Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητό μου (κ800ι ) εχει αγγλικο μενού. Υπάρχει τρόπος να το αλλάξω σε ελληνικό?

έχω κατεβάσει τα αρχεια στον υπολογιστή μου, K810_R8BA024_FS_MEDITERR_RED52 και K810_R8BA024_MAIN_GENERIC_SM_RED52, αλλα μετά πως συνεχίζω?

Edited by yiannisa7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα K800i το οποίο είχε αποφορτιστεί. Το βάζω να φορτίσει και τώρα φωτίζει η οθόνη, κλείνει, ξανά άσπρη οθόνη.. μαύρη.. και ούτω καθ εξής...

 

Μπορώ να του κάνω ένα restore/format ή οτιδήποτε άλλο για να μπορέσει να λειτουργήσει;

 

Το κινητό δεν είναι κλειδωμένο.

 

Επίσης, πως μπορώ να σώσω μηνύματα/επαφές κτλ;

 

Μόλις τώρα δοκίμασα να το συνδέσω στην θύρα usb και δεν το βλέπει ο υπολογιστής...

Αυτό είναι κακό ε;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα K800i το οποίο είχε αποφορτιστεί. Το βάζω να φορτίσει και τώρα φωτίζει η οθόνη, κλείνει, ξανά άσπρη οθόνη.. μαύρη.. και ούτω καθ εξής...

 

Μπορώ να του κάνω ένα restore/format ή οτιδήποτε άλλο για να μπορέσει να λειτουργήσει;

 

Το κινητό δεν είναι κλειδωμένο.

 

Επίσης, πως μπορώ να σώσω μηνύματα/επαφές κτλ;

 

Μόλις τώρα δοκίμασα να το συνδέσω στην θύρα usb και δεν το βλέπει ο υπολογιστής...

Αυτό είναι κακό ε;;;

 

Προβληματικό software στην EROM. Προφανώς έχετε παλιά έκδοση. Η EROM είναι σα να λέμε το BIOS μιας μητρικής υπολογιστή. Θέλει φλασάρισμα σε σέρβις οπωσδήποτε. Νομίζω πως δε χάνεται κάτι. Απλά, πείτε τους πως δε θέλετε ταυτόχρονα και αναβάθμιση λογισμικού για να μη χαθούν τα δεδομένα σας.

 

καλησπερα,

εχω ενα θεματακι με το Κ800 της γυναικας μου....

 

το εβαλα να φορτισει το βραδυ και το πρωι δεν ανοιγε :(, το εβγαλα απο τον φορτιστη, το ξαναεβαλα, δοκιμασα αλλο φορτιστη....τιποτα

 

Α, ξεχασα να αναφερω οτι μολις το συνδεω στον φορτιστη αναβει ενα κοκκινο λαμπακι μεσα στην θυρα των υπερυθρων.

Link to comment
Share on other sites

Προβληματικό software στην EROM. Προφανώς έχετε παλιά έκδοση. Η EROM είναι σα να λέμε το BIOS μιας μητρικής υπολογιστή. Θέλει φλασάρισμα σε σέρβις οπωσδήποτε. Νομίζω πως δε χάνεται κάτι. Απλά, πείτε τους πως δε θέλετε ταυτόχρονα και αναβάθμιση λογισμικού για να μη χαθούν τα δεδομένα σας.

 

Δηλαδή μόνο σε μαγαζί πάει αυτό;; Δεν φτιάχνεται με πισί;

Δοκίμασα με phoneXS σε λίνουξ και λέει cound not connect to port

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση και σας αφήνω στην ησυχία σας... πόσο θα κοστίσει περίπου ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ερώτηση και σας αφήνω στην ησυχία σας... πόσο θα κοστίσει περίπου ξέρει κανείς;

αναλογα το service point που θα πας,παντως παραπανω απο 30-40 ευρο δεν κανει.αλλα καλυτερα να ρωτησεις,πριν κανεις το οτιδηποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
βρε παιδια ποιος μπορει να με βοηθισει εχω το σονυ ερικσον κ800i και χτεσ το εκανα αναβαθμιση και απο τοτε οταν το αναβω διχνει μια ασπρη οθονη!!!!:(
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ποιος μπορει να με βοηθισει εχω το σονυ ερικσον κ800i και χτεσ το εκανα αναβαθμιση και απο τοτε οταν το αναβω διχνει μια ασπρη οθονη!!!!:(
Εβγαλες και ξαναβαλες την μπαταρια? Εκανες τα βηματα σωστα? Ξανακανε παλι αναβαθμιση να δεις.
Link to comment
Share on other sites

βασικα το κινιτο απο ποιο παλια αναβοεσβινε η οθονη και χτεσ το εκανα αναβαθμιση και μου ειπε οτι δεν εγινε και απο τοτε διχνει μια ασπρη οθονη!!!
Link to comment
Share on other sites

Εσβησα κατα λαθος φωτογραφιες απο την μνημη του k800.Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να κανει επανακτηση των σβησμενων αρχειων?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας παιδια εχω το σονι ερικσον κ800ι και οταν το ανοι3α μοθ γραφει σφαλμα διαμορφωσησ επικινονηστε με το λειτουργικο του δικτιου σασ η με το κεντρο επισκεβη σασ!!!και μπορουν να με παρουν τηλεφονο αλα εγω δεν μπορς να παρω τλ γιατι αφτο το γραφει μονιμα και δεν φευγει

σασ παρακαλω βοηθιστεμε!!!τι να κανω????:(

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το σονι ερικσον κ800ι και οταν το ανοι3α μοθ γραφει σφαλμα διαμορφωσησ επικινονηστε με το λειτουργικο του δικτιου σασ η με το κεντρο επισκεβη σασ!!!και μπορουν να με παρουν τηλεφονο αλα εγω δεν μπορς να παρω τλ γιατι αφτο το γραφει μονιμα και δεν φευγει

σασ παρακαλω βοηθιστεμε!!!τι να κανω????:(

και γιατι δεν το πας για service εφοσον εχεις τοσο σοβαρο προβλημα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θα ήθελά την γνώμη όσων μπορεί να ξέρουν

μόλις τελιώνει η φόρτιση στο Κ800 μου βγάζει μήνυμα "Σφάλμα Φόρτισης! Διακόψτε τη Φόρτιση!" :(

τα έπαιξε η μπαταρία ή ο φορτιστής;; Υπάρχει κίνδυνος να κάνει μπάμ καμια ώρα; :blink:

Edited by multiPetros
Αφαίρεση κενών διαστημάτων
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελά την γνώμη όσων μπορεί να ξέρουν

μόλις τελιώνει η φόρτιση στο Κ800 μου βγάζει μήνυμα "Σφάλμα Φόρτισης! Διακόψτε τη Φόρτιση!"

τα έπαιξε η μπαταρία ή ο φορτιστής;; Υπάρχει κίνδυνος να κάνει μπάμ καμια ώρα;

Χρησιμοποιείς γνήσιο φορτιστή και μπαταρία;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που όπως λες η φόρτιση ολοκληρώνεται κανονικά και υπό την προϋπόθεση ότι δεν παρατηρείς υπερθέρμανση μπαταρίας και φορτιστή μετά το πέρας της φόρτισης το μυαλό μου μάλλον θα πήγαινε σε πρόβλημα του software κι όχι του hardware.

 

Δοκίμασε ένα update κι αν δεν αλλάξει κάτι τότε εδώ είμαστε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι τον γνήσιο και την μπαταρία που είχε εξαρχής...

Δοκίμασε να του κάνεις μια αναβάθμιση, μήπως είναι κάποιο σκάλωμα του λογισμικού.

Η θερμοκρασία που ανεβάζει πιστεύεις ότι είναι υπρερβολική σε σχέση με αυτή που ανέβαζε πριν; Ή δεν βλέπεις καμία διαφορά;

 

Edit: Μα τι timing? Με πρόλαβες πάντως zxr :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βγω ψευτης αλλα σε παρομοιο προβλημα σε T700 στην δουλεια μου ηταν τελικα το system connector.... Kαι αν ειναι και εκτος εγγυησης, καληνυχτα... Θα προτεινα να αλλαξεις μπαταρια η/και φορτιστη για αρχη...
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που όπως λες η φόρτιση ολοκληρώνεται κανονικά και υπό την προϋπόθεση ότι δεν παρατηρείς υπερθέρμανση μπαταρίας και φορτιστή μετά το πέρας της φόρτισης το μυαλό μου μάλλον θα πήγαινε σε πρόβλημα του software κι όχι του hardware.

 

Δοκίμασε ένα update κι αν δεν αλλάξει κάτι τότε εδώ είμαστε. :)

 

ευχαριστώ mod. :rolleyes:

Θερμοκρασία όχι τίποτα περίεργο αλλά τώρα που το αναφέρατε θα το παρακολουθήσω. Ελπίζω να μην κάνει μπάμ όταν θα το παρακολουθώ :lol:

 

Μακαρι να βγω ψευτης αλλα σε παρομοιο προβλημα σε T700 στην δουλεια μου ηταν τελικα το system connector.... Kαι αν ειναι και εκτος εγγυησης, καληνυχτα... Θα προτεινα να αλλαξεις μπαταρια η/και φορτιστη για αρχη...

 

system connector? Αξίζει να αλλαχθεί ή να αλλάξω κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ξερει κανεις ποιες ειναι οι ρυθμισεις cosmote What's Up??

 

Ειχα σωσει σε ενα αρχειο text αυτα:

 

Ον.προφίλ ΜΜs:
COSMOTE MMS GPRS

Διακομ.μηνυμάτων:
http://mmsc.cosmote.gr:8002

Προφίλ ιντερνετ
COSMOTE MMS GPRS

Πάμε Ρυθμίσεις COSMOTE MMS GPRS

Συνδεση με:
COSMOTE MMS GPRS

Χρήση proxy:
Ναι

Διεύθυνση proxy:
010.010.010.020

Αριθμός θύρας:
8080

Όνομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης τα αφήνουμε κενό.

Πάμε Προηγμένες  ρυθμίσεις

Αλλ.αρχικης σελίδας.

Όνομα:
Sony Ericsson

Διεύθυνση:
http://wap.sonyericsson.com 

 

Περασα ακριβως αυτα και τιποτε...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...