Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Θέματα


lsk1977
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι δεν θα εμφανιζει τα ελληνικα

θα τα βγαζει κινεζικα δηλαδη??

αα.οκ τοτε!

ευχαριστω δεν θα παρω..

 

σε ευχαριστουμε argi_7 :D

Link to comment
Share on other sites

θα τα βγαζει κινεζικα δηλαδη??

αα.οκ τοτε!

ευχαριστω δεν θα παρω..

 

σε ευχαριστουμε argi_7 :D

τιποτα βρε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Oriste kai ena theme gia osous zitisan kati diaforetiko apo windows ;)

 

The Max Dj

 

http://img470.imageshack.us/img470/6425/dj16tt.jpg http://img470.imageshack.us/img470/5296/dj23fc.jpg

Link to comment
Share on other sites

για το εικονιδιο του μενου στο θεμα win vista blue στα os7 κινητα.

φτιαχνετε ενα φακελο με ονομα Menu στο φακελο E:\system\apps\, μετα κανετε copy to αρχειο Menu.app απο το φακελο Z:\system\apps\Menu\ και το βαζετε στο φακελο που φτιαξατε. στο αρχειο αφου το κανετε copy στο νεο φακελο,(με τις τελευταιες εκδοσεις FExplorer ή το SystemExplorer) πατε επιλογες>file>set attributes και βαζετε on μονο το hidden. μετα εγκαθιστατε το αρχειο που παραθετω και πατε παλι στο φακελο που φτιαξατε και πατε επιλογες για το αρχειο Menu.aif που υπαρχει τωρα και file>set attributes και βαζετε σε ολα off. μετα αλλαζετε μια φορα θεμα και ξαναβαζετε το win vista blue και ιδου η λυση:). αν θελετε να ξανα αλλαξετε το εικονιδιο, απλα μετονομαστε το φακελο Menu σε οτιδηποτε:).

 

P.S.:sorry που διπλοποσταρω:O

γενικότερα πως μπορούμε να έχουμε εικονίδια από διαφορετικά θέμα από αυτό που έχουμε εγκατεστημένο?

Link to comment
Share on other sites

γενικότερα πως μπορούμε να έχουμε εικονίδια από διαφορετικά θέμα από αυτό που έχουμε εγκατεστημένο?

 

Αυτη τη λειτουργια δεν την υποστηριζουν ολα τα κινητα.Βασικα απ'οτι θυμαμαι μονο στο 6600 μπορεις σε καποιο θεμα να επιλεξεις επεξεργασια και να χρησιμοποιησεις τα εικονιδια ενος αλλου θεματος.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη λειτουργια δεν την υποστηριζουν ολα τα κινητα.Βασικα απ'οτι θυμαμαι μονο στο 6600 μπορεις σε καποιο θεμα να επιλεξεις επεξεργασια και να χρησιμοποιησεις τα εικονιδια ενος αλλου θεματος.:)

Και σε όλα τα υπόλοιπα με ένα μικρό κολπάκι που είχε γραφτεί στο iphone κάποτε αλλά τώρα δε το θυμάμαι. Κάτι αντέγραφες στο system και μετά έβαζες άλλο θέμα και παρέμεναν τα προηγούμενα εικονίδια. Αν το βρω θα το γράψω εδώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και σε όλα τα υπόλοιπα με ένα μικρό κολπάκι που είχε γραφτεί στο iphone κάποτε αλλά τώρα δε το θυμάμαι. Κάτι αντέγραφες στο system και μετά έβαζες άλλο θέμα και παρέμεναν τα προηγούμενα εικονίδια. Αν το βρω θα το γράψω εδώ

 

Mipws thes na peis thn adigrfh tou tou .ini file enos thematos kai thn adikatastash tou se ena allo theme me to adistoixo onoma tou allou .ini ??

 

M'auton ton tropo metafereis ta eikonidia enos allou theme (alla oxi ola - diladi mesa sthn ekthesi kai sta mhnymata nomizw paramenoyn idia).

 

An ksereis allon tropo pou allazoun ola ta eikonidia, moirasou ton kai me mas! :D

Link to comment
Share on other sites

loipon akouste ti epa8a ... epistrateueste ti logiki ti fantasia alla kai tis gnwseis sas !! :) pernaw ena theme .. apo an8rwpo tou site ara den nomizw na exei tpt.. genika oti exw perasei ena apo paidia apo to site tespa kanw ena reboot meta kai ksafnika ola einai perierga.. to kinito douleuei kanonika alla oloi oi elliniki xaraktires den parousiazonte paroti yparxoun dld px ekei pou eixa se shortcut "ek8esi" leei exei mia teleia dokimasa na bgalw to theme kai na kanw reboot den egine tpt .. kamia idea ????
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,εχουν βγει οι ελληνικοι χαρακτηρες..και αυτο διοτι φταιει το θεμα..το οποιο κατα την εγκατασταση σε ρωτησε εαν θες να εγκαταστησεις και την γραμματοσειρα..και εσυ προφανως πατησες ΝΑΙ και εχεις αυτα τα αποτελεσματα..
Link to comment
Share on other sites

Mipws thes na peis thn adigrfh tou tou .ini file enos thematos kai thn adikatastash tou se ena allo theme me to adistoixo onoma tou allou .ini ??

 

M'auton ton tropo metafereis ta eikonidia enos allou theme (alla oxi ola - diladi mesa sthn ekthesi kai sta mhnymata nomizw paramenoyn idia).

 

An ksereis allon tropo pou allazoun ola ta eikonidia, moirasou ton kai me mas! :D

μαλλον αυτο λεει γιατι δεν υπαρχει αλλος τροπος :).

 

τελικα εχετε προβλημα με το εικονιδιο του μενου στα os7 κινητα;;

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο λεει γιατι δεν υπαρχει αλλος τροπος :).

 

τελικα εχετε προβλημα με το εικονιδιο του μενου στα os7 κινητα;;

 

Εγώ πάντως που έχω το 3230 δεν μου εμφανίζει το σωστό εικονίδιο του μενού αλλά την θέση του την έχει πάρει το εικονίδιο που έχουν τα default θέματα του 3230:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω το 3230 δεν μου εμφανίζει το σωστό εικονίδιο του μενού αλλά την θέση του την έχει πάρει το εικονίδιο που έχουν τα default θέματα του 3230:mad:

τωρα το φτιαχνω...:)

 

win vista red os7 menu icon.

η διαδικασια ειναι η ιδια με την προηγουμενη σελιδα. αν θελετε να κρατησετε και το εικονιδιο του vista blue, μετονομαστε πρωτα το menu.aif που ηδη εχετε.

κανει μονο για το win vista red θεμα και ο φακελος να εχει το ονομα menu πριν την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

ooouaou..πολυ ωραιο..!!πως/που τα βρισκεις συνεχως nikoskat?

δικιο εχεις, δεν εχω αναφερει που τα βρισκω :O. κατα τυχη τα βρηκα στο φορουμ που τα ανεβαζει, εδω http://www.nokioteca.net/home/forum/index.php?showforum=104

 

P.S.: το vista red menu icon(os7) ειναι λιγο πιο πανω(αν το κατεβασε κανεις, να το ξανακατεβασει γιατι δεν ηταν καλο:p) :)

Link to comment
Share on other sites

loipon akouste ti epa8a ... epistrateueste ti logiki ti fantasia alla kai tis gnwseis sas !! :) pernaw ena theme .. apo an8rwpo tou site ara den nomizw na exei tpt.. genika oti exw perasei ena apo paidia apo to site tespa kanw ena reboot meta kai ksafnika ola einai perierga.. to kinito douleuei kanonika alla oloi oi elliniki xaraktires den parousiazonte paroti yparxoun dld px ekei pou eixa se shortcut "ek8esi" leei exei mia teleia dokimasa na bgalw to theme kai na kanw reboot den egine tpt .. kamia idea ????

Σβήσε την γραμματοσειρά με έναν file manager και κάνε reboot! Λογικά όλα θα επανέλθουν στο κανονικό τους! Το έπαθαν πολλοί (ανάμεσά τους και ο υποφαινόμενος) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούριος κάτοχος nokia δεν έχω καταλάβει κάτι. Τί είναι το os7 os8 και γενικά όλα τα os που αναφέρετε;;;Εγω έχω το Ν70.Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι καινούριος κάτοχος nokia δεν έχω καταλάβει κάτι. Τί είναι το os7 os8 και γενικά όλα τα os που αναφέρετε;;;Εγω έχω το Ν70.Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Operating System.

To λειτουργικό δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Τα themes που είναι αποκλειστικά για τα n series κινητά είναι λίγα ή εμένα μου φαίνεται. Έχω βρει καμια 20αριά... Υπάρχουν κάπου αλλού περισσότερα εκτός από το iphone;
Link to comment
Share on other sites

Τα themes που είναι αποκλειστικά για τα n series κινητά είναι λίγα ή εμένα μου φαίνεται. Έχω βρει καμια 20αριά... Υπάρχουν κάπου αλλού περισσότερα εκτός από το iphone;

σε λιγο καιρο θα βγουν και αλλα μορε.ομως απο την στιγμη που και τα θεματα των υπολοιπον series 60 κανουν δεν νομιζω να ειναι και μεγαλο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...