Jump to content

Samsung SGH-D900


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το υπομενού δεν μπορείς να το αλλάξεις. Αυτό είναι το latest UI της Samsung. Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί το θεωρείς πρόβλημα. Απλά είναι εκεί για να σου δείξει τις επιλογές της κυρίας κατηγορίας. Η πάς μέσω κατηγορίας ή επιλέγεις απευθείας την υποκατηγορία που χρειάζεσαι.

Το θεωρώ πρόβλημα γιατί η αναδυόμενη λίστα μου "κρύβει" τα μενού που ακολουθούν από κάτω με αποτέλεσμα να μην μπορώ με μια ματιά να δώ όλα τα μενού που εμφανίζονται στην οθόνη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και το ν80 και το ν93 που ειχα ετσι ειμαι το φλας ειναι πολυ αδυναμο.

 

τοση μεγαλη διαφορα ομως? περιεργο μου φαινεται..και με SE Κ750 που το συγκρινα το D900 δεν "βλεπει" φως...:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

τοση μεγαλη διαφορα ομως? περιεργο μου φαινεται..και με SE Κ750 που το συγκρινα το D900 δεν "βλεπει" φως...:mad: :mad:

Έχει να κάνει και με την φωτοευαισθησία του κάθε φακού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα τελικως το τηλ.ειναι φοβερο δεν το περιμενα να με ενθουσιασει τοσο.εβαλα και μια καρτουλα 1gb και ολα οκ.μια ερωτηση στην αρχικη οθονη πως βαζω το ρολοι απο αναλογικο σε ψηχιακο??ευχαριστω!!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα τελικως το τηλ.ειναι φοβερο δεν το περιμενα να με ενθουσιασει τοσο.εβαλα και μια καρτουλα 1gb και ολα οκ.μια ερωτηση στην αρχικη οθονη πως βαζω το ρολοι απο αναλογικο σε ψηχιακο??ευχαριστω!!:)

 

Άρη με γειά!!!!:)

Επειδή εκτιμώ την γνώμη σου, το slide πώς είναι??Ρωτάω γιατί σε αυτό το τηλέφωνο οι ράγες είναι πλαστικές και όχι μεταλλικές, όπως στα προηγούμενα Samsung.Σε ένα μαγαζί που είδα ένα d900 παρατήρησα ότι(στο συγκεκριμένο κινητό)όταν το slide είναι ανοιχτό και το πιέσεις όχι προς τα κάτω, αλλά προς τα πάνω(!)τότε κουνιέται, δηλαδή δημιουργείται ένα κενό ανάμεσα στα δύο τμήματα του κινητού.

Στο δικό σου γίνεται ή αυτό που είδα ήταν καταπονημένο?

 

Πάντως, λέω και εγώ να το χτυπήσω όπου να ναι.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το δικό μου είναι πολύ σταθερό και δεν "τρέμει" καθόλου. Τώρα πιστεύω οτι εξαρτάται από τη χρήση και το άνοιξε κλείσε μπορεί να χαλαρώσει το μηχανισμό. Εγώ προσπαθώ να δέχομαι κλίσεις με το μηχανισμό κλειστό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το δικό μου είναι πολύ σταθερό και δεν "τρέμει" καθόλου. Τώρα πιστεύω οτι εξαρτάται από τη χρήση και το άνοιξε κλείσε μπορεί να χαλαρώσει το μηχανισμό. Εγώ προσπαθώ να δέχομαι κλίσεις με το μηχανισμό κλειστό.

Καλά, το άνοιξε-κλείσε σίγουρα καταπονεί τον μηχανισμό(που μοιραία κάποτε θα χαλάσει).Αλλά εδώ μιλάμε για Samsung ε?Μάλλον αυτό που είδα στο μαγαζί θα είχε περάσει διάφορα crash tests:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άρη με γειά!!!!:)

Επειδή εκτιμώ την γνώμη σου, το slide πώς είναι??Ρωτάω γιατί σε αυτό το τηλέφωνο οι ράγες είναι πλαστικές και όχι μεταλλικές, όπως στα προηγούμενα Samsung.Σε ένα μαγαζί που είδα ένα d900 παρατήρησα ότι(στο συγκεκριμένο κινητό)όταν το slide είναι ανοιχτό και το πιέσεις όχι προς τα κάτω, αλλά προς τα πάνω(!)τότε κουνιέται, δηλαδή δημιουργείται ένα κενό ανάμεσα στα δύο τμήματα του κινητού.

Στο δικό σου γίνεται ή αυτό που είδα ήταν καταπονημένο?

 

Πάντως, λέω και εγώ να το χτυπήσω όπου να ναι.:)

 

ευχαριστω πολυ ddr2 ειναι φανταστικο.οχι με το slide ολα μια χαρα δεν υπαρχει κενο οπως λες το δοκιμασα επειδη ειναι καινουριο δεν κουνιεται τιποτα....σου συνιστω να το χτυπησεις αμα το σκεφτεσαι θα μεινεις ικανοποιημενος.

μια απορια για αυτους που το εχουνε συνδεσει με το usb.το συνδεω με το καλωδιο εχω βαλει το studio 3 και το usd driver το συνδεω και μετραει δευτ.εχουνε περασει 500δευτ.αλλα δεν κανει τιποτα δοκιμασα 3,4φορες αλλα τιποτα.ξερετε τι μπορει να φταιει????ενω με bluettoth ολα οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ddr2 ειναι φανταστικο.οχι με το slide ολα μια χαρα δεν υπαρχει κενο οπως λες το δοκιμασα επειδη ειναι καινουριο δεν κουνιεται τιποτα....σου συνιστω να το χτυπησεις αμα το σκεφτεσαι θα μεινεις ικανοποιημενος.

μια απορια για αυτους που το εχουνε συνδεσει με το usb.το συνδεω με το καλωδιο εχω βαλει το studio 3 και το usd driver το συνδεω και μετραει δευτ.εχουνε περασει 500δευτ.αλλα δεν κανει τιποτα δοκιμασα 3,4φορες αλλα τιποτα.ξερετε τι μπορει να φταιει????ενω με bluettoth ολα οκ.

 

το ιδιο συνεβη και σε μενα φιλε μεχρι που βαρεθηκα πραγματικα να περιμενω και το σταματησα.... την επομενη φορα που το χρησιμοποιησα λειτουργησε κανονικα χωρις καθηστερηση, το ιδιο ισχυει μεχρι και σημερα που το δουλευω!

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ οτι δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με τη σύνδεση με USB ή Bluetooth. Συνδέεται απευθείας και με πολύ καλή ταχύτητα. Αντίθετα με ένα Ν6600 που είχα, αντιμετώπιζα μονίμως προβλήματα σύνδεσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ ddr2 ειναι φανταστικο.οχι με το slide ολα μια χαρα δεν υπαρχει κενο οπως λες το δοκιμασα επειδη ειναι καινουριο δεν κουνιεται τιποτα....σου συνιστω να το χτυπησεις αμα το σκεφτεσαι θα μεινεις ικανοποιημενος.

μια απορια για αυτους που το εχουνε συνδεσει με το usb.το συνδεω με το καλωδιο εχω βαλει το studio 3 και το usd driver το συνδεω και μετραει δευτ.εχουνε περασει 500δευτ.αλλα δεν κανει τιποτα δοκιμασα 3,4φορες αλλα τιποτα.ξερετε τι μπορει να φταιει????ενω με bluettoth ολα οκ.

 

Δεν είναι πάντα σίγουρο ποιός φταίει(το κινητό ή τα windows).Κάνε ένα restart και στα 2 και ξαναδοκίμασε.Αν και πάλι δεν γίνει τίποτα, κάνε επανεγκατάσταση το προγραμματάκι σου.(Φαντάζομαι ότι τα windows δεν βλέπουν καν τη συσκευή,πράγμα που δεν είναι σωστό.Θα έπρεπε κανονικά να σου βγάλει μήνυμα τουλάχιστον ότι: (ακόμα και τους drivers να μην είχες περάσει) "μια άγνωστη συσκευή έχει συνδεθεί - η εγκατάσταση της συσκευής δεν ολοκληρώθηκε με επιτυχία, ίσως υπάρξουν προβλήματα στη χρήση της")

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχριστω για τις απαντησεις σας.

το προβλημα λυθηκε μει μια επαναφορα εργ.ρυθμισεων και ολα οκ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχριστω για τις απαντησεις σας.

το προβλημα λυθηκε μει μια επαναφορα εργ.ρυθμισεων και ολα οκ.:)

 

Ξέρεις τι διάβασα και κουφάθηκα?

Το κινητό λέει μπορεί να υποστηρίξει μέχρι μόνο 4 playlists.Και η κάθε μια μπορεί να έχει μόνο μέχρι 30 τραγούδια.

Είναι όντως έτσι??

Δηλαδή στο κινητό δεν μπορείς να βάλεις πάνω από 120 τραγούδια?(30*4)

Αν δεν βάλεις τα τραγούδια σε Playlist αλλά τα έχεις όλα χύμα δεν μπορεί να τα παίξει συνεχόμενα??

Διαφώτισέ με λίγο πάνω σε αυτό:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι διάβασα και κουφάθηκα?

Το κινητό λέει μπορεί να υποστηρίξει μέχρι μόνο 4 playlists.Και η κάθε μια μπορεί να έχει μόνο μέχρι 30 τραγούδια.

Είναι όντως έτσι??

Δηλαδή στο κινητό δεν μπορείς να βάλεις πάνω από 120 τραγούδια?(30*4)

Αν δεν βάλεις τα τραγούδια σε Playlist αλλά τα έχεις όλα χύμα δεν μπορεί να τα παίξει συνεχόμενα??

Διαφώτισέ με λίγο πάνω σε αυτό:O

 

φιλε ddr2 εδω με πιανεις αδιαβαστο.θα το κοιταξω και θα σου πω.παντως λιγο που ειδα λεει playlist 4.εσυ που το ειδες???:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε ddr2 εδω με πιανεις αδιαβαστο.θα το κοιταξω και θα σου πω.παντως λιγο που ειδα λεει playlist 4.εσυ που το ειδες???:confused:

 

Στο forum του Mobile-review.

Μέχρι 4playlist και κάθε μια μέχρι 30 τραγούδια.

Η απορία μου είναι αν έχεις στην κάρτα πχ 200 τραγούδια δεν μπορείς να τα βάλεις(χωρίς να είναι σε playlist)να παίζουν το ένα μετά το άλλο???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αλήθεια είναι. Έχει 4 play list και η κάθε μια παίρνει από 30 τραγούδια. Όχι δεν μπορείς να παίξεις τραγούδια συνεχόμενα από την κάρτα αν δεν είναι σε play list γιατί μπορείς να επιλέξεις μόνο ένα τραγούδι και για το επόμενο πρέπει να κάνεις την ίδια "τελετουργία", επιλογή τραγουδιού και play!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Στο forum του Mobile-review.

Μέχρι 4playlist και κάθε μια μέχρι 30 τραγούδια.

Η απορία μου είναι αν έχεις στην κάρτα πχ 200 τραγούδια δεν μπορείς να τα βάλεις(χωρίς να είναι σε playlist)να παίζουν το ένα μετά το άλλο???

 

οπως λεει και ο fagito2000 ετσι ειναι οπως τα διαβασες.εμενα προσοπικα δεν με ενοχλει γιατι δεν το εχω σαν mp3.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και ο fagito2000 ετσι ειναι οπως τα διαβασες.εμενα προσοπικα δεν με ενοχλει γιατι δεν το εχω σαν mp3.:rolleyes:

 

Κοίτα, έτσι και αλλιώς δεν είναι σπουδαίος περιορισμός.Φτιάχνεις μια playlist με 30 τραγούδια(περίπου 2 ώρες είναι) και μετά,αν θέλεις, φτιάχνεις μια άλλη με άλλα 30 κλπ κλπ.

Αλλά έχεις δίκιο.Το συγκεκριμένο κινητό, έτσι και αλλιώς, δεν είναι για να αντικαταστήσει το φορητό mp3 σου.

Άλλα είναι τα πλεονεκτήματά του:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ κάτοχοσ ενός D900 εδώ και μια εβδομάδα. Ενώ το κινητό είναι πραγματικά εντυπωσιακό, με προβληματίζει το γεγονός ότι "τρέμει" και "τρίζει" (ειδικά με ανοικτό το καπάκι) όταν πληκτρολογείς κάτι. Το τρίξιμο ακούγεται ιδιαίτερα ότνα χρησιμοποιείς το κεντρικό πλήκτρο. Είναι φυσιολογικό αυτό ή υπάρχει πρόβλημα με το δικό μου μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ κάτοχοσ ενός D900 εδώ και μια εβδομάδα. Ενώ το κινητό είναι πραγματικά εντυπωσιακό, με προβληματίζει το γεγονός ότι "τρέμει" και "τρίζει" (ειδικά με ανοικτό το καπάκι) όταν πληκτρολογείς κάτι. Το τρίξιμο ακούγεται ιδιαίτερα ότνα χρησιμοποιείς το κεντρικό πλήκτρο. Είναι φυσιολογικό αυτό ή υπάρχει πρόβλημα με το δικό μου μοντέλο.

τριξιμο δεν μου ειχε κανει ποτε,λιγο παιξιμο ομως ναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τριξιμο δεν μου ειχε κανει ποτε,λιγο παιξιμο ομως ναι.

Ταξιδιώτη, έχω την εντύπωση ότι το slide αυτού του κινητού είναι από τα καλύτερα της samsung.

Σίγουρα καλύτερο από του d600.

Συμφωνείς??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...