Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Pws mporw na stelnw mms me to k800?

 

Κανονικά :)

Μάλλον το πρόβλημά σου είναι οι ρυθμίσεις.

Αν είναι έτσι, πάρε τηλέφωνο τον πάροχο σου να σου στείλει τις ρυθμίσεις με sms. Ή πήγαινε στο site της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα το Κ800i σε VFlive εκδοση. Δυστυχως διαπιστωνω οτι με VFlive λογισμικο δεν υπαρχει η δυνατοτητα αναβαθμισης του τηλεφωνου μεσα απο το μενου, ρυθμισεις κλπ.

Ζηταω οδηγιες για την απεγκατασταση του λογισμ. VF live και εγκατασταση του original της se.

 

Και για ενημερωση του φιλου που αναρωτιοταν ποια ειναι η τελευταια εκδοση soft. το δικο μου κουτι γραφει...R27B !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αγορασα το Κ800i σε VFlive εκδοση. Δυστυχως διαπιστωνω οτι με VFlive λογισμικο δεν υπαρχει η δυνατοτητα αναβαθμισης του τηλεφωνου μεσα απο το μενου, ρυθμισεις κλπ.

Ζηταω οδηγιες για την απεγκατασταση του λογισμ. VF live και εγκατασταση του original της se.

 

Και για ενημερωση του φιλου που αναρωτιοταν ποια ειναι η τελευταια εκδοση soft. το δικο μου κουτι γραφει...R27B !!! ;)

Αξιζει ομως να χασεις την 2ετη σου εγγυηση!! :blink: ???

Αστο καλύτερα οπως ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει ομως να χασεις την 2ετη σου εγγυηση!! :blink: ???

Αστο καλύτερα οπως ειναι.

 

:)Παρα ταυτα, επιμενω να θελω να βγαλω το VF live απο τη συσκευη μου! Οδηγιες....?:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ψαχνω ενα παιχνιδι με φρουτακια που να παιζει στο κ800!εχω ψαξει καποια site αλλα δεν εχω βρει τιποτα. μπορει καποιοs να με βοηθησει?ευχαριστω!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Με ένα απλό search θα βρεις δεκάδες posts με απαντήσεις.

 

Εκτος απο τη λυση WOTAN, υπαρχει κατι αλλο?

Μιλαω παντα για την αφαιρεση του VF live απο Κ800i και την αντικατασταση του με το original της se.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τη λυση WOTAN, υπαρχει κατι αλλο?

Μιλαω παντα για την αφαιρεση του VF live απο Κ800i και την αντικατασταση του με το original της se.

Υπάρχει :worry: εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις για το Κ800:

1)Το ρολόι λειτουργίας ύπνου τι ακριβώς είναι???

2)Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην ανάβει το κόκκινο λαμπάκι όταν βγάζεις φωτογραφία???

3)Ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού???

4)Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω τα μηνύματα στον υπολογιστή για να εκτυπώσω ορισμενα απο αυτά?????(Το My phone explorer δεν μου αναγνωριζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες στην εκτύπωση)

 

Ευχαριστώ!!

 

Μπορεί καποιος να μου απαντησει σε αυτες τις ερωτησεις η τουλαχιστον σε καποιες απο αυτές???

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου υπάρχει ολόκληρο νήμα για το 850. Ρώτα εκεί!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου απαντησει σε αυτες τις ερωτησεις η τουλαχιστον σε καποιες απο αυτές???

 

1)Το ρολόι λειτουργίας ύπνου τι ακριβώς είναι???

 

Eίναι η εμφάνιση του (ψηφιακού) ρολογιού κατά τη διάρκεια του sleep mode, κάτι σαν screen saver δηλαδή.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

2)Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην ανάβει το κόκκινο λαμπάκι όταν βγάζεις φωτογραφία???

Το κόκκινο λαμπάκι είναι ο μετρητής του auto focus. Από όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει επιλογή για να το σβήσεις. Έτσι κι αλλιώς, νομίζω δεν είναι καλή ιδέα, αφού έτσι θα ακύρωνες το focus και θα χαλούσες την ποιότητα λήψης. Το φωτάκι δεν λειτουργεί μόνο αν επιλέξεις από τις ρυθμίσεις της κάμερας εστίαση-->άπειρο (γιατί εκεί δεν χρειάζεται), αλλά τότε θα τραβάει σωστά μόνο μακριά, αλλά θολά στις πιο κοντινές λήψεις. Από εκεί και πέρα, λογικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις "πειράζοντας" πιο βαθιά (με εξειδικευμένο λογισμικό από το pc σου), πάντα με επιπτώσεις στην ποιότητα λήψης.

Για τα 3) και 4), δυστυχώς δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

telika otan einai locked to keypad giati sto anoigma tou kapakiou anoigei h camera? de mporw na to kane disable ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα, εχω βαλει κατι java εφαρμογες στο κινητο κ δν διαγραφονται τι να κανω???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει :worry: εδώ.:)

 

Ευχαριστώ! Καλή λύση το 9βολτο, αλλα μάλλον είναι κλειστά λόγω διακοπών. Σήμερα δεν απαντούσαν στο τηλέφωνο και στα 2 καταστήματα.

Αλήθεια, πόσο σε χρεώνουν εκεί για το debrand (έτσι δεν λέγεται αυτό που θέλω να κάνω?:confused:)

Link to comment
Share on other sites

Και ρίξε και εδώ μια ματιά.

 

ΤΗΧ!

Προς το παρον βγαζω τα ματια μου στο διαβασμα...

Ειναι παντως εως πολυ περιπλοκα τα πραγματα. Ψιλο φοβαμαι με οσα διαβαζω να του βαλω χερι τελικα...

Ειδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Αν φοβάσαι ή δεν θες να μπλέξεις, η καλύτερη λύση είναι το 9volto (γύρω στα 20 ευρώ) ή οι λύσεις μέσω Ίντερνετ (γύρω στα 10 ευρώ).
Link to comment
Share on other sites

Αν φοβάσαι ή δεν θες να μπλέξεις, η καλύτερη λύση είναι το 9volto (γύρω στα 20 ευρώ) ή οι λύσεις μέσω Ίντερνετ (γύρω στα 10 ευρώ).

 

Ειναι σιγουρα η πιο ασφαλης λυση το 9volto. Απο την αλλη ομως, ειναι και το ****το...

Γιατι να μη το φτιαξω κι εγω μονος μου οπως τοσοι και τοσοι αλλλοι... Μια μικρη βοηθεια θελω:confused:

Εχω κατεβασει τον Far Manager και...τον κοιταω, εκει με την μπλε οθονη του....εντυπωσιακος και ακαταλαβιστικος. Θαθελα καποιος να κανει τον κοπο και να με κατευθυνει, βημα - βημα ισως...:X

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρα η πιο ασφαλης λυση το 9volto. Απο την αλλη ομως, ειναι και το ****το...

Γιατι να μη το φτιαξω κι εγω μονος μου οπως τοσοι και τοσοι αλλλοι... Μια μικρη βοηθεια θελω:confused:

Εχω κατεβασει τον Far Manager και...τον κοιταω, εκει με την μπλε οθονη του....εντυπωσιακος και ακαταλαβιστικος. Θαθελα καποιος να κανει τον κοπο και να με κατευθυνει, βημα - βημα ισως...:X

Εγω στην θέση σου,θα το έστελνα στο 9βολτο.τα αλλα θέλουν πολύ προσοχή και επιμόνη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει διαγράψει κανένας το firmware και να το ξανά εγκαταστήσει; πως θα κάνω αυτήν την διαδικασία;

http://www.geocities.com/tcpip25410/300me80.JPG

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΓΗ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην θέση σου,θα το έστελνα στο 9βολτο.τα αλλα θέλουν πολύ προσοχή και επιμόνη.:)

 

Και πανω απ' ολα ΓΝΩΣΗ!

που προφανως δεν διαθετω.

Τελικα θα το παω στο 9volto. Ειναι και στην αλλη ακρη της Αθηνας. Μονο Πειραια εχει 2 καταστηματα, σωστα?

Θα περιμενω και θα το παρω ή θα πρεπει να ξαναπαω?

 

Ευχαριστω πολυ παντως για τις πληροφοριες που μου εδωσες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...