Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι το slide ενώ η samsung είναι κορυφή σε αυτο ουτε εμένα μου άρεσε.Αν και δεν το είδα και πολύ.ΤΟ samsung d820,ο μηχανισμός του επισης δεν μου αρεσε καθολου,σαν να κολλάει κάπως.του d500 ήταν πολύ καλύτερο.

Δεν μπορώ να καταλαβω διαφορα πράγματα με αυτη τη samsung.

O ήχος του d500 μαζι με εκείνο το πολυ μικρο ηχειακι που ήταν σαν διακοσμητικο στο πλαι εβγαζει πολύ δυνατό ήχο.το D900 kai to d820 einai gia klamata to mp3 toylaxiston apo to ixeio,se entasi poiotita ktl.

H καμερα όπως λετε παραπανω είναι χειρότερη απο του κ750.

Στο μόνο που υπερεχει γενικα η samsung είναι σε οθόνη,ποιοτητα κατασκευης,slide(an kai mas ta xalaei teleytaia),kai design ennoeite.

ddr2 απο nokia,se,sharp akoma kai motorola to menoy tis samsung ysterei arketa,mono kai mono me ayto to menoy poy exei me apotrepei na paro kapoio apo ta montela tis oso omorfa kai lepta as einai.

 

Τα sumsung έχουν τα ποιοτικότερα slide που υπάρχουν στην αγορά.Απλά ο λίγος τζόγος που έχουν εμένα δε με ικανοποιεί.

Θα μου πείς, αν δεν είχε λίγο τζόγο πώς θα κινούταν το πάνω μέρος?

Δεν ξέρω ούτε και με ενδιαφέρει:p

Πάντως πρόβλημα, δηλαδή βλάβη δεν έχω ακούσει ποτέ σε slide μηχανισμό των Κορεατών.

Οι οθόνες τους είναι φοβερές.

Το μενού της samsung δυστυχώς είναι πίσω από τη motorola.

Το v3x έχει δυνατότητες που κανένα samsung δεν έχει ακόμα και σήμερα, ένα χρόνο μετά την εμφάνιση του συγκεκριμένου motorola.

Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.Για καθημερινή χρήση είναι μια χαρά.Μερικοί σπαστικοί περιορισμοί συνηθίζονται με λίγη καλή θέληση.Τα γραφικά είναι τα καλύτερα που έχω δεί σε κινητό και πολύ εφευρετικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα νέα μενού της είναι ωραία ρε παιδιά.

Οσον αφορα για το slide τους που ειναι σα να κολλάει , έγκειται στον σχεδιασμό του τηλεφωνου που είναι σχεδόν επίπεδο το πληκτρολόγιο.

Ομως δεν μπορεί να αρνηθεί κανείς ότι μιλάμε για ένα πολύ καλό τηλέφωνο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ομως δεν μπορεί να αρνηθεί κανείς ότι μιλάμε για ένα πολύ καλό τηλέφωνο.

 

Φυσικά, συμφωνώ:) Θα το πρότεινα στον καθένα.

 

Αυτό που περισσότερο δεν μου άρεσε στον μηχανισμό ανοίγματος είναι ότι όταν είναι ανοιχτό και το σπρώξω με λίγη δύναμη προς τα δεξιά κουνιέται!!Προς τα αριστερά δεν γίνεται αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, συμφωνώ:) Θα το πρότεινα στον καθένα.

Αυτό που περισσότερο δεν μου άρεσε στον μηχανισμό ανοίγματος είναι ότι όταν είναι ανοιχτό και το σπρώξω με λίγη δύναμη προς τα δεξιά κουνιέται!!Προς τα αριστερά δεν γίνεται αυτό.

[/sizeΑπο οτι εχω διαβασει κουνιεται αν δεν κλειδωσει ο μηχανισμος οταν ανεβει πανω.Παντως η Τιμη του κινητου επεσε. 399 στον Γερμανο και 379 πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ κάτοχοσ ενός D900 εδώ και μια εβδομάδα. Ενώ το κινητό είναι πραγματικά εντυπωσιακό, με προβληματίζει το γεγονός ότι "τρέμει" και "τρίζει" (ειδικά με ανοικτό το καπάκι) όταν πληκτρολογείς κάτι. Το τρίξιμο ακούγεται ιδιαίτερα ότνα χρησιμοποιείς το κεντρικό πλήκτρο. Είναι φυσιολογικό αυτό ή υπάρχει πρόβλημα με το δικό μου μοντέλο.

 

Kαι εμένα έχει ένα αρκετά εκενευριστικό τρίξιμο, ειδικά όταν πιέζεις την αριστερή πλευρά της οθόνης...Ομολογώ ότι δεν το περίμενα από την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχετε δίκιο όλο τρίζει αυτό το κινητό και σήμερα που μου έπεσε από τον 6 όροφο και μετά το πάτησε μια νταλίκα φορτωμένη σιδερά (τουλάχιστο 40 τόνους βάρος ) και στο καπάκι ένα τανκς από τα λεοπαρντ το πιστεύετε χαλασεεεεεεεεεεεεεε.

Ε ΟΧΙ Ε ΟΧΙ αυτό δεν θα το ανεχτώ με τίποτα ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΙΣΧΟΣ .

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει πρόγραμμα για συνχρονισμό SAMSUNG τηλεφώνου με Outlook ή Outlook Express?

Έχω το S400 και θέλω να μεταφέρω σε αυτό τον τηλ. κατάλογο από νόκια τηλέφωνο αλλα δεν έχω βρει τρόπο.. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχετε δίκιο όλο τρίζει αυτό το κινητό και σήμερα που μου έπεσε από τον 6 όροφο και μετά το πάτησε μια νταλίκα φορτωμένη σιδερά (τουλάχιστο 40 τόνους βάρος ) και στο καπάκι ένα τανκς από τα λεοπαρντ το πιστεύετε χαλασεεεεεεεεεεεεεε.

Ε ΟΧΙ Ε ΟΧΙ αυτό δεν θα το ανεχτώ με τίποτα ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΙΣΧΟΣ .

 

εμενα παντως το τηλ δεν τριζει μεχρι στιγμης.

εσυ πρεπει να ησουνα πολυ ατυχος.:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Revan? έχω μια απορία, έχεις το V3i για avatar, κρίνεις το D900? Παραλογιζόμαστε νομίζω...Όσο αφορά τις παραχωρήσεις, αν είναι να κών παραχωρήσεις τότε γιατί να μην μέίνω στο V3i λόγω σχεδιασμού δηλαδή?

Σήμερα που σας γράφω έχω 3 κινητά: Κ750ι, D900 & V3i...το Κ75ο ως πρώτο με μόνο πρόβλημα στο joystick και σε σχεδόν γεμάτη 512ΜΒ κάρτα με μικρή καθυστέρηση είναι παρασάγγες μπροστά από τα ελλειμματικά άλλα δύο κινητά. Για 400 ευρώ το D900 μόνο για σχέδιο είναι πολλά. Υπενθυμίζω ότι αν θέλεις τηλέφωνο με καλή κάμερα με 200 ευρώ παίρνεις μια Τ9 SONY CyberShot 5 ή 6.1ΜΡ (δε θυμάμαι το μοντάλο) και με άλλα 200 το ΜΟΤΟΡΟΛΑ. Αλλιώς γιατί όχι το Κ800 (για 2 σε 1 συσκευή).

 

Τέλος για το φίλο με τις φώτο του D900 στο νετ είδα και εγώ, όπως και στο ΠΛΑΙΣΙΟ...Αλλά ξέρουν που τις τραβάνε...σε συνθήκες ιδανικού εσωτερικού φωτισμού...Πήγα σε γάμο το Σάββατο και με άφησε έκθετο...Ούτε κίνηση έπιανε, ούτε στο κέντρο με λίγο φως, αν δείτε δε φωτογραφία την ώρα που κάποιο φλας άλλης μηχανής άστραφτε θα νομίζετε ότι ζείτε στη Ζώνη του Λυκόφωτος με φαντάσματα και έτσι...!!!

Επαναλαμβάνω αν το θέλει κανείς με καρτούλα 512ΜΒ μόλις μιας εβδομάδας το δίνω...Κρίμα, απογοήτευση...

 

Ναι ρε σορρυ κι ολας που ειπα την αποψη μου για το D900 επειδη το προηγουμενο κινητο μου ηταν το v3i...:confused:Οτι παραλογιζομαστε ειναι προφανες...

 

Εξηγησα οτι κατα τη γνωμη μου το D900 με ικανοποιησε και με το παραπανω για αυτα που περιμενα. Αν ηθελα την καλυτερη φωτογραφικη θα επαιρνα το K800 και αν ηθελα τη μεγαλυτερη λειτουργικοτητα θα επαιρνα ενα symbian. Αλλα τοτε δεν θα ειχα στην τσεπη μου 85gr και το πιο λεπτο sliding κινητο, αλλα κατι που φαιρνει πιο πολυ σε παντοφλα (αποψη μου παντα...).

Οσο για τη συγκριση v3i και D900...δεν τιθεται κανενα τετοιο θεμα απο αποψη δυνατοτητων και οσο για το σχεδιασμο μαλλον μου αρεσουν εξισου (δεν πηγε για πεταμα το v3i, απλα πλεον το χω για δευτερο).

 

Το D900 δεν ειναι προφανως το top high-tech κξνητο της αγορας, αλλα συνδιαζει την εμφανιση με παρα πολυ καλες δυνατοτητες και ως τετοιο πρεπει να αντιμετωπισουν οσοι σκεφτονται την αγορα του.

 

Στον φιλο που ρωτησε για αλλα themes να πω οτι εγω που το εχω απο αγγλια εχει το Big Ben και οχι τον Παρθενωνα...

 

Αν καποιος εχει καμια ιδεα και για το προβλημα μου θα ημουν ευγνωμων

 

Εχω ενα προβλημα ομως...προσπαθω να το συνδεσω με το PC Studio 3 (και το 3.1 ιδιο προβλημα) και αφου εγκαταστησω το προγραμα και τους drivers, συνδεω το κινητο, το PC το αναγνωριζει κανονικα...ανοιγω το προγραμα, γινεται launch o connection manager, επιλεγω το USB connection και μετα απλα μου λεει "this may take a few minutes" αρχιζει να μετραει δευτερολεπτα και δεν κανει τιποτα...

 

Α και οσο για την ποιοτητα κατασκευης ειναι ως τωρα αψογη οπως παντα με την samsung. Αυτο με το τριξιμο το εχω ξανακουσει...ειναι καποια λιγα περιστατικα και καλο θα ταν να ζητησεις service η αλλαγη

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το τριξιμο το εχω ξανακουσει...ειναι καποια λιγα περιστατικα και καλο θα ταν να ζητησεις service η αλλαγη

 

Τώρα σώθηκες!

Θα στο αλλάξουν τρέχοντας!:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι..στις ρυθμισεισ ηχων γιατι δεν με αφηνει να επιλεξω τον τονο πληκτρων?Πρεπει να το ακουω αναγκαστικα η να βαζω αθορυβο?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι..στις ρυθμισεισ ηχων γιατι δεν με αφηνει να επιλεξω τον τονο πληκτρων?Πρεπει να το ακουω αναγκαστικα η να βαζω αθορυβο?

και κατι αλλο..μπορεις να βλεπεις τα βιντεο που τραβας σε πληρη οθονη?

 

o λογος ειναι οτι εχεις επιλεξει τυπο γραμματοσειρας -θεμα-.:D αμα βαλεις -κανονικο- θα εισαι οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...τι κουλο ειναι παλί τουτο..? :p

 

μαλλον επειδη ειναι θεμα κινητου.και το κανει για να ακουγονται διαφοροι ηχοι και να ακουγεται το μολυβι οταν γραφεις.:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο αν ξερει κανεις..οταν βαζω την επιλογη τα φωτα να αναβουν μονο βραδυ η να ειναι παντα κλειστα..δεν βλεπω διαφορα απο πριν που ειναι αυτοματο..

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κάνω μια ερωτησούλα? Έχει δοκιμάσει κανείς στο κινητό κάρτα 2gb? Συγκεκριμένα αυτή της Sandisk. Υπάρχει συμβατότητα? Καθυστέρηση δεν με ενδιαφέρει, αρκεί να την βλέπει για να μπορώ να βάλω κανένα τραγουδάκι...

 

Επίσης ξέρει κανείς αν δουλεύει το κινητίο με το HBH-DS970 της SE? Είναι το Bluetooth Stereo Headset.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέρει κανείς αν δουλεύει το κινητίο με το HBH-DS970 της SE? Είναι το Bluetooth Stereo Headset.

 

Υποστηρίζει BT stereo h/f.

Λογικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Raven, φίλε (ελπίζω να μου το επιτρέπεις) δεν είπα για κακό το σχόλιο με το V3i απλά γιατί και εγώ είμαι ομοιοπαθής ακριβώς, δηλαδή το έχω το V3i και δε ξέρω ποιο από τα 2 να πετάξω (!) αν και έχω ακόμα και το κ750ι...

Για μένα συγκριτικά με το V3i υπερέχει σαφέστατα σαν τηλέφωνο (οθόνη, κάμερα, αναφορά, ευχρηστία μνήμης) αλλά όχι με το Κ750 πιθανόν (δεν το έχω δοκιμάσει) και με το Κ800. Επειδή ακούω να λέτε για θέμα design αν είναι να πάρεις τηλέφωνο μόνο γιαυτό φαντάζομαι εκτός του ότι είναι υποκειμενικό υπάρχουν και πολλά άλλα μοναδικού design...γούστα είναι αυτά.

Αν όμως παίρνεις ένα τηλέφωνο και δίνεις >400 ευρώ και σου δινει κάποιες δυνατότητες πχ κάμερα 3ΜΡ, ε ρε γμτ...περιμένεις να συμπεριφέρεται σαν κάμερα 3ΜΡ και όχι σαν vga κάμερα...ειδικά σε συνθήκες φωτισμού όχι καλές. Σαφέστατα σε σχέση με το V3i είναι μέρα με τη νύχτα αλλά με το K750 και το 800 είναι ερασιτεχνική με επαγγελματική κατηγορία.

Πάμε σε ένα άλλο θέμα. Το μενού...για μένα είναι πιο πλούσιο και καλύτερο από το V3i δεν το συζητώ αλλά ποιο δύσχρηστο 100%. Για το θέμα της παραμετροποίησης με συγχωρείτε η Ericsson είναι έτη μπροστά. Όπως και για την κάμερα, και για τις μπαταρίες και για τη συμβατότητα με άλλες συσκευές. Ένα ρημάδι joystick μόνο δε μπορεί να διορθώσει και να το αντικαταστήσει με touch button να ησυχάσουμε αλλά προφανώς το κάνει για εμπορικούς λόγους :lol: να επισκεπτόμαστε τα service της...

Τι να πω έχω μπερδευτεί, σκέφτομαι να τα πουλήσω όλα και να πάρω ένα συμβατικό μικρό και μεγάλης διάρκειας τηλεφωνάκι και να χρησιμοποιώ μια καλή ψηφιακή λεπτή για τις φωτογραφίες. ίσως αυτή είναι και η λύση σε όλα, λες και με το κινητό τελικά κάθομαι να βγάζω στο δρόμο φωτογραφίες?

 

ΥΓ. Παρατηρώ μεγάλη πτώση της μπαταρίας από τη 2η γραμμή και κάτω σε σχέση με τη διάρκεια από το φουλ στην 2η...Επίσης η μετακίνηση στα αρχεία που αποθηκεύω στο τηλέφωνο είναι ΠΑΡΑ πολύ γρήγορη αλλά στην κάρτα ΠΑΡΑ πολύ αργή (το συγκρίνω και στα 2 με τα προαναφερόμενα 2 κινητά άλλα τηλέφωνα). Τέλος μεγάλη έλλειψη η απουσία ρύθμισης επιλογής ήχου στα μυνήματα....είναι τόσο χαμηλό και γλυκό το ειδοποιητήριο που νομίζω ότι κάτι άλλο συμβαίνει...

Τέλος μια ακόμα έλλειψη η απουσία σύνδεσης στην κάθε επαφή επιπλέον πληροφοριών, πχ γενέθλια, email...

Link to comment
Share on other sites

Παντως πιστευω οτι ειναι απο τα λιγα θεματα που οι χρηστες του κινητου μαλωνουν τοσο πολυ.

Εγω το πηρα σημερα..και δεν απογοητευτηκα..Γιατι?οχι γιατι ειναι το κορυφαιο..αλλα γιατι ηξερα τι με περιμενει.(και το λεω και για τα καλα που εχει και για τα κακα

πχ..Ηξερα οτι αν επερνα το κ800 θα ειχα καλυτερη καμερα..αλλα δεν μου αρεσε εμφανισιακα..και υπαρχουν και αλλα παραδειγματα που τα εχουν πει και αλλοι εδω..

Δεν βλεπω τον λογο να κραζουμε η να λογομαχουμε....

Link to comment
Share on other sites

Παντως πιστευω οτι ειναι απο τα λιγα θεματα που οι χρηστες του κινητου μαλωνουν τοσο πολυ.

Εγω το πηρα σημερα..και δεν απογοητευτηκα..Γιατι?οχι γιατι ειναι το κορυφαιο..αλλα γιατι ηξερα τι με περιμενει.(και το λεω και για τα καλα που εχει και για τα κακα

πχ..Ηξερα οτι αν επερνα το κ800 θα ειχα καλυτερη καμερα..αλλα δεν μου αρεσε εμφανισιακα..και υπαρχουν και αλλα παραδειγματα που τα εχουν πει και αλλοι εδω..

Δεν βλεπω τον λογο να κραζουμε η να λογομαχουμε....

 

Απλά, η 3mpls κάμερα γέννησε μεγάλες προσδοκίες.Και οδήγησε στην samsung άτομα που δεν είχαν αγοράσει ποτέ στο παρελθόν κινητά της, δηλαδή εντελώς ανυποψίαστους!!

Και είπα ότι τα samsung κρύβουν πάντα εκπλήξεις...:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει BT stereo h/f.

Λογικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο.

Ναι το ξέρω ότι στα χαρτιά τα υποστηρίζει...Απλά έλεγα αν το έχει δοκιμάσει κανείς γιατί 100€ δεν είναι για πέταμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανεις screen protector?Μηπως κανει του κ800?η εχετε αφησει αυτο που ειχε πανω?εγω φοβαμαι λιγο να το βγαλω:O
Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανεις screen protector?Μηπως κανει του κ800?η εχετε αφησει αυτο που ειχε πανω?εγω φοβαμαι λιγο να το βγαλω:O

 

εγω το εχω βγαλει αυτο που ειχε γιατι δεν ητανε καλα τοποθετημενο και εχε μικρες φουσκαλιτσες και μου ειχε σπασει τα νευρα.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση στούς κατόχους του D900.

Εχω ένα SE K750 το οποίο με εξυπηρέτησε αρκετά καλα για ενάμιση περίπου χρόνο με βασικό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου τη μπαταρία του, η οποία ακόμα και μετα απο αυτη τη περίοδο με μία μέση χρήση θα έλεγα δεν με αφήνει πρίν απο τις 4 μέρες. Απλά ήρθε η ώρα για επιδοτηση συσκευής και σκεφτόμουνα μια αλλαγή και συγκεκριμένα τη D900.

 

1 Πιστεύετε οτι η μπαταρία του θα είναι απογοητευτική ? διάβασα κάτι περί 24 ώρες...

 

2. Εχω περάσει απο SE και Nokia παλιότερα, πιστεύετε ότι τα τα menu της Samsung ειναι όντως δύσκολα, ή απλά διαφορετικά απο τα άλλα?

 

3. Εναλλακτικά το Χ820 δείχνει πολύ κομψό και φτηνότερο, παρόλα αυτά όντως η μπαταρία του κρατάει και σε αυτο πολύ λίγο?

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση στούς κατόχους του D900.

Εχω ένα SE K750 το οποίο με εξυπηρέτησε αρκετά καλα για ενάμιση περίπου χρόνο με βασικό πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου τη μπαταρία του, η οποία ακόμα και μετα απο αυτη τη περίοδο με μία μέση χρήση θα έλεγα δεν με αφήνει πρίν απο τις 4 μέρες. Απλά ήρθε η ώρα για επιδοτηση συσκευής και σκεφτόμουνα μια αλλαγή και συγκεκριμένα τη D900.

 

1 Πιστεύετε οτι η μπαταρία του θα είναι απογοητευτική ? διάβασα κάτι περί 24 ώρες...

 

2. Εχω περάσει απο SE και Nokia παλιότερα, πιστεύετε ότι τα τα menu της Samsung ειναι όντως δύσκολα, ή απλά διαφορετικά απο τα άλλα?

 

3. Εναλλακτικά το Χ820 δείχνει πολύ κομψό και φτηνότερο, παρόλα αυτά όντως η μπαταρία του κρατάει και σε αυτο πολύ λίγο?

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

 

Χρήστος

 

η μπαταρια του ειναι 900mah μου κραταει 3 μερες με μετρια χρηση.το μενου ειναι πολυ ευκολο θα το μαθεις αμεσως.ειναι ωραιο τηλ και κομψο.....πιστευω οτι αξιζει.:rolleyes: :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...