Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω το Κ800i απο ebay.Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να το ξεκλειδώσω απο το δίκτυο της Orange που είναι τώρα και να περάσω ελληνικό μενού;
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ξέρεις τι CID είναι...Αν είναι 52,και το ξεκλειδώνεις και περνάς ελληνικά...Αν είναι 53άρι,τελευταία αναβαθμισμένο,το΄τε μόνο ελληνικά...Ρώτα τον πωλητή,αλλά ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΣΕ 53 ΜΕΣΩ SEUS...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να το παρω κι εγω το Κ800, πειτε μου σας παρακαλω, έχει καμια διαφορα με το Κ810..?? (εκτος της εμφανισης)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω στην καμερα το κ810 που ειναι λιγα περρισοτερα mp.

και φυσικα στην τιμη!

παιρνεις το κ800 και του βαζεις κ810 προσοψη αργοτερα αν θελεις για αλλαγη!

κατα την γνωμη μου.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραια.. και τα μερικα Mpixels παραπανω του Κ810 δεν με νοιαζουν καθολου.

Κι απο προβληματα, κολληματα κλπ, ειναι ενταξει σαν μοντελο?

 

 

(επισης δεν ηξερα οτι αλλαζει και προσοψη!?!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς ίδια,παντού,απλά το Κ810 έχει και TrackId και PhotoFix...Γνώμη μου,παίρνεις το κ800,παραγγέλνεις από ebay μια πρόσοψη για Κ810,το μετατρέπεις και σε Κ810 και τελείωσες...
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια, δεν με πειραζει η εμφανιση τοσο τουλαχιστον ωστε να με παει στην αγορα καποιου απ'τα δυο.. Απ'τη στιγμη που ειναι τα ιδια ουσιαστικα, θελω απλα το φθηνοτερο.

Thanx για τη βοηθεια παιδια.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tin pebti pira to k800i,den leo,eimai euxaristimeni aplos ena paixnidi den paizei,auto me ta psaria,patao ta pliktra pou lene alla den ginetai tipota...

 

mia erotisi,pos boro na metafero tis eikones apo tin karta mnimis sto kinito;i den ginetai;

min 4axneis na agapiseis to teleio,agapise to ateles kai teleiopoihse to me tin agapi...!:cat:
Link to comment
Share on other sites

tin pebti pira to k800i,den leo,eimai euxaristimeni aplos ena paixnidi den paizei,auto me ta psaria,patao ta pliktra pou lene alla den ginetai tipota...

 

mia erotisi,pos boro na metafero tis eikones apo tin karta mnimis sto kinito;i den ginetai;

 

Πως δε γινετε,

Προσθετ. -> Διαχ. αρχειου -> Μετακινιση ή αντιγραφη

 

Αλλη φορα να γραφεις με Ελληνικα σε παρακαλω, κανονας των forum.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

κανενα μικρο και καλο bluetooth για το συγκεκριμενο κινητο ποιο ειναι ?

:)

 

τι λες για κανενα i-tech? Εχει μια γνωστη μου 2-3 διαφοερτικα κινητα S.Ericsson λογω δουλειας και ταιριαζει με ολα.

 

Εγω προτιμω αυτου του τυπου τα bluetooth, οχι μονο γιατι με βολευουν περισσοτερο,

εχω ακουσει οτι ειναι κ καλυτερα οσον αφορα και στην ακτινοβολια της συνδεσης κινητου-bluetooth.. (και καλα δεν την τρως στο αυτι πανω στο κεφαλι τελειως)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το κ800ι 169 ευρω απο ι σοπ

 

Πριν από λίγες μέρες παρήγγειλα κι εγώ σε τοπικό κατάστημα e-shop το Κ800 για να επωφεληθώ από αυτή τη χαμηλή τιμή, προκειμένου να το έχω για "καβάντζα" (σε περίπτωση δηλαδή που πάθει κάτι το υπάρχον Κ800 μου) στο μέλλον.Όμως, την επόμενη μέρα που πήγα να το παραλάβω παρατήρησα ότι (α) η ετικέτα της σφραγίδας δεν ήταν η λευκή στρογγυλή που συνηθίζεται αλλά διαφορετική και (β) στο αυτοκόλλητο με το barcode (στην πλαϊνή πλευρά) αναγραφόταν ένα μεγαλοπρεπέστατο "Ο2 Postpaid DE".

 

Προφανώς πρόκειται για παραεισαγωγή από Γερμανία και, πέραν του ότι είναι αμφίβολο αν θα υπάρχει ελληνική γλώσσα στο κινητό, δεν θα με καλύπτει η εγγύηση για την ελληνική Sony Ericsson. Όπως ήταν φυσικό λοιπόν, δεν παρέλαβα το κινητό, έκανα μεταβολή και όπου φύγει-φύγει...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

xαxαxαxα!! Τους το παρατησες εκει δηλαδη?! :lol: Ωραιος...!

 

(τους ειπες τιποτα ή σου ειπαν αυτοι κατι που δεν το πηρες?)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

(τους ειπες τιποτα ή σου ειπαν αυτοι κατι που δεν το πηρες?)

 

Όχι, δεν μου είπαν κάτι. Αντιθέτως, με συμβούλευσαν και... οι ίδιοι να μην το παραλάβω, όταν είδαν ότι είχα έντονες επιφυλάξεις. Προφανώς, αν η παραγγελία γίνει για παράδοση σε κατάστημα e-shop (και όχι από το τηλέφωνο ή το ίντερνετ με παράδοση στο χώρο του πελάτη), ο πελάτης έχει δικαίωμα να μην παραλάβει. Δεν έκανα εγώ κάποια εξυπνάδα, είναι απλά μια προβλεπόμενη διαδικασία. Το κατάστημα θα το στείλει πίσω στην κεντρική αποθήκη με το φορτηγό της επόμενης μέρας κι αυτό είναι όλο.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα του τι λέει ότι κάνει ο Γερμανός ( και ο κάθε Γερμανός), είναι υποχρεωμένος να σου πάρει το κινητό πίσω και να σου δώσει τα λεφτά σου, τουλάχιστον μέχρι και 6 μήνες από την αγορά.(τουλάχιστον)

Η δουλειά μου είναι αυτή, κάτι ξέρω και εγώ.

 

Καλησπερα φιλε μου. Τυχαια επεσα πανω σ'αυτη σου την δημοσιευση αναζητωντας κατι αλλο..:)

Εισαι σιγουρος για τους 6 μηνες αντικαταστασης προβληματικης συσκευης? Ξερεις ισως να μου πεις που, πως βασιζεται αυτο?

Σ'ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Τυχαια επεσα πανω σ'αυτη σου την δημοσιευση αναζητωντας κατι αλλο..:)

Εισαι σιγουρος για τους 6 μηνες αντικαταστασης προβληματικης συσκευης? Ξερεις ισως να μου πεις που, πως βασιζεται αυτο?

Σ'ευχαριστω πολυ.

 

αυτο δεν υφισταται--μην αυταπατασαι

:)
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες μέρες παρήγγειλα κι εγώ σε τοπικό κατάστημα e-shop το Κ800 για να επωφεληθώ από αυτή τη χαμηλή τιμή, προκειμένου να το έχω για "καβάντζα" (σε περίπτωση δηλαδή που πάθει κάτι το υπάρχον Κ800 μου) στο μέλλον.Όμως, την επόμενη μέρα που πήγα να το παραλάβω παρατήρησα ότι (α) η ετικέτα της σφραγίδας δεν ήταν η λευκή στρογγυλή που συνηθίζεται αλλά διαφορετική και (β) στο αυτοκόλλητο με το barcode (στην πλαϊνή πλευρά) αναγραφόταν ένα μεγαλοπρεπέστατο "Ο2 Postpaid DE".

 

Προφανώς πρόκειται για παραεισαγωγή από Γερμανία και, πέραν του ότι είναι αμφίβολο αν θα υπάρχει ελληνική γλώσσα στο κινητό, δεν θα με καλύπτει η εγγύηση για την ελληνική Sony Ericsson. Όπως ήταν φυσικό λοιπόν, δεν παρέλαβα το κινητό, έκανα μεταβολή και όπου φύγει-φύγει...

 

εμενα μου βγηκε καλο το k800i απο e-shop παντως τωρα απο εγγυηση ευχομαι να μη χρειαστει γιατι φοβαμαι απο το συγκεκριμενο μαγαζι παροτι αγορασα πολλα απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

τι λες για κανενα i-tech? Εχει μια γνωστη μου 2-3 διαφοερτικα κινητα S.Ericsson λογω δουλειας και ταιριαζει με ολα.

 

Εγω προτιμω αυτου του τυπου τα bluetooth, οχι μονο γιατι με βολευουν περισσοτερο,

εχω ακουσει οτι ειναι κ καλυτερα οσον αφορα και στην ακτινοβολια της συνδεσης κινητου-bluetooth.. (και καλα δεν την τρως στο αυτι πανω στο κεφαλι τελειως)

έχω ήδη bluetooth τετοιου τυπου που λες αλλης εαιρειας και το αγορασα μονο 10 ευρω απο wind και λειτουργει αψογα με ολα τα κινητα!απλα ελεγα μηπως το αλλαξω με κλασικο ακουστικο.τι γνωμη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

(καταρχην..) μονο 10 ευρω?! και παιζει και με ολα?! Μια χαρα... θα τα ξαναπουμε μαλλον γιατι σκεφτομαι κι εγω μηπως παρω ενα τετοιο καποια στιγμη αλλα απλα για να κανω τη δουλεια μου, οποτε δεν θελω να δωσω και πολλα. :rolleyes:

 

Τωρα και τα αλλα που μπαινουν πανω στο αυτι καλα ειναι. Εγω προτεινα αυτου του τυπου κυριως απο θεμα γουστου και μετα επειδη ειχα ακουσει καλυετρα σχολια για "αυτα" τα bluetooth.. Βασικα εχω ακουσει για τα Motorola bluetooth-ακουστικα οτι ταιριαζουν με ολα τα κινητα, αλλα σιγουρα υπαρχουν πολλα αλλα ακομη (και πολυ οικονομικα) που πηγαινουν με το Κ800. Αν ριξεις μια ματια σε κανα Πλαισιο (ή και στα Eshop) θα βρεις πολλα... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγηκε καλο το k800i απο e-shop

 

Δηλαδή, είχε ελληνική γλώσσα στα μενού και στη γραφή, μολονότι προοριζόταν για τη γερμανική αγορά; Για ρίξε μια ματιά στο κουτί, γράφει "Ο2 postpaid DE" ή γράφει κάτι άλλο (που πιθανόν να είναι για την ελληνική αγορά);

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκεφτομαι να παρω ένα 2 κινητο τηλ/νο γύρω στα 170-220 ευρώ..έχω καταλήξει στο k800!!!ποια ειναι τα + και τα - σας παρακαλώ αυτής της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

επειδή σκεφτομαι να παρω ένα 2 κινητο τηλ/νο γύρω στα 170-220 ευρώ..έχω καταλήξει στο k800!!!ποια ειναι τα + και τα - σας παρακαλώ αυτής της συσκευής?

καλη καμερα, μπαινει κανονικα στο ιντερνετ αλλα εχει το joystick που ειναι σπαστικο εντελως

Link to comment
Share on other sites

(καταρχην..) μονο 10 ευρω?! και παιζει και με ολα?! Μια χαρα... θα τα ξαναπουμε μαλλον γιατι σκεφτομαι κι εγω μηπως παρω ενα τετοιο καποια στιγμη αλλα απλα για να κανω τη δουλεια μου, οποτε δεν θελω να δωσω και πολλα. :rolleyes:

 

Τωρα και τα αλλα που μπαινουν πανω στο αυτι καλα ειναι. Εγω προτεινα αυτου του τυπου κυριως απο θεμα γουστου και μετα επειδη ειχα ακουσει καλυετρα σχολια για "αυτα" τα bluetooth.. Βασικα εχω ακουσει για τα Motorola bluetooth-ακουστικα οτι ταιριαζουν με ολα τα κινητα, αλλα σιγουρα υπαρχουν πολλα αλλα ακομη (και πολυ οικονομικα) που πηγαινουν με το Κ800. Αν ριξεις μια ματια σε κανα Πλαισιο (ή και στα Eshop) θα βρεις πολλα... ;)

 

πραγματι το velo απο wind παιζει με οσα κινητα εχω δοκιμασει και εχει αψογη ποιοτητα ηχου και το αγορασα 9 και κατι ευρω καινουριο απο wind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εκανα αναβαθμιση στο κ800 μου, μεσω pc.. Ποιο ειναι το τελευταιο λογισμικο που πρεπει να εχει τωρα και πως μπορω να το δω..? Πιεζω *#0000# οπως στα Νοκια αλλα δεν βλεπω λογισμικο.. Επισης, μετα απο αναβαθμιση στο Ν95 χαθηκαν ολα τα δεδομενα τηλ. καταλογος κλπ ρυθμισεις. Στο το Κ800 δεν χαθηκε τιποτα. Ειναι φυσιολογικο αυτο, ή μηπως δεν ''πετυχε'' τελικα η αναβαθμιση?..

Ξερει κανεις παιδια?..

Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...