Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερετε που θα βρω πλαστικα ποδιες απ ολο το μηχανακι και μπροστα το φαναρι με αερογραφιες,καμια φοτο η καμια σελιδα.:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file mou ntinoscrypton to mono pou mporo na sou po einai ena deigma timis...ta piso plagia kokkina plastika ta pira kai ta 2 50euro ara logika to coustoumaki paei gyro sta 120euro...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Εδω φωτο απο καποια crypton που αρεσαν:

http://bikepics.com/pictures/1035272/

http://bikepics.com/pictures/982693/

 

Παρτε και αυτο...

http://bikepics.com/pictures/811658/

 

Και γενικα αν θελετε να κοζαρετε μερικα Cryptonακια καντε ενα κλικ

στο http://bikepics.com/yamaha/

 

πηγαιντε στη στηλη scooters & moped,βρειτε τα crypton και απολαυστετα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Vodafone McLaren-Mercedes MP4/24

Link to comment
Share on other sites

file mou ntinoscrypton to mono pou mporo na sou po einai ena deigma timis...ta piso plagia kokkina plastika ta pira kai ta 2 50euro ara logika to coustoumaki paei gyro sta 120euro...

 

με αερογραφια ή σκετα;;;και 120ε σαν λιγα δεν ειναι;;απο λιφαν ρε φιλε εχει κανα 200 καινουργια το κουστουμι.αμα βρητε καμια τιμουλε ενημερωστε γιατι ψηνομε ασχημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έχω ενα crypton R 06 όλο αερογραφία.Μόνο η αερογραφία μου πήγε 400 ευρώ.

 

kalitera file mou na ekanes mia aerografia aksias 100euro kai ta upoloipa na ta diethetes se eksoteriki emfanisi(nikel,eksatmisi,lastixa k.t.l.)..ostoso papi sou einai oti thes kaneis kai fysika o kathenas me ta gousta tou!!!

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ έχω ενα crypton R 06 όλο αερογραφία.Μόνο η αερογραφία μου πήγε 400 ευρώ.

 

καμια φοτο γιατι δεν βαζεις;;;;:worry::worry::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ολο αερογραφία.Εξάτμιση Motosport(μεγάλη μπούκα).Λάστιχα 50/40 vee rubber magic (εμπρός και πίσω).Μπροστά χαμηλωμένο τελείως πίτα να μην σουστάρει, και πισω τέρμα σηκωμένο.Δισκόφρενο λουλουδιαστό μεγάλο braking και αλλα πολλά που βαριέμαι να τα γράψω.Πολλά τα λεφτα,αλλά είναι πολύ όμορφο.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ολο αερογραφία.Εξάτμιση Motosport(μεγάλη μπούκα).Λάστιχα 50/40 vee rubber magic (εμπρός και πίσω).Μπροστά χαμηλωμένο τελείως πίτα να μην σουστάρει, και πισω τέρμα σηκωμένο.Δισκόφρενο λουλουδιαστό μεγάλο braking και αλλα πολλά που βαριέμαι να τα γράψω.Πολλά τα λεφτα,αλλά είναι πολύ όμορφο.

 

ok file mou an einai dose mas link apo bikepics i anevase foto edo pera na doume to papi sou...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

με αερογραφια ή σκετα;;;και 120ε σαν λιγα δεν ειναι;;απο λιφαν ρε φιλε εχει κανα 200 καινουργια το κουστουμι.αμα βρητε καμια τιμουλε ενημερωστε γιατι ψηνομε ασχημα.:)

 

tha rotiso ena filo mou avrio pou exei lifan kai mou nomizo oti allaksei costoumi kai tha sou po...alla oxi tosa polla re...an thimamai kala kostoumi fx kanei 120-130 eyro...tora an pas se kana magazi farmakeio den skero alla stin xalkida pou einai pio konta gia mena toso thimamai eixe pei...tha rotiso kai gia crypton r an petaxto gia kana cafe kiolas...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

tha rotiso ena filo mou avrio pou exei lifan kai mou nomizo oti allaksei costoumi kai tha sou po...alla oxi tosa polla re...an thimamai kala kostoumi fx kanei 120-130 eyro...tora an pas se kana magazi farmakeio den skero alla stin xalkida pou einai pio konta gia mena toso thimamai eixe pei...tha rotiso kai gia crypton r an petaxto gia kana cafe kiolas...

 

οκ φιλε ρωτα και εδω ειμαστε!!!:):):p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Εχω ενα cryptonaki 54 daytona, ολα τα υπολοιπα ειναι μαμα. Αποφασισα λοιπον να τ βαλω ενα 22 micuni (απο μαμα z125) & το προβλημα μ ειναι στον εκκεντροφορο. Στην πιατσα που εχω ψαξει, εχω βρει μονο πολυ αγριους σε σχεση με τον εργοστασιακο (shark, fuego, daytona), & θελω κατι ενδιαμεσο...

Ενας μαστορας μ,μ εχει πει οτι μπορουμε να βαλουμε 3ο σταδιο για honda astrea κεφαλη, αλλα θα χρειαστει μικροπατεντα στην κεφαλη μ & τα κοκορακια...

Αξιζει να κανω το πειραμα με εκκεντροφορο για αστρεα,η να βαλω τον τουμπανο να ξεμπερδευω?

το μηχανακι το πιο πιθανο ειναι να το δουλευω με μαμισια εξατμιση(η αντε με μια ελαφρως πιο ανοιχτη), & το εχω για να κανω τη δουλεια μ & τις βολτες μ, & οχι για κοντρες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι πολυ σιγουρος.

Για κανενα λογο δεν φοραει mikouni.

Εκτος και αν καποια βγηκαν με το ενα και καποια με το αλλο.Αλλα δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο.

 

 

φευγω ρεεεεε 2007 Δ ΕΣΣΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ 6/11

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι πολυ σιγουρος.

Για κανενα λογο δεν φοραει mikouni.

Εκτος και αν καποια βγηκαν με το ενα και καποια με το αλλο.Αλλα δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο.

 

Specs:Yamaha SuperSport 125Z

ENGINE

Engine type Air-cooled 2 stroke

Cylinder arrangement Forward inclined single cylinder

Displacement 124.3 cc

Bore & stroke 53.8 x 54.7 mm

Compression ratio 6.5 : 1

Maximum Power (ISO) 17.5 ps / 8000 rpm

Maximum Torque 1.65 Kgf-m / 7500 rpm

Starter system Kick start

Lubrication system Autolube

Engine oil capacity 1.2 liter

Carburation Micuni VM22 SS

Ignition system Digital-advanced magneto type CDI

 

μπορει να παιζει καποια να βγηκαν μισα μισα.\παντως στο νετ οπου εψαξα βρηκα micuni:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Έχω ένα crypton (το καινούργιο) και θέλω να του αλλάξω την μπροστινή ζάντα γιατί στράβωσε μετά από πτώση. Σκέφτομαι να το πάω σε ένα επίσημο συνεργάτη (συνεργείο δηλαδή) της yamaha εδώ στην περιοχή μου να μου την αλλάξει.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο θα μου στοιχίσει η ζάντα και πόσο τα εργατικά;

 

 

akou filaraki epeidi kai emena mou etixe to idio se simvoulevo na valeis zanta apo to palio to crypton.1) tha vgei pio f8hna 2)paei komple.hmanisia h zanta apo to kainourio polite ksexorista to stefani kai i aktines. esi vazeis to kentro pou exeis sthn dikia sou kai to pigaineis se enan podilata na sto sinarmologisi. meauthn thn zanta sou vgainei peripou sta 60 eura.enpo me thn allh sta 30 eura. sou menoun kai 30 euro gia kana lastixo...

an exeis kamia allh aporia gia to crypton sthle mou minima. edo sto myphone

 

to crypton to exo ksanakanei apo thn arxh!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Εχω ενα cryptonaki 54 daytona, ολα τα υπολοιπα ειναι μαμα. Αποφασισα λοιπον να τ βαλω ενα 22 micuni (απο μαμα z125) & το προβλημα μ ειναι στον εκκεντροφορο. Στην πιατσα που εχω ψαξει, εχω βρει μονο πολυ αγριους σε σχεση με τον εργοστασιακο (shark, fuego, daytona), & θελω κατι ενδιαμεσο...

Ενας μαστορας μ,μ εχει πει οτι μπορουμε να βαλουμε 3ο σταδιο για honda astrea κεφαλη, αλλα θα χρειαστει μικροπατεντα στην κεφαλη μ & τα κοκορακια...

Αξιζει να κανω το πειραμα με εκκεντροφορο για αστρεα,η να βαλω τον τουμπανο να ξεμπερδευω?

το μηχανακι το πιο πιθανο ειναι να το δουλευω με μαμισια εξατμιση(η αντε με μια ελαφρως πιο ανοιχτη), & το εχω για να κανω τη δουλεια μ & τις βολτες μ, & οχι για κοντρες.

 

κανενας να προτεινει κατι ρε παιδες??:elephant::elephant:

Link to comment
Share on other sites

σημερα μπορω να πω οτι εφαγα μια μικρη φρικη,αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει τι γινεται...

πηρε λοιπον το μηχανακι μ ενας φιλος μηχανικος,(οχι αυτος στον οποιο το υπρκυβισα),&μ ειπε οτι μαλλον εχει ξεκινησει να χτυπαει ελαφρως μπιελα!!!!!:cry::cry:

φρικαρα!!οντως ομως,τωρα που μ το ειπε,παρατηρησα&εγω οτι κανει ενα ελαφρο ηχο σαν τρρρρ.δεν το ειχα προσεξει καν.μα ειναι δυνατον να βαρεσε μπιελα μετα απο 4000& μακρυγραναζωμενο???

ρε τι παθαμε...

Link to comment
Share on other sites

σημερα μπορω να πω οτι εφαγα μια μικρη φρικη,αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει τι γινεται...

πηρε λοιπον το μηχανακι μ ενας φιλος μηχανικος,(οχι αυτος στον οποιο το υπρκυβισα),&μ ειπε οτι μαλλον εχει ξεκινησει να χτυπαει ελαφρως μπιελα!!!!!:cry::cry:

φρικαρα!!οντως ομως,τωρα που μ το ειπε,παρατηρησα&εγω οτι κανει ενα ελαφρο ηχο σαν τρρρρ.δεν το ειχα προσεξει καν.μα ειναι δυνατον να βαρεσε μπιελα μετα απο 4000& μακρυγραναζωμενο???

ρε τι παθαμε...

 

μαμα το μηχανακι η οχι??και αν οχι τα χιλιοστα να μας πεις απο πιστονι και διαδρομη. κι μετα ισως να εξηγηθει το γιατι βαρεσε μπιελα...

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

εχει πιστονι daytona 54cm...&ενα δοντι μακτυμα μπροστα για να πηγαινει πιο ανετα.τιποτα αλλο.ολα τα αλλα ειναι μαμα. το μαμισιο πιστονι ειναι 51,&η διαδρομη 54...

μυστηριο...

Link to comment
Share on other sites

τελικα το μηχανακι ανοιχτηκε σημερα.δεν ηταν μπιελα,αλλα προβλημα πιστονι κυλινδρος.&εξηγω:

το πιστονι ηταν σε καλη κατασταση,αλλα ο κυλινδρος ειχα σημαδευτει περιεργα μονο απο την πλευρα που ειναι η εξαγωγη.&ολα αυτα οχι σε ολο το μηκος τ,αλλα σε μια εκαταση 2-3 χιλιοστων μεταξυ στη μεση περιπου τ κυλινδρου..

μυστηρια πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

εχει πιστονι daytona 54cm...&ενα δοντι μακτυμα μπροστα για να πηγαινει πιο ανετα.τιποτα αλλο.ολα τα αλλα ειναι μαμα. το μαμισιο πιστονι ειναι 51,&η διαδρομη 54...

μυστηριο...

 

na pigenei pio aneta???periergo mou fenetai..etsi ki allios aneta pigenei..

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...