Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

omos to allo p itan k poli kalitero to GROOVY LABYRINTH den mporesa na to vro pou8ena

an kapios mpori na me voi8isi...

signomi g tin taleporia...

 

Μαλλον δεν εψαξες καλα

http://europe.nokia.com/A4162332

 

Παρακληση: Γραφε με Ελληνικα για να μπορουμε να σε διαβαζουμε :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Τελικά τα μηνύματα τα διαβάζει φωνητικά και στα ελληνικά? Γιατί στην γραμμή εξυπηρετήσεις club nokia και μετά από δοκιμή (δική τους) μου είπαν ότι δεν τα διαβάζει καλά στα ελληνικά:( ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο και αν το διορθώνει μια πιθανή αναβάθμιση?:confused: Γιατί αυτοί δεν γνώριζαν!:wacko: Και κάτι ακόμα το πληκτρολόγιο είναι όντως τόσο σκληρό όσο έγραψε ένας φίλος παρακάτω?:cry: Ρωτάω γιατί μάλλον Σάββατο θα το πάρω..:) ευχαριστώ πολύ.. :O
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει ελληνικά αν κατεβάσεις την ελληνική φωνή. Ποιότητα φωνής όχι πολύ καλή. Κάποιες φορές δεν καταλαβαίνεις τι θέλει να πεί. Έχει πλάκα σαν δυνατότητα, αλλά δεν βλέπω μεγάλη χρησιμότητα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου πει αν το ξυπνητήρη μπορεί να ρυθμιστή να χτυπάει καθε μέρα εκτός κυριακής??? Δε μπορώ να βρω το σημείο που επιλέγεις ποιες μέρες θα χτυπάει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζει ελληνικά αν κατεβάσεις την ελληνική φωνή. Ποιότητα φωνής όχι πολύ καλή. Κάποιες φορές δεν καταλαβαίνεις τι θέλει να πεί. Έχει πλάκα σαν δυνατότητα, αλλά δεν βλέπω μεγάλη χρησιμότητα
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά από πού θα το κατεβάσω?:wacko: Τα NOKIA CLUB δεν μπορούν να μου το περάσουν?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαξτε και λιγο ! @REFEREE = αδικαιολογητος ,ολο και ολο το θεμα για Nokia 5500 ειναι 6 σελιδες !!! να πω οτι ηταν 300 σελιδες να πω οτι ειναι πολλες και δεν μπορειτε να το βρειτε. Στην προηγουμενη σελιδα δηλαδη στην 5 το ανεφερε ο μιχαλης (nervous) στο post #85

:O Έχεις δίκιο:p μάλλον έπρεπε να ρωτήσω πως θα το κάνω εγκατάσταση.. :rolleyes: μήπως τυχαίνει να γνωρίζετε?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να κανω 2 ερωτησεις αν το λαστιχακι που εχει για να καλυπτει το βυσμα του φορτιστη και το ποπ πορτ χαλαρωνει και αν το πληκτρολογιο ειναι βολικο ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! το λαστιχάκι που έχει για να καλύπτει το βύσμα του φορτιστή στο 5140 που είχα επί ένα χρόνο δεν είχε χαλαρώσει καθόλου..:happy: δεν ξέρω αν αυτό σε βοηθάει βέβαια αλλά εφόσον το παλιό ήταν οκ…;) πάντως παιδιά στη Θεσσαλονίκη υπάρχει έλλειψη στα NOKIA CLUB:( δεν υπάρχει πουθενά εγώ το έχω παραγγείλει από την προηγούμενη εβδομάδα και ακόμα αναμονή..:(
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τώρα φορτίζει:happy: πρώτη εντύπωση πάντως αρνητική..:( όχι όσον αφορά το κινητό αλλά την συσκευασία.. η ΝΟΚΙΑ στο σαιτ της γράφει ότι περιλαμβάνει

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

· Κινητό τηλέφωνο Nokia 5500 Sport

· Μπαταρία ιόντων λιθίου Nokia BL-5B 860 mHh

· Φορτιστής μικρού μεγέθους Nokia AC-3

· Σπορ στερεοφωνικά ακουστικά Nokia HS-29

· Κάρτα MicroSD Nokia 64 MB

· CD-ROM που περιέχει το PC Suite και το λογισμικό Nokia Sport Manager

· Οδηγίες χρήσης

· Καλώδιο σύνδεσης CA-53

· Λουράκι καρπού CP-135

· Θήκη και κλιπ μεταφοράς CR-64

Και λείπουν το CD-ROM που περιέχει το PC Suite και το λογισμικό Nokia Sport Manager και το λουράκι καρπού CP-135 όχι μόνο στο δικό μου αλλά και άλλα δυο που είδα σε κατάστημα Γερμανός είχαν ακριβώς τις ίδιες ελλείψεις..:blink: σε εσάς τα περιείχε αυτά στην συσκευασία παιδία η όχι?:confused: Απαράδεκτο πάντως..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου δεν τα ειχε αυτα που λες οπως και ενος γνωστου μου(εγω τον εβαλα να το παρει)το pc suite απο σιτε την νοκια δωρεαν τα αλλα....?

εδω δεν εχει καν και τα 2 μοντελα μαλλον οπως τα αλλα προιοντα η/υ παιζει πλιατσικο!!!:lol: :lol:

 

Το πήρα τώρα φορτίζει:happy: πρώτη εντύπωση πάντως αρνητική..:( όχι όσον αφορά το κινητό αλλά την συσκευασία.. η ΝΟΚΙΑ στο σαιτ της γράφει ότι περιλαμβάνει

Περιεχόμενα συσκευασίας πώλησης

· Κινητό τηλέφωνο Nokia 5500 Sport

· Μπαταρία ιόντων λιθίου Nokia BL-5B 860 mHh

· Φορτιστής μικρού μεγέθους Nokia AC-3

· Σπορ στερεοφωνικά ακουστικά Nokia HS-29

· Κάρτα MicroSD Nokia 64 MB

· CD-ROM που περιέχει το PC Suite και το λογισμικό Nokia Sport Manager

· Οδηγίες χρήσης

· Καλώδιο σύνδεσης CA-53

· Λουράκι καρπού CP-135

· Θήκη και κλιπ μεταφοράς CR-64

Και λείπουν το CD-ROM που περιέχει το PC Suite και το λογισμικό Nokia Sport Manager και το λουράκι καρπού CP-135 όχι μόνο στο δικό μου αλλά και άλλα δυο που είδα σε κατάστημα Γερμανός είχαν ακριβώς τις ίδιες ελλείψεις..:blink: σε εσάς τα περιείχε αυτά στην συσκευασία παιδία η όχι?:confused: Απαράδεκτο πάντως..:mad:

jordan
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου δεν τα ειχε αυτα που λες οπως και ενος γνωστου μου(εγω τον εβαλα να το παρει)το pc suite απο σιτε την νοκια δωρεαν τα αλλα....?

εδω δεν εχει καν και τα 2 μοντελα μαλλον οπως τα αλλα προιοντα η/υ παιζει πλιατσικο!!!:lol: :lol:

 

ασχετο καμια θηκη παιζει για το κντ εκτος αυτην που εχει!!!!

 

 

Υ.Γ.

κατι λαθος εκανα και πηρε το απο πανω στο κατω κανας mode.....(πως του λενε δεν θυμαμε)να το φτιαξει παρακαλω!!!

 

και παλι συγνωμη

jordan
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο ομως δεν φταιει η νοκια ο γερμανος φταιει ηταν σφραγισμενο το κουτι? καμια εφαρμογη εχει βαλει κανεις απο αυτους που το πηραν να μας πουν ποιες τρεχουν στο κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Εχω παρει το 5500 εδω και κανα 3 βδομαδες κ ομολογουμενος ειναι πολυ καλο.Το μονο αρνητικο ειναι οτι ενω ειχα καποιες εφαρμογες και θεματακια απο παλιοτερα για 6600 τις μορφης .sis οπως και κατι παιχνιδακια τις ιδιας μορφης δε μπορω να τα εγκαταστησω γιατι μου βγαζει προβλημα ασφαλειας κ δεν τα εγκαταστει.Το ιδιο προβλημα ειχα κ παλιοτερα με το ν70 αλλα εκεινο τα θεματα τα εγκατηστουσε.Μονο παιχνιδια τις μορφης .jar εγκαταστει!Ξερετε γιατι κ αν θελει καινουργιες εκδοσεις απο μπορουμε να κατεβασουμε κ αν γινεται δωρεαν εννοειται!
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα εγω ακομα δεν εβαλα τπτ αλλα αυτο ειναι μεγαλο προβλημα ελπιζω να βρεθει συντομα λυση για τα sis αν και μου φενεται λιγο αφυσικο
jordan
Link to comment
Share on other sites

τκαλησπερα μπορει κανεις να μου πει πως μπορω να μεταφερω αυτα που εχει η καρτα μνημης που δινουν μαζι με το κινητο σε μια αλλη?
Link to comment
Share on other sites

τκαλησπερα μπορει κανεις να μου πει πως μπορω να μεταφερω αυτα που εχει η καρτα μνημης που δινουν μαζι με το κινητο σε μια αλλη?

 

Μεσω card reader θα κανεις την "δουλεια" ,εχοντας πρωτα ενεργοποιησει να φαινονται τα hidden files 7 folders

στο pc σου .:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν δυο εβδομάδες χρήσης του 5500 οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές:happy: ξεκινώντας από το πολύ καλό λογισμικό του (δεν συγκρίνετε με το mpx220 η 6600 που είχα παλαιότερα) την καινοτομία για την ΝΟΚΙΑ να μην επηρεάζεται το κινητό(όλες οι ρυθμίσεις μας παραμένουν ) από την αναβάθμιση:happy: γιατί το νέο λογισμικό περνάει από επάνω, στα θετικά και η στιβαρή κατασκευή της συσκευής.. τα αρνητικά τώρα είναι η μικρή διάρκεια της μπαταρίας:( (έχω κάνει τέσσερις κύκλους φόρτισης) που δεν έχει πιάσει ακόμα το 100% της απόδοσης της αλλά δεν νομίζω να βελτιωθεί πολύ.. και το σκληρό πληκτρολόγιο το οποίο θέλει λίγο χρόνο για να το συνηθίσει ο χρηστής του!

 

Επανέρχομαι για να παραθέσω και την εξής εμπειρία μου.. περνώντας themes αμφίβολου προελεύσεως:O στο 5500 (μέσω ιντερνετ) όσα περνούσαν για να τα κάνω εφαρμογή ήθελε επανεκκίνηση το κινητό για να εμφανιστεί η κεντρική εικόνα του θέματος και συνεχίζοντας τις βλακείες πέρασα και κάποια (πολύ ωραία ομολογουμένως):p τα οποία όταν τα περνούσα έγραφε εφαρμογή μη συμβατή το οποίο εγώ προσπερνούσα:p και προχωρούσα στην εγκατάσταση.. σκεπτόμενος ότι αν δεν δουλεύει θα το κάνω απεγκατάσταση για να μην σας κουράζω λοιπόν τα θέματα αυτά λειτουργούσαν κανονικά αλλά στην διαχείριση εφαρμογών δεν υπήρχαν πουθενά:blink: όποτε δεν μπορούσα και να τα αφαιρέσω από το κινητό σε αντίθεση με τα πρώτα θέματα που αναφέρω στην αρχή όπου φαινόντουσαν κανονικά στην διαχείριση εφαρμογών και μπορούσα και να τα αφαιρέσω:wacko: , στη μνήμη της κάρτας(όπου ήταν όλα περασμένα) φαινόταν ο χώρος που καταλάμβαναν.. η λύση που σκέφτηκα λοιπόν ήταν μορφοποίηση της κάρτας και φοβούμενος ότι έμειναν υπολείμματα στο κινητό (μετά την μορφοποίηση τις κάρτας στο μητρώο που έχει στην διαχείριση εφαρμογών φαινόταν ακόμα περασμένα) φορματ του κινητού και μετά αναβάθμιση..:( έκανα καλά λέτε? Και που μπορούμε να βρούμε θέματα απολύτως συμβατά με το 5500? Ευχαριστώ πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

κυριε διαιτητα,αυτο που σου συνεβει,συμβαινει και σε μενα στο Ν80.Δεν ειναι τιποτα,ψαξε στην πρωτη σελιδα για Ν80 και λεει τι να κανεις.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Διάβασα στο gsmarena οτι το 5500 εχει τη δυνατοτητα mass storage αποθήκευσης, δηλαδή όταν το συνδέεις με υπολογιστή, ο υπολογιστής το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο. Ισχύει κάτι τέτοιο; ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Διάβασα στο gsmarena οτι το 5500 εχει τη δυνατοτητα mass storage αποθήκευσης, δηλαδή όταν το συνδέεις με υπολογιστή, ο υπολογιστής το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο. Ισχύει κάτι τέτοιο; ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μου απαντήσει.

ισχυει σε ολα τα os9.1 που βλεπεις εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Διάβασα στο gsmarena οτι το 5500 εχει τη δυνατοτητα mass storage αποθήκευσης, δηλαδή όταν το συνδέεις με υπολογιστή, ο υπολογιστής το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο. Ισχύει κάτι τέτοιο; ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μου απαντήσει.

ισχυει σε ολα τα os9.1 που βλεπεις εδω :)

 

Δηλαδή δε χρειάζεται κάποιος να ψάχνει drivers η να βάζει και να βγάζει διαρκώς τη κάρτα από τη συσκευή; με το καλώδιο που περιέχει μέσα στο πακέτο συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή και ο υπολογιστής το βλέπει, απλά και εύκολα; PLUG Ν ΡLΑΥ? Και με τι ταχύτητα γίνεται η μεταφορά δεδομένων;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...