Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kalhspera paidia

apo thn paraskeuh eimai k egw enas eythxismenos katoxos eno branded live k800i

aporia no 1 :

enw ola leitourgoun sthn enteleia [ftou ftou na mhn to matiasw] exw parathrhsei pws to roloi arxika phge mia wra pisw [isws epeidh peiraza ta gmt timers ktl] alla epeita eida pws mia phgnenei pio mprosta to roloi apo thn kanonikh wra kai mia phgenei pio pisw [gyrw sto dekalepto +-]

any ideas gia to ti symbainei?

aporia no 2 :

epishs kati akoma. prin eixa kartokinhto kai to ekana syndesh me ton idio ari8mo.

apo otan energopoih8hke h syndesh k meta symbainei to e3hs koulo,se opoia syskeuh k an exw balei thn karta sim : otan mou kanoun klhsh ,eite ws anapanthth, eite thn akyrwsw egw, automatws erxetai mynhma mh xrewsimo, ths yphresias, pou anagrafei ton ari8mo k thn wra ths klhshs ka8ws k ton ari8mo.

auto synebene monon otan den eixa shma h otan to eixa kleisto.

 

enlighten me plz kai 8a ektimousa amesh apanthsh ka8ws ayrio mpainw fantaraki, nta3ei den 8a parw to k8ooi mazi mou alla 8a h8ela na 3erw gia na mhn perasei to 28ahmero etsi ....na steilw ama einai kapoion na mou to alla3ei.

eyxaristw prokatabolika

 

Σου απάντησα λίγο πιο πάνω, στο προηγούμενο πόστ σου:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα λίγο πιο πάνω, στο προηγούμενο πόστ σου:)

 

to eida ddr2, apla apo xazomara mou 3anapathsa to idio post kai gia na mhn einai diplo to ekana tropopoihsh kai apanthsa....apla me prolabes thn wra pou ekana tropopoihsh

 

thanx anyway file

:) :) :)

 

tropopoihsh no 2: evala kai sto avatar twra to k8ooi ;)

efyga paides, paw na sa3w balitsa

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Και μια συμβουλή Mr_3hrou. Επειδή βλέπω ότι είσαι νέος στο φόρουμ.

Προσπάθησε να γράφεις με ελληνικά, ειδικά όταν γράφεις μεγάλα μηνύματα. Στραβώθηκα στην κυριολεξία μέχρι να διαβάσω το μήνυμά σου.

Link to comment
Share on other sites

to eida ddr2, apla apo xazomara mou 3anapathsa to idio post kai gia na mhn einai diplo to ekana tropopoihsh kai apanthsa....apla me prolabes thn wra pou ekana tropopoihsh

 

thanx anyway file

:) :) :)

 

tropopoihsh no 2: evala kai sto avatar twra to k8ooi ;)

efyga paides, paw na sa3w balitsa

 

Α, οκ τότε:)

Και ναι, θα ήταν καλύτερο, αν μπορούσες να γράφεις με ελληνικά:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις καποιος ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου και απο που μπορω να την κατεβασω ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις καποιος ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου και απο που μπορω να την κατεβασω ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Αν ψαξεις λιγο φιλε μου θα δεις οτι εχει απαντηθει παρα πολλες φορες.μιας λοιπον και εισαι καινουριος στο site καταρχην καλως ηρθες.η τελευταια εκδοση ειναι η R1ED001 και μπορεις να την κατεβασεις απο το site της sonyericsson δωρεαν και ευκολα στο κινητο σου.εχει οδηγιες εκει για να δεις πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

αυτη την τελευταια εκδoση, την <<φοραει>> το K800i?

 

τι εννοεις?:confused: εγω αυτην την εκδοση εχω στο κινητο μου

Link to comment
Share on other sites

αυτη την τελευταια εκδoση, την <<φοραει>> το K800i?

 

Τι εννοείς? Αν το πάρεις καινούργιο, αν μπορεί να έχει αυτή την έκδοση?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

apo wotan server pio filmware prepei na katevaso gia na exo kai ellinika sto k800i ??

 

 

tnx..!!

 

 

Άν κάνεις κλικ πάνω στις version, θα σου ανοίξει παράθυρο με τις γλώσσες που περιλαμβάνει η κάθε μία. Η πιο καινούργια που έχει Ελληνικά είναι η R1ED001.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι πολυ επιφυλακτικος για το K800i διαναζω οτι το του κανετε update και τετοια πραγματα...Και το γουσταρω πολυ αυτο το κινητακι...

Αληθεια, αν το παρω την αλλη εβδομαδα θα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εκδοση του firmware του?

 

 

Φίλε μου αυτό δεν είναι κάτι στάνταρ. Πολλά παιδιά εδώ έχουν αντιμετωπήσει προβλήματα, αλλά και πάρα πολλοί δεν έχουν δει τίποτα μέχρι στιγμής. Σίγουρα το αρχικό λογισμικό μπορεί να έχει προβλήματα. Συμβαίνει στα περισσότερα κινητά σήμερα, και οι λόγοι είναι άσχετοι με την ποιότητα του κινητού. (Αλήθεια τι να πουν οι χρήστες των ΝΟΚΙΑ με τα φαινόμενα memory leakage).

Τώρα αν θα το πάρεις την άλλη εβδομάδα, ή την παράλλη, ή σε ένα μήνα, δεν λέει κάτι. Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να σου βγει ελλατωματικό, όπως και να σου βγει αστέρι. Εγώ έχω πάρει από τα πρώτα που ήρθαν Ελλάδα, και να μην το ματιάξω μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα. Με το αρχικό software είχε κάποια μικροπροβλήματα, τα οποία έχουν εξαφανηστεί με την αναβάθμιση που του έκανα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

τελικα μια φορα δουλεψε και μετα παλι τα ιδια.Τιποτα θελει εναν card reader για να τελειωνει η ιστορια.thanks για τις πληροφοριες

 

 

Φίλε μου, μπλε δόντι!! Τα ίδια και χειρότερα είχα αντιμετωπήσει! Μάλιστα από το πολύ σκάλησμα (μπας και δουλέψει) έκανα και ζημιά! Τα πήρα στο κρανίο και αγόρασα ένα buetooth dongle για το pc. Είναι παμφθηνα, και δουλεύουν άψογα. Από τότε κανένα πρόβλημα. Δουλεύει μια χαρά σαν μόντεμ, και μεταφέρω και κανένα αρχειάκι όταν θέλω. Και το βασικότερο ούτε καλώδια ούτε τίποτα! Βάζω το τηλέφωνο κοντά στο παράθηρο, και με το notebook μπορώ να κόβω βόλτες στο δωμάτιο.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα εδώ πως δεν χρειάζεται για την αναβάθμιση να πηγαίνουμε πλέον στα εξουσιοδοτημένα οπου όλοι ξέρουμε την κάκιστη εξυπηρέτηση. Ομως, πως βλέπουμε ποιά έκδοση λογισμικού "φοράει" το κινητό μας, ώστε να δούμε εαν χρειάζεται αναβάθμιση η οχι;
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα εδώ πως δεν χρειάζεται για την αναβάθμιση να πηγαίνουμε πλέον στα εξουσιοδοτημένα οπου όλοι ξέρουμε την κάκιστη εξυπηρέτηση. Ομως, πως βλέπουμε ποιά έκδοση λογισμικού "φοράει" το κινητό μας, ώστε να δούμε εαν χρειάζεται αναβάθμιση η οχι;

 

 

Φίλε μου μπαίνεις στο κρυφό μενού, και βλέπεις όλες τις πληροφορίες. Το πως μπαίνεις έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές. Ρίξε μια ματιά λίγο προς τα πίσω και θα το βρεις.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Είναι άλλωστε πολύ απλό. Δεν έχω παρα να ψάξω ανάμεσα σε 133 σελίδες.!!!!!!!!!!!!!!

 

 

:lol: :lol: Καλά, καλά!!! Μην γρινιάζεις!!! Άντε, για να μπεις δώσε >*<<*<*

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη και περναω μεσα φωτογραφιες ειτε μεσω pc suite ειτε μεσω myphone explorer, ενω τις περναει κανονικα και φαινεται οτι υπαρχουν μεσα στο κινητο, οταν το αποσυνδεω απο τον υπολογιστη και παω να τις δω δεν υπαρχει κατι στο φακελο.Ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?Ευχαριστω προκαταβολικα παιδια...
Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση

για να συνδεσω το Κ800 με το PC αλλα μονο για file transfer (να χρησιμοποιησω το disk2phone δηλαδη) χρειαζονται οι drivers απο το cd ή οχι ?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: Καλά, καλά!!! Μην γρινιάζεις!!! Άντε, για να μπεις δώσε >*<<*<*

Σ'ευχαριστώ.

R1CB001 εχω λέει.:O

Και έχει και ολόκληρο κατεβατό με στοιχεία.

 

Να κάνω αναβάθμιση λοιπόν; Χρειάζεται;

Θα γίνει ποιό γρήγορο; Διοτι τώρα είναι αργά τα ζώα.:)

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ.

R1CB001 εχω λέει.:O

Και έχει και ολόκληρο κατεβατό με στοιχεία.

 

Να κάνω αναβάθμιση λοιπόν; Χρειάζεται;

Θα γίνει ποιό γρήγορο; Διοτι τώρα είναι αργά τα ζώα.:)

 

Αναβαθμιση θες σιγουρα και ολο καποιες ψιλοβελτιωσεις θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σπεύδω τώρα. Να υποθέσω πως ειναι στο http://www.sonyericsson.gr. Έτσι;

30 mb λέει. Θα τοποθετήσω το αρχείο στην μέμορυ κάρτα και μετά θα κάνω κάτι άλλο;

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:

Αρχικό Μήνυμα από ddr2 Εμφάνιση Μηνύματος

Ή στα αγγλικά.

Σωστά

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από ddr2 Εμφάνιση Μηνύματος

Πάντως εδώ και χρόνια κρατάω όλες μου τις επαφές στο Outlook με αγγλικούς χαρακτήρες(και μικρά γράμματα), ώστε να μην αντιμετωπίζω πρόβλημα όποια συσκευή , όποιας εταιρίας και αν τύχει να αγοράσω.

 

Σωστά

Έτσι τις είχα παλιότερα και εγώ. Αλλά τις άλλαξα αργότερα με κεφαλαία ελληνικά

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Απ' ότι φαίνεται θα πρέπει να αρκεστώ στην εύρεση μόνο με το πρώτο γράμμα (δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να αλλάξω όλες μου τις "Επαφές").

Τελικά η NOKIA είναι πολύ μπροστά σε μερικά πράγματα... :O

Link to comment
Share on other sites

Σπεύδω τώρα. Να υποθέσω πως ειναι στο www.sonyericsson.gr. Έτσι;

30 mb λέει. Θα τοποθετήσω το αρχείο στην μέμορυ κάρτα και μετά θα κάνω κάτι άλλο;

 

ΟΧΙ!!!!!!!

:!: Θα κατεβάσεις το αρχείο και θα το εγκαταστήσεις στο pc σου.:!:

Τα υπόλοιπα επι της οθόνης.

Έχει αναλυτικές οδηγίες:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...