Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα ρε μαγκες το ν73 βγαζει καλυτερες φωτογραφιες η το κ800;

 

Νομίζω ότι το πρωι το n73 είναι ελαφρά καλύτερο(από ό,τι έχω δεί από φωτογραφίες που έχουν ανεβάσει χρήστες).Αλλά στις υπόλοιπες συνθήκες φωτισμού το k800 υπερτερεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανει και μενα.Αν κανεις τον συγχρονισμο κατα ΟΝΟΜΑ και ΟΧΙ κατα Επωνυμο τοτε θα το παιρνει σωστα.

 

Σε άλλο πράγμα απάντησα

Link to comment
Share on other sites

omnitech panto kalitera,ti problimata exeis???

v903 rules!!:)

 

 

 

Παραθέτω τα προβληματακια του "υπέροχου" Κ800!!

-κακο σημα

-κολληματα κατα την περιηγηση στο μενου

-μια πρασσινη και μοβ γραμμουλα στο βιντεο

-ενας σπαστικος ηχος στα ακουστικα και στο ηχειο, (κατα τη διαρκεια του ραδιοφωνου)

-restart, οταν εχει τις ορεξεις του

-η εστιαση τα εχει παιξει, (μια δεν κανει καθολου και αλλες φορες κανει κανα 2λεπτο να εστιασει)

-η καμερα σαν τρακτερ!

-το joystick κολλαει

-το bluetooth ποπτε θελει δουλευει

 

λοιπον πως σας φαινομαι;;;;;

θα παω στην omnitech και θα τους το φερω στο κεφαλι!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω τα προβληματακια του "υπέροχου" Κ800!!

-κακο σημα

-κολληματα κατα την περιηγηση στο μενου

-μια πρασσινη και μοβ γραμμουλα στο βιντεο

-ενας σπαστικος ηχος στα ακουστικα και στο ηχειο, (κατα τη διαρκεια του ραδιοφωνου)

-restart, οταν εχει τις ορεξεις του

-η εστιαση τα εχει παιξει, (μια δεν κανει καθολου και αλλες φορες κανει κανα 2λεπτο να εστιασει)

-η καμερα σαν τρακτερ!

-το joystick κολλαει

-το bluetooth ποπτε θελει δουλευει

 

λοιπον πως σας φαινομαι;;;;;

θα παω στην omnitech και θα τους το φερω στο κεφαλι!!!! :lol:

Ε, δεν έχει και τίποτα.:wacko:

Μια χαρά δουλεύει:lol: :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Echtes to mesymeri to pira to k-800 me mia diafora poy eilikrina den perimena na echei meta tin teleytaia epikoinwnia me to tmima eksypiretisis pelatwn tis sonyericsson...

...Echei diaforetiko IMEI,poy symainei oti echoyn kanei antikatastasi tis syskevis,ektws tis mpatarias,kai toy portaki tis!!!

to evala kateytheian spiti sto pc mesw usb,kai chwris kan na prolavw na anoiksw tin soyita efarmogwn pc-synch,ekane ekserevnisi aytomata to pc,gia "neo yliko"mesw toy cd toy gia toys drivers tis syskevis.

Toys eggatestise panefkola,kai anagnwrizei tin syskevi ws syntheti syskevi apothikefsis.

Milame pws i diathesimi mnimi(pragma isws parakseno...:confused: )tis syskevis oysiastika einai 70mb,kai ochi 64mb...!!!:D

Ayto poy me entypwsiase,poio poly einai poy twra einai poio kala kai apo prin,kai i fotwgrafiki toy michani,kai i epikoinwnia toy mesw buetooth me to pc-ektws usb syndesis-kai oti gennikwtera einai akomi poio kalo kai apo prin!!!(isws vevaia na viazwmai na vgalw sympersmata twra kai avrio meth'avrio na mpw paly edw mesa apogwitevmenos...

isws paly kai ochi,kaneis den kserei...

ayto poy kserw einai tin dedwmeni stigmi einai a-p-s-o-g-o!!! twra ti tha ginei parakatw...)

Elpizw kai efchwmai gia osoys echoyn provlimata me tin syggekrimeni syskevi,S.E. K-800,na echei to idio telos,kai tin idia kataliksi i peripeteia tis syskevis toys me mia diafora. na teleiwsei poio grigora kai apo emena,giati pistepste me itan oti cheirwtero na echeis mia syskevi agorasmeni, kai prin perasei kan o minas,na soy chalaei kai na trecheis synecheia sta service point's tis S.E. gia anavathmiseis,kai antikatastiseis... kai gia mia fora perissotero cheirotera gia emena proswpika,alla kai gia olloys mas...

Na echeis tin agwnia ean tha soy kanoyn antikatastasi,i ochi!!!

YSTEROGRAFO: DDR2 eiches apolyto dikeio!!! na eisai panta kala!!!

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙς μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της se εχει βγει αναβαθμιση λογισμικου εδω και λιγες ημερες :) :) :) :) :)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Από την προ-προηγούμενη Παρασκευή, ημέρα που πήρα το νέο μου αντικαταστηθέν Κ-800 και εμένα με 70ΜΒ μνήμη είναι και πάει τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙς μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της se εχει βγει αναβαθμιση λογισμικου εδω και λιγες ημερες :) :) :) :) :)

 

Και ποτε θα ανεβει στο site? Γνωριζουμε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Από την προ-προηγούμενη Παρασκευή, ημέρα που πήρα το νέο μου αντικαταστηθέν Κ-800 και εμένα με 70ΜΒ μνήμη είναι και πάει τέλεια!

 

εμενα το δικο μου στο phone explorer μου δειχνη 85mb μνημη!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙς μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων της se εχει βγει αναβαθμιση λογισμικου εδω και λιγες ημερες :) :) :) :) :)

 

Μόλις δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση αλλά ακόμη δεν υπάρχει τπτ

 

http://img48.imageshack.us/img48/2273/screenhunter003gc3.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

YSTEROGRAFO: DDR2 eiches apolyto dikeio!!! na eisai panta kala!!!

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου:O

Επιτέλους!Να ευχαριστηθείς το τηλέφωνό σου.:)

Τα έχω περάσει και εγώ αυτά(και όχι μόνο μια φορά).Να είσαι σίγουρος για την νέα σου συσκευή.Οι συσκευές που δίνουν για αντικατάσταση είναι πάντα μα πάντα τέλειες(σε εμένα τουλάχιστον) και είμαι βέβαιος ότι πριν στο δώσουν πέρασε από τέστορα;) ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση αλλά ακόμη δεν υπάρχει τπτ

 

http://img48.imageshack.us/img48/2273/screenhunter003gc3.th.jpg

Τα λογια του υπαλληλου ηταν αυτα ακριβως μαλιστα του ειπα την δικη μου εκδοση λογισμικου και μου ειπε οτι εχω την εργοστασιακη και οτι η καινουρια εκδοση λογ δεν προσθεσε τιποτε απλα βοηθαει στην καλυτερη λειτουργια του τηλεφωνου.Τον ρωτω ειναι διαθεσιμη στο ιντερνετ και απαντησε ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑΙ γιατι εχει βγει εδω και λιγες ημερες αλλα οπως γραφεις και εσυ on-line δεν ειναι διαθεσιμη το διαπιστωσα και εγω :mad:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα πρίν 15 μέρες μετά απο 1 μήνα σχεδόν αναμονή και, ώ του θαύματος, είναι το 1ο SE που αγόρασα και δεν έβγαλε το παραμικρό!!!!!!! Ούτε καν ενα τόσο δα κολληματάκι!!!
pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα πρίν 15 μέρες μετά απο 1 μήνα σχεδόν αναμονή και, ώ του θαύματος, είναι το 1ο SE που αγόρασα και δεν έβγαλε το παραμικρό!!!!!!! Ούτε καν ενα τόσο δα κολληματάκι!!!

 

Makari na mn soy bgalei pote!

Arkei bebaia na to prosexoyme ;)

Apo aytonomia pws paei...

Oso pairnaei o kairos paw kata kei(feygw apo n73 k d-900)

;)

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 10 μερες το k800ι . Απο την 3η μερα προβλημα με την καμερα.

Μαυρη μαυριλα η καμερα . Πρεπει να δοκιμασω πανω απο 20-30 φορες να ανοιξω το πορτακι της ωστε να βγαλει εικονα . Και εκει που νομιζω πως ολα πανε καλα , οταν παιρνω φωτογραφια , να σου παλι μαυριλα . Καμμια φορα μπορει να βγαλει παραμορφωση η ασπρο φοντο ζαρωμενο και μαζεμενο στην πανω μερια.

Ομολογω οτι απο τετοιο φωτογραφικο κινητο , το μονο που δεν περιμενα ηταν να μη δουλευει η καμερα .

 

Εκανα και master reset , αλλα τα ιδια .

Εψαξα ολα τα forum αλλα δε βρηκα καποιον αλλο με το ιδιο προβλημα . Οποτε υποθετω οτι δεν ειναι προβλημα firmware αλλα ελλατωματικο τηλεφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και 10 μερες το k800ι . Απο την 3η μερα προβλημα με την καμερα.

Μαυρη μαυριλα η καμερα . Πρεπει να δοκιμασω πανω απο 20-30 φορες να ανοιξω το πορτακι της ωστε να βγαλει εικονα . Και εκει που νομιζω πως ολα πανε καλα , οταν παιρνω φωτογραφια , να σου παλι μαυριλα . Καμμια φορα μπορει να βγαλει παραμορφωση η ασπρο φοντο ζαρωμενο και μαζεμενο στην πανω μερια.

Ομολογω οτι απο τετοιο φωτογραφικο κινητο , το μονο που δεν περιμενα ηταν να μη δουλευει η καμερα .

 

Εκανα και master reset , αλλα τα ιδια .

Εψαξα ολα τα forum αλλα δε βρηκα καποιον αλλο με το ιδιο προβλημα . Οποτε υποθετω οτι δεν ειναι προβλημα firmware αλλα ελλατωματικο τηλεφωνο .

εφοσον προκειτε για ελλατωματικο κινητο το πας στην SE και αν κρινουν και αυτοι οτι οντως ετσι ειναι τοτε θα στο αντικαταστησουν το κινητο με καποιες προυποθεσεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Makari na mn soy bgalei pote!

Arkei bebaia na to prosexoyme ;)

Apo aytonomia pws paei...

Oso pairnaei o kairos paw kata kei(feygw apo n73 k d-900)

;)

 

Eyxaristw

 

me fisiologiki xrisi 2 kai kati an kai einai arxi akoma...mallon tha anevei kialo.an kseskisto sta paixnidia!!!...gyro stis 24 wres.

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το Κ800ι αλλα μηπως ξερει καποιος να μου πει αν μπορει να χρησιμοποιηθει το φλας και στο video εκτος απο την φοτογραφικη μηχανη????????

Ειναι το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω.

 

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το Κ800ι αλλα μηπως ξερει καποιος να μου πει αν μπορει να χρησιμοποιηθει το φλας και στο video εκτος απο την φοτογραφικη μηχανη????????

Ειναι το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω.

 

Thanks!!!

Δεν είναι πρόβλημα,είναι γεγονός που δεν αλλάζει,δεν δύναται το xenon να είναι σε συνεχή λειτουργία,ούτε και στις ψηφιακές δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.Θα μπορούσε να μένει ανοιχτό μόνο αν ήταν led(βλ.Κ750,W800.W810...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα,είναι γεγονός που δεν αλλάζει,δεν δύναται το xenon να είναι σε συνεχή λειτουργία,ούτε και στις ψηφιακές δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.Θα μπορούσε να μένει ανοιχτό μόνο αν ήταν led(βλ.Κ750,W800.W810...)

 

Πάντως ένα ledάκι χρειαζόταν.Όχι μόνο για το video αλλά και για την προεπισκόπηση βραδυνών φωτογραφιών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ένα ledάκι χρειαζόταν.Όχι μόνο για το video αλλά και για την προεπισκόπηση βραδυνών φωτογραφιών.

 

'Αλλος έχει τη πίττα αλλά και το μαχαίρι;) και 'μεις τρώμε τα κομμάτια όπως μας τα δίνουν(πουλάνε),δυστυχώς.

Πάντως προ ημέρών που είχα ένα Ν73 παρατήρησα ότι και ένα είδος φωτομέτρησης γινόταν με το ενσωματομένο ledaki/flash στην λήψη φωτογραφίας, και αυτό ΔΕΝ άναβε κατά τη λήψη βίντεο:(.

Μάλλον είναι συνεννοημένες οι εταιρείες για να μην γίνεται πλέον σε αρκετά μοντέλα κάτι που θεωρούσα αυτονόητο όταν πρωτοβγήκε το Κ750(που μέχρι σήμερα μαζί με το W800,W810 είναι απ'τα λίγα που το κάνουν πλέον-δεν γνωρίζω για το W900 επειδή δεν το είχα).

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν τοποθετώ την Μ2 στο κινητό από 512 mb πού είναι την δίνει 455 mb;( είναι άδεια).

 

Γιατί στις κάρτες μνήμης δεν μετράνε το MB 1024 ΚΒ αλλά 1000 ΚΒ.(Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος γιατί δεν είμαι σίγουρος.)

Αν και νομίζω πως σε εσένα λείπει περισσότερη μνήμη απ' ότι έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...