Jump to content

Heroes - Heroes Reborn (NBC)


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ μη λες ποτέ!!

 

Δεν μας

την έδειξε νεκρή! έδειξε αίμα να πετάγεται στο τζάμι!

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πολύ γλυκιά και έχει αισθησιακή φωνή... Who wouldn't like her??? :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μη λες ποτέ!!

 

Δεν μας

την έδειξε νεκρή! έδειξε αίμα να πετάγεται στο τζάμι!

 

Όχι

νεκρή είναι. Ναι μεν έδειξε αίμα στο τζάμι γιατι το εναλλακτικό θα ήταν να δούμε ένα κεφάλι να τινάζεται στον αέρα και να μένει κομματιασμένο. Καλό για ομηρική σκηνή, αλλά για την Eden δεν θα άξιζε τέτοιο φινάλε.

Αν δεν τίναζε τα μυαλά της στον αέρα θα την σκότωνε ο Sylar. Δεν υπήρχαν πολλοί άλλοι δρόμοι...

 

 

Το ότι

όντως πέθανε βεβαιωνεται απο το

τελευταίο graphic novel.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι stroggoff τα graphic novel που τα βρισκεις?

 

 

EDIT

τελικα τα βρηκα μαζεμενα εδω

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Heroes_graphic_novels

Link to comment
Share on other sites

Απο το επίσημο site του NBC.

http://www.nbc.com/Heroes/novels/

 

Σε flash ή σε pdf. Έχουν βγει 11, αλλά όλα είναι σχετικά μικρά. Δίνουν λίγο background info για χαρακτήρες ή συμπληρώνουν κάπως την πλοκή. Είναι μια έξυπνη ιδέα απο το NBC να δίνει αυτό το extra υλικό με τη μορφή αυτή.

(ας σημειώσω ότι δεν είμαι πάντα υπέρ αυτής της νοοτροπίας πχ στο LOST experience ήμουν σαφώς αρνητικός)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Απο το επίσημο site του NBC.

http://www.nbc.com/Heroes/novels/

 

Σε flash ή σε pdf. Έχουν βγει 11, αλλά όλα είναι σχετικά μικρά. Δίνουν λίγο background info για χαρακτήρες ή συμπληρώνουν κάπως την πλοκή. Είναι μια έξυπνη ιδέα απο το NBC να δίνει αυτό το extra υλικό με τη μορφή αυτή.

(ας σημειώσω ότι δεν είμαι πάντα υπέρ αυτής της νοοτροπίας πχ στο LOST experience ήμουν σαφώς αρνητικός)

 

Το θέμα είναι ότι από το τρίτο και μετά, οι σελίδες είναι μινιατούρες εκτός από την πρώτη που έχει τη γιγάντια διαφήμιση του αυτοκινήτου :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μινιατούρες.. με πάρα πολύ καλή ανάλυση. Με ένα ζουμ 300% έχεις τέλεια ποιότητα και μια χαρά διαστάσεις.
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Επίσης,

η Eden όντως πεθαίνει.Μπορεί στην ταινία "να μην φαίνεται ξεκάθαρα", αλλά αν διαβάσετε το τελευταίο graphic novel θα το δείτε...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης,η Eden όντως πεθαίνει.Μπορεί στην ταινία "να μην φαίνεται ξεκάθαρα", αλλά αν διαβάσετε το τελευταίο graphic novel θα το δείτε...

 

Εκτός από το γεγονός ότι έχει ξανα αναφερθεί καλύτερα να μπει

σε spoiler tag, δεν το έχουν δει όλοι...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μα ήμουν σίγουρος ότι θα μου το έλεγες!!!!

Όσο για το ότι δεν το έχουν δει όλοι,καιρός είναι.Το τελευταίο επεισόδιο είναι κορυφή...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μα ήμουν σίγουρος ότι θα μου το έλεγες!!!!

Όσο για το ότι δεν το έχουν δει όλοι,καιρός είναι.Το τελευταίο επεισόδιο είναι κορυφή...

Αυτός δεν είναι λόγος για να μη χρησιμοποιείς το spoiler tag.

Δεν είναι δύσκολο, ένα "τροποποίηση" πατάς και όλα διορθώνονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω.Αλλά πόσα άτομα-fans της σειράς νομίζεις πως δεν θα το έχουν δει ακόμα?Έχουν περάσει 4 μέρες από τότε που "υπάρχει διαθέσιμο".Το ξέρω ότι δεν είναι δύσκολο αλλά...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Τόση ώρα το συζητάμε ενώ θα μπορούσες απλά να κάνεις ένα Edit και να τελειώνει η ιστορία.

Δεν το βλέπουν όλοι ακόμα. Είναι καινούρια η σειρά και πολλοί δεν την έχουν πάρει είδηση, ή περιμένουν να τη δουν τώρα στις γιορτές που όλες οι άλλες σειρές έχουν σταματήσει. Κάποιοι απ' αυτούς θα μπουν και σε αυτό το topic για να δούνε αν όντως η σειρά είναι καλή ή για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

 

Αν σου κάνει τόσο κόπο το Spoiler tag, τουλάχιστον βάλε ένα "Ακολουθεί spoiler για εσάς τους ηλίθιους που δεν το είδατε ακόμα" με κόκκινα γράμματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Νέος φαν της σειράς εδώ. Μόλις παρακολούθησα τα δυο πρώτα επεισόδια της σειράς και έμεινα ενθουσιασμένος! Φαίνεται πολύ καλή σειρά και με πολύ καλογραμμένο σενάριο.

Έχω κανα-δυο απορίες:

Τι δύναμη ακριβώς έχει η Νίκι; Διπλή προσωπικότητα, γίνεται δηλαδή κακή όταν νευριάζει;

Στο δεύτερο επεισόδιο ο Χίρο κατηγορήθηκε για φόνο ενός που του είχε αφαιρεθεί ο εγκέφαλος. Το ίδιο θύμα βρισκόταν και στο σπίτι όπου έγινε το έγκλημα που ερευνούσε ο Ματ Παρκμαν; Γιατί μου φάνηκε πως ένα απ' τα θύματα ήταν ολόιδιο.

Από τηλεθέαση πως πάει η σειρά; (Ελπίζω καλά.)

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Όσο προχωράει η σεζόν θα μάθεις και περισσότερα για τη δύναμη της Nikki! Δεν σου λέω άλλα γιατί θα είναι spoiler και είναι κρίμα!

 

Όχι. Το θύμα είναι ο ζωγράφος που δεν έχει σχέση με τον νεκρό στην έρευνα του Πάρκμαν.

 

Από τηλεθέαση ΣΚΙΖΕΙ. Είναι η σειρά που χτυπάει τα μεγαλύτερα νούμερα απ'όλες τις νέες φετινές σειρές!

 

Συνέχισε και θα δεις που παρακάτω γίνεται ΠΟΛΥ καλύτερο ακόμα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους! Νέος φαν της σειράς εδώ. Μόλις παρακολούθησα τα δυο πρώτα επεισόδια της σειράς και έμεινα ενθουσιασμένος! Φαίνεται πολύ καλή σειρά και με πολύ καλογραμμένο σενάριο.

Έχω κανα-δυο απορίες:

Τι δύναμη ακριβώς έχει η Νίκι; Διπλή προσωπικότητα, γίνεται δηλαδή κακή όταν νευριάζει;

Εξηγείται αργότερα σχεδόν πλήρως. (αρχή είναι ακόμα βέβαια). Πάντως η

διπλή προσωπικότητα που έχει δεν είναι δύναμη, είναι πάθηση. Άλλη είναι η "δύναμη" της

 

Στο δεύτερο επεισόδιο ο Χίρο κατηγορήθηκε για φόνο ενός που του είχε αφαιρεθεί ο εγκέφαλος. Το ίδιο θύμα βρισκόταν και στο σπίτι όπου έγινε το έγκλημα που ερευνούσε ο Ματ Παρκμαν;

όχι. σκοτώθηκαν με τον ίδιο τρόπο, αλλά δεν είναι τα ίδια θύματα. (ίδιος θύτης ναι). Ο Hiro κατηγορείται ότι σκότωσε τον Isaac το ζωγραφο

Από τηλεθέαση πως πάει η σειρά; (Ελπίζω καλά.)

Νομίζω πάρα πολύ καλά, (απο πολλούς ακούγεται ως η σειρά που ξεχώρισε τη νέα season) αν και δε με απασχόλησε να ψάξω νούμερα.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Eμένα τα νούμερα με απασχολούν μόνο και μόνο για το φόβο μήπως κοπεί η σειρά. Αλλά αφού λέτε ότι πάει καλά, τότε ωραία ηρέμησα. Θα ήταν κρίμα να κοπεί μια τόσο καλή σειρά.

Anyway, δεν είχα καταλάβει πως ήταν ο ζωγράφος ο νεκρός που βρήκε ο Χίρο! Ξαφνιάστηκα τώρα που το είπατε. Νόμιζα πως ήταν κάποιος ξεκάρφωτος!

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά. Sorry αν κάποια απ' αυτά που ρώτησα ξαναρωτήθηκαν πιο πριν, αλλά δε διάβασα προηγούμενα μηνύματα του thread γιατί δε θέλω να διαβάσω spoilers! Προτιμώ να ξαφνιαστώ στη συγκεκριμένη σειρά, γιατί οι ανατροπές είναι όλα τα λεφτά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Και που είσαι ακόμη φίλε...Όσον αφορά τα νούμερα στην Αμερική είναι λίγο περίεργα τα πράγματα.Από τις νέες σειρές πράγματι τα πάει πάρα πολύ καλά (και δεν πρόκειται να κοπεί, μην ανησυχείς) αλλά σε σχέση με CSI, Criminal Minds(???), Αmerican Idol (Λολ) είναι πολύ πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Welcome tonypapadovic ;)

 

Εντάξει ναι, αλλά μην ξεχνάς 1)Οτι το Heroes προβάλλεται από το NBC το οποίο από θεαματικότητες μετά τα Friends...πάτος και 2)οτι το CSI, το Criminal Minds (επίσης ????) και το American Idol είναι από 2η (Criminal Minds) μέχρι 7η σεζόν και είναι λογικό να έχουν το κοινό τους.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε φίλε χαθήκαμε!Thanx για την υποδοχή

 

Δίκιο έχεις, δεν αντιλέγω. Άλλοστε πρέπει να έχει μπει ήδη στην 20άδα κάποιες βδομάδες!

 

Α, μην ξεχάσουμε ότι από τα πρώτα είναι το Deal or No Deal....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

22/1 εκτός από Prison Break έχει και νέο επεισόδιο Heroes ε!! :D

 

Ο μόνος που μου τη σπάει είναι ο Suresh (ο ινδός) και τα όνειρά του... :chair:

Γιατί τον δείχνει τόσο πολύ?? Έχει καμία ιδιότητα και δεν τόχω καταλάβει...?

 

(Μακάρι να είχε δηλ. καμία ιδιότητα να είχε και δουλεία ο Syler... :rolleyes: :p )

Link to comment
Share on other sites

Λογικά

είναι ο μοναδικός που έχει καταλάβει τί γίνεται με τους γενετικούς κώδικες και όλα αυτά και θα προσπαθήσει να τους βρει όλους και να τους φέρει πιο κοντά σαν μία ομάδα.

 

IMO...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα σχόλια δημοσιογράφων και κριτικών στις Χρυσές Σφαίρες, και είπαν ότι στο επόμενο επεισόδιο θα παρουσιαστεί νέος Ήρωας, που ουσιαστικά θα είναι

"The invisible man"

. Μάλλον ο Syler θα θέλει πολύ αυτήν την ιδιότητα...

(Δεν είναι φοβερό spoiler, αλλά το έκρυψα για όποιον δεν θέλει να ξέρει)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...