Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε να εισαι καλα !!!!! να σε ρωτησω κατι αλλο τωρα για τον δεικτη του λαδιου !!!!

 

η ποσοτητα πρεπει να ειναι μεσα στην χαραγμενη περιοχη του δεικτη ???? οταν ειναι ζεστο το μηχανακι ???? και ο δεικτης βιδωμενος ή απλα τον ακουμπας και βλεπεις την σταθμη ??????

 

 

ευχαριστω.

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε να εισαι καλα !!!!! να σε ρωτησω κατι αλλο τωρα για τον δεικτη του λαδιου !!!!

 

η ποσοτητα πρεπει να ειναι μεσα στην χαραγμενη περιοχη του δεικτη ???? οταν ειναι ζεστο το μηχανακι ???? και ο δεικτης βιδωμενος ή απλα τον ακουμπας και βλεπεις την σταθμη ??????

 

 

ευχαριστω.

 

πρεπει να ναι κρυο το μηχανακι η να χει κρυωσει τουλαχιστον 10 λεπτα,το βαζεις στο 2πλο σταντ,ξεβιδωνεις τον δεικτη,τον σκουπιζεις,και το βαζεις σιγα σιγα μεσα για να μην κουνησει τα λαδια κ σου δειξει οτι να ναι,το βιδωνεις οπως θα το βιδωνες κανονικα,μεχρι να σταματησει να βιδωνει,και το λαδι πρεπει να ναι εκει που τελειωνουν οι γραμμες στο ΠΑΝΩ μερος:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατηφορισα προς μοναστηρακι πριν λιγο και λεω δεν παιρνω ενα μπουζι.... πηγα λοιπον στο κλασσικο γνωστο μαγαζακι ζητησα μπουζι για cryptonr110 κτλ του λεω το c6 ktl αλλα μου εδωσε c7hsa ...... του τονισα οτι ο κατασκευαστης λεει 6αρι και μου λεει δεν πειραζει αυτο βαζουμε κτλ κτλ .......... να το βαλω ????
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατηφορισα προς μοναστηρακι πριν λιγο και λεω δεν παιρνω ενα μπουζι.... πηγα λοιπον στο κλασσικο γνωστο μαγαζακι ζητησα μπουζι για cryptonr110 κτλ του λεω το c6 ktl αλλα μου εδωσε c7hsa ...... του τονισα οτι ο κατασκευαστης λεει 6αρι και μου λεει δεν πειραζει αυτο βαζουμε κτλ κτλ .......... να το βαλω ????

 

Oχι οτι προτεινει ο κατασκευαστης βαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γραναζομα 13/37 απο 15/36 που εχει εργοστασιο τι λετε?Ποσα χιλιομετρα θα κατεβαζει περιπου?Τον εχει δοκιμασει κανεις αυτο τον συνδυασμο να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

Oχι οτι προτεινει ο κατασκευαστης βαζουμε.

 

 

κατα περιεργο λογο μου την βαρεσε χθες να βγαλω να δω τη μπουζι φοραγε το μηχανακι και φοραγε πανω c7hsa.,......... σαν αυτο που μου εδωσαν στο μοναστηρακι !!!

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

Γραναζομα 13/37 απο 15/36 που εχει εργοστασιο τι λετε?Ποσα χιλιομετρα θα κατεβαζει περιπου?Τον εχει δοκιμασει κανεις αυτο τον συνδυασμο να μου πει?

 

13/37?? ΘΕΟΚΟΝΤΟ!!τοσο εχουν κατι λιφαν 50αρια. 1 μπροστα ειναι αρκετο εως κοντο, δλδ 14/36,το χα παλια ετσι και ηταν πολυ κοντο και το κανα νορμαλ παλι.....

τωρα με 2 μικροτερα και ενα μπροστα μην περιμενεις να αντεξει κ πολυ,ειδικα σε μεγαλο δρομο,θα κρατας καμια 50 χλμ/ω σε λογικες στροφες

Link to comment
Share on other sites

Γραναζομα 13/37 απο 15/36 που εχει εργοστασιο τι λετε?Ποσα χιλιομετρα θα κατεβαζει περιπου?Τον εχει δοκιμασει κανεις αυτο τον συνδυασμο να μου πει?

 

Για κροσακι το θες το μηχανακι?

Link to comment
Share on other sites

Παρα ειναι κοντο ετσι λετε? Δεν θα κραταει καθολου χιλιομετρα?Εστω, 1δοντι πιο κοντο μπροστα?
Link to comment
Share on other sites

Το μηχανακι για τι το θες?Εκκινησεις?Τελικες?Σουζες?Κοντρες?Αναλογως τι το θες και τι δυναμη εχει το μοτερ βαζεις και το σωστο γραναζωμα.
Link to comment
Share on other sites

Εκκινισεις κυριως.

 

το μηχανακι επειδη εχει ροπη στις μεσαιες θελει νορμαλ προς μακρυ γραναζωμα,εμπειρικα στο λεω,τωρα εχει 15-36 με ενα 14-36 η 15-39 εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γιατι γελατε με το κοριτσι?πολλα κοριτσια εχω δει με μηχανακι φτιαγμενο.για νευρο βαλε ενα 24 καρπυλατερ μικουνι με 60 ευρω.εναν εκεντροφορο απομιμιση τακεκαβα με 50 ευρω, και μια εξατμιση spring dragon με 100 περιπου ευρω.με αυτα τα 3 πραγματακια το κοντερ σου θα κατεβαινει για πλακα, και πολυ εκινιση.δες το crypton ενος γνωστου. http://www.bikepics.com/pictures/576646/ και http://www.bikepics.com/pictures/576644/

 

Και μπορεις να μ πεις που θα βρεις τιν dragon με 100ευρω γιατι εγω 1 φορα το ακουω!:X

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
για σας παιδια. εχω ενα κυμκο τζετιξ 72αρι αλλα δν εχει τισ επιδοσεισ που θελω και ετσι ψαχνς για ενα yamaha crypton r 115cc. τι λετε θα ειναι καλη επιλογη? εχω ακουσει πολλα καλα για το συγκεκριμενο αλλα δν ξερω τ να κανω. υπαρχει τιποτα ετσι για να το βελτιωσω? για το κρυπτον μιλαω.
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια. εχω ενα κυμκο τζετιξ 72αρι αλλα δν εχει τισ επιδοσεισ που θελω και ετσι ψαχνς για ενα yamaha crypton r 115cc. τι λετε θα ειναι καλη επιλογη? εχω ακουσει πολλα καλα για το συγκεκριμενο αλλα δν ξερω τ να κανω. υπαρχει τιποτα ετσι για να το βελτιωσω? για το κρυπτον μιλαω.

 

μια χαρα θα σου ειναι το R αλλα καλο θα ηταν να χες κ διπλωμα,ενιγουει:) τετοιο εχω κ γω αν και το χω βαρεθει κ θελω να το δωσω,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ σου λεω,απ την εμπειρια που εχω,αν ειναι να το παρεις για να το κανεις 54 η 55 χιλιοστα κ τετοια,καλυτερα παρε κανα κρυπτον χ,θα σου αρχισουν τα προβληματα μετα..

Link to comment
Share on other sites

δν θελω να βελτιωσω τοσο πολυ. θελω να του βαλω ενα καρμπυρατερ, μια εξατμιση για να εχει νευρο. αλλα τ νοθμερο καρμπ. να βαλω/?
Link to comment
Share on other sites

δν θελω να βελτιωσω τοσο πολυ. θελω να του βαλω ενα καρμπυρατερ, μια εξατμιση για να εχει νευρο. αλλα τ νοθμερο καρμπ. να βαλω/?

 

το χω ψαξει με το δικο μου και καλυτερα απ το μανισιο το καρμπ δεν δουλευε ουτε 22 ουτε 24χιλ,μονο εξατμιση φοραει,παιρνεις ελαχιστα στα ψηλα,και χανεις κ μεσαια κ χαμηλα,δεν αξιζει δλδ! ουτε ρελαντι ουτε σωστο δουλεμα,με οτιδηποτε ρυθμιση (ζιγκλερ)..

Link to comment
Share on other sites

το μαμα φοραει 17αρι καρμπ. αμα του βαλω ενα 20αρι πρεπει να ειναι καλα? οσο για εξατμιση μπορω να του βαλω μια dragon τι λες?
Link to comment
Share on other sites

ντραγκον κοβει σε κρυπτον,ειναι πολυ ομορφη,εγω θα σου προτεινα να βαλεις μονο εξατμιση και απο κει κ περα μπορεις να βαλεις ενα ζιγκλερακι λιγο μεγαλυτερο στο καρμπ,αλλο καρμπ δεν πιστευω να το δουλευει καλα,ακομα κ 20αρι.. protech νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη! και μπορεις να κανεις κατι με τα γραναζια
Link to comment
Share on other sites

οκ ρε φιλε. σε ευαχαριστω για τισ συμβουλες σου. θα μου φανουν χρησιμες....

 

ενας φιλος στο cryptonaki του εχει βαλει την protech την κοντη και 34-15 και το μηχανακι πηγαινε παρα πολυ καλα.....αυτα τα 2 σου προτινω και εγω οπως και ο φιλος παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...