Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ασφάλεια για το R με 95€ είναι καλά?

 

πληρωνω το χρονο 50κατι ευρω.

βεβαια την εχω κανει στην επαρχια,που τα ασφαλιστρα εινα πιο φτηνα.

αλλα&παλι η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πληρωνω το χρονο 50κατι ευρω.

βεβαια την εχω κανει στην επαρχια,που τα ασφαλιστρα εινα πιο φτηνα.

αλλα&παλι η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη:rolleyes:

 

συμφωνώ 95ε ειναι πάρα πολλα.

Εγω πληρωνω 65ε στην Καρδίτσα.......

Yamaha Crypton R Power τι Innova μου λές???
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις για να ασφαλισεις το μηχανάκι η ασφαλει απο τα ρευματα????

Ασφάλεια κανονική βρε και καλό είναι να μας πει κανείς από Αθήνα, μια και υπάρχει μεγάλη διαφορά με επαρχία!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά.Εχς και εγω ενα Yamaha Crypton R με 8500χλμ. Αποφάσισα να βάλω εξάτμιση. Είμαι ανάμεσα σε Dragon και Protech.Ποια δινει τη μεγαλύτερη διαφορα????

Την Protech την ξερω σαν εξατμιση και σαν ηχο αλλα εχω αμφιβολίες για την Dragon γτ τα 125ε δν ειναι λιγα.Ενννοώ απο πλευρα ηχου(δν θέλω να ταράζω την γειτονία) αλλα και απο απόδοση.ΧρονιςR θέλω ειδικα τη γνώμη σου και την βοηθειά σου μιας και το Crypton σου φοραει Dragon :)

 

φιλε μου η επιλογη ειναι καθαρα δικη σου...εγω εβαλα την dragon την εχω εδω και 1+ χρονο και ειμαι πολυ ικανοποιημενος...αφοσον δεν την ανοιξεις την εξατμιση βαλε οτι σου αρεσει εμφανισιακα...ο θορυβος ειναι ο μπασος που βγαινει απο τα διαφραγματα...εγω εχω ανοιξει την εξατμιση και κανει ωραιο θορυβο ο οποιος φυσικα ειναι κακος για τον κινητηρα οπως λενε αλλα εγω τοσα χμ που εχω ουτε ενα προβλημα δεν ειχα στο moter...

 

οσο για την ασφαλεια πληρωνω 60ευρω το χρονο..μενω σε επαρχια..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η επιλογη ειναι καθαρα δικη σου...εγω εβαλα την dragon την εχω εδω και 1+ χρονο και ειμαι πολυ ικανοποιημενος...αφοσον δεν την ανοιξεις την εξατμιση βαλε οτι σου αρεσει εμφανισιακα...ο θορυβος ειναι ο μπασος που βγαινει απο τα διαφραγματα...εγω εχω ανοιξει την εξατμιση και κανει ωραιο θορυβο ο οποιος φυσικα ειναι κακος για τον κινητηρα οπως λενε αλλα εγω τοσα χμ που εχω ουτε ενα προβλημα δεν ειχα στο moter...

 

οσο για την ασφαλεια πληρωνω 60ευρω το χρονο..μενω σε επαρχια..

 

Δηλαδή Χρονη αν δεν ανοιξω την εξατμιση δεν θα ειναι το ιδιο οπως θα ειναι οταν δεν θα την έχω πειραξει?????? Εννοω απο αποδοση οχι απο ήχο....

Και κατι αλλο το καρμπυρατερ τ Mikuni που φορας εχεις καταλαβει διαφορα προς το καλυτερο γτ ενας φίλος μου ειχε δοκιμασει ενα Shark 24 και το μηχανακι πνιγοταν μετα απο τα 100 δεν εδινε καλα....

Κατι τελευταίο το Δισκόφρενο που φοράς Μπροστά τι μαρκα ειναι???? Ποσο σου κόστισε????

Yamaha Crypton R Power τι Innova μου λές???
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Χρονη αν δεν ανοιξω την εξατμιση δεν θα ειναι το ιδιο οπως θα ειναι οταν δεν θα την έχω πειραξει?????? Εννοω απο αποδοση οχι απο ήχο....

Και κατι αλλο το καρμπυρατερ τ Mikuni που φορας εχεις καταλαβει διαφορα προς το καλυτερο γτ ενας φίλος μου ειχε δοκιμασει ενα Shark 24 και το μηχανακι πνιγοταν μετα απο τα 100 δεν εδινε καλα....

Κατι τελευταίο το Δισκόφρενο που φοράς Μπροστά τι μαρκα ειναι???? Ποσο σου κόστισε????

 

τα εχουμε πει αυτα..τα Shark εχουν μετρια καρμυρατερ..το δισκοφρενο ειναι Shark και δεν θυμαμαι ποσο το πηρα..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

τα εχουμε πει αυτα..τα Shark εχουν μετρια καρμυρατερ..το δισκοφρενο ειναι Shark και δεν θυμαμαι ποσο το πηρα..

 

Σου βγηκε καλο η δισκοπλακα η μπα?γιατι οτι εχω παρει Shark μου βγηκε πολυ μουφα..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Σου βγηκε καλο η δισκοπλακα η μπα?γιατι οτι εχω παρει Shark μου βγηκε πολυ μουφα..

 

μεχρι στιγμης ολα καλα και ωραια...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ CLUB ΤΩΝ R!!

Το πήρα από το 2ο μαγαζί που βρήκα.

Μου άλλαξαν λάδια, μπαταρία και φρένα μπρος πίσω πριν μου το δώσουν.Όλα καλά σήμερα στην 1η βόλτα που έκανα.

Έχω 1 απορία:Γιατί να αλλάξω λάδια σε 1.000 χλμ?Έτσι μου είπαν.Συνήθως εσείς με το στάνταρ service κάθε πότε αλλάζετε?Κάτι που σκέφτομαι, είναι μήπως είχε να κινηθεί το μηχανάκι αρκετό καιρό και για αυτό μου είπαν να κάνω 1.000 με αυτά τα λάδια και μετά να βάλω φρέσκα.

 

Επίσης.Υπάρχει υποθέτω κάποιο εγχειρήδιο χρήσης?Το έχει διαβάσει κανείς από εσάς?Εγώ δεν το έχω, αλλά σκέφτομαι μήπως έχει καμιά χρήσιμη πληροφορία μέσα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε!μεγια και καλο ταξιδο με πολλα και απεριοριστα χλμ.ρε παιδια δεν ανοιγουμε κανα κλαπ για κρυπτον.ειχα κανει πιο παλια εδω και μου το εκλεισαν.
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ολα καλα και ωραια...

 

Ποσο καιρο την εχεις και ποσο την πηρες?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.

Η άδεια που μου έδωσαν δεν αναφέρει πουθενα στοιχεία για "προηγούμενο αγοραστή" ή "μεταβιβάστηκε στον".

Αυτό τι σημαίνει?Βγαίνει νέα άδεια για μένα ή ξέχασαν τίποτα στοιχεία?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

h adeia einai gia 2 metabibaseis.autos pou to.EIxe ekane metabibash ston magazatora Ara pane oi 2 Ara sou bgazoun kainourgia!!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο την εχεις και ποσο την πηρες?

 

την εχω 4 μηνες και την ειχα παρει μεταχειρισμενη απο ενα φιλο μου..βασικα πρεπει να εκανε 80 ευρω καινουρια..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

την εχω 4 μηνες και την ειχα παρει μεταχειρισμενη απο ενα φιλο μου..βασικα πρεπει να εκανε 80 ευρω καινουρια..

 

Ειδες καμια διαφορα η μπα στο φρεναρισμα?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ειδες καμια διαφορα η μπα στο φρεναρισμα?

 

φυσικα και ειδα διαφορα στο φρεναρισμα...αλλιως γιατι την πηραμε..:)

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και ειδα διαφορα στο φρεναρισμα...αλλιως γιατι την πηραμε..:)

 

sorry αν μπορεις να την τρβηξεις φοτο να την δω καλητερα?και αν ξερεις αν μπαινει σε supra?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

sorry αν μπορεις να την τρβηξεις φοτο να την δω καλητερα?και αν ξερεις αν μπαινει σε supra?

δεν μπαινει γιατι τα supra στην ζαντα εχουν 5 βιδες ενω στα crypton 4!(το πιο πανω ποστ το εγραψα greeklish γιατι ποσταρα απο το ipod!)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας πως μπορω να ελεγξω το ποσο χαλαρη ειναι η αλυσιδα? Την ακουω να χτυπαει σε λακουβες κλπ. Ανοιξα την λαστιχενια ταπα που εχει στο καλυμμα της αλυσιδας και την ειδα αρκετα κατω. Το θεμα ειναι πως την ελεγχω ωστε να ειμαι σιγουρος? (δλδ πρεπει να εχει ταχυτητα το μηχανακι? πρεπει να ειναι στον αερα τελειως ο τροχος? κλπ)

 

Ακομα πως μπορω να βγαλω το κατω καπακι της αλυσιδας? Η μια βιδα ειναι κρυμμενη και δεν μπορω να βαλω κατσαβιδι... :confused:

:)
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας πως μπορω να ελεγξω το ποσο χαλαρη ειναι η αλυσιδα? Την ακουω να χτυπαει σε λακουβες κλπ. Ανοιξα την λαστιχενια ταπα που εχει στο καλυμμα της αλυσιδας και την ειδα αρκετα κατω. Το θεμα ειναι πως την ελεγχω ωστε να ειμαι σιγουρος? (δλδ πρεπει να εχει ταχυτητα το μηχανακι? πρεπει να ειναι στον αερα τελειως ο τροχος? κλπ)

 

Ακομα πως μπορω να βγαλω το κατω καπακι της αλυσιδας? Η μια βιδα ειναι κρυμμενη και δεν μπορω να βαλω κατσαβιδι... :confused:

 

η αλυσιδα πρεπει να ειναι χαλαρη 1-2cm

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας πως μπορω να ελεγξω το ποσο χαλαρη ειναι η αλυσιδα? Την ακουω να χτυπαει σε λακουβες κλπ. Ανοιξα την λαστιχενια ταπα που εχει στο καλυμμα της αλυσιδας και την ειδα αρκετα κατω. Το θεμα ειναι πως την ελεγχω ωστε να ειμαι σιγουρος? (δλδ πρεπει να εχει ταχυτητα το μηχανακι? πρεπει να ειναι στον αερα τελειως ο τροχος? κλπ)

 

Ακομα πως μπορω να βγαλω το κατω καπακι της αλυσιδας? Η μια βιδα ειναι κρυμμενη και δεν μπορω να βαλω κατσαβιδι... :confused:

 

Δίπλωμα έχεις πάρει για το μηχανάκι??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εβαλα δισκοπλακα Braking σημερα!!την πηρα 80€ και στο ιντερνετ την ειχα βρει 130.ειναι original με τον αριθμο της τις διαστασεις και το αυτοκολλητο γνησιοτητας!οταν βρω λιγο χρονο θα ανεβασω και φοτο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...