Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως κι εγω το σκέφτομαι, είμαι ανάμεσα σ'αυτό και το Ζ550... χρόνια φαν της ερικσον... αλλά θέλω να το βγάλουν για δοκιμή, να το ψαχουλέψω... κι εμένα μ'αρέσει καλύτερα το μαύρο χρώμα... και νομίζω είναι καλή η τιμή του... λέτε να το φέρει κι η βοδαφον να το πάρω με επιδότηση... έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να σταματήσω να ξοδεύω λεφτά σε γκάτζετ... και προσπαθώ πολύ σκληρά!!!! ...ααααχχχχχ...

δηλαδή, σαν μενου κτλ... δεν έχει καμιά διαφορά από το Κ750 ας πούμε που έχω ήδη... κάτι χτυπητό πχ... στην αναφορά SMS ή στη λίστα κλήσεων ή.... μικρολεπτομέρειες, δεν ξέρω... αλήθεια αυτό που ρώτησε προηγουμένως και μενα με ενδιαφέρει... έχει φλας - φακό; οι ήχοι του; ακούγονται δυνατά; α!!! να ρωτήσω και κάτι άλλο, ο φορτιστής είναι σε καινούργιο στυλ που σου επιτρέπει όσο το φορτίζεις να βάζεις και το H/F ή τα ίδια όπως παλιά;;...

αχ, δε ξέρω όλο μικροπράγματα σκέφτομαι γιατί τα έχω συνηθίσει και μετά τσαντίζομαι άμα αλλάζουν...

ευχαριστώ...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1ον) lupus... προσπαθησε σε παρακαλω να μη γραφεις απανωτα μηνυματα γιατι ειναι λιγο κουραστικο...

 

2ο) το κινητο κυκλοφορει. Και εγω ο ιδιος το επιασα σημερα σε Βονταφον καταστημα.Μη σας παραμυθιαζουνε

:X
Link to comment
Share on other sites

1ον) lupus... προσπαθησε σε παρακαλω να μη γραφεις απανωτα μηνυματα γιατι ειναι λιγο κουραστικο...

 

2ο) το κινητο κυκλοφορει. Και εγω ο ιδιος το επιασα σημερα σε Βονταφον καταστημα.Μη σας παραμυθιαζουνε

 

Απλά, ξέχασα να κάνω "edit" φίλε...

Και... αδυνατώ να καταλάβω ΠΩΣ σε κουράζω... Πιλοφόρι στον ώμο σου έβαλα;;;

 

Τεςπα... Το πρόβλημα είναι ότι ΔΕ με παραμύθιασαν (καταρχάς, ΚΙ ΕΓΩ το είδα ΣΗΜΕΡΑ σε ΤΙΜ κατάστημα)... Η "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΡΑ" είναι ότι, στα κεντρικά της Ericsson Hellas ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ!!! Όχι, δε με παραμύθιασαν... απλά ΔΕ ΗΞΕΡΑΝ "νάδα"!

Link to comment
Share on other sites

1ον) lupus... προσπαθησε σε παρακαλω να μη γραφεις απανωτα μηνυματα γιατι ειναι λιγο κουραστικο...

 

2ο) το κινητο κυκλοφορει. Και εγω ο ιδιος το επιασα σημερα σε Βονταφον καταστημα.Μη σας παραμυθιαζουνε

κατα πάσα πυθανότητα αυριο θα το παραγγείλω από vodafone(εταιρική επιδότηση)

η κοπέλα στο 1399 είπε ότι δεν το βλέπει στα live! αλλά δεν το είπε με μεγάλη σιγουριά:wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

κατα πάσα πυθανότητα αυριο θα το παραγγείλω από vodafone(εταιρική επιδότηση)

η κοπέλα στο 1399 είπε ότι δεν το βλέπει στα live! αλλά δεν το είπε με μεγάλη σιγουριά:wacko:

 

Τι ακριβώς εννοείς, φίλε (λέγοντας "δεν το βλέπει στα live!");

Απλά, είμαι άσχετος με Voda...

 

Τεςπα... εγώ θέλω να μου απαντήσετε στο ερώτημα που έκανα:

 

ΕΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΚΑΙ ΣΕ "METALLIC SAND"), ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ (ΚΑΙ ΠΩΣ;)) ΝΑ "ΠΕΡΑΣΩ" ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς, φίλε (λέγοντας "δεν το βλέπει στα live!");

Απλά, είμαι άσχετος με Voda...

αν βγαίνει σε vodafone live!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Understood!... Μάλλον όχι...

 

Καλά, μη "χαλιέσαι". ΟΛΑ τα παλιαιότερα σπαστά Sharp (όπως το GX-30), εσείς οι Vodafon-ακιδες τα "χαιρόσασταν"...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, "inlight me"...

 

ΕΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΚΑΙ ΣΕ "METALLIC SAND"), ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ (ΚΑΙ ΠΩΣ;)) ΝΑ "ΠΕΡΑΣΩ" ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ;;;

Με την αποδειξη αγορας σε ενα sony ericsson service και αναλογα το sErvice κοστος 15 ευρο η και Δωρεαν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Thanks!!!

 

Κάτι άλλο... Για τα Nokia (σχεδόν ΟΛΑ τα μοντέλα) υπάρχουν ΑΠΕΙΡΑ java games...

 

Για το Ζ710 ΥΠΑΡΧΟΥΝ κι αν ναι, κανένα link σας "βρίσκεται";;;

 

... ... ...

 

Κοπελιά ("PowerZ"), φαντάζομαι από χθες το μεσημέρι που το πήρες, φόρτισες τη μπαταριούλα και άρχισες να το "ψαχουλεύεις"...

 

Εντυπώσεις;;; Φαντάζομαι, μιας κι είναι ουσιαστικά ΤΟ ΙΔΙΟ κινητό με το W710i,... θα έχει ανάλογα χαρακτηριστικάμε "focus" στο messaging κι ΟΧΙ ΤΟΣΟ στο walkman part όπως το W710i...

(Παραδόξως, για μια "νεανίσκα" κοπέλα σαν εσένα, δε θα σου ταίριαζε πιο πολύ το W710i με το walkman;... Αλλά πάλι, μπορεί και όχι - μιας και πήρες ΑΥΤΟ!)...

 

Πάντως, θέλω "review" σύντομα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Thanks!!!

 

Κάτι άλλο... Για τα Nokia (σχεδόν ΟΛΑ τα μοντέλα) υπάρχουν ΑΠΕΙΡΑ java games...

 

Για το Ζ710 ΥΠΑΡΧΟΥΝ κι αν ναι, κανένα link σας "βρίσκεται";;;

 

... ... ...

 

Κοπελιά ("PowerZ"), φαντάζομαι από χθες το μεσημέρι που το πήρες, φόρτισες τη μπαταριούλα και άρχισες να το "ψαχουλεύεις"...

 

Εντυπώσεις;;; Φαντάζομαι, μιας κι είναι ουσιαστικά ΤΟ ΙΔΙΟ κινητό με το W710i,... θα έχει ανάλογα χαρακτηριστικάμε "focus" στο messaging κι ΟΧΙ ΤΟΣΟ στο walkman part όπως το W710i...

(Παραδόξως, για μια "νεανίσκα" κοπέλα σαν εσένα, δε θα σου ταίριαζε πιο πολύ το W710i με το walkman;... Αλλά πάλι, μπορεί και όχι - μιας και πήρες ΑΥΤΟ!)...

 

Πάντως, θέλω "review" σύντομα, έτσι;

Εδω θα βρεις τα παντα για το κινητο σου.

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=116517

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ... μου εσπασε η εξωτερική οθόνη στο nokia 6131 (πολύ ικανοποιημένος) και προβληματίζομαι στο να ξαναπάρω το ίδιο ή το z710ι. τι με συμβουλέυετε;
Τα αλεξίπτωτα και τα μυαλά λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά...
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ... μου εσπασε η εξωτερική οθόνη στο nokia 6131 (πολύ ικανοποιημένος) και προβληματίζομαι στο να ξαναπάρω το ίδιο ή το z710ι. τι με συμβουλέυετε;

 

ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ! ΑΝΩΤΕΡΟ το SE από το 6131 (απ' ότι λένε οι χρήστες των)...

 

BTW - Βγήκα μ' ένα φίλο σήμερα που 'χα καιρό να τον δω...

Ο τύπος, αγοράζει από... κάλτσες μέχρι "ντραϊάξες" ενισχυτή για τη ΓΚΙΠΣΟΝ κιθάρα του, από το ebay (με Palpay)...

 

Λοιπόν... αγόρασε ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ Nokia N91... 310 euro!!! Το είδα ΑΠΟΨΕ το βράδυ - ήταν "άντε γειά" κινητό! Και στο e-shop εδώ, κοστίζει 500 euro!!! Μηλάμε... για ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

(Αγόρασε προβολείς ομίχλης για Mazda Rx 7 -> 88 euro,... 2 ζευγάρια "Air Jordan" -> 85 euro το ένα,... γυαλιά ηλίου "Βουαρνέ" (πανάκριβα σκι γυαλιά) -> 168 euro,... κτλ.!!!)

 

ΡΕ... ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΓΗΣΕΙ Ν' ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠ' ΕΞΩ???

 

(Βέβαια... θέλει ΑΡΚΕΤΟ "ΨΑΞΙΜΟ" και ΩΡΕΣ να παρακοληθείς τις δημοπρασίες...)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας παρακαλώ... μου εσπασε η εξωτερική οθόνη στο nokia 6131 (πολύ ικανοποιημένος) και προβληματίζομαι στο να ξαναπάρω το ίδιο ή το z710ι. τι με συμβουλέυετε;

 

Το 6131 έχει καλύτερη οθόνη και είναι λεπτότερο αλλά από ποιότητα κατασκευής το Ζ710 είναι μακράν καλύτερο. Δύο φίλοι που έχουν το 6131 έχουν πρόβλημα στην λήψη (στον έναν η ΝΟΚΙΑ του άλλαξε την συσκευή), Στον έναν ξεκόλλησε(!!!) η επιφάνια γύρο από το πολυπλίκτρο και στον άλλο έσπασε η εξωτερική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το Ζ710 το πήρα χτες από Πλαίσιο. Η ποιότητα του είναι καταπληκτική. Τα υλικά, η έσθηση των κουμπιών και του ανοίγματος είναι από τα καλύτερα. Σε σχέση με το W850 που είχα πριν λίγες ημέρες είναι ποιοτικότερο. Το μόνο αρνητικό είναι η ανάλυση της οθόνης. Θα ήθελα την ανάλυση του W850.
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ710 το πήρα χτες από Πλαίσιο. Η ποιότητα του είναι καταπληκτική. Τα υλικά, η έσθηση των κουμπιών και του ανοίγματος είναι από τα καλύτερα. Σε σχέση με το W850 που είχα πριν λίγες ημέρες είναι ποιοτικότερο. Το μόνο αρνητικό είναι η ανάλυση της οθόνης. Θα ήθελα την ανάλυση του W850.

 

Ρε συ φίλε... ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ... Βγάλε μια φωτό ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ (και να λειτουργεί!) το z710i... και ΣΤΕΙΛΕ τη στο "Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών" της Sony-Ericsson Hellas (θα σου δώσω το e-mail)!!!

 

ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ... ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ!!!

 

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

χτες το παράγγειλα απο vodafone και δευτέρα-τρίτη θα το έχω:D

το κακό είναι ότι προορίζεται για τον father:(

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φίλε... ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ... Βγάλε μια φωτό ΚΡΑΤΩΝΤΑΣ (και να λειτουργεί!) το z710i... και ΣΤΕΙΛΕ τη στο "Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών" της Sony-Ericsson Hellas (θα σου δώσω το e-mail)!!!

 

ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ... ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ!!!

 

Τι να πω...

 

Το ίδιο έγινε όταν πήρα το Κ800 από το Πλαίσιο. Μου είπαν 'είστε σύγουρος ότι είναι το Κ800; Το γράφει η απόδειξη;' Όταν είπα ότι το γράφει και η απόδειξη, και το κουτί που έχω μπροστά μου, μου είπαν ότι δεν τους έχουν ενυμερώσει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

και φίλε παράγγειλα μια 4gb memory pro duo 105 ευρώ και την περιμένω (παρόλο που την επομένη βρήκα την ίδια 85 ευρώ και στεναχωρήθηκα). καινούργια του κουτιού. sony high speed. και ντάξει στην ελλάδα υπάρχει, κύπρο όμως που μένω για να φανταστείτε διαφοράη 2gb κάνει 140 ευρώ!!
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

α) Επειδή είμαι τυχερός το Ζ710ι που πήρα από το Γερμανό δούλεψε μια φορά για 10 λεπτά και μετά χάλασε. Το πήγα πίσω και το αντικατέστησαν με άλλη συσκευή (προβλέπεται για τις 7 πρώτες ημέρες)

β) Από τη .. δεύτερη συσκευή είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Λάβετε υπόψη ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου η κάμερα και γι'αυτό δεν έχω ασχοληθεί με την ποιότητα των φωτογραφιών κτλ.

γ) Οι τιμές στο εξωτερικό (τουλάχιστον στην Αγγλία που έμενα μέχρι πριν λίγο καιρό) είναι πολύ φθηνότερες και έχουν πολύ καλύτερες προσφορές όταν πρόκειται για αγορά συσκευής ME σύνδεση. Μια ιδέα μπορείται να πάρετε από την σελίδα του μεγαλύτερου reseller στην Αγγλία: http://www.carphonewarehouse.co.uk

d) Για αυτούς που αγοράζουν από το ebay: λίγη προσοχή από που αγοράζετε όταν πρόκειται για ηλεκτρονικές συσκεύες, υπάρχουν δίαφοροι "περίεργοι" από το Hong Kong κτλ...

Link to comment
Share on other sites

α) Επειδή είμαι τυχερός το Ζ710ι που πήρα από το Γερμανό δούλεψε μια φορά για 10 λεπτά και μετά χάλασε. Το πήγα πίσω και το αντικατέστησαν με άλλη συσκευή (προβλέπεται για τις 7 πρώτες ημέρες)

β) Από τη .. δεύτερη συσκευή είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Λάβετε υπόψη ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου η κάμερα και γι'αυτό δεν έχω ασχοληθεί με την ποιότητα των φωτογραφιών κτλ.

γ) Οι τιμές στο εξωτερικό (τουλάχιστον στην Αγγλία που έμενα μέχρι πριν λίγο καιρό) είναι πολύ φθηνότερες και έχουν πολύ καλύτερες προσφορές όταν πρόκειται για αγορά συσκευής ME σύνδεση. Μια ιδέα μπορείται να πάρετε από την σελίδα του μεγαλύτερου reseller στην Αγγία: http://www.carphonewarehouse.co.uk

d) Για αυτούς που αγοράζουν από το ebay: λίγη προσοχή από που αγοράζετε όταν πρόκειται για ηλεκτρονικές συσκεύες, υπάρχουν δίαφοροι "περίεργοι" από το Hong Kong κτλ...

το παραπανω link δεν λειτουργει :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα off-topic ποστς έγιναν split.

 

Θα σας παρακαλούσα να ηρεμήσετε κι οι δύο "πλευρές".

 

Ότι έχουμε να πούμε, μπορούμε να το διατυπώσουμε με ηρεμία κι επιχειρήματα.

 

Δεν χρειάζεται να ξεφεύγουμε και να αρχίζουμε τους "προσδιορισμούς".

 

Συνεχίστε στο θέμα που αφορά το Ζ710 και προσπαθήστε να μείνετε on-topic.

 

Σεβαστείτε τους συνομιλητές σας.

 

Τέλειωσε το "κήρυγμα"! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το τσίμπησε ο father:cool:...Δυστυχώς πρόλαβα δεν προλαβα ένα λεπτο να το κρατήσω:lol:

 

μια πρώτη γνώμη είναι ότι το κινητάκι είναι πολύ στιβαρό κ ποιοτικό κ επισης καμιά σχεση με τις φωτο το χρωμα.είναι ένα παρα πολυ σκουρο γκρι το οποίο του προσδιδει αρκετή σοβαρότητα;)

 

εντυπώσεις κ ίσως ενα μικρό review τις επομενες μέρες:)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε οτι θα πεσει κι αλλο η τιμη του?? Αν ναι ποτε το υπολογιζετε?

Εβλεπα το W710 να εχει συνεχεις μειωσεις απο οταν πρωτοβγηκε. Ελπιζω να γινει το ιδιο και με το Ζ710 και να πεσει κι αλλο :)

 

Το οτι ολοι το χαρακτηριζετε στιβαρο και ποιοτικο ειναι το κυριοτερο για εμενα. Οσο για το χρωμα, ειναι θεμα γουστου ποιο θα σου αρεσει. Ειτε μαυρο ειτε σκουρο γκρι, παλι ειναι ωραιο. Αλλωστε σοβαρα ατομα ειμαστε :lol:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...