Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια αν μπορειτε πειτε μου πως βαζω το ελληνικο μενου>>>>please

settings - general - language - phone language - ελληνικά

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω πρόβλημα με τα παίχνιδια του κινητού,στο tennis κανει loading συνεχόμενα, ενώ στο golf κάνει restart.To άλλο με τις φωτογραφίες ψαριών παίζει κανονικά.Έχω την έκδοση R1KG001 και δοκιμάζωντας αναβάθμιση μέσω seus μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση ήδη εκατεστημένη.Όταν δοκίμασα να την κάνω, έφτασε μέχρι το 94% και μετά κόλλησε/σταμάτησε.

 

Άλλη λύση για να φτιάξει το κινητό υπάρχει??

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω πρόβλημα με τα παίχνιδια του κινητού,στο tennis κανει loading συνεχόμενα, ενώ στο golf κάνει restart.To άλλο με τις φωτογραφίες ψαριών παίζει κανονικά.Έχω την έκδοση R1KG001 και δοκιμάζωντας αναβάθμιση μέσω seus μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση ήδη εκατεστημένη.Όταν δοκίμασα να την κάνω, έφτασε μέχρι το 94% και μετά κόλλησε/σταμάτησε.

 

Άλλη λύση για να φτιάξει το κινητό υπάρχει??

Έχω πρόβλημα με τα παίχνιδια του κινητού,στο tennis κανει loading συνεχόμενα, ενώ στο golf κάνει restart.To άλλο με τις φωτογραφίες ψαριών παίζει κανονικά.Έχω την έκδοση R1KG001 και δοκιμάζωντας αναβάθμιση μέσω seus μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση ήδη εκατεστημένη.Όταν δοκίμασα να την κάνω, έφτασε μέχρι το 94% και μετά κόλλησε/σταμάτησε.

 

 

 

 

file mou katebase firmware

koita:::: http://cybershot.4shared.com/

Link to comment
Share on other sites

help!!!!!!!

Εχω ενα K800ι το οποιο το εκλεισα το βραδυ και δεν ξανα ανοίγει....το εβαλα για φορτιση οπως καθε βραδυ και το πρωι παπαλα...οταν παταω το power αναβει ενα κοκκινο λαμπακι εκει που ειναι οι υπερυθρες και τιποτα αλλο...

τι εχει παθει? επισκευαζετε η τελος?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

help!!!!!!!

Εχω ενα K800ι το οποιο το εκλεισα το βραδυ και δεν ξανα ανοίγει....το εβαλα για φορτιση οπως καθε βραδυ και το πρωι παπαλα...οταν παταω το power αναβει ενα κοκκινο λαμπακι εκει που ειναι οι υπερυθρες και τιποτα αλλο...

τι εχει παθει? επισκευαζετε η τελος?

 

ευχαριστω

 

διαβαζεις 3-4 σελιδες πιο πισω,κατεβαζεις τα αρχεια και του κανεις εγκατασταση λογισμικου μονος σου.ειναι πανευκολο.το κακο ειναι οτι εχασες τα παντα....

:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω δωστε μου τα δυο αρχει (el.lng kai el.t9)

τα οποια ειναι η ελληνικη γλωσσα sony ericsson...help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

διαβαζεις 3-4 σελιδες πιο πισω,κατεβαζεις τα αρχεια και του κανεις εγκατασταση λογισμικου μονος σου.ειναι πανευκολο.το κακο ειναι οτι εχασες τα παντα....

 

 

Εγω παλι δεν εχασα τπτ τελικα...:) αλλα το εκανα με ενα αλλο προγραμμα που ανέφερα κιολας στις προιγουμενες σελιδες.....1 λεπτο η ολη διαδικασια....:) και δωρεαν:):) μην ανησυχης

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω δωστε μου τα δυο αρχει (el.lng kai el.t9)

τα οποια ειναι η ελληνικη γλωσσα sony ericsson...help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

κατεβασε το xs και κανε customize file με k800 mediterranean πιο γρηγορο και ευκολο

:)
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατοι καλησπέρα, και καλώς σας βρίσκω!

Νέος στο συγκεκριμένο forum, αν και το παρακολουθώ εδώ και χρόνια απο καιρού είς καιρόν.

Πρόσφατα απέκτησα το Κ800, έχω εγκαταστήσει εφαρμογές σχετικές με αυτό στο pc, έκανα και μιά αναβάθμιση firmware, ή οποία μου έλυασε και ένα πρόβληματάκι που είχα με τους drivers αναγνώρισης της συσκευής απο το pc. Εβαλα και μνήμη 1GB

 

Στην ουσία τώρα.

Εχω στα χέρια μου zipαρισμένα αρκετά games για το Κ800. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω να τα εγκαταστήσω στο τηλέφωνο. (Μεταφορά αρχείων κάνω αλλά και που την κάνω, τι πρέπει να επακολουθήσει για να τα δεί η συσκευή ώς παιχνίδια, και να μπορώ να τα τρέχω?) Η μεταφορά των αρχείων κάθε παιχνιδιού σε ποιό folder της συσκευής πρέπει να γίνεται; Και αφού γίνει μετά τι πρέπει να κάνω?

 

Προσπάθησα εδώ και τρείς μέρες που έχω ουσιαστικά εγγραφεί να διαβάσω κάποια πράγματα στο thread αυτό, αλλά βεβαίως 330 σελίδες είναι πολλές για ψάξιμο. Αν έχετε αναφερθεί σε αυτό που ρωτάω, παραθέστε μου το link.

Eυχαριστώ ακ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να πει τι ακουστικα ερχονται μαζ με το τηλ μεσα στο πακετο?

 

ειναι τα hpm 70?

 

ι

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα!

Μια γρήγορη ερώτηση, μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να "κλειδώνει" αρχεία η φακέλους;;;

Με κάποιο κωδικό ίσως, ή να τα μετατρέπει σε κρυφά αρχεία;;; :confused:

Thanks, εκ των προτέρων..:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου δωσει καποιος κανενα λινκ ή οδηγιες για debranding?επεσε στα χερια μου το κινητο αλλα με Vodafone μενου
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου δωσει καποιος κανενα λινκ ή οδηγιες για debranding?επεσε στα χερια μου το κινητο αλλα με Vodafone μενου

 

εδώ

έχει τα πάντα για όλα τα se.Και εγώ από εκεί έκανα debrand...;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου δωσει καποιος κανενα λινκ ή οδηγιες για debranding?επεσε στα χερια μου το κινητο αλλα με Vodafone μενου

 

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=16338

 

Πολύ πιο εύχρηστο και όμορφο. Απλά προμηθεύσου τα firmware files χωρίς το vodafone brand και flashαρέ το.! :)

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι, μπορείς να το βάλεις το Unbraded Firmware μόνο σου αλλά μπορείς να δώσεις 30€ στο 9Volto να σου το κάνει στα σίγουρα.

 

2) Όχι δεν επηρεάζεται τίποτα στο συμβόλαιο...:lol:

 

3) Για μερικούς είναι δύσκολή και για μερικούς όχι. Θα χρειαστείς και τα κατάλληλα προγράμματα για να κάνεις την διαδικασία, τπτ άλλο...:lol:

 

4) Όχι δεν χρειάζεται να περάσεις τα προγράμματα που βρίσκονταν στην συσκευασία του κινητού.

 

5) Ναι, θα σβηστούν τα πάντα εκτός αυτά που έχεις στην κάρτα μνήμης.

 

 

 

 

Υ.Σ. Θα σου χαθεί η εγγύηση άμα το κάνεις Debranded αλλά θα μπορείς να το κάνεις Branded και να βάλεις το παλιό Firmware.

 

Υ.Σ. 2. Το ''κόκκινο & πράσινο'' κουμπάκι για τις κλήσεις δεν θα είναι πλέον για τις κλήσεις αλλά το αριστερό για το Internet και το δεξιά για τις συντομεύσεις.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά εφόσον γίνει τίποτα, για την αντίστροφη διαδικάσια του debranding έχουμε κάποιο link/οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!Exw ena problimataki edw kai arketo xroniko diastima me to kinito.Sthn arxh den htan toso enoxlitiko alla oso paei kai ginetai...Eimai xrhsths tou k800i kai mallon logo twn pollwn paixnidiwn/efarmogwn pou eixa fortwsei sto kinito oi 2 sygkekrimenoi fakeloi kleidw8ikan.Den exw pleon prosvash se kanenan apo tous 2 fakelous kai de ginetai na diagrapsw k olas ta arxeia pou exei mesa opote prospa8w na tous anoiksw mou vgazei ena keimenaki sthn o8onh "h efarmogh apetyxe"...Opoios exei plirofories sxetika me to pws ginetai na to dior8wsw tou eimai ypoxreos ;)
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!Exw ena problimataki edw kai arketo xroniko diastima me to kinito.Sthn arxh den htan toso enoxlitiko alla oso paei kai ginetai...Eimai xrhsths tou k800i kai mallon logo twn pollwn paixnidiwn/efarmogwn pou eixa fortwsei sto kinito oi 2 sygkekrimenoi fakeloi kleidw8ikan.Den exw pleon prosvash se kanenan apo tous 2 fakelous kai de ginetai na diagrapsw k olas ta arxeia pou exei mesa opote prospa8w na tous anoiksw mou vgazei ena keimenaki sthn o8onh "h efarmogh apetyxe"...Opoios exei plirofories sxetika me to pws ginetai na to dior8wsw tou eimai ypoxreos ;)

 

κανε back up σε τηλεφωνα,μηνυματα,ημερολογιο με το my phone explorer και μετα κανε ολικη διαγραφη και τρεξε απο το ιντερνετ απο την ιστοσελιδα της σονυερικσον την υπηρεσια αναβαθμισης

:)
Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!Exw ena problimataki edw kai arketo xroniko diastima me to kinito.Sthn arxh den htan toso enoxlitiko alla oso paei kai ginetai...Eimai xrhsths tou k800i kai mallon logo twn pollwn paixnidiwn/efarmogwn pou eixa fortwsei sto kinito oi 2 sygkekrimenoi fakeloi kleidw8ikan.Den exw pleon prosvash se kanenan apo tous 2 fakelous kai de ginetai na diagrapsw k olas ta arxeia pou exei mesa opote prospa8w na tous anoiksw mou vgazei ena keimenaki sthn o8onh "h efarmogh apetyxe"...Opoios exei plirofories sxetika me to pws ginetai na to dior8wsw tou eimai ypoxreos ;)

 

Περιμένεις να φορτώσει όλη η λίστα με τα παιχνίδια ή τα προγράμματα που έχεις, πριν ανοίξεις το πρόγραμμα που θέλεις;

 

Π.χ. σε λίστα 150 παιχνιδιών, έπρεπε να περιμένω να φορτώσει πρώτα όλη η λίστα και μετά να ανοίξω το παιχνίδι που ήθελα. Αλλιώς μου έβγαζε λάθος της εφαρμογής. Δεν ξέρω αν παίζει κάτι τέτοιο και στην περίπτωσή σου. Αν όχι, τότε δοκίμασε αυτό που λέει ο patsialos-ioanni.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη διαγραφή αυτό που μπορείς να κάνεις για να έχεις στο κινητό όσα παιχνίδια και εφαρμογές θέλεις χωρίς πρόβλημα, μπορείς να τα αποθηκεύσεις στο φάκελο Άλλα. Να κρατήσεις μια μικρή λίστα με αυτά που παίζεις πιο συχνά στο φάκελο Παιχνίδια και όταν θέλεις να παίξεις κάποιο άλλο, θα πηγαίνεις στο φάκελο Άλλα, θα το βρίσκεις και θα του κάνεις εγκατάσταση, θα παίζεις και μετά πάλι διαγραφή από τον φάκελο Παιχνίδια όταν δεις κι αυτός παραγεμίζει...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη διαγραφή αυτό που μπορείς να κάνεις για να έχεις στο κινητό όσα παιχνίδια και εφαρμογές θέλεις χωρίς πρόβλημα, μπορείς να τα αποθηκεύσεις στο φάκελο Άλλα. Να κρατήσεις μια μικρή λίστα με αυτά που παίζεις πιο συχνά στο φάκελο Παιχνίδια και όταν θέλεις να παίξεις κάποιο άλλο, θα πηγαίνεις στο φάκελο Άλλα, θα το βρίσκεις και θα του κάνεις εγκατάσταση, θα παίζεις και μετά πάλι διαγραφή από τον φάκελο Παιχνίδια όταν δεις κι αυτός παραγεμίζει...

 

αρκει να μην ειναι vodafone live γιατι αν το κανεις εγκατασταση απο το Αλλα στο φακελο παιχνιδια καθε φορα που κλεινεις και ανοιγεις το κινητο και φορτωσεις πανω απο δεκα μετα την εισαγωγη του πιν θα κολλαει στο λογοτυπο για καμια εικοσαρια δευτερολεπτα και φοβαμαι μην σου βγαλει λευκη οθονη μετα απο λιγο καιρο.....:wacko::worry::blink:

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...