Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω, στο Κ750 έχω δει να μένει ανοιχτό το flash για να λειτουργεί ως φακός, στο Κ800 είναι εφικτό αυτό ? μου φαίνετε πολύ βολικό και δεν μπόρεσα να βρω πως γίνετε, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, στο Κ750 έχω δει να μένει ανοιχτό το flash για να λειτουργεί ως φακός, στο Κ800 είναι εφικτό αυτό ? μου φαίνετε πολύ βολικό και δεν μπόρεσα να βρω πως γίνετε, ευχαριστώ.
Το έχω δώσει το link για το πρόγραμμα δύο φορές αλλα επειδή σε συμπάθησα, αντε πάρε το link. http://torchk800.matlista.se/
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως γίνεται Hard Reset στο k800????

 

Θα πάς στο "επαναφορά ρυθμίσεων">"διαγραφή όλων"

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δώσει το link για το πρόγραμμα δύο φορές αλλα επειδή σε συμπάθησα, αντε πάρε το link. http://torchk800.matlista.se/

 

euxaristo, xanw thn egiish an to egatastiso ?

Link to comment
Share on other sites

@weirdo1977. Όχι γιατι πρόκειται περι εφαρμογής δεν έχει να κάνει με επέμβαση στο τηλέφωνο!
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Link to comment
Share on other sites

μπορει να λειτουργει μονο σε δικτυο gsm ή 3g ή και τα 2 μαζι οπως τα νοκια?

 

Είναι βέβαιο ότι αυτό έχει απαντηθεί πιο πάνω αλλά ναι, μπορείς να επιλέξεις αν θα δουλέυει σε δίκτυο GSM μόνο ή GSM/3G. Για λόγους αυτονομίας είναι προτιμότερο να είσαι σε GSM μόνο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την πατησα και εγω...

Αγορασα προσφατα το Κ800i VL και πηγα κατευθειαν για debrand στο 9Volto.Περαστηκε ομως μια εκδοση λογισμικου η οποια ηταν σχετικα παλια και προσπαθησα να κανω αναβαθμιση απο το SEUS...Η εγκατασταση δεν ολοκληρωθηκε (μαλλον δεν ξεκινησε καν) και απο εκεινη τη στιγμη εχει γινει το κλασσικο black out...Ξερετε αν μπορω να το flasharo απο την αρχη απο το σπιτι μου χωρις να κατεβαινω ξανα Πειραια.Το pc εννοειται δεν βλεπει καν το κινητο.Αν υπαρχουν καπου οδηγιες χρησεως θα με βοηθουσαν πολυ.Ειναι καλυτερα να ξαναπαω στο 9Volto?Ποια ειναι τελικα η τελευταια και πιο αξιοπιστη firmware?Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα κι απο μένα...

Σκεφτομαι να αγορασω το k800i απο το ebay αλλα η συγκεκριμένη προσφορά που μ ενδιαφέρει έχει Simlock στο δίκτυο 3. Έχω τη δυνατότητα να το ξεκλειδώσω? Αν ναι, μπορώ να το κάνω μόνος μου ή θα χρειαστεί να δίνω κ άλλα λεφτά? Διάβασα κάτι post για debrand, αλλα ειναι σιγουρο οτι με debrand θα ξεκλειδώσει? Ευχαριστώ

Οχι δεν ξεκλειδωνει με debrand , ουτε με flash . Τη συγκεκριμενη στιγμη που μιλαμε , για sim unlock δεν υπαρχει κανενας τροπος περα απο το να σου στειλει η εταιρια που ειναι δεσμευμενο το τηλεφωνο το unlock code (Το περνας μεσα στο service menu) . Αυτο μπορει να στοιχισει 30 Ευρω περιπου.

Απαραιτητη προυποθεση ειναι να στειλει την αιτηση για το unlock code ο κανονικος αγοραστης του τηλεφωνου . Αυτος δηλαδη που εκανε το συμβολαιο με την εταιρια . Αν αγοραζεις μεσω μεταπωλητη , τοτε απλα ξεχασε το .

Απο ebay την πατησε ενας φιλος μου . Ειχε αγορασει τηλεφωνο σε ενα Αγγλικο δικτυο και δεν του εστελναν τον κωδικο γιατι ειχε αγορασει απο μεταπωλητη .

Link to comment
Share on other sites

μπορει να λειτουργει μονο σε δικτυο gsm ή 3g ή και τα 2 μαζι οπως τα νοκια?

Σε ολα τα δικτυα μπορει να δουλεψει,γιατι να μην μπορει να το κανει?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε λίγο τις προηγούμενες σελίδες, δεν είναι δυνατό να απαντάμε κάθε 3 και λίγο τις ίδιες ερωτήσεις, το θέμα γίνεται χαοτικό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε λίγο τις προηγούμενες σελίδες, δεν είναι δυνατό να απαντάμε κάθε 3 και λίγο τις ίδιες ερωτήσεις, το θέμα γίνεται χαοτικό...

 

συμφωνω αλλα περιληπτικα καπου καπου ισως ειναι ωφελιμο να γινεται για καποιους νεους χρηστες που προστιθονται επειδη δεν ειναι και ευκολο να διαβαζεις και 120 σελιδες περιπου...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω αλλα περιληπτικα καπου καπου ισως ειναι ωφελιμο να γινεται για καποιους νεους χρηστες που προστιθονται επειδη δεν ειναι και ευκολο να διαβαζεις και 120 σελιδες περιπου...

 

Έχεις δίκιο, σε κάποιο ποστ είχα ζητήσει να βάζουμε τα συμπεράσματα της μέχρι στιγμής κουβέντας στο πρώτο άρθρο, όπως και τα ανοιχτά ερωτήματα για πιο γρήγορη ενημέρωση. Αυτό βέβαια απαιτεί δουλειά από τους Mods, αλλά και όσων γράφουν. Μέσα στις 127 σελίδες θα δεις και ένα σωρό πράγματα που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν στο συγκεκριμένο thread χωρίς να θέλω να θίξω κάποιον.

 

Για να σου απαντήσω στο αρχικό ερώτημα. Πολύ καλή κατασκευή, με την τελευταία αναβάθμιση τα μενού είναι πολύ γρήγορα, καλή φωτογραφία, μεγάλη αντοχή μπαταρίας [με 3G απεν.]. Δεν είμαι extreme user έχει λίγο απ' όλα και συμφέρει ;) .

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνεις αναβάθμιση με το πρόγραμμα της ericsson σε VL κινητό ;

 

Το θέμα είναι, πότε θα υπάρξει αναβάθμιση για vl κινητά.

Link to comment
Share on other sites

ego anakalipsa provlima sti camera video klisis.opote theli dixni kanonika ta xromata kai opote theli aliomena(prasina,mple etc).skeftika lipon na to paro stin se gia servise.To thema omos tis xriazete gia to service?Mono i apodi3i agoras? Ke an ne ego pou to pira apo kipro mporo na to kano service edo stin ellada?Mporoun na mou kanoun update tin erom an tous to zitiso?Ke teleuteo tha stixisi tpt?
Link to comment
Share on other sites

Kai egw antimetwpisa ena paromoio provlima.Otan pira to kinito meta apo mia mera i kamera(i kanoniki) arxise kai edeixne ena kleisto prasino me kiklous na axnofainontai,i allote edeixne mauro i aspro genikata ta epaize.Afto to provlima me ton kairo ginotan olo k pio entono mexri p to esteila gia service

an einai dynaton:mad: :mad: :mad: kserei kaneis se ti ofeiletai?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

ego anakalipsa provlima sti camera video klisis.opote theli dixni kanonika ta xromata kai opote theli aliomena(prasina,mple etc).skeftika lipon na to paro stin se gia servise.To thema omos tis xriazete gia to service?Mono i apodi3i agoras? Ke an ne ego pou to pira apo kipro mporo na to kano service edo stin ellada?Mporoun na mou kanoun update tin erom an tous to zitiso?Ke teleuteo tha stixisi tpt?

 

3eri kanenas na mou apantisi?

Link to comment
Share on other sites

ego anakalipsa provlima sti camera video klisis.opote theli dixni kanonika ta xromata kai opote theli aliomena(prasina,mple etc).skeftika lipon na to paro stin se gia servise.To thema omos tis xriazete gia to service?Mono i apodi3i agoras? Ke an ne ego pou to pira apo kipro mporo na to kano service edo stin ellada?Mporoun na mou kanoun update tin erom an tous to zitiso?Ke teleuteo tha stixisi tpt?

 

Gia to service file mou xreiazete mono i apodeiksi agoras.

Pisteuo nai, tha mporeis na tou kaneis service kai edo stin Ellada opos logika kai stin ipoloipi Europi.

Oso gia tin EROM den ksero an mporoun na sou kanoun anabathmisi xoris na iparxei problima sovaro. Anabathmisi logismikou pantos tha sou kanoun sigoura.

Telos, oti episkeui kai an ginei sto kinito sou den dineis oute ena euro efoson exeis egyisi. Plironeis mono an akirothei i egyisi sou apo to service.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...