Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους...

εχει δοκιμασει κανεις 8 GB καρτα μνημης στο K800?

Γιατί εχω βαλει μια τωρα και φαίνεται να δουλεύει μια χαρα.. Εχω βαλει περιπου 2 γιγα αρχεια που ειχα και στην παλια, αλλα θα την γεμισω να δω τι γινεται..

Πριν ειχα 2 GB καρτα μεσα, που ειναι το επισημο οριο της Sony Ericsson και δουλευε ΟΚ.

Και γιατι αραγε οι εταιρειες δινουν τοσο μικρα ορια, ενω στην πραξη παιρνουν σχεδον ολες τα μεγεθη; (πχ σε ΝΟΚΙΑ εχω ακουσει τα μεγαλα μοντελα οτι παιρνουν 8 και 16 γιγα καρτες!)

Εχει δοκιμασει κανεις αλλος στο K800, 8 ή 4 γιγα, α μας πει και αυτος αν ειναι οκ?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διαπιστωσα σημερα, η αναβαθμιση που καναμε μεσω Ιντερνετ εχει μετατραπει σε πληρες φορματ της συσκευης... Μου έσβησε τα παντα ακομα και τα εγκατεστημενα παιχνιδια, τις ρυθμισεις τον καταλογο... Εγινε σαν να πηρα καινουργιο κινητο...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί το παρακάτω, αλλά δεν μπορούσα να διαβάσω και τις 176 σελίδες του thread:

 

Το πρόβλημα με το ελληνικό "σ" που αναφέρεται σε αυτό το ψιλο-παλιό review έχει λυθεί με τα τελευταία firmware updates του K800i;

 

Επειδή είμαι "μηνυματάκιας" και το T9 μου τη σπάει απίστευτα, θα ήθελα να γνωρίζω αν μπορώ να γράψω σωστά ελληνικά πριν το αγοράσω...:rolleyes:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!:)

Link to comment
Share on other sites

όχι δε διορθώθηκε

 

ΩΧ....:( Με βλέπω να μη το αγοράζω τότε...:(

Μα τόσο δύσκολο ρε παιδιά είναι να το διορθώσουν; Δε μπορώ να το καταλάβω...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θελω να ρωτησω αν υπάρχει καποιος ευκολος κ γρηγορος τροπος ωστε να αποθηκευσω τα περιπου 500 μηνυματα σε ένα απλο αρχειο txt ή σε doc?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θελω να ρωτησω αν υπάρχει καποιος ευκολος κ γρηγορος τροπος ωστε να αποθηκευσω τα περιπου 500 μηνυματα σε ένα απλο αρχειο txt ή σε doc?

Μέσω του MyPhoneExplorer, μπορείς να τα αρχειοθετήσεις στο ίδιο το πρόγραμμα, είτε να τα εξαγάγεις σε δημοφιλείς μορφές αρχείων.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να κάνω format το Κ800i;;;

 

Τελικά υπάρχει τρόπος για να κάνουμε format;;;

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει τρόπος για να κάνουμε format;;;

Εάν εννοείς στις ρυθμίσεις και τα δεδομένα του κινητού πήγαινε: Μενού - Ρυθμίσεις - Γενικές - Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων

Εάν εννοείς της κάρτας μνήμης πήγαινε: Διαχείριση αρχείων - Πρόσθετα - Φορμάρισμα εξωτερικής μνήμης.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς στις ρυθμίσεις και τα δεδομένα του κινητού πήγαινε: Μενού - Ρυθμίσεις - Γενικές - Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων

Εάν εννοείς της κάρτας μνήμης πήγαινε: Διαχείριση αρχείων - Πρόσθετα - Φορμάρισμα εξωτερικής μνήμης.

 

Thnx!!!!!!

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο τον Οκτωβρη..

Προχτες εκανα αναβαθμιση (μου εκανε πληρη διαγραφη και αρχικοποιηση του κινητου, οπως εγραψα πιο πανω) και τωρα η μπαταρια φαινεται να κραταει λιγοτερο.. πριν με εβγαζε 2-3 μερες και τωρα με δυσκολια πιανω 2 μερες....

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο απο τον Οκτωβρη..

Προχτες εκανα αναβαθμιση (μου εκανε πληρη διαγραφη και αρχικοποιηση του κινητου, οπως εγραψα πιο πανω) και τωρα η μπαταρια φαινεται να κραταει λιγοτερο.. πριν με εβγαζε 2-3 μερες και τωρα με δυσκολια πιανω 2 μερες....

ιδεα σου θα ειναι! παντως και αυτο να ειναι,δεν μπορεις να κανεις τιποτα για να επαναφερεις το κινητο στην προηγουμενη εκδοση λογισμικου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται! Μέσω Wotan ή Davinci, αλλά πληρώνεις 7 ή 10 ευρώ αντίστοιχα, αν δεν κάνω λάθος. Έτσι περνάς όποιο firmware γουστάρεις!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Κ800 μου...

ανοίγω ερευτήριο και όταν πατήσω κάποιο πλήκτρο για να μεταβώ άμεσα στο αντίστοιχο γράμμα μέσα στο ευρετήριο, το τηλέφωνο κάνει reboot... Μου το είχε κάνει και πέρσυ για μερικές μέρες το ίδιο πρόβλημα, και μετά απο λίγες μέρες του πέρασε... Ξέρει κανείς που οφείλεται;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ σας παιδιά κ πραγματικά μπράβο για την εξαίσια δουλεία σας!!!

Είμαι κ εγώ ένας ένθερμος υποστηριχτής της ΣΕ κ απολαμβάνω το Κ800ι μου εδώ κ 2 κουτσά χρόνια... πολλά τα προτερήματα, λίγα τα μειονεκτήματα, ελάχιστα τα προβλήματα... ας μην ξεχνάμε ότι είναι ακόμα μια ηλεκτρονική συσκευή (με ότι αυτό συνεπάγεται)....

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ:

υπάρχει μια εικόνα ενός χρυσού ρολογιού τσέπης που ανοίγει, κ προκαλεί την επανεκκίνηση της συσκευής. Την οποία κ έχω χρησιμοποιήσει 2-3 φορες για να αποφύγω την διαδικασία... (ναι είμαι λίίίίίίίίίίίίγο τεμπέλης :p). Το πρόβλημά μου άρχισε όταν την χρησιμοποίησα αυτήν την εικόνα ενώ ήταν σε flight mode.... (stupid me :mad:). Το τηλ μου έκλεισε, έμεινε αναμένη λευκή οθόνη, του έβγαλα την μπαταρία του, κ δεν ξανάνοιξε ποτέ....

 

Το βάζω να φορίσει κ ζεσταίνεται η μπαταρία, άρα φορτίζει. Δοκίμασα το τρόπο που πρότεινε κάποιος φίλος εδώ (βάλε βγάλε μπαταρία-φορτιστή) χωρίς επιτυχία... Το άφησα χωρίς μπαταρία για κάνα 2ωρο... μάταια... Προσπάθησα να το συνδέσω με το πισι μου αλλά προϋποθέτει αναμένη συσκευή.

 

Πρίν μου πείτε να το πάω σε ΣΕ σας λέω ότι το έχω χορτάσει κ θέλω μόνο αυτά που έχει το τηλ. Άν είναι να τα χάσω αυτά προτιμώ να τα χάσω εγώ κ όχι κάποιος τεχνικός της ΣΕ που "πήρε ένα πτυχίο κ κάνει αγγαρεία" όπως πολύ σωστά είπε κάποιος εδώ μέσα :rolleyes: . Υπάρχει κάποιος τρόπος να αναστήσω το τηλ μου?

 

Υ.Γ. συγνώμη για το μεγάλο ποστ, προσπαθώ να σας δώσω λεπτομέρειες μπας κ βγάλουμε καμιά άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Ανάβει κανά κόκκινο λαμπάκι όταν πας να το ανοίξεις;
Link to comment
Share on other sites

πάτησα να ανοίξει κάμποσες φορές, μόνο μία φορα αναβόσβησε το κόκκινο λαμπάκι.

αναβοσβήνει κάθε φορά που παίζω με το καλώδιο ρεύματος κ την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

έχει πεθάνει η EROM...σε 2 δεύτερα έχει γίνει χωρίς χαμένα δεδομένα...ψάξε για dead k800 erom
Link to comment
Share on other sites

φίλε one_tree_hill είσαι τρισμέγιστος!!!

:P

ήταν όντως η EROM κ το επανέφερα με το wotanclient.

Χρειάστηκε 7 ευρώ για να μου στείλουν username κ password, 6 δευτερόλεπτα για να μου φτιάξει το κινητό, κ 10 λεπτά που το άφησα χωρίς μπαταρία...

 

Αυτό ήταν όλο...

ευχαριστώ φίλε για τη βοήθεια κ την τάχυστη ανταπόκριση

 

Υ.Γ. όποιος θέλει βοήθεια ας με ρωτήσει, πμ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...