Jump to content

Wi-Fi από έναν άγνωστο...


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geias sas paidia!!1.exw ena laptop otan kathomai se ena shmeio tou spitiou mou briskw 2wlan apo pou den kserw kai oi 2 exoun kwdiko apo ton enan to brhka tuxaia kanw sundesh kai mphka me 54mbps.alla leei taxuthta adunath[2grammes]mapinw explorer kai den sundeetai,kai lew ftaiei oti einai to shma mikro h kati allo??:( 2.phga sta starbucks kai phra kai mia karta 14eurw gia 24wres[eleos].kai sudesa to psp mou gia na mhn koubalaw to laptop kai ola ok mphka kanonika.otan dokimasa sto pc apo to spiti mou ekana tis odhgies kai mou brhke 5/5 shma ths forthnet alla pali molis anoiga to net tipota,kserete ti mporei na ftaiei??thanks!!:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας η σύνδεση σε ένα ιδιωτικό δίκτυο όπως την περιγράφεις είναι παράνομη :!:

Εαν τελικά θέλεις να το ψάξεις το θέμα, πρέπει να γνωρίζεις οτι στο δίκτυο αυτό μπορεί και να μην είναι συνδεδεμένο με το internet. Φυσικά και δεν προκειταί να σου πω τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση :)

Link to comment
Share on other sites

" ..Φυσικά και δεν προκειταί να σου πω τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση "

 

ρε συ pythagoras αν ξερεις πες του....ελεος...τι πραγματα ειναι αυτα....στειλτου εστω ενα Pm αν δεν θες να το μαθουν πολλοι...

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

" ..Φυσικά και δεν προκειταί να σου πω τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση "

 

ρε συ pythagoras αν ξερεις πες του....ελεος...τι πραγματα ειναι αυτα....στειλτου εστω ενα Pm αν δεν θες να το μαθουν πολλοι...

 

Διάρρηξη; :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας η σύνδεση σε ένα ιδιωτικό δίκτυο όπως την περιγράφεις είναι παράνομη :!:

Εαν τελικά θέλεις να το ψάξεις το θέμα, πρέπει να γνωρίζεις οτι στο δίκτυο αυτό μπορεί και να μην είναι συνδεδεμένο με το internet. Φυσικά και δεν προκειταί να σου πω τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση :)

στη περίπτωση που το δικτυο δεν ειναι συνδεδεμένο στο ιντερνετ (ψιλοαπίθανο) το μονο που μπορει να κανει ειναι με τα λεφτά αυτής και άλλης μιας καρτας ανα μηνα, να βάλει adsl, το οποίο ειναι και πιο σωστό/καλό/γρήγορο/αξιόπιστο/εξασφαλισμένο ;)

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

" ..Φυσικά και δεν προκειταί να σου πω τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση "

 

ρε συ pythagoras αν ξερεις πες του....ελεος...τι πραγματα ειναι αυτα....στειλτου εστω ενα Pm αν δεν θες να το μαθουν πολλοι...

Το έλεος δεν το "έπιασα" απλά τα έγραψα αυτό για μην μπούμε στην διαδιικασία "και πως θα το κάνω αυτό?", "σου εστειλά pm γιατί δεν μου απάντησες" κ.τ.λ.

Θεωριτικά απαγορεύεται το ίδιο με την συζήτηση για σπασμένες εφαρμογές και παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

" ..Φυσικά και δεν προκειταί να σου πω τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση "

 

ρε συ pythagoras αν ξερεις πες του....ελεος...τι πραγματα ειναι αυτα....στειλτου εστω ενα Pm αν δεν θες να το μαθουν πολλοι...

file kolabrou thanks pou pairneis to meros mou,telika ekeino to programma pou spaei kwdikous to brhka arkei twra na sundethw.ksereis esu...!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file kolabrou thanks pou pairneis to meros mou,telika ekeino to programma pou spaei kwdikous to brhka arkei twra na sundethw.ksereis esu...!:)

aris_21 mipos mporeis na mou doseis kai emena to programma auto, me endiaferei to thema kai mena jereis...steile PM.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

για σπασιμο φιλε aris_21 μην το δινεις σε κανεναν...το eleos παει στο γεγονος οτι ..αυτη η μυστικοτητα για τις ''σπασμενες'' εφαρμογες εχει καταντησει αηδ1α!!..σε σημειο να μην εξυπηρετει τον σκοπο του συγκεκριμενου φορουμ(αλληλοβοηθεια αλληλοκατανοηση μεταξυ των συμφωρουμιτων)

 

και παλι Ε Λ Ε Ο Σ

 

aris_21 ποτε θα παμε σταρφακς να τεσταρουμε το προγραμμα..?

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

για σπασιμο φιλε aris_21 μην το δινεις σε κανεναν...το eleos παει στο γεγονος οτι ..αυτη η μυστικοτητα για τις ''σπασμενες'' εφαρμογες εχει καταντησει αηδ1α!!..σε σημειο να μην εξυπηρετει τον σκοπο του συγκεκριμενου φορουμ(αλληλοβοηθεια αλληλοκατανοηση μεταξυ των συμφωρουμιτων)

 

και παλι Ε Λ Ε Ο Σ

 

aris_21 ποτε θα παμε σταρφακς να τεσταρουμε το προγραμμα..?

Ναι ρε Hacker... :ninja:

 

:lol: :lol: :lol:

 

:down: :down: :down:

Link to comment
Share on other sites

το ειρωνικο pythagoras... μου δειχνει οτι δεν εχεις αντεπιχειρημα για να απαντησεις--> μικρος δεικτης ευφυιας.....

 

Φιλικα παντα,!

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

το ειρωνικο pythagoras... μου δειχνει οτι δεν εχεις αντεπιχειρημα για να απαντησεις--> μικρος δεικτης ευφυιας.....

 

Φιλικα παντα,!

Πράγματι δεν είμαι αρκετά έξυπνος, αφού δεν κατάλαβα σε τι πρέπει να απαντήσω...

 

Εννοείς οτι το φόρουμ αυτό είναι για να ανταλάσουμε γνώσεις και απόψεις σχετικά με σπασμένες εφαρμογές, παράνομη είσοδο σε ξένα δίκτυα υπολογιστών κ.τ.λ. ?

Link to comment
Share on other sites

paidia mhn malwnete mia erwthsh ekana opoios hthele na to dei me allh meria as me bohthouse an kapoios to eide alliws to katalabainw giati mporei na exei wifi kai na mhn thelei na ton klepsei kapoios allos,dekto.:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Εννοείς οτι το φόρουμ αυτό είναι για να ανταλάσουμε γνώσεις και απόψεις σχετικά με σπασμένες εφαρμογές, παράνομη είσοδο σε ξένα δίκτυα υπολογιστών κ.τ.λ. ? "

 

ακριβως αυτο εννοω...καθως ολοι..εκτος απο σενα μαλλον που το παιζει ηθικολογος, εχουν σπασμενες εφαρμογες στο κινητο τους ..... η μηπως κανω λαθος?????

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

"Εννοείς οτι το φόρουμ αυτό είναι για να ανταλάσουμε γνώσεις και απόψεις σχετικά με σπασμένες εφαρμογές, παράνομη είσοδο σε ξένα δίκτυα υπολογιστών κ.τ.λ. ? "

 

ακριβως αυτο εννοω...καθως ολοι..εκτος απο σενα μαλλον που το παιζει ηθικολογος, εχουν σπασμενες εφαρμογες στο κινητο τους ..... η μηπως κανω λαθος?????

Νομίζω πως δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω...

Ο aris_21 κατάλαβε τι ήθελα να πω απ' την αρχή (το να μπεις σε ένα δίκτυο που ξέρεις ή μάντεψες τον κωδικό είναι το ίδιο σαν να μπαίνεις σε ένα κλειδωμένο σπίτι γιατί βρήκες που κρύβει ο ιδιοκτήτης το κλειδί του).

 

Όσο για το θέμα τις προσωπικής επίθεσης εναντίων μου 2 φορές μάλιστα θα πω το εξής και τίποτα άλλο:

 

/. Κατ' αρχάς ρίξε μια ματιά στο Όροι Πρόσβασης και Χρήσης

 

/. Αντι να ασχολείσαι με σπασμένες εφαρμογές θα μπορούσες να έψαχνες για δωρεάν που κάνουν την ίδια δουλειά καθώς και να αγοράσεις κάποια εφαρμογή που την χρειάζεσαι όπως κάνουν και οι άλλοι, δεν θα πάθεις τίποτα...

 

/. Δεν είμαι άγιος, ούτε ηθικολόγος και δεν με ενδιαφέρει να γίνω.

 

/. Κάτι τελευταίο, παρ' οτι έχουμε φαινομενικά την ίδια ηλικία, εσύ δεν έχεις μεγαλώσει ακόμα, γι' αυτό μείνε στο Chat and Fun...

 

Θέλω να ζητήσω συγνώμη για το μεγάλο post αλλα δεν πρόκειται να πώ κάτι άλλο, νομίζω το θέμα έκλεισε λίγα post πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε pythagoras,...δεν ξεκινησα καμια επιθεση...αντιθετως ...εσυ προκαλεσες ..το θεμα με τις ειρωνιες

(τις οποιες αποτι βλεπω τις συνεχιζεις....,"παρ' οτι έχουμε φαινομενικά την ίδια ηλικία, εσύ δεν έχεις μεγαλώσει ακόμα, γι' αυτό μείνε στο Chat and Fun..." )

κ τις ηθικολογιες....

 

ο νοων νοητω....τελος

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

ας πω λίγο την γνώμη μου

θα μπορούσατε να στείλει ο pythagoras ενα pm και να πει τι πρέπει να κάνει και να μην αρχίσει όλος αυτος ο καυγάς.Οσο για τα σπ@σμενα προγράμματα,το να στέλνεις διαφορους τροπους για να εχεις το programme full δεν απαγορεύεται μέσω pm,αντιθέτως απαγορεύεται αυστηρά μέσα σε συζητήσεις...Τώρα αν ο χρήστης που δεν θέλει να πει τίποτα λέει οτι είναι αντιθετα με τους οπχ και δεν θα πει ουτε σε πμ...

 

 

:lock:

αν κατάλαβα καλά ο aris_21 βρήκε τι πρέπει να κάνει...

(φιλικά)

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας η σύνδεση σε ένα ιδιωτικό δίκτυο όπως την περιγράφεις είναι παράνομη :!:

Εαν τελικά θέλεις να το ψάξεις το θέμα, πρέπει να γνωρίζεις οτι στο δίκτυο αυτό μπορεί και να μην είναι συνδεδεμένο με το internet. Φυσικά και δεν προκειταί να σου πω τι μπορείς να κάνεις σε αυτή την περίπτωση :)

 

Η εισβολή σε ένα ξένο δίκτυο εκτός ότι είναι παράνομη, τιμωρείτε πολύ βαρύτερα από ότι η κατοχή παράνομου software.

 

20€ τον μήνα κάνει μια dsl, πληρώστε για να βάλετε, μην κλέβετε του διπλανού σας εφόσον εκείνος δεν θέλει να την μοιράσει.

 

Όσον αφορά την προσπάθεια σας να πάτε στα starbucks για να "σπάσετε τους κωδικούς", ακούγετε πολύ ενδιαφέρον (προσέχω τους χαρακτηρισμούς μου). Προφανώς γνωρίζετε πως λειτουργεί το σύστημα, και αφού καταλαβαίνετε την λειτουργεία του θα μπορέσετε να βρείτε το κενό ασφαλείας του.

 

Είμαι πολύ περίεργος να μάθω πως σχεδιάζετε να σπάσετε το σύστημα της forthnet. Άλλωστε το πρώτο μήνυμα του Aris21 είναι χαρακτηριστικό για τις γνώσεις του περί wifi, οπότε περιμένω να δω και τον kolabrou.

 

Αν θέλετε μου λέτε και σε PM το περίφημο πρόγραμμα.... :D

 

 

Edit : Για να προλάβω τίποτα εξυπνάδες, εγώ μοιράζω την adsl μου ελεύθερα εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λοιπόν, άσχετη... το laptop μου πιάνει μια ασύρματη σύνδεση στα 54Mbps... ανοιχτή, 24 ώρες το 24ωρο... δεν έχει κωδικούς κτλ... συνδέεται κατευθείαν. Τι σημαίνει ακριβώς αυτό για μενα; Ότι κάποιος εδώ κοντά μου τη χρησιμοποιεί και αν τη χρησιμοποιώ κι εγώ συνδέομαι μέσω εκείνου; Κι εκείνος μπορεί να παρακολουθεί τη διαδρομή μου στο διαδίκτυο κι εγώ τη δική του ή είναι άσχετα μεταξύ τους;Με συμφέρει να τη χρησιμοιποιώ; τον επιβαρύνω σε κάτι ή δεν έχει να κάνει; Μπορεί να είναι και εταιρεία; πόση εμβέλεια μπορεί να έχει; Είναι USR 9108...

Διψάω για απαντήσεις....

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

τον επιβαρυνεις στην ταχυτητα του και ισως εχει ογκοχρεωση ή χρονοχρεωση.
Link to comment
Share on other sites

χρονοχρέωση δε νομίζω να έχει γιατί είναι πάντα διαθέσιμο το δίκτυο 7/24. Η ογκοχρέωση έχει να κάνει με το αν κατεβάζω κάτι ή γενικά και με απλή περιήγηση στο δίκτυο.... και σχετικά με το αν βλέπουμε ο ένας το "ιστορικό" του άλλου στις σελίδες κτλ...;
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Χρονοχρεωση δεν παιζει να εχει, λογικα dsl ειναι.Παιζει να εχει ογκοχρεωση αλλα και παλι φανταζομαι δεν θα το ειχε 24/7 ανοιχτο, αν και δεν πολυξερω τι παιζει ακριβως με την χρονοχρεωση.

Το θεμα ειναι πως σιγουρα του επιβαρυνεις την ταχυτητα και εκτος αυτου δεν ειναι σωστο.Μπορει απλα να μην ξερει πως να προστατευσει το δικτυο του και να μην το αφηνει ηθελημενα ανοιχτο.Καλυτερα να εβρισκες ποιος ειναι(λογικα καποιος απο την πολυκατοικια) και να τον ρωτουσες.

Ιστορικο και τετοια δεν νομιζω να γινεται να δει.Τουλαχιστον δεν ξερω καποιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με ένα snifer να καταγράφει όλη την επικοινωνία σου με το internet ακόμα και τα username / password που δεν είναι κρυπτογραφημένα. Για την ογκοχρέωση ίσχυει το εξής, είσαι συνδρομητής σε ένα πακέτο (πχ. 1 γιγαμπαϊτ) και μετράνε από τον provider το πόσο κατεβάζεις και εαν το ξεπεράσεις το όριο αυτό αρχίζουν και χρεώνουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...