Jump to content

Δωρεάν κλήσεις από το σταθερό σας! (tutorial)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δέστε ένα tutorial που έφτιαξα για δωρεάν κλήσεις από σταθερά μέσω VoIp !!!

 

Εδω πέρα το tutorial

 

 

 

Πολύ χρήσιμο !! έχω την εντύπωση ότι το callback το χρεώνει πλέον 3 λεπτά αλλά είναι υπερβολικά μικρό το ποσό και ούτως η άλλως δν χρησιμοποιείς το credit σου αλλιώς ...

http://img53.imageshack.us/img53/2640/awaysignature22rncopy1io.gif

Εύκολη: αντρικός όρος που χαρακτηρίζει τις γυναίκες που έχουν τη σεξουαλική ηθική του άντρα.[/size]

Away.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αχα...σε αυτο χρησιμευει λοιπον αυτο το κουτακι που εμφανιστηκε στην νεα εκδοση του VoipBuster...

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχα...σε αυτο χρησιμευει λοιπον αυτο το κουτακι που εμφανιστηκε στην νεα εκδοση του VoipBuster...

 

 

χε χε αυτό !!:cool:

http://img53.imageshack.us/img53/2640/awaysignature22rncopy1io.gif

Εύκολη: αντρικός όρος που χαρακτηρίζει τις γυναίκες που έχουν τη σεξουαλική ηθική του άντρα.[/size]

Away.gr

Link to comment
Share on other sites

εγώ μπορεί να χρεώνω 4 λεπτά αλλά μπορείς να βάλεις να φαίνεται οτι αριθμός θέλεις :)

 

πχ είσαι στο ντουμπάι για διακοπές και είναι σαν να παίρνεις από το σπίτι σου!!

 

αλλα τελοσπάντων επειδή μερικοί μπορεί να το χαρακτηρίσουν παράνομο, και διαφήμιση, δεν ξαναβάζω url public...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και οταν πατησεις το πληκτρο κλησης, πρωτα χτυπαει ο δικος σου αριθμος, και μολις το σηκωσεις, ακους να χτυπαει ο αριθμος που θελεις να καλεσεις.

 

Προσεξε να βαλεις τους αριθμους σωστα, με κωδικους χωρας κτλ.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο φιλε... ΑΛΛΑ...

Kai ποια η εγγυηση οτι δεν χρεωνει το σταθερό?

Που ξερω οτι σε 2 μηνες δεν θα ερθει ο οτε με 2-3 μηδενικά περισσοτερα?

ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πως θα σε χρεωσει στο σταθερο, εφοσον ειναι εισερχομενη κληση;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ρε φιλε?

Δεν καταλαβα την λογική της ολης φασης και απο τον οτε ολα τα περιμενω

Δηλαδη ειναι σαν να παιρνεις τηλεφωνο από το voipbuster?

ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Με μόνη διαφορά ότι εγώ παίρνω τηλέφωνο μέσω Voipster μέσω του σταθερού dect τηλέφωνου του σπιτιού, κανονικότατα.

Αν θέλετε να δείτε πως γίνεται, δέστε εδώ:

 

10€ για 4 μήνες, δωρεάν τηλέφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Ξερω ρε φιλε?

Δεν καταλαβα την λογική της ολης φασης και απο τον οτε ολα τα περιμενω

Δηλαδη ειναι σαν να παιρνεις τηλεφωνο από το voipbuster?

Ακριβως. Η διαφορα ειναι οτι αντι να χρησιμοποιησεις ακουστικα, χρησιμοποιεις το σταθερο σου τηλεφωνο.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Η λογική είναι ότι ο voipbuster server αντί να κάνει μια κλήση στο νούμερο που επιλέγεις, κάνει 2. Μια στο δικό σου νούμερο και μια στο νούμερο που καλείς και στην συνέχεια σας συνδέει.

Απλά με αυτόν τον τρόπο ξοδεύετε 3 cents για κάθε κλήση ανεξαρτήτου διάρκειας και αντί για 300 λεπτά όριο την εβδομάδα υπολογίστε 150 λεπτά, μιας και γίνονται 2 κλήσεις. Μια στο δικό σας νούμερο και μια σε αυτό που καλείτε.

 

Άρα έχουμε την δυνατότητα με 10 ευρώ να κάνουμε 333 κλήσεις περίπου μέσα σε 120 ημέρες , απλώς κάθε εβδομάδα να μην ξεπερνάμε τα 150 λεπτά χρόνου ομιλίας, ή άπειρες κλήσεις για 120 ημέρες και κάθε εβδομάδα να μην ξεπερνάμε τα 300 λεπτά χρόνου ομιλίας.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Η λογική είναι ότι ο voipbuster server αντί να κάνει μια κλήση στο νούμερο που επιλέγεις, κάνει 2. Μια στο δικό σου νούμερο και μια στο νούμερο που καλείς και στην συνέχεια σας συνδέει.

Απλά με αυτόν τον τρόπο ξοδεύετε 3 cents για κάθε κλήση ανεξαρτήτου διάρκειας και αντί για 300 λεπτά όριο την εβδομάδα υπολογίστε 150 λεπτά, μιας και γίνονται 2 κλήσεις. Μια στο δικό σας νούμερο και μια σε αυτό που καλείτε.

 

Άρα έχουμε την δυνατότητα με 10 ευρώ να κάνουμε 333 κλήσεις περίπου μέσα σε 120 ημέρες , απλώς κάθε εβδομάδα να μην ξεπερνάμε τα 150 λεπτά χρόνου ομιλίας, ή άπειρες κλήσεις για 120 ημέρες και κάθε εβδομάδα να μην ξεπερνάμε τα 300 λεπτά χρόνου ομιλίας.

 

Είσαι σίγουρος γιαυτό;

Εμένα δε μου χρεώνει διπλά τις κλήσεις σε Free χώρες. Μια κλήση χρεώνεται. Αν καλέσω απο Ελλάδα Ελλάδα τότε μια φορά χρεώνεται και όχι δυο. Εχω φτάσει 270 λεπτά έτσι και δεν έχω χρεωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γιαυτό;

Εμένα δε μου χρεώνει διπλά τις κλήσεις σε Free χώρες. Μια κλήση χρεώνεται. Αν καλέσω απο Ελλάδα Ελλάδα τότε μια φορά χρεώνεται και όχι δυο. Εχω φτάσει 270 λεπτά έτσι και δεν έχω χρεωθεί.

 

 

Exoume kkanena neo se auto me tin dipli xrewsi?

ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδια, μην αγχωνεστε. Εγω το χρησιμοποιω απο την στιγμη που αναφερθηκε, και δε με εχει χρεωσει ποτε τιποτα. Δεν ετυχε να καλεσω σε χρεωσιμο αριθμο, αλλα στα Ελληνικα σταθερα, δε φαινεται να με εχει χρεωσει τιποτα.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε παιδια, μην αγχωνεστε. Εγω το χρησιμοποιω απο την στιγμη που αναφερθηκε, και δε με εχει χρεωσει ποτε τιποτα. Δεν ετυχε να καλεσω σε χρεωσιμο αριθμο, αλλα στα Ελληνικα σταθερα, δε φαινεται να με εχει χρεωσει τιποτα.

 

 

Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό. Δεν έχει χρεώσει ποτέ διπλά, είτε καλώ Ελλάδα ειτε σε χρεώσιμο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό. Δεν έχει χρεώσει ποτέ διπλά, είτε καλώ Ελλάδα ειτε σε χρεώσιμο αριθμό.

Καλό δηλαδή...;;;

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό. Δεν έχει χρεώσει ποτέ διπλά, είτε καλώ Ελλάδα ειτε σε χρεώσιμο αριθμό.

 

Στο Forum του voipbuster είδα να αναφέρεται ότι προσμετριέται και η κλήση στο νούμερο σου όταν χρησιμοποιείς την υπηρεσία web activated calls. Δεν έχω χρεωθεί τίποτα ακόμα, αλλά σύμφωνα με αυτό, λογικά τα λεπτά πέφτουν στα μισά, από 300 στα 150.

Τώρα αν τηλεφωνείς μισά μισά, από pc και με web activated , είναι λίγο δύσκολο να κρατήσεις τον λογαριασμό.

Ακόμα πάντως δεν έχω ξεπεράσει ούτε τα 150 λεπτά, οπότε δεν μιλώ από προσωπική εμπειρία, απλά αναφέρω τι διάβασα στο forum.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Pantos sto site του voipbuster λεει οτι μετα τα 300 λεπτα (ή 150 αν ισχυει η διπλη ¨χρεωση¨) χρεωνει με 1λεπτο/λεπτο τον λογαριασμο του voipbuster
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ στον πΟΤΕ να ενηερωθω για το ποσο των κλησεων που εγιναν απο το σταθερο μ τις τελευταιες 4 μερες που χρησιμοποιω το voipbuster... Το 1,5 ευρω που χρεωθηκα για αυτη την ¨υπηρεσια¨ άξιζε για να ακουσω την απαντηση της κοπελιας του οτε: ΄Μα... μα... :blink: δεν εχετε κλησεις τις τελευταιες 4 μερες...΄

:p :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :cool:

ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδής, αν εγώ βάλω στο callback το τηλ. του φίλου μου Α και στην κλήση το τηλ. του Β, που αυτοί μεταξύ τους είναι τσακωμένοι και δεν μιλάνε στο τηλέφωνο, θα αναγκαστούν να μιλήσουν δίχως να καταλάβουν ποιος κάλεσε ποιόν; Οποία παρεξήγησις!!!

Τι μου είπανε; Να διαβάζω 1 ώρα και να κάνω διάλειμμα 5 λεπτά, ή να διαβάζω 5 λεπτά και να κάνω 1 ώρα διάλειμμα;

οι Τοπογράφοι στο δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Ayto σκεφτομουν και γω εδω και μερές. Μπορεις να κανεις κλησεις από το τηλ καποιου προς το τηλ καποιου αλλουχωρις αυτοι να ξερουν απο που τους ηρθε... λιγο κουλό (και παράνομο ) δεν ειναι???? :ninja:
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...