Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thanks:) α τωρα που ειδα οτι εισαι απο βολο,αν και δεν ειμαι απο κει,ε πανω απ τα δικαστηρια ειχα δει ενα μαγαζι με καλα πραγματα και ελεγε και απ εξω "επινικελωσεις",ειναι παραλληλη με την παραλιακη στα τσιπουραδικα:) καπου ευθεια πανω απ τα γκουντις..
Link to comment
Share on other sites

Geia sas pedia eimai kainourgios sto forum !

 

tha ithela na rotiso kati mipos boreite na me boithisete!

tn allh ebdomada tha paw thessaloniki gia an kitaxo gia ena mixanaki to crypton r sigkekrimena iparxi periptosi na to vro kainourgio?

Link to comment
Share on other sites

εψαχνα πριν 6 μηνες σε ολες τις γιαμαχα,πηγα αν θυμαμαι καλα σε 5 γιαμαχα..και σε μαγαζια που πουλανε διαφορα μηχανακια..μονο μεταχερισμενο:) και γω που δεν εβρισκα μεταχειρισμενο πειρα,ευτηχως καλο μου βγηκε..
Link to comment
Share on other sites

crypton r thelo to x einai xalia stn enfanisi dn m aresi emena prosopika!

 

an den bro crypton r to daytona sprinter einai kalo san 125?(signomi an leo gi daytona sto topic gia crypton)

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με αξιζει το ψαξιμο για R 115:) oσο για το ντειτονα 125,εχω την εντυπωση οτι δεν παει καλα για τα κυβικα του..:confused: τωρα απο ποιοτητα ε..μετρια.. καλυτερα κατι παραπανω για κρυπτονια
Link to comment
Share on other sites

egw exw arxisei ta patilikia me to cryptonaki..pataw 1h kai deutera kapakia allagi me petaei kwl....raki. elega na to antallaksw me kana modenas alla arxizw k to metaniwnw..pote tha faw toumpa de xerw alla m aresoun ta patilikia... :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν προσπαθήσω να λύσω το μοτέρ απο το crypton θα εχω την ψυχολογική σας υποστήριξη?:)

Δεν το έχω ξανακάνει... αλλα για ολα υπάρχει πρώτη φορά! Πριν ξεκινήσω τι θα χρειαστώ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν προσπαθήσω να λύσω το μοτέρ απο το crypton θα εχω την ψυχολογική σας υποστήριξη?:)

Δεν το έχω ξανακάνει... αλλα για ολα υπάρχει πρώτη φορά! Πριν ξεκινήσω τι θα χρειαστώ?

 

Οταν λες να το λυσεις εννοεις μεχρι και καρτερ θα ανοιξεις?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες να το λυσεις εννοεις μεχρι και καρτερ θα ανοιξεις?

Ναι ολο! Exω ενα μοτερ απο το προηγούμενο μοντελο του crypton r 115 το οποιο δεν δουλεύει και ειπα να πειραματιστώ... και αν καταφέρω να το κανω να δουλέψει... :) θελω να μαθω να το φτιαχνω οπότε αν παθει κατι ξανα το δικο μου να το φτιαξω μονος μου...:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολο! Exω ενα μοτερ απο το προηγούμενο μοντελο του crypton r 115 το οποιο δεν δουλεύει και ειπα να πειραματιστώ... και αν καταφέρω να το κανω να δουλέψει... :) θελω να μαθω να το φτιαχνω οπότε αν παθει κατι ξανα το δικο μου να το φτιαξω μονος μου...:D

 

Αφου εχεις εφεδρικο τοτε αλλαξε του τα φωτα.

Θες ομως αρκετα εργαλεια.Ειδικα για τον στροφαλο και την καμπανα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις εφεδρικο τοτε αλλαξε του τα φωτα.

Θες ομως αρκετα εργαλεια.Ειδικα για τον στροφαλο και την καμπανα.

απο στροφαλομπιελα τι λεει το r 115?εχω ακουσει οτι φοραει τριγωνικο στροφαλο και δηνατη μπιελα,,αληθευει?
Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι ο στροφαλος ειναι 54 χιλ διαδρομη και για να το κανεις 55 (απο 51) θες αλλη μπιελα σιγουρα..:) αλλα μεχρι 54 πιστονι ειναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολο! Exω ενα μοτερ απο το προηγούμενο μοντελο του crypton r 115 το οποιο δεν δουλεύει και ειπα να πειραματιστώ... και αν καταφέρω να το κανω να δουλέψει... :) θελω να μαθω να το φτιαχνω οπότε αν παθει κατι ξανα το δικο μου να το φτιαξω μονος μου...:D

 

το μοτερ ειναι κολλημενο???

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω αυτη την προτεκτ που ηταν απο ινοβα,,ο λαιμος φησικα δεν μπαινει στο r 115,,μηπως ξερετε αν το τελικο ειναι ιδιο με την αντιστοιχη του r 115?δλδ αν εχουμε 2 προτεκτ η μια για το ινοβα και η αλλη για το r 115,,τα τελικα τους ειναι ιδια,,, αλλα αλαζει μονο ο λαιμος?..http://img56.imageshack.us/img56/3571/protech.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις εφεδρικο τοτε αλλαξε του τα φωτα.

Θες ομως αρκετα εργαλεια.Ειδικα για τον στροφαλο και την καμπανα.

 

Τι εργαλεια να παρω? Και ποια ειναι τα πρωτα βηματα που πρεπει να προσεξω?:)

 

το μοτερ ειναι κολλημενο???

 

Δεν ξερω τι ειναι... πάντος δεν δουλευει! Ο'τι και να εχει θέλω απλα να το ανοίξω και μετα να το κανω να δουλέψει!:D και να χαλάσει δεν είναι κάτι που θα με στεναχωρήσει! Χωρις παπάκι δεν θα μείνω!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τι εργαλεια να παρω? Και ποια ειναι τα πρωτα βηματα που πρεπει να προσεξω?:)

 

 

 

Δεν ξερω τι ειναι... πάντος δεν δουλευει! Ο'τι και να εχει θέλω απλα να το ανοίξω και μετα να το κανω να δουλέψει!:D και να χαλάσει δεν είναι κάτι που θα με στεναχωρήσει! Χωρις παπάκι δεν θα μείνω!:happy:

 

καλυτερα σαν 1ο βημα καθαρισε το καρμπ,, δες αν κανει σπινθηρα το μπουζι,, δες αν το καρμπ κατεβαζει βενζινη κανονικα και αν δεν ειναι οκ μετα το ανοιγεις:D

Link to comment
Share on other sites

Τι εργαλεια να παρω? Και ποια ειναι τα πρωτα βηματα που πρεπει να προσεξω?

 

Λογικα θα χρειαστεις αεροκλειδο-η καποιο ηλεκτροκινητο τρυπανι που αντικαταστει το αεροκλειδο-και εξολκεα βολαν.Γενικα αρχισε να λυνεις και οτι εργαλειο χρειαζεσαι το περνεις στην πορεια.Δεν εχω ανοιξει και ποτε μοτερ crypton για να σου πω αναλυτικα

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα σαν 1ο βημα καθαρισε το καρμπ,, δες αν κανει σπινθηρα το μπουζι,, δες αν το καρμπ κατεβαζει βενζινη κανονικα και αν δεν ειναι οκ μετα το ανοιγεις

 

  1. Είναι πρώτη φορά που θα ασχοληθώ...
  2. Δεν ξερω πως καθαριζω καρμπ.
  3. Δεν ξερω πως ελεγχω το μπουζι αν κανει σπινθηρα!

 

Αλλα όπως είπα για ολα υπάρχει μια αρχή!;)

 

Οπότε αν κατάλαβα καλά απο μερικά πράγματα που εχω διαβάσει πρώτα θα πρέπει να λύσω τις τέσσερις βίδες τις κεφαλής... μετα πως βγάζω μέσα απο την κεφαλή το μικρο γρανάζι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...