Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα εκανα ξανα αιτηση φορητοτητας σε συμβολαιο WIND γιατι την προηγουμενη εβδομαδα ακυρωθηκε επειδη δεν εχει πληρωσει τον λογαριασμο της vodafone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους χρήστες του spotify premium μέσω του προγράμματος της Cosmote.

Υπάρχει κάποια χρονική δέσμευση όσον αφορά την περίοδο στην οποία κανείς είναι εγγεγραμμένος ή μπορεί να ασκήσει το δικαίωμα του για διαγραφή από την υπηρεσία οποτεδήποτε?

 

Δεν μπορώ να βρώ κάτι σχετικό με χρονική δέσμευση και εικάζω οτι ισχυεί η δεύτερη περίπτωση.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε συμβόλαιο με χρέωσε σχεδόν 35€ παραπάνω και στον αναλυτικό λογαριασμό διαπίστωσα ότι είναι από χρήση δεδομένων. Ρίχνοντας μια ματιά στον αναλυτικό φαίνεται ότι δεν ταιριάζουν οι ώρες εισόδου με τη διάρκεια χρήσης, π.χ. μου δείχνει ότι ξεκίνησε ¨8:30 διήρκεσε 5 ώρες και η επόμενη είσοδος ήταν μετά από ένα τέταρτο. Πώς ξεκίνησα νέα συνεδρία ενώ ήδη διαρκόυσε η προηγούμενη; Να διευκρινίσω ότι δεν έχω δεύτερη sim σε άλλη συσκευή π.χ. tablet. Πήγα σήμερα Γερμανό και έκανα αμφισβήτηση λογαριασμού και περιμένω. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Πρώτη απάντηση από cosmote γραπτή ότι όλα ήταν σωστά και σας ενημερώσαμε με sms όταν φτάσατε στο 80% της χρήσης και αλλά λόγια ν'αγαπιόμαστε. Κάθομαι και φτιάχνω μια επιστολή με τις ημερομηνίες και ώρες που αμφισβητούσα καταλήγοντας με την ευχή να βρεθεί λύση πριν πάμε σε ΕΕΤΤ και τέτοια. Χθες μου ήρθε SMS ότι το αίτημά μου έγινε δεκτό και θα γίνει σχετική μείωση σύντομα κλπ κλπ. Ελπίζω να πάρω και σχετική επιστολή και να μου εξηγούν τί είδε τώρα το τεχνικό τους τμήμα που δεν είχε δει πριν.

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόγραμμα αν επιτρέπεται?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

κοσμοκαρτα ρε,εχεις 2 αριθμους cosmote που μιλας με 0,01€ το λεπτο αντίθετα το whats up συμφερει μονο εαν τουλάχιστον τα 2/3 της λιστας σου εχουν whats up αλλιως δε λεει...ακομη και cosmote να εχεις πολλους υπαρχει μονο πακετο προς ολους κι οχι προς cosmote..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει το κινητό που έχω (LG G2), αλλά όταν ακούω κομμάτια από το spotify δεν είναι δυνατή η ένταση, ούτε από το ηχείο ούτε από τα hands free, ενώ μέσω άλλης μουσικής εφαρμογής ακούγονται δυνατά τουλάχιστον στα hands free.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι, είτε μέσω spotify είτε μέσω κάποιου άλλου προγράμματος, για να βελτιωθεί ο ήχος;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Κοσμοκαρτα νομιζω συμφερει γενικοτερα εφοσον μιλας προς ολα τα δικτυα και αν πολυ δικα σου ατομα εχουν κοσμοτε με το friends and family 0,001λεπτο/λεπτο και με χρεωση ανα λεπτο
Link to comment
Share on other sites

Ειδε οτι ....ξερεις τα δικαωματα σου οποτε η ψευτικη χρεωση προφανως αφαιρεθει. Edited by Vasileios
Αφαίρεση εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στις 20:00 πήγα σε ένα κατάστημα Γερμανός για να πάρω το cosmote τέλειο σήμα.

Δε θα έπρεπε να ενεργοποιηθεί αμέσως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Δεν σου ζητησαν και για ποια νουμερα θα ειναι;

Δεν σου αναβουν λευκα τα τρια πρωτα λαμπακια;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησαν και τους είπα μόνο το δικό μου.

Μού έδωσαν και επιβεβαιωτικό και μετά απο επικοινωνία στις 9:30 σήμερα με το 13838 μου είπαν οτι φένεται το αίτημα(σε αντίθεση με χτες το βράδυ που δε φαινόταν)και οτι ίσως να πάρει έως 2 ημέρες.

Λέτε να έχει γίνει καμία βλακεία απο το κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το που πηρα σε μια ωρα επαιζε.

Καλο ειναι να βαλεις και αλλα κινητα κοσμοτε που που εχεις σπιτι σου ή μπορει να σε επισκεπτονται συχνα για να εχουν και αυτοι σημα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

θέλει κανείς ενα κωδικό COSMOTE DEALS for YOU;

έχει χρησιμοποιηθεί μόνο για την hellenic seaways οποτε μπορεί να χρησιμοποιηθεί για σινεμα, pizza hut, αττικό πάρκο κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους σας.Χθες το μεσημερι μου ηρθε ειδοποιηση οτι τελειωσαν τα 2GB του προγραμματος μου και ενεργοποιησα ενα εξτρα πακετο που περιελαμβανε 1.3 GB. Σημερα το πρωι που σηκωθηκα ειδα οτι εχουν καταναλωθει και αυτα και εξτρα 2.4 GB. Μπηκα στο κιν στις ρυθμισεις και ελεγε οτι καταναλωσε το συνολο των GB το outlook,το οποιο το καταναλωσε σε εργασίες παρασκηνιου...Μπηκα στην εφαρμογη χωρις να μπορω να καταλαβω τι ακριβως κατεβασε ή ανεβασε.Και μετα την διεγραψα.Μπορει να γινει κατι για τον εξτρα ογκο δεδομενων σε συνεννοηση με την cosmote ή απλα θα με αναγκασουν να πληρωσω κατι το οποιο δεν εκανα και δεν φταιω; Κι επισης γνωριζει καποιος το ποσό για 2.4GB;;;Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνά με τον τιμοκατάλογο στο site της cosmote θα πληρώσεις 120 ευρω.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Η πόλη της Κατερίνης εδώ και μια ώρα περίπου δεν έχει σήμα Cosmote. Στην αναζήτηση δικτύου εμφανίζεται μόνο η Vodafone και η Wind. Το θέμα έχει επηρεάσει όλη την πόλη. Γνωρίζει κανείς περισσότερα;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε 13838 ρώτα και ο

Πες μας...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν έχετε πακέτο με unlimited internet κλειστά δεδομένα πάντα και άνοιγμα του διακόπτη μόνο για χρήση του Ίντερνετ μετά πάλι data - 3G - 4G off γιατι γίνονται κάτι τέτοια και πάει ο κούκος αηδόνι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...