Jump to content

Συμβουλές για Daytona DY50R


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτες οι Protech τι μαπα ειναι ρε παιδια.. Σημερα μου ξεκολησε η δευτερη.. και οι δυο στα 3000 km.. Μα ειναι δυνατον να κολανε τη σωληνα πανω στη λαμαρινιτσα απ το μπουρι.. ? Ουτε ενα χιλιοστο παχος δεν εχει εκει περα.. Και δεν μπορεις να πιασεις και πουθενα το μπουρι πανω στο μηχανακι.. Εσεις δεν ειχατε ποτε προβλημα ??
SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω πηρα πριν λιγες μερες το crypton r 115 με protech και εχει 23000 χλμ κ λεει την ειχε απ τα 15.000,μεχρι τωρα μου βγηκε καλη απο την αποψη την δικη σου,αλλα λιγο τριζει κ το τελικο κουνιεται.(στο ρελαντι)
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα πριν λιγες μερες το crypton r 115 με protech και εχει 23000 χλμ κ λεει την ειχε απ τα 15.000,μεχρι τωρα μου βγηκε καλη απο την αποψη την δικη σου,αλλα λιγο τριζει κ το τελικο κουνιεται.(στο ρελαντι)

 

Τι να σου πω.. Μαλιστα η δευτερη μου ειχε και μια ψευτοκοντριτσα απο κατω για να την κραταει καλυτερα αλλα κι αυτη εσπασε.. Τοσο πολυ κραδασμο εχει πια το μηχανακι μου..? Προσεξε την παντως και αν μπορεις κανε καμια βαση με καμια λαμα στο μπουρι να μη κουνιεται ..

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι Protech τι μαπα ειναι ρε παιδια.. Σημερα μου ξεκολησε η δευτερη.. και οι δυο στα 3000 km.. Μα ειναι δυνατον να κολανε τη σωληνα πανω στη λαμαρινιτσα απ το μπουρι.. ? Ουτε ενα χιλιοστο παχος δεν εχει εκει περα.. Και δεν μπορεις να πιασεις και πουθενα το μπουρι πανω στο μηχανακι.. Εσεις δεν ειχατε ποτε προβλημα ??

 

Και η Protech που εχω εγω στο 2χρονο βεβαια ειναι σαν τσιγαροχαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι Protech τι μαπα ειναι ρε παιδια.. Σημερα μου ξεκολησε η δευτερη.. και οι δυο στα 3000 km.. Μα ειναι δυνατον να κολανε τη σωληνα πανω στη λαμαρινιτσα απ το μπουρι.. ? Ουτε ενα χιλιοστο παχος δεν εχει εκει περα.. Και δεν μπορεις να πιασεις και πουθενα το μπουρι πανω στο μηχανακι.. Εσεις δεν ειχατε ποτε προβλημα ??

 

η protech σου ηταν με το αυτοκολλητο ή με τα σκαλιστα γραμματα??

Link to comment
Share on other sites

η protech σου ηταν με το αυτοκολλητο ή με τα σκαλιστα γραμματα??

 

Η πρωτη ηταν με το αυτοκολλητο .. Η δευτερη με τα σκαλιστα γραμματα ..

Δε μπορεις να πεις.. τις δοκιμασα ολες :p

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ηταν με το αυτοκολλητο .. Η δευτερη με τα σκαλιστα γραμματα ..

Δε μπορεις να πεις.. τις δοκιμασα ολες :p

τι να πω...;) με τα λεφτα που εχεις δωσει και για τις 2 θα μπορουσες να παρεις μια τακε ρε φιλε:D τωρα τι θα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

τι να πω...;) με τα λεφτα που εχεις δωσει και για τις 2 θα μπορουσες να παρεις μια τακε ρε φιλε:D τωρα τι θα κανεις?

 

Γ@μισε τα .. και πηρα και μια αλλη ενδιαμεσα η οποια εσπασε στα 50 km..:lol: καλα εκεινη ηταν πολυ μουφα..

 

Τωρα την τραβιξα μια ηλεκτροκοληση και οτι γινει.. θα δειξει..

SeRiUs RC dRiVeR
Link to comment
Share on other sites

Γ@μισε τα .. και πηρα και μια αλλη ενδιαμεσα η οποια εσπασε στα 50 km..:lol: καλα εκεινη ηταν πολυ μουφα..

 

Τωρα την τραβιξα μια ηλεκτροκοληση και οτι γινει.. θα δειξει..

 

καλα της εκανες... θα σκουριασει γρηγορα αλλα δεν μπορεις να κανεις και τιποτα αλλο:D

Link to comment
Share on other sites

eutixws pou to eipes giatis protech na min valw :S poso kani i takegawa re paidia ?? (gnisia)

gia papaki dy50r an yparxi... yoshimura telika mono gia suzuki adress kai gia crypton X e? kamia patenta na bi se dy50r ? den paizi e?? (alla kai pali kani 300 euro enw emena mou eipane 150 mallon i mouf a8a itane :P)

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

παντως αντι να δεινα τα λεφτα για τακε,θα βαζα με 150 σπρινγκ ντραγκον,με το μεγαλο τελικο (βλ.FX) ,να ενισχυσουμε και την τοπικη αγορα:p:)
Link to comment
Share on other sites

dragon mou eipe o mixanikos mou oti den einai kali!! lol..!! exw di dragon polles kai diafores kai einai telies!! kai o bro m eixe sto FX kai prin kati meres pou eida to FX pou to eixe poulisi itane asteri i dragon!!

 

erwtisi gia osous kseroun mono plx gt einai polla ta fraga

 

Sebring ?

Takegawa?

Dragon? (opws exoun ta fx alla na vidwni pano se dy50r dld allos lemos)

 

ti dini i ka8e apo autes tis exatmisis>? i oles idies einai? exoun diafores? kai se ti times paizoun?? :P

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

σε μηχανακια απο 40 μεχρι 55-56 χιλ. ολες δινουν ΛΙΓΟ πολυ το ιδιο,στα πολυ τσιτωμενα μοτερ προτειματε τακε,και αλλες,η και ο σωληνας σε αγωνες.. η αποδοση που θα σου προσφερουν ειναι παραπλησιαη μια με την αλλη,οτι σ αρεσει απο εμφανιση ηχο και τιμη..
Link to comment
Share on other sites

σε μηχανακια απο 40 μεχρι 55-56 χιλ. ολες δινουν ΛΙΓΟ πολυ το ιδιο,στα πολυ τσιτωμενα μοτερ προτειματε τακε,και αλλες,η και ο σωληνας σε αγωνες.. η αποδοση που θα σου προσφερουν ειναι παραπλησιαη μια με την αλλη,οτι σ αρεσει απο εμφανιση ηχο και τιμη..

 

aa ok thx,dld kamia diafora sxedon :P sebring exw kai auti 8a kratisw mallon!! maresei omws se emfanisi i dragon alla den 8a dosw 180 euro :P gia emfanisi :P

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

erwtisi gia osous kseroun mono plx gt einai polla ta fraga

 

Sebring ?

Takegawa?

Dragon? (opws exoun ta fx alla na vidwni pano se dy50r dld allos lemos)

 

ti dini i ka8e apo autes tis exatmisis>? i oles idies einai? exoun diafores? kai se ti times paizoun?? :P

 

Η takegawa για να δουλεψει θελει κυβικα.Η Sebring δουλευει σε ολα κλασσικα απο τα λιγα κυβικα και η Dragon πιστευω ειναι καπου αναμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Η takegawa για να δουλεψει θελει κυβικα.Η Sebring δουλευει σε ολα κλασσικα απο τα λιγα κυβικα και η Dragon πιστευω ειναι καπου αναμεσα.

 

ara mia xara einai i sebring :P ok thx!!!

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ηθελα να με βοηθισετε οσοι μπορειται και οσοι θελετε για ενα προβλημα που αντιμετοπιζω με το μηχανάκι μου. το μιχανακη τριζει απιστευτα. το πιρα απο εναν φιλο μου. το ειχε παρατιμενο πολυ καιρο. το εφερα σημερα( πρωτη φορα που το οδηγαω) απο πειραια μεχρι κεντρο και μπορω να πω οτι τριζει υπερβολικα. και οχι απο τα πλαστικα αλλα σαν να σιντονιζει το μοτερ τριζουν τα πατιρακια η σελα ολα με λιγα λογια. λες και εχουν χαλαρωσει οι βιδες που στιριζετε το μοτερ. οταν εδινα βαρος στο δεξι πατιρακι σαν να ελατονε λιγο το θοριβο. και κατι ακομα μεχρι τα μισα του δρομου δουλεβε το κοντερ μετα τερμα. Τα φοτα σας παιδια οσοι μπορειτε
Link to comment
Share on other sites

1on i vasis tou kinitira dld o piros pou ton krataei exoun fago8i ta pasa tou einai fagomenos genikotera akatalilos (3euro)

2on o kinitiras eswterika einai ligo xalia... (apo 100 mexri 200 analogos to provlima)

3on Konter imitasion 20 euro

4on alagi vidwn se ola ta plastika kai na valis rodeles i ama vris kalitera rodela apo lastixo san lastixaki 6-7 euro ola mazi kai sfikta kala kai opou lipi vida vaze... kai prosexe na koumposoun ok

5on alagi Granaziwn valtou poio mikro sto pisw kai sto brosta..

6on parto se ena sinergio pou exoun ola ta idika klidia ktlp na sto ftiaxoun! ... service kane .. kai 8a einai kalitera..

7on mallon ta parapanw 8a einai

My Bike:Daytona Dy50Rs

Dream Bike1:KTM 250 EXC

Dream Bike2:Modenas Dynamic 125

Dream Bike3:Suzuki Fx 125

Dream Bike5:Kawasaki Z750

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
t kampana n balw st mixanaki m t exw 52mm mono kylindropistono allaksa pri ena mina k diskakia.ama mporeite peste k times

 

αν διαθετεις τοσα παρε την με την μια;) http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_25&products_id=387&osCsid=1c5b2bdc5ff98289d3abbf3500c19d76

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος και θα εχεις φιλε μου πολυ καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

k egw autm elega n balw edw stn ptolemaida nimozw tn exoun 60 e! mporw n balw ekkentroforo xwris n allaksw diadromi giati exw tn mama

 

Αν ειναι ερωτηση.Και βεβαια μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

ειναι παρα πολλη καλη καμπανα εδω πολλοι την φορανε ;)

Και αμα βαλεις τους δισκους της Takegawa το μηχανακι σου και με 4η σουζα αλλα κανουν 60 ευρω οι δισκοι μονο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...