Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν ειναι το κινητο ανοικτο σε κανονικη λειτουργια για να μπει σε flight mode πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω (ή το αντιθετο απο flight mode σε κανονικη λειτουργια) ή υπαρχει και καποιος αλλος τροπος.

 

Όχι. Αναγκαία πρέπει να κλείσεις και να ξανανοίξεις την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

απο το κρυφο μενου η εκδοση erom ειναι η Ρ3Α016 υπαρχει πιο καινουργια?το προβλημα που εχω ειναι οτι στο τ9 δεν αποθηκευει τις λεξεις και δεν μου αρεσουν τα εικονιδια γιατι οτι θεμα κ αν βαλω μενουν αυτα της voda ..

 

τελικα ποοια ειναι η τελευταια εκδοση ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Πολλοι απεκτησαν προβλημα κανοντας αναβαθμιση(χασανε τα Ελληνικα) και μαλιστα σε Κ800ι,παλιοτερες σελιδες αυτου του τοπικ το αναφερουν.

 

Ευχαριστώ πολύ.Δεν θα κάνω τίποτε να μην έχω προβλήματα άνευ ουσιαστικού λόγου :)

 

χασανε τα ελληνικα γιατι πρεπει πριν την αναβαθμιση να εχει τουλαχιστον 13mb ελευθερη μνημη.και να μην εχουνε μεσα την καρτα μνημης....αυτο γινεται γιατι το κινητο δημιουργει αντιγραφα ασφαλειας του λογισμικου στην διαθεσιμη κοινη μνημη και αν σε αυτη δεν υπαρχει τοσο ελευθερος χωρος δεν περνουν ολα τα δεδομενα. οπως στους υπολογιστες....

και κατι αλλο λιγο ασχετο διαβασα καπου οτι το κ800 ειναι το πιο γρηγορο τηλφωνο διοτι μεσα στο ολοκληρωμενο lm που εχει εχει ακοθσον ακουσον επεξεργαστη samsung 186mhz οταν το mio 501 εχει samsung400mhz.....αν κανω λαθος διορθωστε με μην λεω και μ.λ.κ.ε.

 

το ειχα διαβασει σε ενα συγκριτικο που ειχαν οταν πρωτοβγηκε το τηλ το περιοδικο κινητα νεα με το τοτε d900

:)
Link to comment
Share on other sites

το μιο 501 εχει omap με 200mhz
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κατεβασα αυτο που εδωσε ο φιλος στην προηγουμενη σελιδα .... http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/256/646/1199865644/Sony%20Ericsson%20PC%20Suite_3.107.00_EL.exe

την εκδοση 3.1 αν θυμαμαι καλα που ειναι συμβατη για vista και την πρωτη φορα που πηγα να κανω εγκατασταση αλλαξα τον φακελο εγκαταστασης (δινει απο μονο του το c:\ .... ) και μου κολλησε κατα την προοδο της εγκαταστασης.

Τη δευτερη φορα δεν αλλαξα τιποτα και εγκατασταθηκε χωρις προβλημα στο c:\ (δεν ξερω αν εφταιγε αυτο , παντως με τη δευτερη φορα επαιξε κανονικα)

 

Σε μένα κόλλησε όλες τις φορές που πήγα να εγκαταστήσω την 3.1. Γι' αυτό ρώτησα μήπως έχει κάποιος το setup της προηγούμενης (2.κάτι)...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ένα κ800 που είχε πεθάνει για σερβίς.μου είπαν πλακέτα.δύο βδομάδες την περιμένουν.δικαιολογείται αυτό το διάστημα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ένα κ800 που είχε πεθάνει για σερβίς.μου είπαν πλακέτα.δύο βδομάδες την περιμένουν.δικαιολογείται αυτό το διάστημα;

Εγώ περίμενα 3 πάντως πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περίμενα 3 πάντως πέρσι.

 

Άλλοι έχουν περιμένει και 2 μήνες (όχι αναγκαία με αυτό το μοντέλο).:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΙΟ Α701 και ειχα κατεβασει μια εφαρμογη (btaudio.exe λεγοταν), με την οποια ακουγα μουσικη απο το handsfree bluetooth που εχω (το motorola h550). Κατι παρομοιο σε jar υπαρχει για το k800? Γενικα καποια εφαρμογη η οποια να μεταφερει τον ηχο (οχι μονο κλησεις) απο το κινητο στο bluetooth handsfree..
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΙΟ Α701 και ειχα κατεβασει μια εφαρμογη (btaudio.exe λεγοταν), με την οποια ακουγα μουσικη απο το handsfree bluetooth που εχω (το motorola h550). Κατι παρομοιο σε jar υπαρχει για το k800? Γενικα καποια εφαρμογη η οποια να μεταφερει τον ηχο (οχι μονο κλησεις) απο το κινητο στο bluetooth handsfree..

Υπαρχει αυτο που λες αλλα οχι σε java εφαρμογη..αλλα να υποστηριζει νεοτερη εκδοση το bluetooth της συσκευης.

τωρα δεν ξερω αν το κ800ι εχει "αναβαθμισμενο" bluetooth!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου σας παρακαλώ ποια είναι η τελευταία έκδοση firmware, και αν μπορούμε κάπου να βρούμε το ιστορικό των αναβαθμίσεων (στο site της SE δεν μπορώ να το βρω...).

Έχω την R1KG001, και τρέχοντας το πρόγραμμα αναβάθμισης μου λέει οτι είναι η νεότερη. Αληθεύει ???

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου σας παρακαλώ ποια είναι η τελευταία έκδοση firmware, και αν μπορούμε κάπου να βρούμε το ιστορικό των αναβαθμίσεων (στο site της SE δεν μπορώ να το βρω...).

Έχω την R1KG001, και τρέχοντας το πρόγραμμα αναβάθμισης μου λέει οτι είναι η νεότερη. Αληθεύει ???

 

Ναι. Είναι η νεότερη επίσημη έκδοση της Sony Ericsson. Και εγώ αυτήν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να βρεθει το K800 FS VFE Live1 RED52 είτε ειναι το R1KG001 επισημο, ειτε το ανεπισημο R8BA024. (εννοειται εκτος Wotan κλπ)
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Paidia Kalispera !!Telika t bluetooth internet doulevei??H ta alla pou mporeis na xeiristeis programmata tou ypogisti me bluetoth mesw tou kinitou??
[sIGPIC][/sIGPIC]ΕΣΤΙΝ ΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΚΑΙ Η ΚΥΠΡΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Paidia Kalispera !!Telika t bluetooth internet doulevei??H ta alla pou mporeis na xeiristeis programmata tou ypogisti me bluetoth mesw tou kinitou??

bluetooth internet δεν εχω δουλεψει ποτε :confused: ομως απομακρυσμενο ελεγχο του pc μεσω κινητου εχω καταφερει.αυτες οι εφαρμογες εχουν καταληξη hid :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H tελευταια εκδοση vdf live ποια ειναι ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Katalava..Elaxistes efarmoges diladi..

γυρω στις 5(desctop,winamp,power dvd) και αλλες 2 αν θυμαμαι καλα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είναι η νεότερη επίσημη έκδοση της Sony Ericsson. Και εγώ αυτήν έχω.

 

Εαν είναι Vodafone branded, ναι, η Vodafone εκεί έχει μείνει.

 

Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση firmware για το K800i είναι η R8BC004 και έχω μπορέσει να την βρώ στο topsony. Μόνο που δεν έχω account για να μπορέσω να την κατεβάσω:/ Έτσι έχω παραμέινει με την προηγούμενη διαθέσιμη που μπορείς να βρεις εύκολα στο web, R8BA024

 

EDIT: Βρήκα και την R8BC004

 

Links:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση. Μπορώ να αφαιρέσω το VFLive απο το κινητό; Αν ναι πως; και αν το αφαιρέσω χάνεται η εγγύηση του κινητού;;

 

Επίσης με VFLive μπορώ να βάλω τα firmware που έβαλε ο sxetikos_asxetos ή λόγω του ότι έμεινε πίσω η VF (όπως λέει) θα χάσω την εγγύηση;; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση. Μπορώ να αφαιρέσω το VFLive απο το κινητό; Αν ναι πως; και αν το αφαιρέσω χάνεται η εγγύηση του κινητού;;

 

Επίσης με VFLive μπορώ να βάλω τα firmware που έβαλε ο sxetikos_asxetos ή λόγω του ότι έμεινε πίσω η VF (όπως λέει) θα χάσω την εγγύηση;; Ευχαριστώ.

Ναι χανεις την εγγυηση.αμα κανεις μονο update δεν χανεις τιποτα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Βοηθηστε με λιγακι γιατι ειμαι ασχετος με αυτα και εχω και σοβαρο προβληματακι με το K800 μου.Οταν μπαινω στον τηλεφωνικο κατολογο το κινητο κανει επανεκινηση.Γιατι?Μηπως θελει αναβαθμιση?Η εκδοση λογισμικου που χω ειναι R1CB001

Aν θελει αναβαθμιση πειτε μου με ποιο ποργραμμα γινεται,που θα το βρω,τι κατεβαζω και ολα τε σχετικα.Αν υπαρχει και οδηγος στα ελληνικα θα με βοηθουσε παρα πολυ!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.

 

Δοκιμάζω να μπω στα παιχνίδια του κινητού,(προεγκατεστημένο τένις και γκολφ, και το κινητό αρνείται να συνεργαστεί).

 

Στο γκολφ κάνει επανεκκίνη ενώ στο τέννις φορτώνει συνέχεια χωρίς να μπαίνει στο παιχνίδι.

Παλιότερα λειτουργούσαν κανονικά.Το παιχνίδι με τη φωτογράφηση των ψαριών λειτουργεί ακόμα.

 

Πρόκειται για σφάλμα λογισμικού έτσι? έχω την έκδοση R1KG001.

Χρειάζομαι αναβάθμιση? Να δοκιμάσω μέσω seus? Είχα κάνει παλιότερα(τον Οκτώβρη αναβάθμιση με το καλώδιο που δίνεται), αλλά δεν θυμάμαι, πατάμε το κουμπί C σε όλη την διαρκεια της αναβάθμισης ή μόνο όταν ξεκινάει.(το κινητό το έχω αγοράσει μεταειρισμένο οπότε θέλω να αποφύγω τυχόν βλακείες/λάθη μου, μην τυχόν "πεθάνει" το κινητάκι).

 

(επίσης πρόσφατα έφαγε μια τουμπα αλλά δεν νομιζω να φταιει η πτώση για το πρόβλημα αυτό έτσι??)

 

Οποιος μπορεί ας απαντήσει, ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

κγ

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.

 

Δοκιμάζω να μπω στα παιχνίδια του κινητού,(προεγκατεστημένο τένις και γκολφ, και το κινητό αρνείται να συνεργαστεί).

 

Στο γκολφ κάνει επανεκκίνη ενώ στο τέννις φορτώνει συνέχεια χωρίς να μπαίνει στο παιχνίδι.

Παλιότερα λειτουργούσαν κανονικά.Το παιχνίδι με τη φωτογράφηση των ψαριών λειτουργεί ακόμα.

 

Πρόκειται για σφάλμα λογισμικού έτσι? έχω την έκδοση R1KG001.

Χρειάζομαι αναβάθμιση? Να δοκιμάσω μέσω seus? Είχα κάνει παλιότερα(τον Οκτώβρη αναβάθμιση με το καλώδιο που δίνεται), αλλά δεν θυμάμαι, πατάμε το κουμπί C σε όλη την διαρκεια της αναβάθμισης ή μόνο όταν ξεκινάει.(το κινητό το έχω αγοράσει μεταειρισμένο οπότε θέλω να αποφύγω τυχόν βλακείες/λάθη μου, μην τυχόν "πεθάνει" το κινητάκι).

 

(επίσης πρόσφατα έφαγε μια τουμπα αλλά δεν νομιζω να φταιει η πτώση για το πρόβλημα αυτό έτσι??)

 

Οποιος μπορεί ας απαντήσει, ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

κγ

 

 

Κανε μια αναβαθμιση αλλα μπορει να χρειαστει κ κανα customize..

Απο κει κ περα,οταν την ξεκινας βγαλε SIM κ Μ2 k κ σου λεει οδηγιες.Πατας το C μεχρι να σου πει να το αφησεις στο βημα 7..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...