Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

aporo pos kai exei 50euro fthinotera apo tin F11...!

 

poli kali einai i F20... isos kapoia canon 'i olympus na exei kaliteres proines photos... alla pairneis tin kaliteri compact gia nixta kai mia poli kali genikis xrisis... (gia sony, pentax, casio kai alles pou akoustikan, einai gia gelia i sigrisi... boostarisma sta xromata gia na xanete i tholoura kai agios o theos...)

 

gia 150euro... einai kelepouri!

 

Τι θα διάλεγες; f30 ή f20

Μιλάμε για αν αξίζει η ποιότητα φωτο για 70 ευρώ παραπάνω.

 

Και πιο πολύ για one shot photo.

Χωρίς πολλές ρυθμίσεις δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια για την canon G7 τι λετε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Paidia thelw na agorasw mia fwtografikh kai exw katalhxei se 2 montela me timh 150€... H mia einai h Olympus FE-210 KIT mazi me thhkh metaforas kai karta xD 256 MB kai h allh einai h sony DSC-S500 KIT kai auth me thhkh metaforas kai karta 256... Mporei kapios na mou pei poia na dialexw h na mou proteinei kati sthn idia timh?
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε canon 800,850,900 τι θα προτεινατε;Επισης εκτος απο πολυ καλη φωτογραφια θελω να βγαζει και πολυ εως παρα πολυ καλο βιντεο:D
Link to comment
Share on other sites

Αναμεσα σε canon 800,850,900 τι θα προτεινατε;Επισης εκτος απο πολυ καλη φωτογραφια θελω να βγαζει και πολυ εως παρα πολυ καλο βιντεο:D

Mπα με βλεπω για την Α710 IS.Οποιος την εχει και εχει καποια μειον ας το πει :D

Link to comment
Share on other sites

Mπα με βλεπω για την Α710 IS.Οποιος την εχει και εχει καποια μειον ας το πει :D

 

Γιατί δεν κοιτάς καλύτερα την πιο καινούργια A570 IS????

Δεν ξέρω όμως τι παίζει από πλευράς βίντεο... :worry:

 

Εγώ πάντως πήρα την Canon IXUS 70, η οποία εκτός της ποιότητας της φωτογραφίας που με αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο, στον τομέα του βίντεο τα πάει καταπληκτικά (φυσικά 640x480@30fps, με πολύ καλά αποτελέσματα ως προς την ποιότητα εικόνας και την ομαλότατη ροή χωρίς "σπασίματα"). Και με την υποστήριξη για κάρτες SDHC (πάνω από 4GB), τραβάς όσα κλιπάκια θέλεις (μόνος περιορισμός η μέγιστη διάρκεια κάθε clip είναι 1 ώρα). Δες και αυτήν πριν αποφασίσεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Mπα με βλεπω για την Α710 IS.Οποιος την εχει και εχει καποια μειον ας το πει :D

 

για την 710 φιλε μου προσωπικα μονο καλα σχολια εχω ακουσει,παρε την:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Mπα με βλεπω για την Α710 IS.Οποιος την εχει και εχει καποια μειον ας το πει :D

 

Αυτή την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή την έχει ένας φίλος μου και είναι πολύ ευχαριστημένος και δεν έχει κάποιο αρνητικό να αναφέρει.Πάντως, είναι μία πολύ καλή πρόταση αγοράς!:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή την έχει ένας φίλος μου και είναι πολύ ευχαριστημένος και δεν έχει κάποιο αρνητικό να αναφέρει.Πάντως, είναι μία πολύ καλή πρόταση αγοράς!:)

Φιλε μου κατα 99.9% να παρω αυτην την μηχανη.Μολις την παρω θα γραψω εντυπωσεις;)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα διάλεγες; f30 ή f20

Μιλάμε για αν αξίζει η ποιότητα φωτο για 70 ευρώ παραπάνω.

 

Και πιο πολύ για one shot photo.

Χωρίς πολλές ρυθμίσεις δηλαδή.

 

pare tin F31 sta 229 pou eipan kai oi alloi...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τελικα πως εγω θα παρω την canon g7.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω,μαλλον ο μπαμπας μου πηρε την canon a630..καλη μου φαινεται..βεβαια οταν θελω να βγαλω κατι βγαινει καπως θολη επαιξα λιγο με τις ρυθμισεις και μαλλον αυτο εφταιγε.καμια προταση?το ειχα στο auto ..εκει δν τρελαθηκα,αλλα οταν πηγα στο custom και εβγαλα...ηταν καπως καλυτερα..καμια προταση?

επισης οταν ειναι να βγαλω φωτο..το κουτακι εμφανιζεται σε ασχετα σημεια..τι μπορω να κανω γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα την Α710 IS και δεν το μετάνιωσα καθολου φιλοι μου.Καταπληκτική μηχανη με παρα πολλες χειροκινητες ρυθμισεις.Την πηρα απο τον κατερελο στα 266:wacko: Το βιντεο καταπληκτικο,το ζοομ 6x τι να πω φοβερο.Ελληνικο μενου και πολυ γρηγορο
Link to comment
Share on other sites

μαλλον τελικα πως εγω θα παρω την canon g7.

 

ta montela G# tis canon panta itan ta kalitera prosumer alla ksefevgoun apo tin apli katigoria ton consumer, compact kai ultra compact...

 

anekathen prosegmenous fakous, ateleiota manual xaraktiristika, kai epidoseis to ligotero ena klik anoteres apo tin kaliteri compact... (palios idioktitis G3)...

Link to comment
Share on other sites

ta montela G# tis canon panta itan ta kalitera prosumer alla ksefevgoun apo tin apli katigoria ton consumer, compact kai ultra compact...

 

anekathen prosegmenous fakous, ateleiota manual xaraktiristika, kai epidoseis to ligotero ena klik anoteres apo tin kaliteri compact... (palios idioktitis G3)...

 

δηλαδη πιστευεις οτι ειναι καλη η επιλογη μου?το καλο με αυτην ειναι οτι παιρνει κι εξωτερικο φλας κατι που ειναι απολυτα θετικο,αληθεια απο noise πως θα τα οηγαινει αραγε?πιστευω να δω καλυτερα αποτελεσματα και ποιοτητα απο την ixus 850 που εχω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera sas!! paidia thelo ligo thn voitheia sas!! psaxno edo kai polu kairo n agoraso mia fotografikh thn canos eos 400d slr !! phga japan prin duo vdomades kai thn vrhka 600 euro !! alla gmt den eixe international egguhsh kai den thn agorasa !! to thema einai oti edo sthn ellada thn vrisko polu akrivotera !! se katasthmata opos multirama plaisio ktl pano apo 850 euro eno se kati e-shops guro sta 780 !! mhpos xerete kapoio magazi me kales times ? h pou mporo na thn vro guro sta 650 euro an ginetai !!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πιστευεις οτι ειναι καλη η επιλογη μου?το καλο με αυτην ειναι οτι παιρνει κι εξωτερικο φλας κατι που ειναι απολυτα θετικο,αληθεια απο noise πως θα τα οηγαινει αραγε?πιστευω να δω καλυτερα αποτελεσματα και ποιοτητα απο την ixus 850 που εχω.

 

an ksereis na xeirizesai ola afta pou sou prosferei (ego den iksera polla polla) sigoura tha vgaleis kaliteres... an tin exeis sto manual... einai sxetiko...

 

apo noise den einai kai fuji, alla ta paei poli kalitera apo tis compact...

mexri kai to ISO400 de vlepeis noise efkola (ara einai ok se photos 10x14-mi krinete apo tis megenthiseis se monitor genika)... apo kei kai pano emfanizontai simadia kai alioseis apo to noise reduction se poli skoures epifanies (apo samples pou eida sto internet giati den tin exo tin cam se merikes periptoseis kai to ISO800 einai ipoferto)...

Link to comment
Share on other sites

οποτε μαλλον πως σιγουρα θα την παρω,η να περιμενω την fuji f40,αν και η αληθεια ειναι οτι θελω αξιοπρεπεις φωτογραφιες το βραδυ πλεον.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οποτε μαλλον πως σιγουρα θα την παρω,η να περιμενω την fuji f40,αν και η αληθεια ειναι οτι θελω αξιοπρεπεις φωτογραφιες το βραδυ πλεον.
Φιλε με την Α710 το βραδυ βγαζει παρα μα παρα πολυ καθαρες φωτογραφιες.Εχει τοσες πολλες χειροκινητες ρυθμισεις που το ψαχνω και νομιζω εχω βγαλει καλο αποτελεσμα για το βραδυ:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Eδω ειμαι στο σπιτι ενος φιλου μου χωρις το παραμικρο φως.Και ακομα κανω πειραματα με τις ρυθμισεις;)
Link to comment
Share on other sites

Μου φέρανε από Ιαπωνία την Sony DSC-T100...

Όλα καλά μέχρι που δοκίμασα να λειτουργήσω τη μηχανή...

 

Όλα στα Ιαπωνέζικά και πουθενά Αγγλικά...

 

Ξέρει κανείς πως θα καταφέρω να αλλάξω τη γλώσσα???

Στην αντιπροσωπεία της Ελλάδας θα την δεχτούν???

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα τελικα την g7,ελπιζω να μην το μετανιωσω και το αποτελεσμα να ειναι πολυ καλυτερο απο της ixus 850.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...