Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα κοιταγα κ την ixus 65. καλη ακουγεται. λοιπον για να μην σας ζαλιζω....

 

 

ixus 65 800 is 750

 

i sony n1 ?

 

i olympus mju 810 is ?

 

akouo...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Φυσικά και αξίζει έχει και το Super SteadyShot® stabilization για

να μην βγάζει κουνημένες φωτογραφίες και την τεράστια 3'' οθόνη

και πολύ καλή ποιότητα φωτογραφιών.

Δεν φτάνει την ποιότητα της F30 αλλά είναι άκρως ικανοποιητική.

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και την W100 που βγάζει ακόμα

καλύτερες φωτογραφίες.

:)

 

ΥΣ: Μπορείς να την πάρεις από εδώ πιο φθηνά: http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=1928

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

οποιος πηρε την F30...

 

οταν ειναι στο αυτοματο, παει μονη της μεχρι τα 3200 iso η πρεπει να το ρυθμισεις εσυ χειροκινητα????

 

επίσης

 

και εγω καλοκοιταω τις olympus 710 (λογω των χρωματων) αλλα πολυ περισσοτερο την 810

 

την 810 την εχει κανεις? τι λεει ? απο ποιοτητα που ειδα ειναι σουπερ!

 

υποστηριζει μεχρι 1600 iso (super) και εως 3200 για 3 mp...

Με τα κοκκινα ματια τι γινεται ???

 

 

γιατι καλη και η fuji αλλα οχι και 6 mp ρε παιδια για τοσα λεφτα....

:X
Link to comment
Share on other sites

οποιος πηρε την F30...

 

οταν ειναι στο αυτοματο, παει μονη της μεχρι τα 3200 iso η πρεπει να το ρυθμισεις εσυ χειροκινητα????

 

επίσης

 

και εγω καλοκοιταω τις olympus 710 (λογω των χρωματων) αλλα πολυ περισσοτερο την 810

 

την 810 την εχει κανεις? τι λεει ? απο ποιοτητα που ειδα ειναι σουπερ!

 

υποστηριζει μεχρι 1600 iso (super) και εως 3200 για 3 mp...

Με τα κοκκινα ματια τι γινεται ???

 

 

Η F30 στο αυτοματο ανταποκρινεται αψογα, επιλεγει μονη της παντα το καταλληλο ISO (και 3200 μου ειχε επιλεξει βραδυ μεσα στο σπιτι, αλλα πιο πολυ επιλεγει το 1600 το βραδυ). Απο ποιοτητα τι να πω, απιστευτη! Εγω που χρησιμοποιω πρωτη φορα ψηφιακη εβγαλα τελειες φωτο και καθολου κουνημενες. Επισης μου φανηκε πολυ ευχρηστη, γρηγορη και με ευκολο menu. Και οσο για κοκκινα ματια εγω που δεν ειχα επιλεξει το red eye reduction, δεν μου εβγαλε καμια με κοκκινα ματια με το απλο φλας.

Παντως απο οσο το εχω ψαξει το θεμα, τα megapixel δεν παιζουν κανενα ρολο στην ποιοτητα της εικονας παρα μονο στο μεγεθος, ειδα σε ενα review που δινει καποιος φιλος σε προηγουμενη σελιδα φωτο απο την casio με τα 10 megapixel και ηταν ενα χαλι μαυρο γεματες θορυβο.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

οποιος πηρε την F30...

 

οταν ειναι στο αυτοματο, παει μονη της μεχρι τα 3200 iso η πρεπει να το ρυθμισεις εσυ χειροκινητα????

 

επίσης

 

και εγω καλοκοιταω τις olympus 710 (λογω των χρωματων) αλλα πολυ περισσοτερο την 810

 

την 810 την εχει κανεις? τι λεει ? απο ποιοτητα που ειδα ειναι σουπερ!

 

υποστηριζει μεχρι 1600 iso (super) και εως 3200 για 3 mp...

Με τα κοκκινα ματια τι γινεται ???

 

 

Η F30 στο αυτοματο ανταποκρινεται αψογα, επιλεγει μονη της παντα το καταλληλο ISO (και 3200 μου ειχε επιλεξει βραδυ μεσα στο σπιτι, αλλα πιο πολυ επιλεγει το 1600 το βραδυ). Απο ποιοτητα τι να πω, απιστευτη! Εγω που χρησιμοποιω πρωτη φορα ψηφιακη εβγαλα τελειες φωτο και καθολου κουνημενες. Επισης μου φανηκε πολυ ευχρηστη, γρηγορη και με ευκολο menu. Και οσο για κοκκινα ματια εγω που δεν ειχα επιλεξει το red eye reduction, δεν μου εβγαλε καμια με κοκκινα ματια με το απλο φλας.

Παντως απο οσο το εχω ψαξει το θεμα, τα megapixel δεν παιζουν κανενα ρολο στην ποιοτητα της εικονας παρα μονο στο μεγεθος, ειδα σε ενα review που δινει καποιος φιλος σε προηγουμενη σελιδα φωτο απο την casio με τα 10 megapixel και ηταν ενα χαλι μαυρο γεματες θορυβο.

 

 

μαλιστα...ενδιαφερον αυτο Γεωργία... δε μπορω να πω...

 

πάντως αν καποιος εχει την olympus μ810, ας μου κανει ενα μινι review plz!

:X
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την kodak v610,

ποια αλλη εχei bluetooth?.

POIA POIA..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την kodak v610,

ποια αλλη εχei bluetooth?.

POIA POIA..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, τι γίνεται ??? Ενδιαφέρομαι για την αγορά μιας Ψ.Φ.Μ. 'Eριξα μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες του topic και,αν κατάλαβα κάλά, συζητάμε μόνο για compact( δηλώνω άσχετος του θέματος) ???Anyway, σας δίνω τα χαρακτηριστικά και μου λέτε κανά δυο μοντέλα ως βάση έρευνας αγοράς

 

α) ως προς τη χρήση, περιστασιακή( διακοπές, φιλικές-οικογενειακές εκδηλώσεις κτλ.)

β)τιμή, 200-300

γ)μέγεθος, να είναι μεταφέρσιμη,ας μην είναι απαραίτητα compact

δ)μέτριο zoom,καλή ποιότητα φωτογραφίας,όχι απαραίτητα μεγάλου μεγέθους

 

Αυτά,thanks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, τι γίνεται ??? Ενδιαφέρομαι για την αγορά μιας Ψ.Φ.Μ. 'Eριξα μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες του topic και,αν κατάλαβα κάλά, συζητάμε μόνο για compact( δηλώνω άσχετος του θέματος) ???Anyway, σας δίνω τα χαρακτηριστικά και μου λέτε κανά δυο μοντέλα ως βάση έρευνας αγοράς

 

α) ως προς τη χρήση, περιστασιακή( διακοπές, φιλικές-οικογενειακές εκδηλώσεις κτλ.)

β)τιμή, 200-300

γ)μέγεθος, να είναι μεταφέρσιμη,ας μην είναι απαραίτητα compact

δ)μέτριο zoom,καλή ποιότητα φωτογραφίας,όχι απαραίτητα μεγάλου μεγέθους

 

Αυτά,thanks

Δες την kodak v603 πολυ καλη μηχανη την εχω ενα μηνα περιπου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος:D Και με ελληνικο μενου:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Δες την kodak v603 πολυ καλη μηχανη την εχω ενα μηνα περιπου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος:D Και με ελληνικο μενου:yahoo:

Thanks gjimmys,θα την έχω στα υποψιν μου...Μπορείς να πεις τις εντυπώσεις σου αναλυτικότερα( ποιότητα,νυχτερινή λήψη,μειονεκτήματα κτλ...) ??? Καμμιά φώτο ίσως???

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως να σας πω την αληθεια μου τη μαυρη, με εκνευριζει το γεγονος που ο καθενας εδω μεσα γραφει για τη δικια του μηχανη.

 

μπαινει καποιος , ρωταει ο κακομοιρης και ο καθενας λεει για τη δικια του οτι ειναι η καλύτερη... ωραια , να τη χαιρεται αλλα ετσι δε βγαινει ακρη ρε παιδια με καποιον που θελει να παρει μια αποφαση...

:X
Link to comment
Share on other sites

Thanks gjimmys,θα την έχω στα υποψιν μου...Μπορείς να πεις τις εντυπώσεις σου αναλυτικότερα( ποιότητα,νυχτερινή λήψη,μειονεκτήματα κτλ...) ??? Καμμιά φώτο ίσως???

Στειλε μου σε πμ το email σου να σου στειλω το manual στα ελληνικα σε pdf.Το μονο μειονεκτημα της ειναι πως δεν εχει οπτικο σκοπευτρο.Αλλα εχει μια οθοναρα 2,5 που δεν το χρειαζεσαι;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως να σας πω την αληθεια μου τη μαυρη, με εκνευριζει το γεγονος που ο καθενας εδω μεσα γραφει για τη δικια του μηχανη.

 

μπαινει καποιος , ρωταει ο κακομοιρης και ο καθενας λεει για τη δικια του οτι ειναι η καλύτερη... ωραια , να τη χαιρεται αλλα ετσι δε βγαινει ακρη ρε παιδια με καποιον που θελει να παρει μια αποφαση...

 

 

Πως να πούμε κάτι φίλε μου για μια μηχανή που δεν έχουμε και δεν ξέρουμε?

Εγώ πχ έχω μια Konica Minolta αλλά δεν τολμώ να πω σε κανέναν να την πάρει άσε που δεν θα τη βρει κιόλας...:) :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]....a dozen summers against the world....
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως να σας πω την αληθεια μου τη μαυρη, με εκνευριζει το γεγονος που ο καθενας εδω μεσα γραφει για τη δικια του μηχανη.

 

μπαινει καποιος , ρωταει ο κακομοιρης και ο καθενας λεει για τη δικια του οτι ειναι η καλύτερη... ωραια , να τη χαιρεται αλλα ετσι δε βγαινει ακρη ρε παιδια με καποιον που θελει να παρει μια αποφαση...

 

 

Φιλε Γιαννη, ο καθενας εδω μεσα φυσικο ειναι να θεωρει την δικη του μηχανη καλυτερη αφου την επελεξε φανταζομαι (οπως και εγω) μετα απο πολυ ψαξιμο και συμφωνα με τις απαιτησεις του. Θα σε συμβουλευα παντως, να μην εμπιστευεσαι αυτα που ακους παρα μονο αυτα που βλεπεις εσυ ο ιδιος με τα ματια σου, εγω οποια μηχανη εβλεπα να προτεινουν στο φορουμ πηγαινα και εκανα search και εβρισκα review και sample photos και εκρινα απο μονη μου, ετσι κατεληξα σε αυτην που πηρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια η F30 εχει συστημα σταθεροποιησης εικονας?στο μεγεθος τι λεει?με εχετε βαλει στον πειρασμο,ειναι καλυτερη απο την lumix fx-9 που εχω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η F30 εχει συστημα σταθεροποιησης εικονας?στο μεγεθος τι λεει?με εχετε βαλει στον πειρασμο,ειναι καλυτερη απο την lumix fx-9 που εχω?

 

Σταθεροποιητη οχι, αλλα με τις ταχυτητες που ανεβαζει δεν νομιζω να σου κουνηθει φωτογραφια, απο μεγεθος ειναι μια κατηγορια πανω απο τη δικη σου. Compact η F30, super-compact η FX-9. 93 x 57 x 28 mm και 94 x 51 x 24 mm αντιστοιχα.

 

Οι ειδικοι λενε οτι ειναι σαφως καλυτερη της fx-9. Και σε αυτο τον τομεα ειναι μια κατηγορια παραπανω απο την panasonic. Εμενα επισης μου κανει πολυ εντυπωση η τρομερη διαρκεια της μπαταριας καθως μου τη σπαει το συνεχες φορτισμα, εχω 10 φορτιστες, λογω πολλων γκατζετ και πνιγομαι. Θα σου ελεγα να τη χτυπησεις καθως ειναι ενας χρυσος συμβιβασμος αν δεν θελεις να παρεις dslr.

Link to comment
Share on other sites

αν στο μεγεθος δεν ξεπερναει την ixus 750 τοτε ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα την παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν στο μεγεθος δεν ξεπερναει την ixus 750 τοτε ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα την παρω.

 

Ixus 750 90 x 57 x 27 mm

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως να σας πω την αληθεια μου τη μαυρη, με εκνευριζει το γεγονος που ο καθενας εδω μεσα γραφει για τη δικια του μηχανη.

 

μπαινει καποιος , ρωταει ο κακομοιρης και ο καθενας λεει για τη δικια του οτι ειναι η καλύτερη... ωραια , να τη χαιρεται αλλα ετσι δε βγαινει ακρη ρε παιδια με καποιον που θελει να παρει μια αποφαση...

 

 

 

συμφωνω μαζι σου. κ εγω την ακρη τελικα μονς μου την εβγαλα μετα απο 2 1/2 βδομαδες ψαξιματος σε review k live previews apo katastimata !!! it's the only way

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

πάντως έχω την εντύπωση ότι η τέλεια (για την ώρα) compact θα ήταν η f30 αλλά με ευρυγώνιο και σταθεροποιητή...

 

ή ανάποδα, η fx01 με αλλά με τον ανύπαρκτο θόρυβο της f30!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη, ο καθενας εδω μεσα φυσικο ειναι να θεωρει την δικη του μηχανη καλυτερη αφου την επελεξε φανταζομαι (οπως και εγω) μετα απο πολυ ψαξιμο και συμφωνα με τις απαιτησεις του. Θα σε συμβουλευα παντως, να μην εμπιστευεσαι αυτα που ακους παρα μονο αυτα που βλεπεις εσυ ο ιδιος με τα ματια σου, εγω οποια μηχανη εβλεπα να προτεινουν στο φορουμ πηγαινα και εκανα search και εβρισκα review και sample photos και εκρινα απο μονη μου, ετσι κατεληξα σε αυτην που πηρα.

Παιδιά,δεν πειράζει για τη δημοσίευση πολλών απόψεων γύρω από κάποιο θέμα...Άλλωστε γι' αυτό ζήτησα τη γνώμη σας.Βέβαια,είναι λίγο κουραστικό,ο καθένας που αποφασίζει να αγοράσει κάτι να πετάγεται ξεκάρφωτος στο topic, να στέλνει μια ερώτηση και να χαλάει τη ροή της συζήτησης ...

Anyway, ας μας ανεκτείτε λίγο,τι να πω ....Εγώ λαμβάνω σοβαρά υπόψιν κάθε γνώμη σας ...

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ixus 750 90 x 57 x 27 mm

οποτε ειναι μια χαρα:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οποτε ειναι μια χαρα:)

 

και μάλλον οι μεγάλες ταχύτητες είναι προτιμότερες από το σταθεροποιητή (αν είναι να επιλέξεις μεταξύ των δύο) διότι έτσι όχι μόνο δεν βγαίνει κουνημένη η φωογραφία αλλά μπορείς να φωτογραφήσεις και κίνηση σε σχετικά χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...