Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

55 minutes ago, elkons said:

Αφού δεν έχει δεχτεί κάποια συνεργασία από τους 3 παρόχους τότε πως θα λειτουργεί από τις υποδομές τους ??? Από ποιον παρόχων θα παίρνει υποδομές και γενικά δίκτυο?

Τώρα που είμαι και στο topic της Cosmote , έφτιαξα και άλλο ένα για το What's Up , διότι δεν υπήρχε https://myphone.gr/forum/topic/202362/

Εν τω μεταξύ το έβαλες σε εντελώς λάθος σημείο. Βάλτο αν είναι εδώ στο Cosmote 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Για what's up γραφουμε στο τοπικ που λεει "ολα τα καρτοκινητα της κοσμοτε"

 

Εάν ισχύει αυτο, αντιο απο τώρα...

Δεν γνώριζα το συγκεκριμένο topic και σε ευχαριστώ που μου το είπες είμαι σχετικά νέο μέλος (πάντως αυτό το φόρουμ είναι απλά ότι καλύτερο μακάρι να υπήρχε app) 

Γιατί αντίο τι θα αλλάξει περαιτέρω στην Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Δεν γνώριζα το συγκεκριμένο topic και σε ευχαριστώ που μου το είπες είμαι σχετικά νέο μέλος (πάντως αυτό το φόρουμ είναι απλά ότι καλύτερο μακάρι να υπήρχε app) 

Γιατί αντίο τι θα αλλάξει περαιτέρω στην Vodafone?

Α) Οταν η cyta εκανε το ιδιο με σημα βονταφον, η βονταφον δεν της εδινε 4G (μονο 3G) και γενικα τα πακετα της κινητης της cyta δεν εδιναν τιποτε καλυτερο απο αυτα της βονταφον. Ούτε καν διαφημιση/προωθηση δεν ειχε γινει για την τηλεφωνία της cyta.

Β) για μενα προσωπικα εκει που χρειάζομαι ίντερνετ της βονταφον, με εχει μονιμα σε μονοψηφιες ταχυτητες και μερικες φορες σε καθόλου ίντερνετ. Εαν μπει και αλλη εταιρια, πιστευω θα χειροτερεψει.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, elkons said:

πάντως αυτό το φόρουμ είναι απλά ότι καλύτερο μακάρι να υπήρχε app

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το tapatalk

@elkonsάκυρο φίλε.. δεν πρέπει να λειτουργεί. Εγώ δεν το χρησιμοποιώ απλώς το είχα υπόψιν αλλά απ'ότι διαβάζω μάλλον τζίφος.

Edited by Mantzanes
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Α) Οταν η cyta εκανε το ιδιο με σημα βονταφον, η βονταφον δεν της εδινε 4G (μονο 3G) και γενικα τα πακετα της κινητης της cyta δεν εδιναν τιποτε καλυτερο απο αυτα της βονταφον. Ούτε καν διαφημιση/προωθηση δεν ειχε γινει για την τηλεφωνία της cyta.

Β) για μενα προσωπικα εκει που χρειάζομαι ίντερνετ της βονταφον, με εχει μονιμα σε μονοψηφιες ταχυτητες και μερικες φορες σε καθόλου ίντερνετ. Εαν μπει και αλλη εταιρια, πιστευω θα χειροτερεψει.

 

Α) Βέβαια έχουν ανακοινώσει πως και 5g θα έχει πιστεύω θα καταλήξει η όλη κατάσταση σαν την Cyta (μια τρύπα στο νερό δλδ) όντως ποτέ μου δεν είχα δει διαφήμιση cyta αλλά ούτε Hellas Online <Hol> (οποίος την θυμάται τόσα χρόνια)

Β) Για σταθερή ή κινητή τηλεφωνία αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Κινητή

Σε ποια περιοχή είσαι και έχεις μονοψήφιες ταχύτητες 🥲🥲 πολύ κακό αυτό.... Οι ανταγωνιστές αντιθέτως πως τα πάνε εκεί;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elkons said:

Σε ποια περιοχή είσαι και έχεις μονοψήφιες ταχύτητες 🥲🥲 πολύ κακό αυτό.... Οι ανταγωνιστές αντιθέτως πως τα πάνε εκεί;

Για την κόκκινη εννοεί ο φίλος. Η πράσινη έχει πει ότι πάει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για την κόκκινη εννοεί ο φίλος. Η πράσινη έχει πει ότι πάει μια χαρά

Και η Νοβα μια χαρά είναι. Η βόνταφον δυστυχώς χειροτερεύει. Την Θεσσαλονίκη την έχει λίγο φτυσμένη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Για την κόκκινη εννοεί ο φίλος. Η πράσινη έχει πει ότι πάει μια χαρά

Κλασική η πράσινη στις πόλεις... Η νόβα στην Θεσσαλονίκη είναι πολύ τίμια όντως σε σχέση με Αθήνα 

Η δήθεν καλή κεραία στο βασιλικό σε απόσταση 1,4 km μέσα στο σπίτι:

Κουζίνα 

Screenshot_2024-04-13-14-42-08-023.thumb.jpg.afca2f25f2219818221d5c1c431e4cb8.jpg

Σαλόνι 

Screenshot_2024-04-13-14-43-57-841.thumb.jpg.72f829e9c4e31ffbb4ec7f803d94af79.jpg

Γενικά όλα καλά! Βάλτε βρε γίδια καμία κεραία έλεος μόνο στη Αθήνα βάζετε παντού..🤬 (Υ.Γ μετά το edge συνδέθηκε σε Β20 από λόφο )

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Και η Νοβα μια χαρά είναι. Η βόνταφον δυστυχώς χειροτερεύει. Την Θεσσαλονίκη την έχει λίγο φτυσμένη. 

Οι επενδύσεις που κάνει είναι φτυσμένες στην Ελλάδα. Εφόσον πιάνουν το στόχο των λειτουργικών εσόδων τους αρκεί! Αλλά εμείς φταίμε που στηρίζουμε τέτοιες νοοτροπίες!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Οι επενδύσεις που κάνει είναι φτυσμένες στην Ελλάδα. Εφόσον πιάνουν το στόχο των λειτουργικών εσόδων τους αρκεί! Αλλά εμείς φταίμε που στηρίζουμε τέτοιες νοοτροπίες!

Μπορείς να πείσεις την United να αυξήσει τις επενδύσεις στα 4 δις, για να περάσει πρώτη η Vodafone?

 

Οσο για τις βλακείες περί μη επενδύσεων φυσικά και δεν ισχύουν. Και θα φανεί σύντομα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα δεν μπορουσα να ακουσω τους 5 συνομιλητες που με καλεσαν στο βονταφον. Αρχίζει να γίνεται πολύ εκνευριστική η αδιαφορία της βονταφον στη Θεσσαλονίκη...

Link to comment
Share on other sites

Και δεν έχει μπει η τέταρτη mvno και καλά εταιρεία στο παιχνίδι, ούτε ήρθαν ακόμη οι χιλιάδες τουρίστες στην πόλη...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω σημερα δεν μπορουσα να ακουσω τους 5 συνομιλητες που με καλεσαν στο βονταφον. Αρχίζει να γίνεται πολύ εκνευριστική η αδιαφορία της βονταφον στη Θεσσαλονίκη...

Γιατί δεν την αλλάζεις;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mantzanes said:

Γιατί δεν την αλλάζεις;

Διοτι κανω συνδυασμο κασμπακ με λικουιντ και μου βγαινει κυριολεκτικά τσαμπα. Εαν ομως συνεχιστει η αθλιότητα με τις κλήσεις (ειδικα σημερα σε κεντρικότατο σημειο της πόλης) θα φύγει η σιμ στο συρτάρι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Διοτι κανω συνδυασμο κασμπακ με λικουιντ και μου βγαινει κυριολεκτικά τσαμπα. Εαν ομως συνεχιστει η αθλιότητα με τις κλήσεις (ειδικα σημερα σε κεντρικότατο σημειο της πόλης) θα φύγει η σιμ στο συρτάρι. 

Φίλε μου, επικοινώνησες με την εξυπηρέτηση πελατών;

Τους ανέφερες τα προβληματικά σημεία;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου, επικοινώνησες με την εξυπηρέτηση πελατών;

Τους ανέφερες τα προβληματικά σημεία;

Οχι διοτι δεν πιστευω να παραδεχτουν την ελλειψη τους. Πιο παλιά μου ειχαν πει "δεν βλεπουμε καποια βλαβη, ολα καλα τα βλεπουμε".

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, p_k said:

Και δεν έχει μπει η τέταρτη mvno και καλά εταιρεία στο παιχνίδι, ούτε ήρθαν ακόμη οι χιλιάδες τουρίστες στην πόλη...

Το ίδιο σκεφτήκαμε. Που να μπει και η Volton που λογικά θα έχει και συνδρομητές και από τις άλλες εταιρείες

4 minutes ago, VIPdriver said:

Οχι διοτι δεν πιστευω να παραδεχτουν την ελλειψη τους. Πιο παλιά μου ειχαν πει "δεν βλεπουμε καποια βλαβη, ολα καλα τα βλεπουμε".

Κάνε μια απόπειρα,αλλά στο 13840. Εμένα πάντα μου αναγνωρίζουν τα προβληματικά σημεία 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι θα βοηθήσουν.

Μην ξεχνάμε ότι είναι βραβευμένη η εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, VIPdriver said:

Οχι διοτι δεν πιστευω να παραδεχτουν την ελλειψη τους. Πιο παλιά μου ειχαν πει "δεν βλεπουμε καποια βλαβη, ολα καλα τα βλεπουμε".

Μίλα στο τσατ 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, VIPdriver said:

Οχι διοτι δεν πιστευω να παραδεχτουν την ελλειψη τους. Πιο παλιά μου ειχαν πει "δεν βλεπουμε καποια βλαβη, ολα καλα τα βλεπουμε".

Όντως εγώ το είχα πάθει στο τσατ της vf και nova .. καλά nova μια έλεγαν όλα καλά τα βλέπουμε και μια πως φταίει η συσκευή μου....

Cosmote εάν έχει κίνηση αναμονή το 13888 παίρνω βλάβες δωρεάν στο 13788 πιάνω αμέσως γραμμή και το αίτημα μου γίνεται δεκτό είτε τηλεφωνικά είτε τσατ ,κάνουν έλεγχο και με ενημερώνουν τηλεφωνικά όντως είδα και ένα φορτηγάκι σταματημένο και έκανε κάτι μετρήσεις.... Με την καιρό εμένα βελτιώνετε το σήμα που είχα θέματα τουλάχιστον η Cosmote βοήθησε.. οι άλλες που ήταν χειρότερα αδιαφορία χωρίς να το παραδεχτούν... γι'αυτό δεν την αλλάζω την Cosmote ότι και αν γίνει 

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει μια προσφορα,που αν μεταφερεις σταθερη γραμμη σε κοσμοτε,δινουν δωρο 10ευρω+1000  λεπτα ή 3γβ σε 2 καρτοκινητα....Τα 1000 λεπτα ειναι προς ολους ή μονο προς κοσμοτε?

Επισης,υπάρχει κάποιος που να μετέφερε 2 σταθερες γραμμες στο ιδιο αφμ και να του έδωσαν την προσφορα(1000'+10€) σε 2+2=4 καρτοκινητα?

Στην εξυπηρετηαη που ρώτησα δεν ηταν σιγουροι αν στο ιδιο αφμ θα δοθεί η προσφορά και στα 4 καρτοκινητα.

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...