Jump to content

Πόσο το σκέφτεστε όταν παίρνετε καινούριο κινητό;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
μπορεί να πάρει και μήνα εως ότου καταλήξω κάπου...κοιτάζω όσο μπορώ να είναι ανώτερο σε λειτουργίες από το προηγούμενο.
Link to comment
Share on other sites

Άμα μου κάνει κάποιο κλικ...προσπαθώ συζητώντας με τον ευατό μου να βρω λογικά επιχειρήματα για να μην το πάρω.

Αυτό συνήθως κρατάει μια εβδομάδα το πολύ οπότε και εφαρμόζω το ρητό:

"Ο καλύτερος τρόπος για να αποφύγεις έναν πειρασμό, είναι να υποκείψεις σε αυτόν"!:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ δεν σκέφτομαι καθόλου...:rolleyes: ...πάρτε για παράδειγμα το 6288 που είχα.Μου παρουσίασε 1000+... προβλήματα και το άλλαξα!Η επιλογή του είχε γίνει δε 2 ημέρες!Δυστυχώς πάντα έτσι κάνω...Κι έτσι καταλήγω στο να θέλω να το πετάξω στον τοίχο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εχω αλλαξει 3κινητα! Αγοραζω καινουργιο οταν μου χαλασει εντελως και δεν συμφερει το φτιαξιμο! Συνηθως παιρνω κινητο αναλογα με τις αναγκες μου! Για ολα τα φρου-φρου τα εχουν για να τα οικονομανε οι εταιριες! Προτιμω να κουβαλαω τον φορητο μου που ειναι υπερπληρης!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκέφτομαι καθόλου!! Αν το δω και μου αρέσει το παίρνω!! Για αυτό και έχω αλλάξει πολλά κινητά!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όπως είπα πιο πάνω,διαλέγω επιπόλαια!Έχω κάνει όμως συμβόλαιο με τον εαυτό μου να κρατήσω το W810i για 2 χρόνια!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όπως είπα πιο πάνω,διαλέγω επιπόλαια!Έχω κάνει όμως συμβόλαιο με τον εαυτό μου να κρατήσω το W810i για 2 χρόνια!

 

Αυτό όμως δεν σε εμποδίζει να πάρεις και κάποιο άλλο!:p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δεν σε εμποδίζει να πάρεις και κάποιο άλλο!:p

 

Σωστά!! Κ εγώ έτσι λέω αλλά καταλήγω με το <<συμβόλαιο>> και με κάποιο άλλο!!:lol: :p :D :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ το σκέφτομαι!! Περιοδικά, Surf στο Internet και ψάξιμο στα Forums για προβλήματα

Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent.It takes a touch of genius -- and a lot of courage -- to move in the opposite direction. {Albert Einstein}

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχετε επιλέξει το κινητό τηλέφωνο που θα αγοράσετε,κάνετε έρευνα αγοράς για να δείτε που μπορείτε να το βρείτε σε όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχετε επιλέξει το κινητό τηλέφωνο που θα αγοράσετε,κάνετε έρευνα αγοράς για να δείτε που μπορείτε να το βρείτε σε όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή;

 

Συνήθως όχι! Όπου το βρω το παίρνω!

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχετε επιλέξει το κινητό τηλέφωνο που θα αγοράσετε,κάνετε έρευνα αγοράς για να δείτε που μπορείτε να το βρείτε σε όσο το δυνατόν χαμηλότερη τιμή;

 

Εγώ προσωπικά λαμβάνω υπόψη όχι μόνο την τιμή, αλλά και το μέσο χρόνο διαθεσιμότητας.

Δηλαδή όταν "καίγομαι" για ένα τηλέφωνο, μπορεί μεν να κάνω έρευνα αγοράς, αλλά δε θα περιμένω και έναν αιώνα το κατάστημα στο οποίο το βρήκα φθηνότερο.

 

Πάντως ό,τι τηλέφωνα έχω αγοράσει μέχρι τώρα (τα οποία παρεμπιπτόντως ήταν όλα Nokia), δεν τα αγόρασα από το "επίσημο" κατάστημα (δηλαδή Nokia Shop), αλλά έκανα μια παραχώρηση και τα αγόρασα ακριβότερα αλλά νωρίτερα από άλλο κατάστημα (π.χ. Γερμανός ή πιο πρόσφατα το Public).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παλαιοτερα, αγοραζα κινητα χωρις δευτερη σκεψη, ερευνα αγορας κλπ κλπ.... πλεον αγοραζω ελαχιστα κινητα, ανα μεγαλα χρονικα διαστηματα κι αυτο βεβαια, οταν χρειαζεται!αυτο βεβαια δεν με σταματαει απο το να ασχολουμαι σε μεγαλο βαθμο με την κατηγορια της κινητης τηλεφωνιας!

ειμαι γενικοτερα πορωμενος!!!!!!!αλλα, στις αγορες, παντα με μετρο και πλεον...μετα απο ελεγχο του δεικτη SAR...!!!!!

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Γενικά αγοράζω συσκευή κάθε χρόνο περίπου. Ψάχνω αρκετά πριν πάρω κάτι, αν και δε με ενδιαφέρουν οι επιπλέον λειτουργίες. Θέλω απλά να είναι αξιόπιστο και καλαίσθητο. Η τελευταία μου αγορά μάλλον έγινε στα κουτουρού: πήγαινα για το Nokia 7373, το οποίο όμως δεν ήταν διαθέσιμο, ρώτησα για το 6288 (μία από τα ίδια) και τελικά κατέληξα με το 6280 σε μια φάση δώσε-μου-ένα-να-τελειώνουμε-έχω-και-δουλειές. Η επόμενή μου αγορά ελπίζω να γίνει συνειδητά, πράγμα που σημαίνει πως θα πάω σε Sony Ericsson, αλλιώς με βλέπω να καταλήγω με κανένα LG.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιες φορές έχω πάρει κινητό που το σκεφτόμουν για καμιά βδομάδα,υπήρξαν όμως φορές που το κινητό ήταν απόφαση στιγμής,απλά επειδ΄ή είχα βαρεθει το προηγούμενο.Ομως ενώ παλιά δεν μετανιωνα και τα κρατούσα όλα μου τα κινητά,τωρα τελευταία δε μένω ικανοποιημένος από τις επιλογές μου και πάνω στο δίμηνο άλλαξα 3!Ευτύχως από το μάρτιο έχω μείνει με το 6270!Να δω πόσο θα το κρατήσω!:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...