Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exw odigisei crypton pou foraei motospor kai crypton pou foraei daytona.... i daytona kanei poio vari kai wraio thorivo alla...i motospor d paizete :!: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την καινουργια την dragon την εχεις δει???πολυ καλυτερη απο την παλια...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη εξάτμιση για crypton r είναι η motosport ελευθέρας εγώ είχα ntaytona και από τότε που έβαλα motosport το μηχανάκι πετάει

wraia i eleftheras alla pollis o thorivos re file.....sou spaei ligo ta nevra :!: :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

eimai apo kerkyra enas filos mou exei to crypton to kenourio 59mm oso gia exatmisi pou endoiafereste exei daytona elef8eras (den lew poso 8orybo kanei mporeite na fantastite:wacko: )
Link to comment
Share on other sites

Έκανα upload κατι φωτογραφίες με το crypton μου sto mygallery αλλά σε κάθε εικόνα έχει ένα εικονίδιο και γράφει δεν έχει εγριθεί.τι να κάνω?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα upload κατι φωτογραφίες με το crypton μου sto mygallery αλλά σε κάθε εικόνα έχει ένα εικονίδιο και γράφει δεν έχει εγριθεί.τι να κάνω?:worry:

Δεν ξέρω.Αλλά θέλω να τις δω...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω 56 χιλιοστά με κυλινδροπίστονο SHARK με εκκεντροφόρο ntaytona ανοιγμένες εισαγωγεί και εξαγωγή και καρμπυλατέρ 22 χιλιοστά το μηχανάκι πετάει.ανέβασα κάτι φωτογραφίες το crypton αλλά μου γράφει πάνω στις φωτογραφίες δεν έχει εγριθεί.τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

HELLO!!! ΠΑΛΙΚΑΡΙΑΑΑΑΑΑΑ... ΣΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΙΛΑΤΕ... ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

γιατι γελατε με το κοριτσι?πολλα κοριτσια εχω δει με μηχανακι φτιαγμενο.για νευρο βαλε ενα 24 καρπυλατερ μικουνι με 60 ευρω.εναν εκεντροφορο απομιμιση τακεκαβα με 50 ευρω, και μια εξατμιση spring dragon με 100 περιπου ευρω.με αυτα τα 3 πραγματακια το κοντερ σου θα κατεβαινει για πλακα, και πολυ εκινιση.δες το crypton ενος γνωστου. http://www.bikepics.com/pictures/576646/ και http://www.bikepics.com/pictures/576644/
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

nikos131 poly ergalio to mixanaki soy, pios kseri pos petaei kai toy dmkias_46! ti lete an bapsis ta maura plastika,tha mini to xroma? nikos131 pote bgike piso fanari me flasakia re, poso to pires? to diko mou to mixanaki akoma kainourgio einai kai de thelo na tou pirakso ti mixani, mono emfanisi kai eksatmisi! an pirakso kapote ti mixani, tha to kano sfera!!
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Motosport με το μεγαλο μπουρι πρεπει να ειναι.

 

Εγω εχω το παλιο crypton και εβαλα τα κλασικα: motosport μεγαλο μπουρι, φιλτροχοανη, καλυτερο μπουζι και πειραξα το καρπυρατερ να ρουφαει λιγο παραπανω (ζικλερ απο 90->110) γιατι μπουκωνε με την χοανη. Κοστος 60ε.

 

Αποτελεσμα καλυτερες εκκινησεις και γενικα νευρο, λιγο παραπανω τελικη, ποοοολυ θορυβο.

 

Αξιζει να παρω και εκκεντροφορο? Αν ναι τι?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες πεπρίζ (βασικά όλες οι εξατμίσεις το κάνουν αυτό),

Καλύτερη απόκριση στό γκάζι,

Καί αύξηση ιπποδύναμης 1 κουτσου αλόγου,

ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΑΠΕΙΡΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΗΧΟΡΥΠΑΝΣΗ...........

 

only this

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mia arwtish enas filos mou ebale exatmisi power advance exei kai filtroxoani pige na balh zigler kai tou eipe o mixanikos oti epidh einai klisti i isagogh tou eipe oti kai na kanei 8a pnigete kai apo benzina kai tou eipe na parh kefalh apo to palio to crypton pou enai anoixth kai na tin balh (o filos mou exei to kenourio crypton)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδες.εχω&εγω ενα cryptonaki.το καινουργιο.το μονο προβλημα οτι μ καιει την λαμπα μπροστα.μεσω εγγυησης μ αλλαξαν ανορθωτη&ολα οκ.

επειχειρησα να το υπερκυβισω με πιστονι 54cc.αλλα μετα λυπης διαπιστωσα οτι το πιστονι του παλιου μοντελου ειναι 2 χιλιοστα κοντυντερο,απο τον πειρο&πανω...εψαξα λοιπον να βρω πιστονια για το καινουργιο μοντελο,αλλα τιποτα.απο αλλα μηχανακια,παλι τσιφος...

καμια ιδεα?σκεφτηκα να βαλω κιλυνδρο απο το παλιο,οπως&καδενα εκκεντροφορου απο το παλιο που ειναι κοντυτερα,αλλα ο μηχανικος μ ειπε οτι παιζει να μην παταει καλα στους οδηγους,οποτε καλυτερα να μην χαλασω τοσα χρηματα&μετα μεινω με το πουλι στο χερι...

Link to comment
Share on other sites

ε Αγγελε τι λέξεις ειναι αυτες....ΠΙΠΕΡΗ

δέν ξέρω φίλε αλλα εδω Ρεθυμνο υπάρχει ενα CRYFTO sorry CRYPTON 57mm

καρμπυρατερ 28 και παει πολύ καλα...............

Link to comment
Share on other sites

λογικα αν ειναι το καινουργιο μοντελο,θα φοραει κυλινδρο πιστονι απο παλιο μοντελο...

εδω που τα λεμε,για crypton τα aftermerket βελτιωτικα ειναι ελαχιστα...τι να κανουμε ομως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...