Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


Phaeton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, hercoulis said:

Ακόμα αυτό το θέμα άλυτο το έχουν;

Γιατι ο διαχωρισμός;

Θεωρώ πως η κυβέρνηση θα έπρεπε να είχε λύσει αυτό το θέμα. Η αλλαγή έδρας τι αποτελέσματα θα μπορούσε να έχει;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Θεωρώ πως η κυβέρνηση θα έπρεπε να είχε λύσει αυτό το θέμα. Η αλλαγή έδρας τι αποτελέσματα θα μπορούσε να έχει;

Δεν θα πληρώνει φόρο στην κυβέρνηση η κάθε Cosmote TV. Απλά εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε και σε αυτές που έχουν έδρα στο εξωτερικό να υπάρχει φόρος. Αν και νομίζω με την αποχώρηση Nova και Cosmote TV θα γίνει και αυτό. Βέβαια και εμείς κερδίζουμε αφού δεν θα πληρώνουμε τέλος συνδρομητικής TV

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν θα πληρώνει φόρο στην κυβέρνηση η κάθε Cosmote TV. Απλά εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε και σε αυτές που έχουν έδρα στο εξωτερικό να υπάρχει φόρος. Αν και νομίζω με την αποχώρηση Nova και Cosmote TV θα γίνει και αυτό. Βέβαια και εμείς κερδίζουμε αφού δεν θα πληρώνουμε τέλος συνδρομητικής TV

Αν φύγουν και οι δυο η κυβέρνηση δεν θα επιβάλλει φόρο και στις εταιρείες με έδρα τρίτες χώρες; Όπως π.χ. το Netflix

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

Αν φύγουν και οι δυο η κυβέρνηση δεν θα επιβάλλει φόρο και στις εταιρείες με έδρα τρίτες χώρες; Όπως π.χ. το Netflix

Αυτό λέω και εγώ ότι αν φύγουν οι δύο δίκες μας θα επιβάλλει φόρο και στις πλατφόρμες που έχουν έδρα το εξωτερικό πχ. Vodafone TV,ANT1+,Netflix,Disney+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο φόρος φταίει όχι οι τιμές τους και το ότι μια διοργάνωση την έχουν μοιράσει σε 2 συνδρομητικά μπουκέτα.
Γίνεται αυτο στην Bundesliga? Οχι φυσικά στην Γερμανία υπάρχει μονο το SKY που τα δείχνει όλα,
Ισπανία? Δείχνει ένα κανάλι όλα τα πρωταθλήματα και όλες τις ομάδες.Αγγλία? Ιταλία? Στην Ελλάδα γίνεται το εξωφρενικό ένα πρωτάθλημα να χρειάζεσαι 2 συνδρομές να για δεις την ομάδα σου όταν παίζει εκτός έδρας πχ!
Όποτε τι γίνεται? Έχουμε πάνω απο 1.5εκ ενεργοτατες πειρατικές συνδρομές Ελλάδα & εξωτερικό με πάνω κάτω τα 120-140 ευρώ τον χρόνο  Netflix Disney Apple CosmoteTV Nova Sky ολα τα ευρωπαϊκά πακέτα HBO US με 10-12 ευρω τον μήνα δεν υπάρχει ανταγωνισμός αγαπητοί.
Ας ρίξουν τις τιμές τους και ας πάνε και στο Φεγγάρι.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zerokill said:

Ναι ο φόρος φταίει όχι οι τιμές τους και το ότι μια διοργάνωση την έχουν μοιράσει σε 2 συνδρομητικά μπουκέτα.
Γίνεται αυτο στην Bundesliga? Οχι φυσικά στην Γερμανία υπάρχει μονο το SKY που τα δείχνει όλα,
Ισπανία? Δείχνει ένα κανάλι όλα τα πρωταθλήματα και όλες τις ομάδες.Αγγλία? Ιταλία? Στην Ελλάδα γίνεται το εξωφρενικό ένα πρωτάθλημα να χρειάζεσαι 2 συνδρομές να για δεις την ομάδα σου όταν παίζει εκτός έδρας πχ!
Όποτε τι γίνεται? Έχουμε πάνω απο 1.5εκ ενεργοτατες πειρατικές συνδρομές Ελλάδα & εξωτερικό με πάνω κάτω τα 120-140 ευρώ τον χρόνο  Netflix Disney Apple CosmoteTV Nova Sky ολα τα ευρωπαϊκά πακέτα HBO US με 10-12 ευρω τον μήνα δεν υπάρχει ανταγωνισμός αγαπητοί.
Ας ρίξουν τις τιμές τους και ας πάνε και στο Φεγγάρι.

Εδώ δεν φταίει η συνδρομητική τηλεόραση για το μοίρασμα της superleague1. Φταίει η ΕΠΟ που αποφάσισε να καταργήσει την κεντρική διαχείριση. Από την στιγμή που δεν υπάρχει κεντρική διαχείριση τότε η κάθε ομάδα ορθώς κλείνει συμφωνία με το τηλεοπτικό δίκτυο που της δίνει τα περισσότερα λεφτά

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Εδώ δεν φταίει η συνδρομητική τηλεόραση για το μοίρασμα της superleague1. Φταίει η ΕΠΟ που αποφάσισε να καταργήσει την κεντρική διαχείριση. Από την στιγμή που δεν υπάρχει κεντρική διαχείριση τότε η κάθε ομάδα ορθώς κλείνει συμφωνία με το τηλεοπτικό δίκτυο που της δίνει τα περισσότερα λεφτά

Ναι αλλά έτσι όπως τα κάνουν όλοι τους δεν πολεμάνε την πειρατεία.Το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, zerokill said:

Ναι αλλά έτσι όπως τα κάνουν όλοι τους δεν πολεμάνε την πειρατεία.Το αντίθετο.

Φυσικά θα έπρεπε πρώτα να μειωθούν οι τιμές και μετά να πάμε για χτύπημα κατά της πειρατείας. Εγώ προσωπικά αποφεύγω να βλέπω πειρατικά. Επίσης η ΕΠΟ να συμβάλει στην προσπάθεια αυτή επαναφέροντας την κεντρική διαχείριση

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/omilos-ote-cosmote-xekinise-i-ylopoiisi-toy-ergoy-ultra-fast-broadband-oi-perioches/

Το χει ανεβάσει κάνας άλλος πιο πριν αυτό; Αν ναι να το σβήσω 😛

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2024 at 8:48 ΜΜ, mastorantza said:

παιδες ειχα βαλει την προσφορα cosmote tv για 1 μηνα δωρεαν στης 13/12/2023 και βλεπω οτι εως τωρα λειτουργει κανονικα, τι μπορει να συμβαινει?

Παλικαρια ακομα παιζει,τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 31/1/2024 at 10:04 ΜΜ, Serafeim1981 said:

Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών.

Αν πάρει τηλ θα του το σταματήσουν πριν το ανακαλύψουν οι ίδιοι και το σταματήσουν μόνοι τους...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα με καλεσαν σημερα απο κοσμοτε κ μου δινουν ιντερνετ κ σταθερο στα 24.60 κ μου ειπε κ απεριοριστη ομιλια σε δυο καρτοκινητα κ οτι θα μπενει καρτα 10 ευρω καθε μηνα στο καθε ενα το εχει καποιος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vasilhs_lamia said:

καλησπερα με καλεσαν σημερα απο κοσμοτε κ μου δινουν ιντερνετ κ σταθερο στα 24.60 κ μου ειπε κ απεριοριστη ομιλια σε δυο καρτοκινητα κ οτι θα μπενει καρτα 10 ευρω καθε μηνα στο καθε ενα το εχει καποιος αυτο?

Παίζουν σε πολλούς τέτοιες προσφορές, εδώ και καιρό. Δεν είναι μούφα δηλαδή αν ρωτάς αυτό τελικά

Link to comment
Share on other sites

με πειραν στην δουλεια κ δεν καταλαβα αν τα καρτοκινητα θα εχουν κ δεδομενα τους ειπα να με ξανακαλεσουν αυριο πρωι!

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον πάροχο ήσουν πριν;

Η προσφορά δείχνει καλή, έχεις δίκιο όμως για τα δεδομένα

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, vasilhs_lamia said:

καλησπερα με καλεσαν σημερα απο κοσμοτε κ μου δινουν ιντερνετ κ σταθερο στα 24.60 κ μου ειπε κ απεριοριστη ομιλια σε δυο καρτοκινητα κ οτι θα μπενει καρτα 10 ευρω καθε μηνα στο καθε ενα το εχει καποιος αυτο?

Έχεις 3 επιλογές.

1. 1000 λεπτά και 3gb.

2. 1000 λεπτά και 10€.

3. 3gb και 10€.

Επιλέγεις και διαλέγεις. Κάθε μήνα, για έναν χρόνο. Θεωρώ πως αξίζει, αν σε καλύπτει το δίκτυο

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vasilhs_lamia said:

με πειραν στην δουλεια κ δεν καταλαβα αν τα καρτοκινητα θα εχουν κ δεδομενα τους ειπα να με ξανακαλεσουν αυριο πρωι!

 

νόμιζω επιλέγεις ανάμεσα σε λεπτά ή δεδομένα για έναν χρόνο. Κάτι τέτοιο

Το εξήγησε ωραία ο @sou_d 👌

Edited by johnny_htc
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι εχω σταθερο βονταφον κ τελιωνη στης 4/8/24 απο κοσμοτε μου ειπαν αν το κοψω τωρα θα πληρωσω το 1/4 τον παγιων που μου αναλογη!

Link to comment
Share on other sites

Τότε περίμενε λίγο ακόμη 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vasilhs_lamia said:

το θεμα ειναι οτι εχω σταθερο βονταφον κ τελιωνη στης 4/8/24 απο κοσμοτε μου ειπαν αν το κοψω τωρα θα πληρωσω το 1/4 τον παγιων που μου αναλογη!

Αν επιμείνεις, μπορεί να σου κάνει έκπτωση στο δεύτερο πάγιο, καθώς και μια δωροεπιταγή των 50€ σε κατάστημα Γερμανός. Το έχω κάνει, για αυτό στο λέω. Δεν λέω ότι γίνεται στάνταρ, αλλά έχει γίνει. Όπως νομίζεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...