Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο εξωτερικό, χρεωσα το συμβολαιο μου με 60 ευρω χωρις να το ξερω.. βασικα σε 20 λεπτα χρεωθηκε με mail μολις εφτασα.. εστειλα αιτηση αμφισβητησης στη κοσμοτε και μου απαντησαν αρνητικα καθως ''διενεργησανε ολους τους απαραιτητους τεχνικους ελεγχους και διαπιστωσαν οτι η αμβισβητουμενη χρηση της υπηρεσιας wirelles ιντερνετ εχει πραγματοποιηθει από τη συνδεση μου, χωρις να εντοπισουν καποιο δικτυακο προβλημα η παράμετρο που να αιτιολογεί λαθος στη τιμολογηση''

 

τι μπορω να κανω απο δω και περα; απο τη στιγμη που μου χρεωσαν 60 ευρω + το αντισοιχο φπα + το φορο = 85 ευρω συνολικα.. μονο για το ιντερνετ.. αν δε το πληρωσω τι θα γινει? δεν εχω καμια ορεξη..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα σημερα να μπω και μου γραφει οτι η εταιρια κινητης τηλεφωνιας μου δεν υποστηριζει τον ιστοτοπο 0.facebook.com

 

εσεις πως μπενετε δεν μπορω να καταλαβω:confused:

Link to comment
Share on other sites

και εγω μπαινω κανονικα.....μολις τωρα το δοκιμασα απο περιεργεια για αυτα που λετε.

και η συνδεση μπαινει και το whatsup....

 

 

edit

εννοω πως μπαινω και απο wap και απο mobile internet

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα δεν βλεπω αλλη λυση παρα μονο το να πληρωσεις τον λογαριασμο.
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κανείς data roaming off και φυσικα πληρωνεις δεν την γλυτώνεις... Δυστυχώς όλοι την έχουμε πατήσει έτσι...

 

Sent from my Nexus S

Link to comment
Share on other sites

και αν δε πληρωσεις και στο κοψουν μετα σε κυνηγανε μεχρι να πληρωσεις :P?
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις φραγκα, κανε το ποσο σε δοσεις. λογικα θα το κανουν, αν και ειναι σχετικα μικρο το ποσο
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιος τροπος αν εχουμε Cosmote δηλαδη;

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

ΟΧΙ μονο σε whats up το εχουν γραψει τα παιδια πολλες φορες πιο κατω

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω μόνος μου για να αναφέρω τι έχω βρει μέχρι τώρα.

 

Από κάποιο ψάξιμο στο internet, βρήκα κάποια σχόλια που αναφέρονται στο περίφημο "vpn" APN της Cosmote. Είναι το APN που προτείνει η Cosmote στους επαγγελματίες συνδρομητές για δουλειές όπως αυτό που θέλω να κάνω. Το θέμα είναι ότι όταν μίλησα με το τεχνικό τμήμα (όχι το 1st line support, η κοπελιά εκεί κατάλαβε ότι δεν ήταν δουλειά της το θέμα και με προώθησε στο τεχνικό τμήμα), ο τεχνικός απλά ανέφερε την λέξη "vpn" ανάμεσα σε άλλα μουρμουρητά, δίχως να πολυβγάλουμε άκρη.

 

Αν κάποιος λοιπόν έχει Internet On The Go και συνδέεται στο APN vpn, μπορεί να δοκιμάσει και να μου πει αν όντως επιτρέπονται incoming conncetions;

Divide by cucumber error

http://dtsomp.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα επανήλθε...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με το Ciao είναι ότι επιτρέπεται η μεταφορά χρόνου από cosmokarta whats up και αντίστροφα, έτσι μπορεί κανείς να μεταφέρει χρήματα από ένα what's up και να τα μιλήσει σε αξιοπρεπή τιμή και με ελάχιστη χρέωση ενός δευτερολέπτου
Link to comment
Share on other sites

Καλούμε 6971001314

Πληκτρολογούμε τον αριθμό . Αν μας ζητήσει να τον πληκτρολογήσουμε δεύτερη φορά , ο αριθμός είναι καρτοκινητο what's up cosmokarta,frog, ή Ciao

Αν όμως είναι συμβόλαιο ή άλλης εταιρείας θα μας πει the account number you entered is invalid.

Ο τρόπος αυτός δουλεύει και απο συμβόλαιο και από καρτοκινητό και είναι δωρεάν .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

http://184.72.239.143/mu/968ce26b-c487-98ac.jpg

 

με apn κοσμοτε ιντερνετ τπτ..

απο opera με apn cosmote απο σημερα μου βγαζει το ιδιο με τον makelaris.

απο wap μπαινω κανονικα.....

 

πολυ περιεργο αυτο......εχει αλλαξει κατι στις ρυθμισεις του Mobile Internet?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

απο opera με apn cosmote απο σημερα μου βγαζει το ιδιο με τον makelaris.

απο wap μπαινω κανονικα.....

 

πολυ περιεργο αυτο......εχει αλλαξει κατι στις ρυθμισεις του Mobile Internet?

 

Kι εγώ αυτό βλέπω...

Πως γίνεται στο android να μπεις με wap?

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ αυτό βλέπω...

Πως γίνεται στο android να μπεις με wap?

δεν εχω android :)

δυστηχως δεν ξερω να σε βοηθησω.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

απο opera με apn cosmote απο σημερα μου βγαζει το ιδιο με τον makelaris.

απο wap μπαινω κανονικα.....

 

πολυ περιεργο αυτο......εχει αλλαξει κατι στις ρυθμισεις του Mobile Internet?

 

Απο opera δεν δουλευει...μονο απο κινιτου....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να συννενοηθώ με μια ευγενέστατη και εξυπηρετικότατη supporter της Cosmote.

 

Εφόσον χρειάζεσαι εισερχόμενες συνδέσεις, χρειάζονται δύο πράγματα:

1. Internet on the go με συνδρομή (είτε ιδιώτη, είτε επαγγελματική)

2. τηλέφωνο στο support, να ζητήσεις αλλαγή από το APN "internet" στο "vpn", σε ξανακαλεί ο τεχνικός για να επιβεβαιώσει και είσαι έτοιμος εντός 24 ωρών.

 

Απ'ότι φαίνεται, οι συνδέσεις περνάνε by default μέσα από ΝΑΤ, ώστε να μην "ξοδεύει" public IP addresses η Cosmote.

Edited by teras

Divide by cucumber error

http://dtsomp.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

καποιο προγραμμα απομακρυσμενης διαχειρησης (teamviewer πχ) δεν θα σε εξυπηρετουσε?
Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω σε κάποιο κατάστημα της cosmote(όχι γερμανος ή οτε) θα έχει τις ίδιες τιμές με τις τιμές που αναγράφονται στο site;
Link to comment
Share on other sites

Αν πάω σε κάποιο κατάστημα της cosmote(όχι γερμανος ή οτε) θα έχει τις ίδιες τιμές με τις τιμές που αναγράφονται στο site;

 

οχι,ειναι αποκλειστικα on line προσφορες

εγω πηρα το καρτοσυμβολαιο 25 στα 18€,στο μαγαζι 20€.

αψογη και ταχυτατη η αλλαγη απο whats up σε 48 ωρες ενεργοποιηθηκα:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ λόγοι που δεν θέλω να βάλω Teamviewer κλπ, αλλά το σημαντικότερο είναι ότι το όλο σύστημα δεν είναι για μένα αλλά για δύο ανθρώπους με βασική εώς ελάχιστη γνώση υπολογιστών. Ο εξοπλισμός που θα μπεί έχει web interface, οι δύο αυτοί χρήστες ξέρουν να χρησιμοποιούν web browser, αυτά είναι τα μόνα που χρειάζονται. Keep it simple :)

Divide by cucumber error

http://dtsomp.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα μου εβγαλε ενα σφαλμα...με καρτοπρογραμμα vodafone εμπαινε κανονικα εκει που εγραφα το email και τον κωδικο ενω οταν εκανα συνδεση ελεγε οτι δεν συμπεριλαμβανεται η εταιρεια μου για το μηδενικο facebook...εκανα refresh και επανερχοταν σωστα...τι μπορει να φταει??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...