Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γινεται με αυτα τα Κ800.

Το ενα μετα το αλλο αρχιζουν και τα φτυνουν.

Λετε να ειναι ολα ετσι?

Εμενα μεχρι σημερα παντως ολα καλα αλλα σε ολα τα φιλαρακια μου εκλεισαν και δεν ξανα ανοιξαν και τςρα τρχουν για Service.

Μακρια απο εμας.Μονο μην μου πεις οτι ολα αυτα ηταν vodafone live.

Α και κατι αλλο στα μηνυματα ενα εικονιδιο που λεει αναγνωστης rss τι ειναι?Χρεωνει?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Είμαι νέος κάτοχος ενός Κ800i και ψάχνω να βρω μια εφαρμογή τύπου "net monitor" για το κινητό μου. Ψάχνω κανά μισάωρο στο forum αλλά δεν βρήκα καμία σχετική αναφορά (ούτε αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή, ούτε αν δεν υπάρχει).

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Είμαι νέος κάτοχος ενός Κ800i και ψάχνω να βρω μια εφαρμογή τύπου "net monitor" για το κινητό μου. Ψάχνω κανά μισάωρο στο forum αλλά δεν βρήκα καμία σχετική αναφορά (ούτε αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή, ούτε αν δεν υπάρχει).

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Από όσο ξέρω δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή για το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτα τα Κ800.

Το ενα μετα το αλλο αρχιζουν και τα φτυνουν.

Λετε να ειναι ολα ετσι?

Εμενα μεχρι σημερα παντως ολα καλα αλλα σε ολα τα φιλαρακια μου εκλεισαν και δεν ξανα ανοιξαν και τςρα τρχουν για Service.

 

 

Μαλλον εχουν ημερομηνια ληξης:)

Δευτερα τελικα θα παω στο service. Θα το αλλαξουν ή θα αρχισουν τα τρελλα?

Και ποσες μερες θα παρει αν γνωριζει κανεις?

 

ps:Το εχω τρεις μηνες περιπου και δεν ειναι voda

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχουν ημερομηνια ληξης:)

Δευτερα τελικα θα παω στο service. Θα το αλλαξουν ή θα αρχισουν τα τρελλα?

Και ποσες μερες θα παρει αν γνωριζει κανεις?

 

ps:Το εχω τρεις μηνες περιπου και δεν ειναι voda

Λες για μια φορα τα vodafone live να βγουνε καλυτερα απο τα κανονικα?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα !!

στη συσκευασια δεν βρηκα την καρτα μνημης ουτε φυσικα τον ανταπτορα.

ετσι ειναι ? δεν περιλαμβανονται ?

το κουτι ηταν σφραγισμενο.

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα !!

στη συσκευασια δεν βρηκα την καρτα μνημης ουτε φυσικα τον ανταπτορα.

ετσι ειναι ? δεν περιλαμβανονται ?

το κουτι ηταν σφραγισμενο.

 

Ναι οντως η καρτα μνημης δεν περιλαμβανεται.:(

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα !!

στη συσκευασια δεν βρηκα την καρτα μνημης ουτε φυσικα τον ανταπτορα.

ετσι ειναι ? δεν περιλαμβανονται ?

το κουτι ηταν σφραγισμενο.

 

δεν περιεχεται στην αρχικη συσκευασια ουτε καρτα μνημης ουτε ανταπτορας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση σχετικά με τις Επαφές. Λοιπόν, τις επαφές τις έχω περασμένες στο Outlook στον υπολογιστή και τις έχω περάσει χωρίς πρόβλημα μέσω του PC Suite. Οι επαφές είναι γραμμένες στη μορφή "Γιώργος Παπαδόπουλος", δηλαδή το πρώτο γράμμα κεφαλαίο, και τα υπόλοιπα μικρά.

Όταν προσπαθώ να κάνω αναζήτηση επαφής από το τηλέφωνο, φαίνεται να καταλαβαίνει μόνο το πρώτο γράμμα. Π.χ. πατάω το γράμμα "Γ", με πάει στο πρώτο όνομα που αρχίζει από "Γ" στη λίστα, αλλά ότι γράμμα και να πατήσω μετά δεν κάνει τίποτα.

Χάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες. Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις?

 

Eυχαριστω.. Την

 

r1cb001

 

Να διορθωσω οτι δνε σβηνει οπως ειπα αλλα αναβει ασπρη η οθονη και μετα επανερχεται..μηπως ειναι το..'White Screen Of Death' που διαβασα οτι εφτιαξε με την R1ED001?Η R1ED001 υπαρχει στο σιτε της αναβαθμισης?

 

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=124349

Link to comment
Share on other sites

Την εχω βρει 41 euro λες να την χτυπησω?Βασικα νομιζα πως η vodafone την ειχε 35 euro.Τεσπα παντως παιδια αν καποιος την εχει βρει πιο φθηνη ας ριξει ενα σημα.Αξιζει επισης να αναφερω πως ο κλεφτης ο γερμανος ηθελε 65euro.Ημαρτον σε αυτη την χωρα!

 

 

No way 41 euros της SONY M2 1 GB

Επίσης Μ2 βγαίνει μέχρι 1 GB, δεν υπάρχει 2 GB M2

Link to comment
Share on other sites

No way 41 euros της SONY M2 1 GB

Επίσης Μ2 βγαίνει μέχρι 1 GB, δεν υπάρχει 2 GB M2

 

οχι ακομα αλλα θα βγει που θα παει.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

No way 41 euros της SONY M2 1 GB

Επίσης Μ2 βγαίνει μέχρι 1 GB, δεν υπάρχει 2 GB M2

Δεν ειναι sony ειναι sandisk.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το wotan server?

 

site μεσω του οποιου κανεις αναβαθμιση στο Κ800 και κυριως στην EROM που δεν κανει το update service της SE.και γενικα εχει αναβαθμισεις για πολλα κινητα

Link to comment
Share on other sites

σπέρα ξανα παιδιά, είχα φτιάξει και ένα θέμα εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155402

 

 

 

Το πρόβλημα ήταν πως για κάποιο λόγο το καπάκι στο ολοκαίνουργιο{ το τονίζω} K800i είχε κολλήσει και δε ξεκολλάει με τίποτα{ήθελα να αλλάξω sim}. Το άφησα λίγες ώρες, και τώρα που το περιεργάζομουνα ανακάλυψα πως δεν παίζει βίντεο!{ πριν από λίγες ώρες όλα στην εντέλεια ήταν!} Μού είπαν πως έχω 28 μέρες αν είναι ελαττωματικό άμεση αντικατάσταση. Αν το άμεσο δε σημαίνει λιγότερο από 10 λεπτά, θα τα ακούσουν πάρα πολύ άσχημα...

 

 

συγγνώμη για το ύφος αλλά στεναχψρέθηκα γιατί ήθελα πολύ να το αξιοποιήσω σήμερα :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι πολυ επιφυλακτικος για το K800i διαναζω οτι το του κανετε update και τετοια πραγματα...Και το γουσταρω πολυ αυτο το κινητακι...

Αληθεια, αν το παρω την αλλη εβδομαδα θα αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εκδοση του firmware του?

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia

apo thn paraskeuh eimai k egw enas eythxismenos katoxos eno branded live k800i

aporia no 1 :

enw ola leitourgoun sthn enteleia [ftou ftou na mhn to matiasw] exw parathrhsei pws to roloi arxika phge mia wra pisw [isws epeidh peiraza ta gmt timers ktl] alla epeita eida pws mia phgnenei pio mprosta to roloi apo thn kanonikh wra kai mia phgenei pio pisw [gyrw sto dekalepto +-]

any ideas gia to ti symbainei?

aporia no 2 :

epishs kati akoma. prin eixa kartokinhto kai to ekana syndesh me ton idio ari8mo.

apo otan energopoih8hke h syndesh k meta symbainei to e3hs koulo,se opoia syskeuh k an exw balei thn karta sim : otan mou kanoun klhsh ,eite ws anapanthth, eite thn akyrwsw egw, automatws erxetai mynhma mh xrewsimo, ths yphresias, pou anagrafei ton ari8mo k thn wra ths klhshs ka8ws k ton ari8mo.

auto synebene monon otan den eixa shma h otan to eixa kleisto.

 

enlighten me plz kai 8a ektimousa amesh apanthsh ka8ws ayrio mpainw fantaraki, nta3ei den 8a parw to k8ooi mazi mou alla 8a h8ela na 3erw gia na mhn perasei to 28ahmero etsi ....na steilw ama einai kapoion na mou to alla3ei.

eyxaristw prokatabolika

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia

apo thn paraskeuh eimai k egw enas eythxismenos katoxos eno branded live k800i

aporia no 1 :

enw ola leitourgoun sthn enteleia [ftou ftou na mhn to matiasw] exw parathrhsei pws to roloi arxika phge mia wra pisw [isws epeidh peiraza ta gmt timers ktl] alla epeita eida pws mia phgnenei pio mprosta to roloi apo thn kanonikh wra kai mia phgenei pio pisw [gyrw sto dekalepto +-]

any ideas gia to ti symbainei?

aporia no 2 :

epishs kati akoma. prin eixa kartokinhto kai to ekana syndesh me ton idio ari8mo.

apo otan energopoih8hke h syndesh k meta symbainei to e3hs koulo,se opoia syskeuh k an exw balei thn karta sim : otan mou kanoun klhsh ,eite ws anapanthth, eite thn akyrwsw egw, automatws erxetai mynhma mh xrewsimo, ths yphresias, pou anagrafei ton ari8mo k thn wra ths klhshs ka8ws k ton ari8mo.

auto synebene monon otan den eixa shma h otan to eixa kleisto.

 

enlighten me plz kai 8a ektimousa amesh apanthsh ka8ws ayrio mpainw fantaraki, nta3ei den 8a parw to k8ooi mazi mou alla 8a h8ela na 3erw gia na mhn perasei to 28ahmero etsi ....na steilw ama einai kapoion na mou to alla3ei.

eyxaristw prokatabolika

 

Σε ότι αφορά την ώρα, θα σου πρότεινα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενημέρωση ώρας(από τις ρυθμίσεις ώρας) και να το παρακολουθήσεις για λίγο καιρό.

 

Για το δεύτερο ερώτημά σου, είναι θέμα δικτύου, δεν έχει να κάνει με το κινητό.

Κάποια στιγμή θα σταματήσει από μόνο του να γίνεται αυτό.

Άντε, καλή θητεία και καλός πολίτης!!!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια ερώτηση σχετικά με τις Επαφές. Λοιπόν, τις επαφές τις έχω περασμένες στο Outlook στον υπολογιστή και τις έχω περάσει χωρίς πρόβλημα μέσω του PC Suite. Οι επαφές είναι γραμμένες στη μορφή "Γιώργος Παπαδόπουλος", δηλαδή το πρώτο γράμμα κεφαλαίο, και τα υπόλοιπα μικρά.

Όταν προσπαθώ να κάνω αναζήτηση επαφής από το τηλέφωνο, φαίνεται να καταλαβαίνει μόνο το πρώτο γράμμα. Π.χ. πατάω το γράμμα "Γ", με πάει στο πρώτο όνομα που αρχίζει από "Γ" στη λίστα, αλλά ότι γράμμα και να πατήσω μετά δεν κάνει τίποτα.

Χάνω κάτι;

 

Για να μπορείς να κάνεις αναζήτηση και με το δεύτερο, τρίτο κλπ γράμμα θα πρέπει οι επαφές σου να είναι γραμμένες με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορείς να κάνεις αναζήτηση και με το δεύτερο, τρίτο κλπ γράμμα θα πρέπει οι επαφές σου να είναι γραμμένες με κεφαλαία.

 

Ή στα αγγλικά.

 

Πάντως εδώ και χρόνια κρατάω όλες μου τις επαφές στο Outlook με αγγλικούς χαρακτήρες(και μικρά γράμματα), ώστε να μην αντιμετωπίζω πρόβλημα όποια συσκευή , όποιας εταιρίας και αν τύχει να αγοράσω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ή στα αγγλικά.

Σωστά

Πάντως εδώ και χρόνια κρατάω όλες μου τις επαφές στο Outlook με αγγλικούς χαρακτήρες(και μικρά γράμματα), ώστε να μην αντιμετωπίζω πρόβλημα όποια συσκευή , όποιας εταιρίας και αν τύχει να αγοράσω.

Έτσι τις είχα παλιότερα και εγώ. Αλλά τις άλλαξα αργότερα με κεφαλαία ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την ώρα, θα σου πρότεινα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενημέρωση ώρας(από τις ρυθμίσεις ώρας) και να το παρακολουθήσεις για λίγο καιρό.

 

Για το δεύτερο ερώτημά σου, είναι θέμα δικτύου, δεν έχει να κάνει με το κινητό.

Κάποια στιγμή θα σταματήσει από μόνο του να γίνεται αυτό.

Άντε, καλή θητεία και καλός πολίτης!!!:)

 

to kin den to pairnw mesa sto stratopedo me tpt

opote 8a dw pws 8a ginei gia na to parakolou8w.....loool, parakolou8hsh e3 apostasews an kai tosh wra pou to blepw paei kanonika....ti diaolo flasies trwei?

elpizw pantws na stamathsei auto me ta mhnmata giati einai spastikotato

nasai kala file mou ddr2.....8a 3anapostarw sthn orkomwsia mou pleon ektos kai ean....ean isxyei auto pou akousa pws mesa sto stratopedo exei net cafe .....hahahahah 3enodoxeio pleon o stratos

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...