Jump to content

Νέος Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ,κλήσεις αστυνομίας)


MIB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έφαγα το πρώτο μου πρόστιμο για ζώνη ασφαλείας. Μια απορία. Γιατί ο νόμος σε αναγκάζει να φοράς ζωνη. Αφου αν πεθάνεις, εσύ την πληρώνεις. Με τη λογική οτι πλήττετε η κοινωνία, δεν επρεπε να κόβουν προστιμα και για το τσιγάρο και το ποτό?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 851
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έφαγα το πρώτο μου πρόστιμο για ζώνη ασφαλείας. Μια απορία. Γιατί ο νόμος σε αναγκάζει να φοράς ζωνη. Αφου αν πεθάνεις, εσύ την πληρώνεις. Με τη λογική οτι πλήττετε η κοινωνία, δεν επρεπε να κόβουν προστιμα και για το τσιγάρο και το ποτό?

 

"Είναι απόλυτα σίγουρο ότι η χρήση της ζώνης δεν είναι μια απλή κίνηση από συνήθεια ή "για το φόβο των Ιουδαίων" (Κ.Ο.Κ), αλλά μια απόλυτα συνειδητή πράξη που ξεκινάει από τη βαθιά γνώση και συναίσθηση των κινδύνων στην άσφαλτο.

 

Είναι η κίνηση που γίνεται με εντολή του Νου (και όχι του Νόμου) και η οποία θυμίζει συνεχώς και υποβάλλει στο χρήστη της ότι εκεί στο απρόβλεπτο και άγνωστο "έξω" των δρόμων, καιροφυλακτεί η απόλυτη φρίκη και απελπισία!

 

Αυτή η κίνηση Νόησης θα έχει σαν αποτέλεσμα ο άνθρωπος αυτός (οδηγός) να είναι ΜΟΝΙΜΑ πια σε πλήρη ετοιμότητα, με τεράστια αμυντική διάθεση, επαγρύπνηση και προσοχή για τους άλλους, την οικογένειά του και τον εαυτό του.

 

Σημ.: Ο μόνος που δικαιούται να μη φοράει ζώνη, είναι ο επιβάτης-πελάτης νεκροφόρας."

 

Τα παραπάνω δεν στα λέω εγώ, τα γράφει σε βιβλίο του ο οδηγός αγώνων Ιαβέρης (Τάσος Μαρκουίζος). Εσύ μπορεί πραγματικά να μη θέλεις να φοράς ζώνη, ρώτησες όμως τους δικούς σου ανθρώπους; Τους ρώτησες αν θα ήθελαν να περάσουν την υπόλοιπη ζωή τους μέσα στο πένθος και τη δυστυχία, σαν επίπτωση αυτής σου της απόφασης;

 

Το βιβλίο ονομάζεται "Άγνοια Άγνοιας" και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να το διαβάσεις. Στη συνέχεια, και με πλήρη συνείδηση, πάρε τις όποιες αποφάσεις σου.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφαγα το πρώτο μου πρόστιμο για ζώνη ασφαλείας. Μια απορία. Γιατί ο νόμος σε αναγκάζει να φοράς ζωνη. Αφου αν πεθάνεις, εσύ την πληρώνεις. Με τη λογική οτι πλήττετε η κοινωνία, δεν επρεπε να κόβουν προστιμα και για το τσιγάρο και το ποτό?

 

Εκτός από τα αυτονόητα που αναφέρει ο nikoleon υπάρχει και το καθαρά οικονομικό θέμα. Με το ρίσκο να γίνω μακάβριος (not my intention) αν εγώ βγώ από ατύχημα με όλα τα άκρα μου σπασμένα, ή ακόμα και φυτό, εσύ ως φορολογούμενος θα μου πληρώσεις την νοσηλεία :p

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά. Και ναι πρέπει να σκεφτεσαι και τους άλλους. Αλλά όταν έχουμε

9 φορές περισσοτερους θανάτους στην Αμερική απο το κάπνισμα δεν έπρεπε να απαγορευτεί και το κάπνισμα? Πόσα λεφτά δίνει η κοινωνία για φάρμακα για κάθε λογής καρκίνο που το κάπνισμα προκαλεί? Το αλκοόλ επίσης προκαλεί 2 φορές περισσότερους θανάτους απο τα τροχαία.

Και φυσικά δεν μπορεί κάποιος να ισχυριστεί οτι τα 2 τελευταία είναι απόλαυση διότι μια χαρά ζούνε όλοι οι μή καπνιστές και μη αλκοολικοι. Και το ποτό πάλι ψυχολογική συνηθεια είναι. Έχει τόσους που δε τους αρέσει.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

περα απο νοσηλεια ,εγχειρησεις,φαρμακα κτλ συνηθως δεινουν και επιδομα αναπηριας...

ενταξει εννοειται το ιδιο κακο(για κρατος+πολιτες) ειναι και το τσιγαρο+αλκοολ αλλα εκει εχουν τις εταιριες που χρηματοδοτουν κομματα και καταλαβαινεις...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ να μην ξεφύγουμε από το θέμα του τόπικ...

επιπλέον για δημοτικές κλήσεις υπάρχει άλλο τόπικ...κάντε μια αναζήτηση...

κλήσεις αστυνομίας λοιπόν...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

το δίπλωμα που βγάζει κάποιος ,δηλαδή το καινούργιο που είναι σε κάρτα ισχύει και εκτός ευρωπης ή

πρέπει κάποιος να πάρει από ΕΛΠΑ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για αφαιρεση πινακιδων απο δημοτικη αστυνομια γινεται τπτ για να τις παρει καποιος πισω?ισχυει ακομα αυτο με την ενσταση?
Link to comment
Share on other sites

για αφαιρεση πινακιδων απο δημοτικη αστυνομια γινεται τπτ για να τις παρει καποιος πισω?ισχυει ακομα αυτο με την ενσταση?

 

Απο Δημο Αθηναιων τις ειχα παρει μια φορα με ενσταση και το μισο προστιμο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
μιλαω ενα λεπτο και οτι παω να μπω ερχεται η αστυνομικος και αντι να μου πει φυγε τωρα γιατι θα σε γραψω μου λεει περιμενε εκει που εισαι ερχομαι να σε γραψω

ούτε να σου πει περίμενε,ούτε φύγε. σε γράφει και τέλος.

όταν είσαι παράνομος,είσαι παράνομος δεν θα σε πιάσει και από το χεράκι να φύγεις.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

τι μπορεί να σε κάνει πλέον; ούτε σε ατύχημα είσαι εμπλεκόμενη, ουτε σε κάτι άλλο πιστεύω. στη θέση σου δε θα με ενοιαζε καν. ;)
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι σε τιποτα δεν ειμαι μπλεγμενη ετοιμαζομουνα να φυγω.

Παντα μας δινουν ενα περιθωριο 2-3 λεπτα να φυγουμε και αν οχι τοτε μας γραφουν... τουλαχιστον λαρισα ειναι λιγο πιο χαλαρα τα πραγματα...

Αυτη δε μου αφησε περιθωριο κανενα...μου ελεγε κιολας να την περιμενω να κανει τι ηθελε και μετα να ερθει να με γραψει

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν παράνομη. Γιατί να αφήσει περιθώριο;

Αν έχει όρεξη σε κυνηγάει για απείθεια.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Μένω σε περιοχή που υπάρχει θέμα με το πάρκινγκ!Επίσης σχεδόν όπου κυκλοφορώ υπάρχει θέμα με το πάρκινγκ!Το μόνο που θα σας πω είναι το εξής:

-έχω διπλοπαρκάρει έξω από το σπίτι μου χωρίς να παρεμποδίζω την κυκλοφορία(εκτός από αυτόν που έχω κλείσει) μόνο και μόνο για αφήσω κάτι ή να αλλάξω καμιά μπλούζα!Μιλάμε για 1-2 λεπτά υπόθεση και τρέχω για να μην αργήσω και καθυστερήσω κιόλας!

-Καθημερινό φαινόμενο είναι να παρκάρουν σε διαβάσεις για καρότσια,ανάπηρους,κολωνάκια που έχουν μπει για τα λεωφορεία(να στρίβουν),χώρους φόρτωσης/εκφόρτωσης,διπλοπαρκάρισμα για τουλάχιστον 10'-30' κ.α.!ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ και καλά κάνουν και τους γράφουν!

 

Εγώ δηλαδή και άλλοι μ*****ς είμαστε που ψάχνουμε πάρκινγκ γύρω γύρω;Ναι φίλη μου....είσαι παράνομη και καλά θα έκανε να σε έγραφε!Ακόμα και μήνυση να σου κάνει ΚΑΘΕ ΔΙΚΙΟ έχει!Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα αν ήμουν στην θέση του γιατί έχω βαρεθεί τον ωχαδερφισμό κάποιων!Τι περιθώρια και κουραφέξαλα;Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ για να δικαιολογούσα κάποιον θα ήταν καθαρά λόγος υγείας και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μένω σε περιοχή που υπάρχει θέμα με το πάρκινγκ!Επίσης σχεδόν όπου κυκλοφορώ υπάρχει θέμα με το πάρκινγκ!Το μόνο που θα σας πω είναι το εξής:

-έχω διπλοπαρκάρει έξω από το σπίτι μου χωρίς να παρεμποδίζω την κυκλοφορία(εκτός από αυτόν που έχω κλείσει) μόνο και μόνο για αφήσω κάτι ή να αλλάξω καμιά μπλούζα!Μιλάμε για 1-2 λεπτά υπόθεση και τρέχω για να μην αργήσω και καθυστερήσω κιόλας!

-Καθημερινό φαινόμενο είναι να παρκάρουν σε διαβάσεις για καρότσια,ανάπηρους,κολωνάκια που έχουν μπει για τα λεωφορεία(να στρίβουν),χώρους φόρτωσης/εκφόρτωσης,διπλοπαρκάρισμα για τουλάχιστον 10'-30' κ.α.!ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ και καλά κάνουν και τους γράφουν!

 

Εγώ δηλαδή και άλλοι μ*****ς είμαστε που ψάχνουμε πάρκινγκ γύρω γύρω;Ναι φίλη μου....είσαι παράνομη και καλά θα έκανε να σε έγραφε!Ακόμα και μήνυση να σου κάνει ΚΑΘΕ ΔΙΚΙΟ έχει!Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα αν ήμουν στην θέση του γιατί έχω βαρεθεί τον ωχαδερφισμό κάποιων!Τι περιθώρια και κουραφέξαλα;Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ για να δικαιολογούσα κάποιον θα ήταν καθαρά λόγος υγείας και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

Δεν εχεις αδικο σε αυτα που λες. Ισως σε καποιο αλλο κρατος, σε καποια αλλη κοινωνια... αλλα στην Ελλαδα του σημερα ισως ειναι καπως υπερβολικο να εξαντλουμε την αυστηροτητα μας για κατι τετοιο. Ισως λεω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο σε αυτα που λες. Ισως σε καποιο αλλο κρατος, σε καποια αλλη κοινωνια... αλλα στην Ελλαδα του σημερα ισως ειναι καπως υπερβολικο να εξαντλουμε την αυστηροτητα μας για κατι τετοιο. Ισως λεω...

στο ένα μην εξαντλούμε την αυστηρότητα,στο άλλο μην την εξαντλούμε,είχα καταντήσει να κορνάρω μισή ώρα γιατί έπρεπε να ξεπαρκάρω και ο κυριούλης έσκασε μύτη όλο άνεση με σακούλα εμπορικού καταστήματος και μου είπε με ύφος "εντάξει πως κάνεις έτσι κι εγώ που θα παρκάρω για να ψωνίσω"

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

στο ένα μην εξαντλούμε την αυστηρότητα,στο άλλο μην την εξαντλούμε,είχα καταντήσει να κορνάρω μισή ώρα γιατί έπρεπε να ξεπαρκάρω και ο κυριούλης έσκασε μύτη όλο άνεση με σακούλα εμπορικού καταστήματος και μου είπε με ύφος "εντάξει πως κάνεις έτσι κι εγώ που θα παρκάρω για να ψωνίσω"

 

Εκει θελει πιο βιαιη αντιμετωπιση το πραγμα, οχι τοσο για το παρκαρισμα, οσο για την απαντηση...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο σε αυτα που λες. Ισως σε καποιο αλλο κρατος, σε καποια αλλη κοινωνια... αλλα στην Ελλαδα του σημερα ισως ειναι καπως υπερβολικο να εξαντλουμε την αυστηροτητα μας για κατι τετοιο. Ισως λεω...

 

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!Βλέπω ότι μένεις Ν.Σμύρνη άρα την Ομήρου την.....ξέρεις!Έλα να ζήσεις λίγα χρόνια σε αυτόν τον δρόμο,να τραβήξεις και να δεις αυτά που βλέπω εγώ και μετά μίλα μου για αυστηρότητα!Λεωφορεία να κολλάνε,μαγαζιά να μην μπορούν να τροφοδοτηθούν σωστά,άνθρωποι να μην μπορούν να πάνε στις δουλειές τους γιατί τους έκλεισαν,καροτσάκια(είτε αναπηρικά είτε για παιδάκια) να αναγκάζονται να περνάνε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και να κάνουν οι άνθρωποι προσπάθειες να ανεβούν το πεζοδρόμιο κ.α.!Και όλα αυτά για τον/την κάθε αναίσθητο/η που πήρε ένα δίπλωμα και νομίζει ότι βρίσκεται σε κάνα χωράφι που δεν υπάρχουν δρόμοι και το παρατάει όπου βρει!Και ο λόγος;Όχι κάτι επείγον ή κάποιο θέμα υγείας ΑΛΛΑ να πάω να ψωνίσω κάνα ρούχο/εσώρουχο/πράγματα για σπίτι/δώρα κ.α.!ΕΛΕΟΣ!

 

Και όπως ξαναείπα......ΕΓΩ και πολλοί άλλοι είμαστε μ*****ς που ψάχνουμε γύρω γύρω να το βάλουμε κάπου να μην ενοχλούμε; :mad:

 

Υ.Γ.:Α και μια ατάκα τύπισσας που με είχε κλείσει κάνα 20λεπτο για να πάει στο σουπερ μάρκετ που είναι 100μ.(!!!) πιο πέρα και αντί να πει συγγνώμη λέει....."Ε καλά...πώς κάνεις έτσι......εσύ δεν το κάνεις συνεχώς;":wacko::confused::blink:!Καταλαβαίνετε ότι άκουσε ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ! :mad::mad::mad:

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!Βλέπω ότι μένεις Ν.Σμύρνη άρα την Ομήρου την.....ξέρεις!Έλα να ζήσεις λίγα χρόνια σε αυτόν τον δρόμο,να τραβήξεις και να δεις αυτά που βλέπω εγώ και μετά μίλα μου για αυστηρότητα!Λεωφορεία να κολλάνε,μαγαζιά να μην μπορούν να τροφοδοτηθούν σωστά,άνθρωποι να μην μπορούν να πάνε στις δουλειές τους γιατί τους έκλεισαν,καροτσάκια(είτε αναπηρικά είτε για παιδάκια) να αναγκάζονται να περνάνε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και να κάνουν οι άνθρωποι προσπάθειες να ανεβούν το πεζοδρόμιο κ.α.!Και όλα αυτά για τον/την κάθε αναίσθητο/η που πήρε ένα δίπλωμα και νομίζει ότι βρίσκεται σε κάνα χωράφι που δεν υπάρχουν δρόμοι και το παρατάει όπου βρει!Και ο λόγος;Όχι κάτι επείγον ή κάποιο θέμα υγείας ΑΛΛΑ να πάω να ψωνίσω κάνα ρούχο/εσώρουχο/πράγματα για σπίτι/δώρα κ.α.!ΕΛΕΟΣ!

 

Και όπως ξαναείπα......ΕΓΩ και πολλοί άλλοι είμαστε μ*****ς που ψάχνουμε γύρω γύρω να το βάλουμε κάπου να μην ενοχλούμε; :mad:

 

Υ.Γ.:Α και μια ατάκα τύπισσας που με είχε κλείσει κάνα 20λεπτο για να πάει στο σουπερ μάρκετ που είναι 100μ.(!!!) πιο πέρα και αντί να πει συγγνώμη λέει....."Ε καλά...πώς κάνεις έτσι......εσύ δεν το κάνεις συνεχώς;":wacko::confused::blink:!Καταλαβαίνετε ότι άκουσε ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ! :mad::mad::mad:

 

Βρε, δεν λεω να το αφησεις στη μεση της Ομηρου και να φυγεις. Ειδικα τωρα πια που εχουν βαλει κολωνακια.

Αλλα μπορει να συμβει να περιμενεις καπου καποιον , να εισαι διπλοσειρα, χωριε να εμποδιζεις την κυκλοφορια. Δηλαδη αν ερθει αστυνομια να μην σε προειδοποιησει να φυγεις? Να σε γραψει κατευθειαν?

Και εγω ειμαι απο αυτους που προτιμουν να φανε το μισο ρεζερβουαρ για να βρουν να παρκαρουν, παρα να εμποδιζουν, αλλα καμια φορα οκα μπορει να τυχουν. Και δεν λεω να μην μπορουν να περασουν οι αλλοι, απλα να εισαι παρανομα παρκαρισμενος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Μιας και δεν υπάρχει οδηγικη παιδεία στην Ελλάδα,ελάχιστοι σέβονται τους αλλους οδηγούς,ότι μέτρο και να ψηφίσουν ειναι μάταιος κόπος. Εδώ θέλει «ακραία» μέτρα. Πιάστηκες να οδηγείς μεθυσμένος; Αφαίρεση διπλώματος για παντα. Δεν ανάβεις φλας; Αφαίρεση για 6 μήνες. Και φυσικά αστυνόμευση. Γιατί να βλέπω τη ΔΙΑΣ να πίνει τον καφε της κάτω απο ενα παχύ ίσκιο στη μέση του πουθενά; Ας τον πίνουν σε ενα φανάρι κοντά.

Μπας και αρχίσουμε να σεβόμαστε τους συνανθρώπους μας έστω κ με το φόβο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν υπάρχει οδηγικη παιδεία στην Ελλάδα,ελάχιστοι σέβονται τους αλλους οδηγούς,ότι μέτρο και να ψηφίσουν ειναι μάταιος κόπος. Εδώ θέλει «ακραία» μέτρα. Πιάστηκες να οδηγείς μεθυσμένος; Αφαίρεση διπλώματος για παντα. Δεν ανάβεις φλας; Αφαίρεση για 6 μήνες. Και φυσικά αστυνόμευση. Γιατί να βλέπω τη ΔΙΑΣ να πίνει τον καφε της κάτω απο ενα παχύ ίσκιο στη μέση του πουθενά; Ας τον πίνουν σε ενα φανάρι κοντά.

Μπας και αρχίσουμε να σεβόμαστε τους συνανθρώπους μας έστω κ με το φόβο.

 

Μαζι σου!

Αν και πιστευω οτι αν υπαρχει αστυνομευση σοβαρη (λεμε τωρα) δεν χρειαζονται τοσο αυστηρες ποινες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο παντως αυτο για τα εισαγωμενα αυτοκινητα αν εφαρμοστει

 

Απαγορευτικές αναμένεται να γίνουν οι εισαγωγές μεταχειρισμένων αυτοκινήτων σύμφωνα με τα πιστοποιητικά και τις βεβαιώσεις που περιλαμβάνει το νομοσχέδιο του ΥΜΕ και ειδικότερα το άρθρο 46.

 

Ειδικότερα αν κάποιος ιδιώτης καταναλωτής ή έμπορος αυτοκινήτων θέλει να εισάγει κάποιο μεταχειρισμένο αυτοκίνητο από άλλο κράτος-μέλος θα πρέπει να έχει συλλέξει τα εξής έγγραφα:

 

Βεβαίωση Τεχνικής Επικαιροποίησης από τους Εθνικούς Εισαγωγείς που θα πιστοποιούν: Τον Αριθμό Πλαισίου, το έτος κατασκευής και πρώτης κυκλοφορίας, τον Εξοπλισμό, τις εκπομπές CO2, τις Ανακλήσεις, τα Χιλιόμετρα.

 

Βεβαίωση ΚΤΕΟ από την άλλη χώρα που εισάγεται το όχημα με τα αποτελέσματα και τα χιλιόμετρα όλων των ελέγχων. Μάλιστα οι βεβαιώσεις των ΚΤΕΟ θα πρέπει να είναι μεταφρασμένες στα ελληνικά!

 

Οι βεβαιώσεις από τους Εθνικούς Εισαγωγείς θα πρέπει να έχουν παραδοθεί εντός 15 ημερών από την ημέρα κατάθεσης της αίτησης αλλιώς επιβάλλεται πρόστιμο ύψους 2.000 ευρώ!

 

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/koinonia/198010/pote-tha-afairoyntai-pinakides-kai-diploma-me-ton-neo-kok?m=1

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...