Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε αν εισαι πανω απο 16 δεν υπαρχει μεγαλο προβλημα,εκτος του οτι θα τρεχεις περα δοθε:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαλε μονο εξατμιση,ο εκκεντροφορος θελει κ καρμπυρατερ και καρμπυρατερ δεν μπαινει σε μανισιο (115κ.εκ),το εχω δοκιμασει να ξερεις,τζαμπα μου μεινε το καρμπ στην ακρη,και ο μηχανικος ειναι γνωστης κ φιλος προ παντων..να ξερεις;)
Link to comment
Share on other sites

βαλε μονο εξατμιση,ο εκκεντροφορος θελει κ καρμπυρατερ και καρμπυρατερ δεν μπαινει σε μανισιο (115κ.εκ),το εχω δοκιμασει να ξερεις,τζαμπα μου μεινε το καρμπ στην ακρη,και ο μηχανικος ειναι γνωστης κ φιλος προ παντων..να ξερεις;)

Τι εννοεις δε μπαίνει καρμπυτερ σε μαμισιο?

 

Λοιπον ακου τιμες στο περιπου,εγω εκει που αγοραζω εχουν τοσο..........

Protech 80€,Keihin 80€,εκκεντροφορος takegawa τωρα δεν ξερω ακριβως,γυρω στο 130 περιπου.......αλλα μπορεις να παρεις και με 40€,κατωρερης ποιοτητας ομως..........

 

Αμα σε πιασει χωρις διπλωμα πας αυτοφωρο και τρως δικαστιριο,χώρια αμα δεν εχεις κρανος,πινακιδα κτλ τρως και χρηματικο προστιμο.Αμα φς δικαστιριο δεν ξερω αν πρεπει να πληρωσεις,ας απαντησει καποιος ειδικος:O

Απο που αγοραζεις εσυ protech 80Ε?Υπαρχει καποιο μαγαζι που να εχει τετοιες τιμες Αθηνα?Γιατι εγω εχω ακουσει γυρω στα 130 εχει η protech μπορει και να κανω λαθος βεβαια.

@solitary:Δε βγαζω το διπλωμα γτ περιμενω το γενναρη να κλεισω τα 21 να παω να το βγαλω για να κυκλοφορω αφοβα και με τη TDM... :-P

Link to comment
Share on other sites

Dirtyshames καλωσόρισες στο myphone. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Μπορείς να χρησιμοποιείς τις επιλογές της «Τροποίησης» και της «Πολλαπλής παράθεσης» για τα μηνύματα σου. Ευχαριστώ και καλωσόρισες και πάλι. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δε μπαίνει καρμπυτερ σε μαμισιο?

 

 

Απο που αγοραζεις εσυ protech 80Ε?Υπαρχει καποιο μαγαζι που να εχει τετοιες τιμες Αθηνα?Γιατι εγω εχω ακουσει γυρω στα 130 εχει η protech μπορει και να κανω λαθος βεβαια.

@solitary:Δε βγαζω το διπλωμα γτ περιμενω το γενναρη να κλεισω τα 21 να παω να το βγαλω για να κυκλοφορω αφοβα και με τη TDM... :-P

 

http://mototrade.gr/osCommerce/product_info.php?products_id=1182

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν το μχν ζοριζεται και ανοιγετε το γκαζι σας κανει ενα ηχο,,κατι σαν ενα χαραχτηριστηκο κροταλισμα απο τον κινητηρα
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν το μχν ζοριζεται και ανοιγετε το γκαζι σας κανει ενα ηχο,,κατι σαν ενα χαραχτηριστηκο κροταλισμα απο τον κινητηρα

 

βαλβιδες,αλλα μηπως θες και γρασαρισμα αλυσιδα?:)

 

επισης,δεν μπαινει καρμπ το χω προσπαθησει και με 22αρι και με 24μικουνι και δεν δουλευε καθολου στρωτα και πηγαινε στα ΨΗΛΑ χειροτερα απο μαμισιο,πχ τελικες ειχε 100,και το ρυθμισε φιλος οσο καλυτερα γινοταν,οχι ο καθε μαστορας:) αν το κανεις,το κανεις 55χιλ. με 26αρι καρμπ κ πυροβολας:) προσοχη οχι 54 συνηθως δεν βγαινουν καλα:)

Link to comment
Share on other sites

βαλβιδες,αλλα μηπως θες και γρασαρισμα αλυσιδα?:)

 

επισης,δεν μπαινει καρμπ το χω προσπαθησει και με 22αρι και με 24μικουνι και δεν δουλευε καθολου στρωτα και πηγαινε στα ΨΗΛΑ χειροτερα απο μαμισιο,πχ τελικες ειχε 100,και το ρυθμισε φιλος οσο καλυτερα γινοταν,οχι ο καθε μαστορας:) αν το κανεις,το κανεις 55χιλ. με 26αρι καρμπ κ πυροβολας:) προσοχη οχι 54 συνηθως δεν βγαινουν καλα:)

οχι οχι το κανει μονο οταν πας να το γεμισεις και εχει μεσα μεγαλη ταχητητα,, ενω πας με λιγα χλμ σαν να κουδουναει,,η αλισιδα μου και οι βαλβιδες ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

αν πχ απο 3η και 20 δινεις τερμα με πολυ λιγες στροφες,μηπως ηρθε η ωρα για δισκακια? τρωνε πολυ φαγωμα ετσι παντως καλυτερα να κατεβαζεις και να εισαι στις "καλες" στροφες του κινητηρα:)
Link to comment
Share on other sites

αν πχ απο 3η και 20 δινεις τερμα με πολυ λιγες στροφες,μηπως ηρθε η ωρα για δισκακια? τρωνε πολυ φαγωμα ετσι παντως καλυτερα να κατεβαζεις και να εισαι στις "καλες" στροφες του κινητηρα:)
δισκακια απο τα 5000 χλμ?απο την αρχη το εκανε το κουδουνισμα,,πχ πας με 40χλμ,,και εχεις δευτερα,αλαζεις τριτη στο γεμισμα επανω κανει το κουδουνισματακι αυτο,,μολις γεμισει η ταχητητα σταματα,,το ιδιο απο 3η σε 4η
Link to comment
Share on other sites

αα,φανταστηκα οτι θα χες 15.000+ χλμ..δεν ξερω κατι αλλο δεν μ ρχεται,

 

 

αν βαλεις 100αρα δεν θα παει κ καλυτερα,ουτε θα παθει τπτ βεβαια,τωρα αν εχεις κανα υψηλης αποδοσης μοτερ τοτε εχει διαφορα (2τ η 4τ φτιαγμενο αρκετα)

Link to comment
Share on other sites

αα,φανταστηκα οτι θα χες 15.000+ χλμ..δεν ξερω κατι αλλο δεν μ ρχεται,

 

 

αν βαλεις 100αρα δεν θα παει κ καλυτερα,ουτε θα παθει τπτ βεβαια,τωρα αν εχεις κανα υψηλης αποδοσης μοτερ τοτε εχει διαφορα (2τ η 4τ φτιαγμενο αρκετα)

ειχα ρωτησει σε ενα εξουσιοδοτιμενο και μου ειπε οτι ολα λεει το κανουν
Link to comment
Share on other sites

ρωτα και καπου αλλου,η το καλυτερο ειναι να βρεις καποιον φιλο η φιλο του φιλου,που να χει ιδιο μοντελο και να το παρεις μια βολτα:)
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ 1 CRYPTON R 2006. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ... ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΙΔΕΕΣ...

loipon file exeis k gamo ta mixanakia.!

ego tha su po kapoia pragmata k skepsou t kala.!

vale katarxhn mia jembring ena 24ari karmpirater

ena pistonaki wiseco , granazakia g kaluteres telikes !

eee k an exeis pl xrima vale enan ekentroforo mia strofalompiela

ke t mhxanaki dn pianete...! apopsi mu :)

Link to comment
Share on other sites

loipon file exeis k gamo ta mixanakia.!

ego tha su po kapoia pragmata k skepsou t kala.!

vale katarxhn mia jembring ena 24ari karmpirater

ena pistonaki wiseco , granazakia g kaluteres telikes !

eee k an exeis pl xrima vale enan ekentroforo mia strofalompiela

ke t mhxanaki dn pianete...! apopsi mu :)

 

mikefantom αλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες και καλή διαμονή στο forum του myPhone. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
loipon file exeis k gamo ta mixanakia.!

ego tha su po kapoia pragmata k skepsou t kala.!

vale katarxhn mia jembring ena 24ari karmpirater

ena pistonaki wiseco , granazakia g kaluteres telikes !

eee k an exeis pl xrima vale enan ekentroforo mia strofalompiela

ke t mhxanaki dn pianete...! apopsi mu :)

 

Καταρχας δεν λες τι χιλιοστα πιστονι πρεπει να βαλει,και αμα εννοεις μεγαλυτερο τοτε επρεπε να του προτεινεις να κανει και ρεκτιφιε η να αλλαξει κυλινδρο.

 

Εκκεντροφορο τι εκκεντροφορο???Shark????Kαι aftermarket στροφαλομπιελα για crypton δεν βγαινει.Ασε που με την sebring θα ακουγεται σαν glx 20ετιας με τρυπια εξατμιση:lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pedes exw ena crypton R manisio kai skeftomai se ligo kairo na to piraksw..!

Ti antalaktika protinete na balw ?

Ti akrivos na balw gia na mou adeksi kai na mporei na kanei kai kamia poreia...?

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Pedes exw ena crypton R manisio kai skeftomai se ligo kairo na to piraksw..!

Ti antalaktika protinete na balw ?

Ti akrivos na balw gia na mou adeksi kai na mporei na kanei kai kamia poreia...?

 

Kwstasbil καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες και καλή διαμονή στο forum του myPhone. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν το μχν ζοριζεται και ανοιγετε το γκαζι σας κανει ενα ηχο,,κατι σαν ενα χαραχτηριστηκο κροταλισμα απο τον κινητηρα

Φίλε για τσεκαρε την εξατμισή σου μηπως εχει σπασει κανενα διαφραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Μολις τωρα εγινα μελος.Μπενω στο θεμα.Εχω και εγω ενα crypton R 06 μοντελο.Εχει τα εξεις πραματα.Πιστονι 54 top keihin 28ri ημιπλακε εκκεντροφορο fuego θυριδωμενη κεφαλη και μια εξατμιση sebring.Λοιπον το παπι παει αρκετα καλα χωρις να μπερδευει παρα λιγο στα πολυ χαμηλα.Το καρμπυρατερ ειναι τελειως ανοικτο θελω να πω οτι δεν εχει ουτε φιλτροχοανη ουτε κανενα πλεγμα που βαζουν πολοι.Το βλεπω ομως σιγα σιγα να πεφτει η αποδοση του λετε να εχει να κανει με το ανοιχτο καρμπυρατερ που τα περνει ολα μεσα?ΑΑ επισης εχει κανει 9.000 χιλιομετρα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια.Μολις τωρα εγινα μελος.Μπενω στο θεμα.Εχω και εγω ενα crypton R 06 μοντελο.Εχει τα εξεις πραματα.Πιστονι 54 top keihin 28ri ημιπλακε εκκεντροφορο fuego θυριδωμενη κεφαλη και μια εξατμιση sebring.Λοιπον το παπι παει αρκετα καλα χωρις να μπερδευει παρα λιγο στα πολυ χαμηλα.Το καρμπυρατερ ειναι τελειως ανοικτο θελω να πω οτι δεν εχει ουτε φιλτροχοανη ουτε κανενα πλεγμα που βαζουν πολοι.Το βλεπω ομως σιγα σιγα να πεφτει η αποδοση του λετε να εχει να κανει με το ανοιχτο καρμπυρατερ που τα περνει ολα μεσα?ΑΑ επισης εχει κανει 9.000 χιλιομετρα.

 

Παιζει να φταιει και το καρμπυρατερ.Να ξερεις οτι σε μια βελτιωση με τα χιλιομετρα πεφτει η αποδοση,ειδικα αμα το εχεις ετσι ελευθερο,απο εκει ειναι η περισσοτερη ευθηνη

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...