Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν παω να ξεκινησω το update service, βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει συμβατη εκδοση macromedia στο pc. Εχω βρει να την κατεβασω αλλα ειναι trial και ληγει σε 30 μερες.

 

Μηπως ειναι κατι αλλο? Εσεις εχετε βαλει macromedia flash?

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να ξεκινησω το update service, βγαζει μηνυμα οτι δεν υπαρχει συμβατη εκδοση macromedia στο pc. Εχω βρει να την κατεβασω αλλα ειναι trial και ληγει σε 30 μερες.

 

Μηπως ειναι κατι αλλο? Εσεις εχετε βαλει macromedia flash?

o flashplayer einai free, ti browser exeis?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

o flashplayer einai free, ti browser exeis?

 

Βρηκα καποιο αρχειο (1,3ΜΒ) στο net, το εβαλα αλλα παλι τιποτα. Οι οδηγιες λενε για IE. Εχω και firefox.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα καποιο αρχειο (1,3ΜΒ) στο net, το εβαλα αλλα παλι τιποτα. Οι οδηγιες λενε για IE. Εχω και firefox.

Tha to kaneis install mesa apo ton IE kai to update tha sou doulepsei

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα καποιο αρχειο (1,3ΜΒ) στο net, το εβαλα αλλα παλι τιποτα. Οι οδηγιες λενε για IE. Εχω και firefox.

 

Poio net? Den katevazeis tipota. PIgene sto link, des mprosta sou 2 eikonidia to deksi einai gia ton flash player. Pata to klp.

 

http://www.adobe.com/

Link to comment
Share on other sites

Tha to kaneis install mesa apo ton IE kai to update tha sou doulepsei

 

Δουλεψε τελεια. Ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!

 

Poio net? Den katevazeis tipota. PIgene sto link, des mprosta sou 2 eikonidia to deksi einai gia ton flash player. Pata to klp.

 

http://www.adobe.com/

 

Το θεμα ειναι οτι ελεγε Macromedia και το site adobe flash player. Που να ξερω οτι ειναι το ιδιο?:p Ευχαριστω για την διευκρηνηση:)

Link to comment
Share on other sites

re pedia aurio pou tha kano update iparxi periptosi na xathi tpt apo tin M2 i apo tin mnimi tou kinitou?

Na kano ena backup kalitera prota?

Ego den exasa tipota apolitos kai eixa afisei tin sim kai tin M2 mesa :)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την αναβάθμιση στην R1ED001. E καμία διαφορά εκ πρώτης όψεως δε διακρίνω σε σχέση με πριν. :rolleyes:

 

Επειδή τυγχάνει να είμαι από τους πρώτους που πήραν αντικαταστηθέν κινητό με το νέο λογισμικό, θα πώ το εξής: ούτε ένα κόλλημα ούτε μία άσπρη οθόνη μέχρι στιγμής μετά από ένα μήνα χρήσης!

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εκανα αναβαθμιση (το πηγα στην omnitech) και αντι να παρει τα πανω του, ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕ! :wacko:

τι να κανω;;;;;;

 

(το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν προκειται να ξαναπαρω se!)

Link to comment
Share on other sites

na rotiso, posh wra patate to c gia na mpei se katastash anava8miseis to kinito ? se mena de ginete me tpt.

 

edit: akuro, twra katalava pos eprepe na valo to usb exonta patimeno to c.

 

ali8ia posh wra krataei h anava8mish ?

Link to comment
Share on other sites

na rotiso, posh wra patate to c gia na mpei se katastash anava8miseis to kinito ? se mena de ginete me tpt.

 

Πολύ λίγο, κάτω από 10 δευτερόλεπτα. Ίσως πρέπει να δοκιμάσεις σε άλλη usb. Αν δοκιμάζεις με SEUS δεν υπάρχει λόγος, επί του παρόντος δεν υπάρχει επίσημη νεότερη έκδοση!

 

Πάντως μετά από μερικούς μήνες με το Κ800, συμπεραίνω ότι ΔΕΝ αξίζει τα χρήματα που ζητάει. Όταν το Κ750 έχει πέσει στα 230 ευρώ περίπου-και είναι σταθερότατη συσκευή, είναι υπερβολή να ζητάνε 450 κυρίως για μια καλύτερη κάμερα. Αυτό, σε συνδυασμό με τη ραγδαία πτώση της αξίας που παρουσιάζουν όλα τα SE, το καθιστά κακή επένδυση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λίγο, κάτω από 10 δευτερόλεπτα. Ίσως πρέπει να δοκιμάσεις σε άλλη usb. Αν δοκιμάζεις με SEUS δεν υπάρχει λόγος, επί του παρόντος δεν υπάρχει επίσημη νεότερη έκδοση!

 

Πάντως μετά από μερικούς μήνες με το Κ800, συμπεραίνω ότι ΔΕΝ αξίζει τα χρήματα που ζητάει. Όταν το Κ750 έχει πέσει στα 230 ευρώ περίπου-και είναι σταθερότατη συσκευή, είναι υπερβολή να ζητάνε 450 κυρίως για μια καλύτερη κάμερα. Αυτό, σε συνδυασμό με τη ραγδαία πτώση της αξίας που παρουσιάζουν όλα τα SE, το καθιστά κακή επένδυση...

Eμένα φόρτωσε κανά 5λεπτο κάτι το λογισμικό στον υπολογιστή και άλλο τόσο μέχρι να περαστεί στο κινητό.

 

Όχι και 450€. 387€ στο eshop. Δε νομίζω ότι είναι κακή επένδυση. Είναι πολύ καλύτερο του Κ750. Κυρίως βέβαια στην κάμερά του, στο φλας του Xenon (σε αντίθεση με το κ750 που έχει προβολέα αντί για φλας :wacko: ), μεγαλύτερη οθόνη με σαφώς καλύτερη ανάλυση.

re pedia ego to enono kanonika gia update pai mexri eki pou lei afiste to pliktro c kai mea xanete to programa e3afanizete.ti paei lathos?

Πατάμε το πλήκτρο C ενώ συνδέουμε το κινητό με τη θύρα USB και το έχουμε πατημένο μέχρι να μας γράψει στον υπολογιστή Αφήστε το πλήκτρο C. Εννοείται ότι αυτή η δουλειά γίνεται με απενεργοποιημένο το κινητό. Μετά απλά ακολουθείς τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

re pedia ego to enono kanonika gia update pai mexri eki pou lei afiste to pliktro c kai mea xanete to programa e3afanizete.ti paei lathos?

 

enta3i to vrika.den 3ero ti pigene strava alla tora doulepse

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητακι πηγε 374 απο την microland!!!!Μια χαρα τιμουλα εχει πια!

 

Η απαράδεκτα γρήγορη μείωση τιμής στην οποία προβαίνει με άθλιο τρόπο η SE. Φαντάσου πώς νιώθει κάποιος που το πήρε 450, ειδικά αν σκέφτεται να το πουλήσει. Ή πώς θα νιώσεις εσύ όταν σε 2 μήνες θα πέσει άλλα 50-70 ευρώ... Έτσι σε 6-12 μήνες το αρχικά πανάκριβο SE κινητό σου έχει χάσει το 50% της αξίας του και πιο συμφέρον είναι να το βάλεις για λίπασμα σε μια γλάστρα παρά να το πουλήσεις !!! :X

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η απαράδεκτα γρήγορη μείωση τιμής στην οποία προβαίνει με άθλιο τρόπο η SE. Φαντάσου πώς νιώθει κάποιος που το πήρε 450, ειδικά αν σκέφτεται να το πουλήσει. Ή πώς θα νιώσεις εσύ όταν σε 2 μήνες θα πέσει άλλα 50-70 ευρώ... Έτσι σε 6-12 μήνες το αρχικά πανάκριβο SE κινητό σου έχει χάσει το 50% της αξίας του και πιο συμφέρον είναι να το βάλεις για λίπασμα σε μια γλάστρα παρά να το πουλήσεις !!! :X

 

Γιατι ποιο κινητο δεν ριχνει τιμη?Αν εξαιρεσουμε λιγο την sharp,samsung.Και το Κ750 το ειχα παρει 386 με το που βγηκε και αρχισε να ριχνει τιμη λιγο λιγο μεχρι τωρα,που εχει παει 210 ευρω καινουριο.Η τεχνολογια κινειται με πολυ γρηγορους ρυθμους και η ανταγωνιστικοτητα με ακομα μεγαλυτερους.Τι να πουν και τα παιδια με το P990 δηλαδη?Αλλωστε η πωλητικη της πτωσης τιμης στα πρωτοεμφανιζομενα ειδικα SE ειναι γνωστη υποθετω....

Link to comment
Share on other sites

Όλα χάνουν την αξία τους, συμφωνούμε! Αλλά ΟΧΙ τόσο γρήγορα! Μέσα σε 2 μήνες μείωση 70 ευρώ είναι απαράδεκτα απότομη! Γνωστή και η πολιτική της SE αλλά μετά το Κ800 δεν είμαι διατεθειμένος να συνεχίσω να την ανέχομαι! Γιατί άλλες μάρκες κινητών, ρίχνουν μεν την αξία τους, αλλά όχι 50% μέσα σε 1 χρόνο!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...