Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το nokia e61i σε cosmokarta.

Εδω και 2 μερες, ειλικρινα κανω προσπαθεια να βγαλω κληση.

Μου βγαζει το μηνυμα 'σφαλμα συνδεσης'.

 

Ποσταρω εδω διχως να ειμαι σιγουρος αν μιλαμε για προβλημα συσκευης ή προβλημα δικτυου cosmote. Αν δεν ανηκει εδω το θεμα, ας μεταφερθει στο αντιστοιχο section των συσκευων.

 

Επι του προβληματος: μπορει να κανω και επι δεκα λεπτα συνεχομενες προσπαθειες κλησης, για τα καταφερω(αν τα καταφερω) στο τελος.

Σημα κεραιας το βλεπω οτι υπαρχει, 3-4 μπαρες, συχνα και με 3g.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να ειμαι αποκομμενος απο τον κοσμο λογω του σφαλματος συνδεσης, αυτονοητο δεν ειναι;

Δεν ξερω δε, αν υπαρχει και προβλημα να μην με βρισκουν, και οι οσοι προσπαθουν να επικοινωνησουν μαζι μου.

 

Τελικα που οφειλεται το προβλημα;

Στην cosmote? Στο κινητο? Και στα 2? Τι να κανω;

Πρεπει να λυθει το συντομοτερο!

 

η μόνη η λύση είναι φορητοτητα σε αλλη εταιρεία τίποτα άλλο. Η κοσμοτε έχει μεγάλο όγκο συνδρομητών για αυτό και δεν μπορείς να βγάλεις γραμμή δεν οφείλεται στην συσκευή σου αλλά στο δίκτυο .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει να βαλεις την sim σε καποια αλλη συσκευη?

ετσι θα μαθεις αν ειναι θεμα κινητου ή cosmote....

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, ειναι λιγο random για να το τσεκαρω ετσι.

Κανω κληση οταν ειμαι εκτος σπιτιου, λιγο δυσκολο να αλλαζω sim στο δρομο.

 

Εξαλλου την ωρα που θα βρεθω σπιτι να κανω το τεσταρισμα, μπορει να καλει κανονικα.

 

Ισως το προσπαθησω να το κανω κι αυτο, αν δεν βγαζω κληση και τυχει να ειμαι σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα με wu και lg ke970 το κανει πολυ συχνα αυτο. πρεπει να προσπαθσω 2-3 φορες να κανω κληση για να πιασει. θεμα συσκευης δεν ειναι. εχω δοκιμασει αρκετες και συμβαινει το ιδιο.

ουτε η σιμ εχει προβλημα, καθως το ιδιο γινεται και στους φιλους μου. αρα πρεπει να οφειλεται καθαρα στο δικτυο

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κανει κ βγαζει κατι ασχετα.

Εχει γινει πληρως αναξιοπιστο.

 

Το ίδιο πρόβλημα και με εμένα. Αναγκάζομαι να τα στέλνω και στον εαυτό μου για να είμαι σίγουρος ότι το πήραν. Πολλές φορές δε φαίρνει καν τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

εμενα στελνει κανονικοτατα. μολις εστειλα στον αριθμο μου και σε 2 δευτερολεπτα ηρθε.

στελνω σχεδον καθε μερα 3-5 sms, χωρις προβλημα :)

 

Εγώ φίλε μου πρέπει να κάνω την προσευχή μου για να στείλω μήνυμα. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Και δεν κάνω κατάχρηση. Το πολύ 10 μηνύματα τη βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

ε ενταξει τωρα τελευταια κολάει..

 

γενικά μια χαρά υπηρεσία είναι ρε παιδιά

 

edit: όταν φάτε το άκυρο τύπου:application server ERROR..κατά 99% πατώντας στο μοζίλα το πράσινο βελάκι για να πάτε πίσω και μετά εκ νέου αποστολή,το μήνυμα θα φύγει κανονικά;)

Edited by kid
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Mια δουλευει κ μια βγαζει αυτα

 

 

Server Error in '/MyCosmos' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

 

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

 

<!-- Web.Config Configuration File -->

 

<configuration>

<system.web>

<customErrors mode="Off"/>

</system.web>

</configuration>

 

 

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

 

<!-- Web.Config Configuration File -->

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

όχι απλά ο mol είναι Σαλόνικα ενώ εμείς Αθήνα..ίσως το θεματάκι έχει να κάνει με τους παρόχους;)
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής COSMOTE και είχα σοβαρά προβλήματα κάλυψης στο σπίτι μου (μένω στην περιοχή στους πρόποδες του Υμηττού). Έκανα παράπονα στην Cosmote και μου έστειλαν ένα τεχνικό σπίτι μου, ο οποίος τοποθέτησε πολύ εύκολα μια συσκευή κοντά στο παράθυρο (όπου υπηρχε σήμα) και μια άλλη μέσα σε κάποιο δωμάτιο και το πρόβλημα λύθηκε αμέσως. Οι συσκευές δεν χρειάζονται καμία ρύθμιση απλά τις τοποθετείς στην πρίζα. Οι συσκευές επικοινωνούν μεταξύ τους σαν να είναι WiFi. Το έχω τεστάρει ένα μήνα περίπου και είναι μια χαρά.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η Cosmote δεν το διαφημίζει αφού λύνει το πρόβλημα σε πολλούς από τους συνδρομητές της.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, είχα το ίδιο πρόβλημα στο σπίτι μου στο Ελληνικό. Μπορούσα να μιλήσω μόνο στο μπαλκόνι. Τους πήρα τηλέφωνο και μου έφεραν τις συσκευές (είναι 2 όπως και σε εσένα) πριν από μια εβδομάδα. Απίστευτο !!!!! Έχω ΣΗΜΑ ΚΑΜΠΑΝΑ σε όλο το σπίτι. Το έψαξα περισσότερο και ο εξοπλισμός είναι της Nextivity, USA.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω σύνδεση Internet On the Go (40ε πάγιο) και δεν έχω 3g στο σπίτι δικαιούμαι κάτι τέτοιο?:O
Link to comment
Share on other sites

Είναι δωρεάν και όπως μου είπαν είναι για τους "καλούς" πελάτες. Εσύ πιστέυω πως πρέπει να είσαι. Πρέπει να έχεις 3G σήμα έστω και μια γραμμή σε κάποιο από τα παράθυρα του σπιτιού σου. Μάλιστα καλύπτει και τα γειτονικά διαμερίσματα σε μερικές περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα σπίτι με το σήμα. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν θα μου στείλουν τις συσκευές χωρίς κόστος, αυτή είναι εξυπηρέτηση!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα σπίτι με το σήμα. Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν θα μου στείλουν τις συσκευές χωρίς κόστος, αυτή είναι εξυπηρέτηση!

Που ακριβώς πήρες τηλέφωνο?

 

 

Το Post αυτό εστάλη από το Huawei μου

Link to comment
Share on other sites

προφανώς Μήτσο εννοεί την εξυπηρέτηση πελατών. Ελπίζω να μην έχει χρέωση γιατί και σε εμάς (Καισαριανή) το σήμα είναι χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα και μου είπαν ότι δεν γίνεται για σύνδεση Internet On The Go :blink:. Θα στείλω βέβαια και e-mail να δω τι θα μου πουν γιατί συνήθως ο καθένας λέει τα δικά του στην Εξυπηρέτηση :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...