Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται το κ800 φακός?

 

torch.jar;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ:) Μπορείς να μου πείς και πως θα το κάνω να παίζει?

 

Παρακαλώ.:)

Εφαρμογή java είναι.;)

Μετέφερε το αρχείο στο φάκελο ''άλλος/διάφορα'' η του τηλεφώνου η της κάρτας μνήμης και το κάνεις εγκατάσταση από τη συσκευή.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας σε οποιοδηποτε Γερμανο ή Πλαισιο και να ζητησεις μια απο τις 2 συμβατες βασεις για Κ800i:

-HCH-60 (περιπου 26 Ευρω)

-HCH-66 (περιπου 33 Ευρω)

 

Αν παλι θες να τα παραγγειλεις online, εγω τα βρηκα ΕΔΩ :)

 

 

 

Euxaristo para poli!

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Euxaristo para poli!

 

Τιποτε,φιλε μου...Γι'αυτο ειμαστε εδω :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το τρισάθλιο service της SE: παράδοση συσκευής 5/1, σήμερα είναι 19/1 και ακόμα... περιμένει η omnitech να τους στείλει "πλακέτα" η επίσης άθλια SonyEricsson. Δηλ. όταν πρόκειται να σου αντικαταστήσουν την απαράδεκτη συσκευή τους που πεθαίνει κάθε 3 και λίγο, θα πρέπει να περιμένεις μισό ή ένα μήνα, ενώ αν πας να το αγοράσεις από μαγαζί, σίγουρα θα το έχει προμηθεύσει με συσκευές η SonyEricsson.

Τη Δευτέρα θα πάει μια όμορφη καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή για να μάθει η SE να σέβεται αυτούς που έκαναν το φρικτό λάθος να αγοράσουν τις συσκευές τους...

Όσο για τους καλοθελητές οι οποίοι πιθανώς θα σπεύσουν να με κατηγορήσουν για... εμπάθεια έναντι της φτωχής πλην τίμιας SE, να σκεφτούν πρώτα ότι μπορεί αύριο να πεθάνει η δική τους συσκευή (που δεν τους το εύχομαι) και να πάθουν τα ίδια...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το τρισάθλιο service της SE: παράδοση συσκευής 5/1, σήμερα είναι 19/1 και ακόμα... περιμένει η omnitech να τους στείλει "πλακέτα" η επίσης άθλια SonyEricsson. Δηλ. όταν πρόκειται να σου αντικαταστήσουν την απαράδεκτη συσκευή τους που πεθαίνει κάθε 3 και λίγο, θα πρέπει να περιμένεις μισό ή ένα μήνα, ενώ αν πας να το αγοράσεις από μαγαζί, σίγουρα θα το έχει προμηθεύσει με συσκευές η SonyEricsson.

Τη Δευτέρα θα πάει μια όμορφη καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή για να μάθει η SE να σέβεται αυτούς που έκαναν το φρικτό λάθος να αγοράσουν τις συσκευές τους...

Όσο για τους καλοθελητές οι οποίοι πιθανώς θα σπεύσουν να με κατηγορήσουν για... εμπάθεια έναντι της φτωχής πλην τίμιας SE, να σκεφτούν πρώτα ότι μπορεί αύριο να πεθάνει η δική τους συσκευή (που δεν τους το εύχομαι) και να πάθουν τα ίδια...

 

 

ΔΙΠΛΟ POST, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΒΗΣΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Mpori epitelous kapios na mou pi an xanodai ta dedomena tou kinitou mou an to paw se sony ericsson service point kai kanw anavathmisi tis erom??:rolleyes:

 

Thelo na tou kano mia giati exo pano to telefteo firmware me palioteri erom kai fovame min mou psofisi..

 

AA! Poso kero tha mou to kratisoun ta sainia?:worry:

 

pediaaa? mipos kapios?? :confused:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσα διαβάζεις εδώ μέσα και από την προσωπική εμπειρία μου, θα έλεγα αν δουλεύει να μην το πειράξεις. Αυτή η συσκευή ψοφάει σαν κοτόπουλο στη μέση του πουθενά. Θα έλεγα ότι ακόμα καλύτερο για να μην... πεθάνει, είναι να μην τη χρησιμοποιείς κιόλας! Ίσως η μόνη ασφαλής λύση... :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

pediaaa? mipos kapios?? :confused:

 

Λογικά θα χάνονται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το τρισάθλιο service της SE: παράδοση συσκευής 5/1, σήμερα είναι 19/1 και ακόμα... περιμένει η omnitech να τους στείλει "πλακέτα" η επίσης άθλια SonyEricsson. Δηλ. όταν πρόκειται να σου αντικαταστήσουν την απαράδεκτη συσκευή τους που πεθαίνει κάθε 3 και λίγο, θα πρέπει να περιμένεις μισό ή ένα μήνα, ενώ αν πας να το αγοράσεις από μαγαζί, σίγουρα θα το έχει προμηθεύσει με συσκευές η SonyEricsson.

Τη Δευτέρα θα πάει μια όμορφη καταγγελία στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή για να μάθει η SE να σέβεται αυτούς που έκαναν το φρικτό λάθος να αγοράσουν τις συσκευές τους...

Όσο για τους καλοθελητές οι οποίοι πιθανώς θα σπεύσουν να με κατηγορήσουν για... εμπάθεια έναντι της φτωχής πλην τίμιας SE, να σκεφτούν πρώτα ότι μπορεί αύριο να πεθάνει η δική τους συσκευή (που δεν τους το εύχομαι) και να πάθουν τα ίδια...

Αυτο το κινητο είναι το πιο αναξιοπιστο s.e μετά το z800 βέβαια..

Εχεις δικιο φίλε πραγματικά ειναι αθλιοι εκει στο service!!

Πάντως ολα λίγο πολύ τα s.e εχουν το γνωστό πρόβλημα με την πλακέτα να καιγεται,να αναβει η ασπρη οθόνη και μετα να θέλει αντικατασταση,αλλα η κατασταση με το κ800 είναι απαράδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εσεις αφου ξερετε το προβλημα γιατι αλλαζετε καθε τοσο καρτες sim?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το είχα άλλαζα σιμ αλλά με προσοχή. Εβγαζα τη μπαταρία,το αφηνα 2 λεπτά και μετά άλλαζα. Κατι είχα διαβάσει περι στατικού ηλεκτρισμου που μένει στην πλακέτα και το καίει. Δεν μου παρουσιασε κάποιο πρόβλημα αλλα΄μπορώ να πώ οτι έκανα και προσευχές παραλληλα ;)
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

eiste ikanopioimenoi apo tn poiotita tou ixeiou?Apo ta akoustika?

 

εγω μπορω να πω οτι με το ηχειο δεν εχω παραπονο (κινητο ειναι) και με ενα σετ ηχεια του w850 ειμαι μια χαρα γιατι κακα τα ψεμματα τα ακουστικα του κ800 δεν λενε και πολλα..:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εσεις αφου ξερετε το προβλημα γιατι αλλαζετε καθε τοσο καρτες sim?

 

Πρώτα απ'όλα είναι αδιανόητο σε ένα σύγχρονο κινητό να μην μπορείς να αλλάζεις sim... Εξάλλου δεν το κάνουμε από χόμπυ... Είχα την ίδια sim από τότε που το πήρα πίσω μετά τον 1ο θάνατο (καλοκαίρι), ως τώρα που έβαλα sim άλλου δικτύου για να μπω στο wap. Δηλαδή επειδή η SE δεν ξέρει να φτιάχνει τις πλακέτες των κινητών της, τις EROM ή ό,τι άλλο, θα αγοράζω μια συσκευή της τάξης των 450 ευρώ και δεν θα μπορώ να αλλάξω sim?

Φανταστείτε το κορυφαίο σενάριο να πας να το πουλήσεις και, μόλις βάλει μέσα τη sim του ο υποψήφιος αγοραστής, να πεθάνει ξαφνικά !!!

Όσο για την αθλιότητα του service της SE, το θεωρώ αδιανόητο να περιμένω από τις 5 Ιανουαρίου και μέχρι χτες να μην ξέρουν καν να μου πουν πότε θα δεήσει να στείλει πλακέτες η SE στην omnitech. Αλλά βέβαια, σαν σοβαρή (?) εταιρεία που είναι, προτιμά να προμηθεύει τα καταστήματα με συσκευές για να έχουν να αγοράζουν όσοι κάνουν το φρικτό λάθος να αγοράσουν τα φιλάσθενα κινητά της. Για τους λακαμάδες που της τα ακούμπησαν και έμειναν χωρίς συσκευή επειδή πέθανε ξαφνικά το #@^@#* κινητό τους, δεν ενδιαφέρονται αφού δεν θα πληρωθούν... Μπράβο στη SE, και αν δουν τις πωλήσεις τους να μειώνονται, να μην τους φανεί παράξενο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα είναι αδιανόητο σε ένα σύγχρονο κινητό να μην μπορείς να αλλάζεις sim... Εξάλλου δεν το κάνουμε από χόμπυ... Είχα την ίδια sim από τότε που το πήρα πίσω μετά τον 1ο θάνατο (καλοκαίρι), ως τώρα που έβαλα sim άλλου δικτύου για να μπω στο wap. Δηλαδή επειδή η SE δεν ξέρει να φτιάχνει τις πλακέτες των κινητών της, τις EROM ή ό,τι άλλο, θα αγοράζω μια συσκευή της τάξης των 450 ευρώ και δεν θα μπορώ να αλλάξω sim?

Φανταστείτε το κορυφαίο σενάριο να πας να το πουλήσεις και, μόλις βάλει μέσα τη sim του ο υποψήφιος αγοραστής, να πεθάνει ξαφνικά !!!

Όσο για την αθλιότητα του service της SE, το θεωρώ αδιανόητο να περιμένω από τις 5 Ιανουαρίου και μέχρι χτες να μην ξέρουν καν να μου πουν πότε θα δεήσει να στείλει πλακέτες η SE στην omnitech. Αλλά βέβαια, σαν σοβαρή (?) εταιρεία που είναι, προτιμά να προμηθεύει τα καταστήματα με συσκευές για να έχουν να αγοράζουν όσοι κάνουν το φρικτό λάθος να αγοράσουν τα φιλάσθενα κινητά της. Για τους λακαμάδες που της τα ακούμπησαν και έμειναν χωρίς συσκευή επειδή πέθανε ξαφνικά το #@^@#* κινητό τους, δεν ενδιαφέρονται αφού δεν θα πληρωθούν... Μπράβο στη SE, και αν δουν τις πωλήσεις τους να μειώνονται, να μην τους φανεί παράξενο...

Παρομοίως Nosferatu κι εγώ από 8 Ιανουαρίου περιμένω από το σέρβις της Όμνιτεκ στην Πλ.Κάνιγγος να φέρουν νέες πλακέτες. :down: Ε δηλαδή τώρα τις φτιάχνουν, τώρα θα τους στείλουν; Τι θα γίνει; :mad:

 

Και μη βγει κανείς και ξαναπεί ότι έχει βαρεθεί τον έναν ή τον άλλον που αναφέρει προβλήματα για το Κ800, αυτά βλέπουμε αυτά διαπιστώνουμε αυτά λέμε, δεν θα λέμε μόνο τα καλά του. Το Κ800 σε κρεμάει πολύ εύκολα. Μπορεί από τη μια στιγμή στην άλλη να κλείσει και να μην ανοίξει ποτέ. Και το σέρβις τους είναι ΠΑΝΑΘΛΙΟ. Είναι αδιανόητο να περιμένει κανείς 15 μέρες+ για να επιδιορθωθεί η συσκευή του, ακόμα και -υποτίθεται- στα κεντρικά...

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως Nosferatu κι εγώ από 8 Ιανουαρίου περιμένω από το σέρβις της Όμνιτεκ στην Πλ.Κάνιγγος

 

 

Απο εμπειρια μου,το χειροτερο service της SE.οσοι το επισκευτηκαν για επισκευη,λιγοτερο απο μηνα δεν εκαναν :angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρια μου,το χειροτερο service της SE.οσοι το επισκευτηκαν για επισκευη,λιγοτερο απο μηνα δεν εκαναν :angry:

 

Ναι, δεν είναι και το καλύτερο σέρβις της se, αλλά όχι και μήνα.Πολλές φορές έχω πάει κινητό και το έχω πάρει σε 3-4 εργάσιμες.

Πάντως δεν φταίει το σέρβις που δεν έχει πλακέτες...:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ

εχω το s700 και σκεφτομαι να παρω το κ800i

1)επειδη χαθηκα θα μπορουσατε μερικοι να μου πειτεμε 2-3 λογια αν εισαστε ευχαριστημενοι και τα συν και πλην που εχει?

2)επισης ο ηχος στο μηνυμα αλλαζει πλεον?

3)μεχρι τι μεγεθος μνημη χωραει?

4)με ειχε ενθουσιασει η ιδεα της καμερα για αυτο με ενδιεφερε (ισχυει και στην πραξη?)

5)4)αν αλλαζατε κινητο πιο θα περνατε με τοσο καλη καμερα

ισως να εχουν απαντηθει ηδη αλλα χαθηκα εδω μεσα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ

εχω το s700 και σκεφτομαι να παρω το κ800i

1)επειδη χαθηκα θα μπορουσατε μερικοι να μου πειτεμε 2-3 λογια αν εισαστε ευχαριστημενοι και τα συν και πλην που εχει?

2)επισης ο ηχος στο μηνυμα αλλαζει πλεον?

3)μεχρι τι μεγεθος μνημη χωραει?

4)με ειχε ενθουσιασει η ιδεα της καμερα για αυτο με ενδιεφερε (ισχυει και στην πραξη?)

5)4)αν αλλαζατε κινητο πιο θα περνατε με τοσο καλη καμερα

ισως να εχουν απαντηθει ηδη αλλα χαθηκα εδω μεσα!

 

1. Στα + είναι σίγουρα η κάμερα, η καλή οθόνη η compact κατασκευή και η μπαταρία.

Στα - θα έλεγα τον όχι πολύ ικανοποιητικό ήχο από το ηχείο ή το ακουστικό και την αυξημένη περίπτωση να σου πεθάνει στα καλά καθούμενα.

 

2.Ναι, πλέον ναι.

 

3.Μέχρι στιγμής η μεγαλύτερη που υπάρχει είναι 1giga νομίζω.Την παίρνει κανονικά.Σίγουρα και με 2giga δεν θα έχει πρόβλημα.

 

4.Ναι.Είναι το καλύτερο σε αυτόν τον τομέα σήμερα.

 

5.Δεύτερο στον τομέα κάμερα είναι το n73 της νόκια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το Κ800 υποστηρίζει live tv με vodafone?

(χωρις να ειναι vodafone branded)

 

αν λαβεις τις ρυθμισεις κανονικα απο τη vodafone σαφως και δουλευουν :D ολες οι υπηρεσιες που παρεχει το vodafone live..αφου ειναι 3g το κινητακι,τι το περασες??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...