεωρώ ότι μπορεί να ισχύει), το μόνο που σκέφτηκα είναι ότι είναι καλός πολεμιστής! :p

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ο father Nakamura

είναι αθάνατος, από το ότι 'περίμενε εδώ και πολλές γενιές να βρεθεί ένας Nakamura ικανός να χαλιναγωγήσει το χάρισμά του'. Θα μπορούσα να αποτολμήσω μια πρόβλεψη και να πω ότι ο father Nakamura και ο Τακέζο Κενσέι ... ταυτίζονται :) - αλλά δεν έχω βρει κάποια απόδειξη περί τούτου.

 

Δεν ξέρω αν έχεις μεγάλη φαντασία, αλλά σίγουρα έχεις ωραία φαντασία :)

Όσο για το τι ισχύει τελικά... time will tell!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο έμεινε!!!

Πάμε για φινάλε!

Δεν έχω βέβαια ξεκαθαρίσει ακόμα αν χαιρομαι που θα δω τί θα γίνει ή αν λυπάμαι που θα σταματήσει για 3 μήνες..... :(

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελπιζω το τελευταιο επεισοδιο να ειναι τοσο καλο οσο το περιμενουμε και να εχει μεγαλυτερη διαρκεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Για τη διάρκεια του έχουν πει ήδη. Η ίδια θα είναι.

Το μόνο που περιμένω είναι να κινηθεί στο ίδιο πνεύμα που είχε η σειρά και να είναι ένα καλό season φινάλε. Απλά να μη προσπαθήσουν να βάλουν πολλά στο τελευταίο επεισόδιο και έρθουν αντίστροφα αποτελέσματα!

 

Αντε λίγο ακόμα :)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Έχουν απορρίψει τη φήμη πως το τελευταίο επεισόδιο θα ήταν διπλό εδώ και 2 βδομάδες νομίζω, επίσημα σε κάποιο από τα Behind The Eclipse.

 

Αυτό που είπαν επι λέξη είναι ότι το τελευταίο επεισόδιο θα είναι τριπλό.... και θα το δούμε σε τρια μέρη κανονικής διάρκειας.

 

Ήδη έχουμε δει τα δύο (τότε είχαμε δει το πρώτο και απέμεναν δύο) και απομένει το τελευταίο.

 

edit: link πηγής

 

"Is the final episode of the season a two-hour special or is it just the regular length? I have heard conflicting reports over the last few weeks and I know many people are anxious to find out what the exact status of the season finale is!"

 

The Finale is, in fact, three hours long. But in one-hour segments. Act one “The Hard Part” begins tonight. Act Two “Landslide” on the 7 th and the big third act “How to Stop an Exploding man” happens the following week.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυκατάλαβα....Τριπλό δηλαδή το πρώτο από τα 3 μέρη ήταν το 21,το δεύτερο το 22,και το τρίτο το 23?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα...Σχεδόν καθόλη την διάρκεια είμουν με μια έκφραση wtf...Ήταν αρκετά καλό αν και θα μπορούσε να είναι καλύτερο.Έχει και μια ωραία έκπληξη στο τέλος!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσα επισοδεια εχει ακομα μεχρι το τελος?

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσα επισοδεια εχει ακομα μεχρι το τελος?

 

Αυτο που προβληθηκε χτες, ηταν το τελευταιο της πρωτης season..

 

Δεν μου πολυαρεσε εμενα..

 

Περιμενα πιο πλουσια μαχη Syler - Peter, και οχι τοσο ακυρο τελος..

Και δεν εγινε και κατι συνταρακτικο πια..Για season finale..

 

Τεσπα..Απο την Πεμπτη και μετα που θα τελειωσει και το Lost, θα το ριξω στο 24 να δω τι λεει κι αυτο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι?το εχω κατεβασει αλλα δεν το εχω δει...κριμα νομιζα πως θα ειχε τουλαχιστον αλλο ενα...και οπως το λες τελειωνει και το lost την πεμπτη και μαλλον θα το ριξω στο supernatural που εχω δει μονο το πρωτο του πρωτου κυκλου...

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο του κύκλου ήταν αρκετά καλό, και τα ερωτήματα που άφησε για το δεύτερο κύκλο είναι αρκετά ενδιαφέροντα. Μου έκανε εντύπωση ότι

δεν πέθανε σχεδόν κανένας, ο Sylar σίγουρα τη γλύτωσε, και ακόμα και για τον Nathan δεν είμαστε απολύτως σίγουροι. Αν και δεν πιστεύω αυτοί οι χαρακτήρες να γυρίσουν άμεσα στον επόμενο κύκλο, μιας και από ότι φαίνεται θα ασχοληθεί με τις προηγούμενες γενιές από Heroes

. Και νομίζω ότι τελικά

μάντεψα σωστά, ο Kensei είναι ο πατέρας του Hiro

:lol: .

 

Κατά την άποψή μου, 2 ήταν τα ενδιαφέροντα σημεία στο επεισόδιο:

η ύπαρξη ενός πολύ κακού που μπορεί να βλέπει τη Molly, και το ποια τελικά ήταν η δύναμη του Peter που τον οδήγησε σε συνάντηση με τον Charles Devaux

.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Και νομίζω ότι τελικά

μάντεψα σωστά, ο Kensei είναι ο πατέρας του Hiro

:lol: .

Αυτό από που το συμπέρανες? :confused:

 

Κατά την άποψή μου, 2 ήταν τα ενδιαφέροντα σημεία στο επεισόδιο:

η ύπαρξη ενός πολύ κακού που μπορεί να βλέπει τη Molly, και το ποια τελικά ήταν η δύναμη του Peter που τον οδήγησε σε συνάντηση με τον Charles Devaux

.

 

 

Δεν νομίζω να το έκανε ο Peter αυτό παρά τα λεγόμενα του Charles

 

 

Γιατί δεν έδειξε

τον Πήτερ να "πέφτει"? Αφού λογικά δεν σκοτώθηκε.Λογικά κάπου θα πέσει.

. Δεν ήξερα ότι

αυτός λεγότανε Noah

!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φινάλε για τη 1η season. Είχε κάποια πολύ καλά σημεία και 1-2 που δε μου άρεσαν (κυρίως κάποιες ατάκες και το παλιό καλό

"love saves all" μοτίβο

).

 

Έμεινε πιστό στο όλο φετινό κλιμα της σειράς.

Η μάχη δεν ήθελε τίποτα παραπάνω imho. Ούτε να φορτωθεί με εφέ ούτε να μείνει αποκλειστικά Peter VS Petrelli. Η σειρά είναι "Heroes" και όλοι έπρεπε να συμμετέχουν στο φινάλε που προετοιμαζόταν από την αρχή της season.

Όσο για τη θυσία του Nathan, -εγώ νομίζω ότι πέθανε ή τουλάχιστο ήταν σίγουρος ότι θα πέθαινε όταν έφυγε με τον Peter- πιστεύω ότι τα πράγματα δε μπορούσαν να γίνουν αλλιώς. Και αυτή η κίνηση/μεταστροφή έκανε κάπως τραγικό το φινάλε.

 

 

 

Πολύ καλό και το 34ο graphic novel, που δίνει ένα επιπλέον κλείσιμο στην ιστορία.

 

Πάντως αυτή η πρώτη season, παρά το ότι ήταν καταπληκτική σε ένα μεγάλο μέρος της (ναι....ο πιλότος....not so much), έδειξε ότι έχει πολλά περιθώρια να ωριμάσει και να εξελιχθεί σε κάτι πολύ καλύτερο παρακάτω (κάτι που τους το εύχομαι). Για παράδειγμα του χρόνου σίγουρα imho δε θα έχουμε μόνο μια ιστορία μόνο μια απειλή αλλά πιο σύνθετη αφήγηση που θα διατηρεί πολλά από τα στοιχεία που φέτος έκαναν τη σειρά επιτυχία.

 

Ελπίζω λοιπόν του χρόνου πάλι με το Generations να πάνε το ίδιο καλά!

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από που το συμπέρανες? :confused:

 

Στο τέλος, που ο Hiro συναντιέται στο παρελθόν με τον Kensei - ο οποίος φέρει το λάβαρο με το σύμβολο - τα μάτια του ανθρώπου πίσω από τη μάσκα μοιάζουν με του πατέρα του Hiro :) ok, λίγο τραβηγμένο :p , αλλά το πρόσεξε και άλλος που δεν του είχα πει τη θεωρία μου και για αυτό πιστεύω ότι μάλλον έχω δίκιο.

:D

 

 

Δεν νομίζω να το έκανε ο Peter αυτό παρά τα λεγόμενα του Charles

 

 

Τα περίεργα όνειρα του Peter ξεκίνησαν μετά τη συνάντησή του με τον Deveaux. Πιθανώς ο Peter να μιμείται τη δύναμή του Charles.

 

 

Γιατί δεν έδειξε

τον Πήτερ να "πέφτει"? Αφού λογικά δεν σκοτώθηκε.Λογικά κάπου θα πέσει.

.

Τον Peter (και τους υπόλοιπους heroes αυτής της season)

μάλλον δεν θα τους δούμε στη Season 2, αφού η ιστορία θα επικεντρωθεί σε παλιότερες γενιές.

Όπως έγραψε και κάποιος παλιότερα σε αυτό το forum,

το πώς απέκτησε ο Peter την ουλή θα το μάθουμε στην 5η season

.

 

Δεν ήξερα ότι

αυτός λεγότανε Noah

!

Κανένας δεν το ήξερε, ήταν γενικότερη απορία όλων :D

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

 

Τα περίεργα όνειρα του Peter ξεκίνησαν μετά τη συνάντησή του με τον Deveaux. Πιθανώς ο Peter να μιμείται τη δύναμή του Charles.

 

Πιθανώς.

αλλά αυτό που ζει ο Peter μοιάζει πιο πολύ με τα όνειρα που είχε ο Suresh στην Ινδία.

 

 

Τον Peter (και τους υπόλοιπους heroes αυτής της season)

μάλλον δεν θα τους δούμε στη Season 2, αφού η ιστορία θα επικεντρωθεί σε παλιότερες γενιές.

.

 

Η δευτερη season στο μεγαλύτερο της μέρος

θα εξελλίσεται στο παρόν. Έτσι είπαν στο τελευταίο Behind The Eclipse. Θα μιλήσουν αρκετά και για το παρελθόν μέσω διαφόρων τεχνσμάτων (flashback, time travel etc).

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμή που ο Πητερ μπορεί να πετάει, γιατί δεν φεύγει μόνος του; Υποτίθεται ότι δεν μπορεί να ελέγξει τις δυνάμεις του εκείνη τη στιγμή;

Και ο Νέηθαν γιατί δεν κάνει το προφανές ας πούμε; Να τον πάει σε μια έρημο στη Νεβάδα (λέμε τώρα, περιοχη 44 και έτσι) όπου δεν υπάρχει τίποτα και να τον αφήσει να εκραγεί εκεί. Και ο Νέηθαν θα σωζόταν και η πόλη.

Επίσης γιατί στο τέλος που πάει να τον πυροβολήσει η ανηψιά του, της λέει «ότι δεν γίνεται έτσι». Θα πέθαινε, θα του εβγαζαν την σφαίρα και θα ξαναζωντάνευε.

Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα το φινάλε. Ψιλοαφελές μου φάνηκε. Επίσης ο τρόπος που «σκοτώθηκε» ο Σαιλερ, πολύ συντομος. Η μουσική υπόκρουση ανύπαρκτη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...