Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι το μεσημερακι ειχε φαει σκαλωμα!εβαζες στοιχεια εδινες οκ και σε πεταγε σε κενη φορμα παλι
http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Σβησε ολα τα μηνυματα απο την συσκευη και την sim. Μηνυματα εννοω τα sms.
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το gsm με μια καρτα sim μεσα cosmoκαρτα και ρυθμιζοντας το κινητο μας με φθηνη χρεωση προς αυτη την καρτα μπορουμε ανετα να κανουμε κλησεις προς οποιο αριθμο θελουμε βαζοντας ενα voip παροχο με φθηνες κλησεις προς κινητα και σταθερα.Το χρησιμοποιω εδω και 6 μηνες με αριστα αποτελεσματα.Περισσοτερα δεν λεμε απο εδω μιας και μας παρακολουθουνε.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα το gateway μου δινει και νουμερο σταθερο το οποιο χτυπαει στο κινητο μου χωρις να χρειαζεται να με παιρνουν στο κινητο και να χρεωνονται.
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα το gateway μου δινει και νουμερο σταθερο το οποιο χτυπαει στο κινητο μου χωρις να χρειαζεται να με παιρνουν στο κινητο και να χρεωνονται.

 

Σωστός! Έχεις δίκιο σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

H intercom δουλευει αψογα σε πλατφορμα android και apple iphone με προγραμμα που δεν χρειαζεται να καλεις μονος σου το gateway και μετα τον αριθμο.Απλα πατας το νουμερο της επαφης και καλει μονο του
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

H intercom δουλευει αψογα σε πλατφορμα android και apple iphone με προγραμμα που δεν χρειαζεται να καλεις μονος σου το gateway και μετα τον αριθμο.Απλα πατας το νουμερο της επαφης και καλει μονο του

Σε iPhone δεν ξέρω, αλλά σε Android η εφαρμογή είναι λίγο βλαμένη για να μην πω "μπακάλικη" η υλοποίηση. Πρώτα πρώτα αναγκαστικά προσθέτει έξτρα επιλογή στον dialer για όλες τις κλήσεις, αντί να δίνει επιλογή αν θες να καλείς μέσα από την εφαρμογή. Δεύτερον εγώ που έχω τακτοποιημένα όλα τα νούμερα με +30 μπροστά ακριβώς επειδή θέλει ντε και καλά να καλεί παρακάμπτοντας τον dialer μου τα κάνει όλα 0030 ακόμα και στις κλήσεις που δεν θέλω να περάσουν μέσα από intertelecom.

Δε λέω ότι δε λειτουργεί, αλλά πραγματικά η υλοποίηση είναι χωρίς λόγια...

Link to comment
Share on other sites

Σε iPhone δεν ξέρω, αλλά σε Android η εφαρμογή είναι λίγο βλαμένη για να μην πω "μπακάλικη" η υλοποίηση. Πρώτα πρώτα αναγκαστικά προσθέτει έξτρα επιλογή στον dialer για όλες τις κλήσεις, αντί να δίνει επιλογή αν θες να καλείς μέσα από την εφαρμογή. Δεύτερον εγώ που έχω τακτοποιημένα όλα τα νούμερα με +30 μπροστά ακριβώς επειδή θέλει ντε και καλά να καλεί παρακάμπτοντας τον dialer μου τα κάνει όλα 0030 ακόμα και στις κλήσεις που δεν θέλω να περάσουν μέσα από intertelecom.

Δε λέω ότι δε λειτουργεί, αλλά πραγματικά η υλοποίηση είναι χωρίς λόγια...

 

To phonecard express σου δινει να διαλεξεις απο που θα καλεις και δουλευει αψογα σε android και δουλευει πολυ καλα με intertelecom και με gsm gateway.Δεν ξερω ποια εφαρμογη χρησιμοποιεις.

δες αυτο

https://market.android.com/details?id=com.google.phonecard_express&hl=el

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

To phonecard express σου δινει να διαλεξεις απο που θα καλεις και δουλευει αψογα σε android και δουλευει πολυ καλα με intertelecom και με gsm gateway.Δεν ξερω ποια εφαρμογη χρησιμοποιεις.

δες αυτο

https://market.android.com/details?id=com.google.phonecard_express&hl=el

Διάβασε καλύτερα το μήνυμά μου, αυτό ακριβώς λέω, ότι λειτουργεί προσθέτοντας μια ερώτηση πριν κάθε κλήση για το από που να καλέσει. Το ζήτημα είναι να σου δίνει την επιλογή να μπορείς να ανοίξεις την εφαρμογή και να καλέσεις από εκεί ότι θες. Το λέω γιατί όπως έγραψα αν έχεις τους αριθμούς σου τακτοποιημένους με +30 μπροστά στα κάνει κουλοβάχατα αλλάζοντάς τους ακόμα και με direct call σε 0030. :X

Τέλος πάντων ας κλείσουμε το off topic εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν γίνετε να έρχονται τα email από το hotmail στο κινητό?(free πάντα)

 

έχω λογαριασμό mycosmos άλλα δεν ξέρω πως μπορώ να το ρυθμίσω.

 

Κάτι είχα ακούσει ότι μπορώ να ρυθμίσω το pop του mycosmos με το κινητό(windows phone είναι) και να έρχονται εκεί τα email μέσο 3g. Ισχύει κάτι τέτοιο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια ρε παιδια δεν γινεται τπτ! κ στο galaxy s2 μου λεει απο τις ρυθμησεις οτι δεν γινεται να αλλαξει απο τον παροχο μου(cosmote) πως μπορω να το απενεργοποιησω επιτελους!!!??
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειας σας!Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,αν μπορει η ξερει καποιος να μου απαντησει.

Αν καποιος για ενα διαστημα δουλεψε στην cosmote ως αντιπροσωπος ,ως υπαλληλος μπορει να εχει την δυνατοτητα να βλεπει στον αριθμο του ποιος τον καλει ακομα και με αποκρυψη?Υπαρχει αρση απορρητου με καποιο τροπο της αποκρυψης στους υπαλληλους της cosmote?Kαι κατι ακομη υπαρχει προγραμμα που μπορεις να το εγκατηαστησεις στο κινητο και να βλεπεις ποιος σε παιρνει με αποκρυψη?

Καποιος γνωστος μου ειπε αυτα τα πραγματα και με εβαλε σε σκεψεις αν και πιστευω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο θα ηθελα την απαντηση σας οσοι-οσες γνωριζετε.Ευχαριστω εκ των προτερων!!:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι απλή διαδικασία δηλ. εύκολο για κάποιον συνηθισμένο υπάλληλο.

Εδώ αριθμό καρτοκινητού να τους πεις δεν μπορούν να δουν τα στοιχεία που ειναι δηλωμένο... Δηλ. και με αριθμό να σε καλέσει κάποιος και πάλι δεν είναι εύκολο να βρεις τα στοιχεία του. Αν βέβαια ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές χώρες στο εξωτερικό γίνεται, Στην Ελλάδα όχι ακόμα . Συγκεκριμένα υπάρχουν προγράμματα μέσω των οποίων εκτρέπεις το κινητό σου σε εταιρεία τηλεφωνίας, Ως γνωστόν αυτό σημαίνει αυτόματα άρση της φραγής, δηλαδή οι εταιρείες πάντα βλέπουν ποιός καλεί .

Στην συνέχεια αυτοί εκτρέπουν σε κάποιο άλλο δικό σου αριθμό , για να λάβεις την κλήση , αλλά ταυτόχρονα σου δείχνουν ποιος σε καλεί.

Τώρα αν κάπιος Οτετζής χρησιμοποιεί παρανομία ,είναι πιθανόν , ποτέ μην είσαι σίγουρος . Πάντως απαγορεύεται να συμβεί κάτι τέτιο.

Link to comment
Share on other sites

Σαν υπηρεσία στα δίκτυα κινητής υπάρχει θεωρητικά αλλά στην πράξη ενεργοποιείται μόνο κρυφά και όχι από το σύστημα που έχουν οι υπάλληλοι. Εαν είναι ή δεν είναι ενεργοποιημένη δεν την βλέπει κάποιος στο σύστημα. Να την έχει απλός υπάλληλος δεν υπάρχει περίπτωση. Ούτε υψηλόβαθμος. Αυτά αν/όταν γίνονται γίνονται κρυφά και σε εντελώς εμπιστευτικά άτομα γιατί είναι εντελώς παράνομο κάτι τέτοιο και αν εκτεθεί η εταιρεία θα έχει τρομερό πρόβλημα.

 

Αυτό που λέει ο Vasileios υπάρχει και υπάρχει και στην Ελλάδα αλλά με μεγάλο κόστος γιατί επαναδρομολογείται η κλήση εξωτερικό...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας απο τη κοινοτητα αν η κοσμοτε υποστηριζει τη λειτουργια αυτη?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οσο το ειχαν ψαξει τα παιδια στο φορουμ του γαλαξια 2 η απαντηση ηταν οχι.
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιούσα εδώ και κάτι χρόνια το Mycosmos παρόλο που είχα κάνει μεταφορά σε vodafone.

σήμερα δε μπορώ να μπω.

λέτε να μου το κόψανε;

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιούσα εδώ και κάτι χρόνια το Mycosmos παρόλο που είχα κάνει μεταφορά σε vodafone.

σήμερα δε μπορώ να μπω.

λέτε να μου το κόψανε;

 

μετα απο χρονια;μηπως απλα κολλησε το συστημα;συμβαινει συχνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι σε εκοψαν,το ιδιο εγινε και σε εμενα χθες δυστυχως..

 

και σήμερα δε μπορώ να μπω.

οπότε δεν είναι τυχαιο.

κρίμα είχα βολευτεί με τα δωρεάν μηνύματα.

μου φαίνεται θα μεταφέρω την ίδια sim που τώρα είναι στη vodafone πίσω στην cosmote μόνο και μόνο για το Mycosmos. εξάλου δε τη χρησιμοποιώ.

θα ενεργοποιηθεί τότε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...