Jump to content

Μουντομπάσκετ 2006: Η Ελλάδα δευτεραθλήτρια κόσμου!!!


achileas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μια σημαντική είδηση.

 

 

Στις 19.00 ο ημιτελικός ξανά.

 

Ετοιμάστε τα dvdr σας.;)

 

καλό αυτό αλλά δεν έχουμε dvdr:confused: :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νίκος Γκάλης:

"Η ψυχή και το ταλέντο του έλληνα παίκτη μίλησε και στον αγώνα με την πανίσχυρη ομάδα των ΗΠΑ. Ενα μεγάλο μπράβο στους πρωτεργάτες αυτού του άθλου, προπονητικό τιμ και παίκτες. Μας έκαναν υπερήφανους για μιά ακόμη φορά. όμως υπάρχει και συνέχεια. Η Ελλάδα είναι στον τελικό, το μετάλλιο είναι σίγουρο, όμως αυτά τα παιδιά που αποτελούν το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πιστεύω οτι θα παλέψουν για το κάτι παραπάνω που είναι η πρωτιά. Μπορούν και το χρυσό. Είναι άξιοι να βρεθούν στην κορυφή του κόσμου".

 

Παναγιώτης Φασούλας:

"Δεν έχει καμιά σχέση η ομάδα του 1987 με την σημερινή. Η σημερινή ομάδα είναι σούπερ και η επιτυχία είναι τεράστια. Η ομάδα μας κέρδισε το μεγάλο φαβορί και κέρδισε δίκαια. Δεν είναι έκπληξη. Κερδίσαμε δίκαια. Στο δεύτερο ημίχρονο, ήμασταν συνέχεια μπροστά. Η σημερινή νίκη είναι ανεπανάληπτη. Αυτά τα παιδιά έχουν όλα τα χρόνια μπροστά τους, για να φέρουν νέες επιτυχίες".

 

Φάνης Χριστοδούλου:

"Αξίζουν μόνο συγχαρητήρια σε αυτήν την ομάδα. Ο Γιαννάκης τους έχει κάνει νικητές. Εχουμε ταλέντο και μυαλό. Ημασταν καλοί και στην επίθεση και κερδίσαμε τους Αμερικάνους. Ο τελικός θα είναι δύσκολο παιχνίδι. Ισως πιο δύσκολο από τον ημιτελικό, θα υπάρχει και το άγχος. Αλλη η εποχή η δική μου και άλλη η σημερινή. Αυτή η ομάδα είναι σούπερ. Υπάρχει παρόν και μέλλον. Δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα. Παίζουν όλοι για όλους. Δεν είναι τυχαία αυτά τα παιδιά. Παίζουν σε μεγάλες ομάδες. Σε ό,τι αφορά τον τελικό, δεν με ενδιαφέρει ποιος θα είναι ο αντίπαλος. Και η Αργεντινή και η Ισπανία είναι καλές ομάδες".

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Thanks! :)

 

H πλάκα είναι ότι η μόνη ομάδα που πραγματικά "φοβόντουσαν" οι Αμερικάνοι ήταν η Αργεντινή. Ε, δεν την γλύτωσαν :p :lol: :lol: :lol: :lol:

ε, τώρα θα μάθουν να φοβούνται όλες τις ομάδες. Και ας τους κοπεί επιτέλους η υπεροψία. Αν και φέτος κατέβασαν πολύ καλό σύνολο. Όχι καλύτερο απο το δικό μας, όμως..

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

http://www.flysat.com/basketball.php

για όσους ψάξουν στα δορυφορικά

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό αλλά δεν έχουμε dvdr:confused: :O

Εστω και VHS... απο το τιποτα....

 

Υ.Γ.:Θελω να πω οτι χρησιμοποιησα το "Πειρατικο" απλα σαν ορο.. Εξαλλου εγραψα "με αλλο καπετανιο και αλλο πληρωμα...", ενα αλλο πληρωμα αξιο και δικαιως στην κορυφη οχι μονο της Ευρωπης αλλα ολοκληρου του κοσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαλλον για το blue white gt torrents μιλάμε
The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενα link ?? Δεν μπορω να το βρω με την αναζητηση...

 

blue-whitegt.com

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΕ ΜΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑ!!!!

Δεν θα παίξει ο Γκασ(μ)όλ τελικά στον τελικό? Αλλά τί να κάνει και αυτός μόνος του...

Link to comment
Share on other sites

blue-whitegt.com

Οχι, ενταξει.. Δεν ειμαι τοσο ασχετος!! :p ;)

Εννοω το link απο το τορρεντ...

Η εστω πες μου τι να βαλω στην αναζητηση (μεσα στο GT!) για να βρω το τορρεντ...

Οτι και αν δοκιμασα, τζιφος!

Link to comment
Share on other sites

και τώρα η πρόσκληση μου.....

 

Ποίος θα έρθει για μπάνιο μαζί μου την Κυριακή στις 13:30 μέχρι τις 15:00 στο yabanaki????:lol: :lol: :lol: :lol:

 

προτιμάτε YaKypelaki? :p

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:) :)

οκ, δίκαιο. αν μπορεί να βοηθήσει κανείς άλλος διότι εγώ στη δουλειά είμαι ελαφρώς μπλοκαρισμένος...;)

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα παίξει ο Γκασόλ...

Το είπε πριν από λίγο στην συνέντευξη τύπου ο προπονητής των Ισπανών...

http://img419.imageshack.us/img419/6291/hewill26yy.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια τους εχουμε ανετα ε???στο στοιχιμα γινεται να παιξουμε 2 ομαδες?

θα χουν χαμηλα ποσοστα ε?

Link to comment
Share on other sites

«Αλλά με προκαλούσε»

 

Συγγνώμη ζητά από τον Ζήση ο Βαρεχάο για το αντιαθλητικό χτύπημά του

 

 

Συγγνώμη από το Νίκο Ζήση ζητά ο Αντερσον Βαρεχάο για το χτύπημα που του κατάφερε και με το οποίο του στέρησε τη συμμετοχή από τη συνέχεια του Μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας. Ο Βραζιλιάνος των Κλίβελαντ Καβαλίερς επικαλείται το νεαρό της ηλικίας του και υποστηρίζει ότι ο Έλληνας άσος τον προκάλεσε.

 

 

«Είχε πρόβλημα μαζί μου κατά την διάρκεια του αγώνα. Δεν με σεβάστηκε αρκετά, αλλά και εγώ έκανα τεράστιο λάθος όταν τον χτύπησα» δήλωσε χαρακτηριστικά στην ΕΡΑ-Σπορ ο Βαρεχάο.

 

Και συμπλήρωσε:

 

«Δεν ήθελα να τον χτυπήσω τόσο σκληρά, δεν το έχω κάνει ποτέ στην ζωή μου. Ήταν η πρώτη φορά. Όλοι θα θυμόσαστε ότι ήμασταν 20 πόντους πίσω. Βρέθηκα σε μια πολύ κακή στιγμή, είμαι νέος, το ίδιο κι αυτός και κάνουμε λάθη. Αυτό ήταν όλο.

 

» Λυπάμαι, ζητάω συγγνώμη. Τον είδα μετά το παιχνίδι και προσπάθησα να του μιλήσω, αλλά ήταν πολύ νευριασμένος και δεν ήθελε να με ακούσει. Του είπα 'συγγνώμη, συγγνώμη για όλα'.

 

» Δεν έχω κάνει πότε στην ζωή μου κάτι αντίστοιχο. Εκείνη την στιγμή έπαιξα σκληρή άμυνα και τον χτύπησα. Αλλά, όχι δεν το έκανα επίτηδες.

 

» Είχαμε προβλήματα κατά την διάρκεια του αγώνα, γιατί προσπαθούσα να παίξω άμυνα και όσο ήμουν στο αγωνιστικό χώρο με πρόσβαλε συνεχώς και μου έλεγε: 'Τι στο διάολο κάνεις; Τι στο διάολο προσπαθείς να πετύχεις' μου είπε, και με έφτυσε.

 

» Έτσι μου είπε κάποιος που έβλεπε το παιχνίδι. Μετά τον αγώνα πήγα να του μιλήσω. Του είπα πως ήθελα να του μιλήσω και να του πω πάλι ότι λυπάμαι. Επίσης μίλησα με τον προπονητή της Ελλάδας και του είπα 'κόουτς συγγνώμη για όλα'.

 

» Ειλικρινά δεν ήθελα να το κάνω. Αισθάνομαι πολύ άσχημα, γιατί, όπως σας είπα, δεν το έχω ξανακάνει στη ζωή μου. Εξακολουθώ να ζητάω συγνώμη.

 

Δεν ήθελα να τον χτυπήσω τόσο δυνατά. Ξέρω ότι είναι πολύ καλός παίκτης και απλά ήταν μια κακή στιγμή. Διάβασα στις εφημερίδες εδώ στην Βραζιλία, ότι δεν πρόκειται να δεχθεί τη συγνώμη μου.

 

» Θέλω να ξαναπώ, ότι το νεαρό της ηλικίας μας, καμιά φορά μας οδηγεί στο να κάνουμε λάθη. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμη μπροστά μας και πιθανότατα κάποια στιγμή, σε μερικά χρόνια, θα τον συναντήσω στο ΝΒΑ».

http://img419.imageshack.us/img419/6291/hewill26yy.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στη διάθεση του Παναγιώτη Γιαννάκη θέτει εαυτόν ο Νίκος Ζήσης!

Ο μεγάλος άτυχος της Εθνικής μας ομάδας αψηφά το σοβαρό τραυματισμό του και το τριπλό κάταγμα στο ζυγωματικό που υπέστη από το δολοφονικό χτύπημα του Αντερσον Βαρεχάο στον αγώνα με τη Βραζιλία και, μιλώντας στην ΕΡΑ Σπορ, άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο να βρίσκεται στη διάθεση του Παναγιώτη Γιαννάκη στον κυριακάτικο τελικό με την Ισπανία.

 

«Τώρα περιμένουμε το χρυσό. Είναι η μεγαλύτερη επιτυχία του ελληνικού αθλητισμού. Με το χέρι στην καρδιά, θέλω να παίξω. Θέλω να φορέσω τη φανέλα του τελικού, θα το συζητήσουμε. Ό,τι κάναμε το κάναμε με την αξία μας. Βάλαμε απίστευτα σουτ. Παίξαμε ένα τρομερό παιχνίδι. Η νίκη είναι πιο μεγάλη, γιατί η Αμερική ήρθε να παίξει με το καλύτερο δυνατό υλικό και όχι με το τσίρκο άλλων ετών. Ήρθαν για να πάρουν το χρυσό και εμείς τους το στερήσαμε» είπε ο Ζήσης.

 

 

news.in.gr με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ

http://img419.imageshack.us/img419/6291/hewill26yy.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν θα παίξει ο Γκασόλ...

Το είπε πριν από λίγο στην συνέντευξη τύπου ο προπονητής των Ισπανών...

 

αυτό και αν είναι είδηση! 19 πόντους έβαλε το παλικάρι!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στη διάθεση του Παναγιώτη Γιαννάκη θέτει εαυτόν ο Νίκος Ζήσης!

Ο μεγάλος άτυχος της Εθνικής μας ομάδας αψηφά το σοβαρό τραυματισμό του και το τριπλό κάταγμα στο ζυγωματικό που υπέστη από το δολοφονικό χτύπημα του Αντερσον Βαρεχάο στον αγώνα με τη Βραζιλία και, μιλώντας στην ΕΡΑ Σπορ, άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο να βρίσκεται στη διάθεση του Παναγιώτη Γιαννάκη στον κυριακάτικο τελικό με την Ισπανία.

 

«Τώρα περιμένουμε το χρυσό. Είναι η μεγαλύτερη επιτυχία του ελληνικού αθλητισμού. Με το χέρι στην καρδιά, θέλω να παίξω. Θέλω να φορέσω τη φανέλα του τελικού, θα το συζητήσουμε. Ό,τι κάναμε το κάναμε με την αξία μας. Βάλαμε απίστευτα σουτ. Παίξαμε ένα τρομερό παιχνίδι. Η νίκη είναι πιο μεγάλη, γιατί η Αμερική ήρθε να παίξει με το καλύτερο δυνατό υλικό και όχι με το τσίρκο άλλων ετών. Ήρθαν για να πάρουν το χρυσό και εμείς τους το στερήσαμε» είπε ο Ζήσης.

 

 

news.in.gr με πληροφορίες: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ!!

για την παλικαρια που εχουμε τους νικαμε ολους!!μπραβο τον Ζηση-κ οχι μονο-..ΜΠΡΑΒΟ..:cry: :O

Link to comment
Share on other sites

Το εκπληκτικό βέβαια δεν είναι οι συνεχόμενες νίκες (που προέκυψαν λόγω σκληρής δουλειάς παικτών και προπονητή), αλλά ο χαρακτήρας / ήθος όλων που αποτελεί ΤΟ παράδειγμα για όλους!

 

Άντε και στην κορυφή του παγκόσμιου μπασκετικού στερεώματος παιδιά…

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...