Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσο δυσκολο ειναι να βαλουμε το ρωσικο?

τουλαχιστον εχει αγγλικα?

το εχει δοκιμασει καποιος?

 

Αγγλικά έχει.

Ενα πολυ καλό site με υλικό και οδηγίες:

http://www.geocities.com/samsunge900mods/index.html

 

Kαι ένα πολυ καλό forum για το κινητάκι μας:

http://www.expansys.com/forum.asp?code=133171

 

Σύμφωνα με το παραπάνω forum το έχουν δοκιμάσει πολλοι, οι περισσοτεροι χωρίς προβλήματα. Πάντως στο flashαρισμα θέλει πάντα προσοχή:!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

e oxi re paidia...auto paei poly....dhladi na agorasoume ena koutato kinito kai an to flasaroume gia na exoume donisi+hxo hmarton. Ma kala autoi oi typoi sthn samsung ti skeftontan otan sxediazan to kinito? para ta tosa kala toy me to pou akousa auth thn eleipsi ksenerosa telios me to kinitaki

 

Τότε γιατί δεν κοιτάς για το D900 που συνδιάζει δόνηση και ήχο μαζί?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Kai egw etsi pisteva eidika epeidi eixa to E900 alla to lepto design tou D900 tou dinei xehwristi omorfia kai den fainetai toso megalo oso deixnei. Apopsi mou, egw proswpika edwsa to E900 giati den borousa na sinithisw ta koubia afis.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ D900 και Ε900 πιο προτείνετε;;; Εκτός από την κάμερα και το μέγεθος ποιες είναι οι κυριότερες διαφορές τους;;;

 

Καμία συμαντική διαφορά πέρα από αυτές που αναφέρεις και τα πλήκτρα αφής του Ε900 (τα οποία είναι λίγο σπασιμο νεύρων μέχρι να τα συνηθισεις). Το D900 έχει καλύτερα themes για την οθόνη αναμονής και καλύτερη συμπεριφορά με τα ελλήνικα στον κατάλογο.

Γνώμη μου, το D900 είναι πιό πλήρες αλλά το Ε900 πιό όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ενας φίλος μου, το έχει πάρει εδώ και 2 μέρες. Τον έχω δίπλα μου. Δεν μπορεί να κάνει σύνδεση με το usb.

 

Όταν συνδέσουμε το καλώδιο στην συσκευή και στο pc, ενεργοποιούμε κάτι απο το μενού; Διοτι απ'ότι βλέπω και εγώ στην αναζήτηση συσκευής, δεν το βρίσκει.

 

Τι δυνατότητες παρέχονται απο την σύνδεση αυτή;

Περνάμε ήχους, εικόνες κλπ; Διαχειριζόμαστε επαφές sms κλπ;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανένας υπόψιν πόσο ειναι το ανώτερο μεγεθος καρτας μνήμης που μπορεί να δεχθεί?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενα προβληματακι εχω κ γω κ δεν βοηθαει κανενας????

δε γινεται δηλαδη κουδουνι+ηχος μαζι??????

 

αυτό είναι εφιτκό στον ανάδοχο του, το D900.

 

:yahoo:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Καμία συμαντική διαφορά πέρα από αυτές που αναφέρεις και τα πλήκτρα αφής του Ε900 (τα οποία είναι λίγο σπασιμο νεύρων μέχρι να τα συνηθισεις). Το D900 έχει καλύτερα themes για την οθόνη αναμονής και καλύτερη συμπεριφορά με τα ελλήνικα στον κατάλογο.

Γνώμη μου, το D900 είναι πιό πλήρες αλλά το Ε900 πιό όμορφο!

 

επίσης το d900 έχει δόνηση και ήχο μαζί :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανένας υπόψιν πόσο ειναι το ανώτερο μεγεθος καρτας μνήμης που μπορεί να δεχθεί?

 

 

 

Εγώ του φοράω 1GB αλλά να έχεις υπόψην σου ότι έχει 4 playlist που παίρνουν 30 τραγούδια η κάθε μια, οπότε δεν μπορείς να βάλεις πάνω από 120 τραγούδια και ας έχει χώρο η κάρτα σου. Εγώ τον υπόλοιπο χώρο της κάρτας τον χρησιμοποιειώ για να αποθηκεύσω videos και photos.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο σπαστικό ανακάλυψα τελευταία: συνήθως έχω το κινητό χωρίς δόνηση για εξοικονόμηση μπαταρίας και όποτε χρειαστέι αλλάζω τη ρύθμιση στη Δόνηση. Ελα όμως που τα μηνύματα παραμένουν χωρίς δόνηση και πρέπει να κάνεις ξεχωριστή ρύθμιση αν θές δόνηση και εκεί...:mad:

Ξέρει κανείς καμια λύση?

Link to comment
Share on other sites

paidia 2 apories gia ti kinito mas.

1o: giati otan stelnw apo to K750 fwto me bluetooth den mou tis deixnei k deixnei mono ena erwtimatiko?ti simvainei?:(

 

k 2o: grafw sms me T9 kai kefalaia.pws mporw na apothikeusw mia leksi pou thelw k na mou tin emfanizei meta?pliktrologw ti leksi fenaite oti tin apothikeuei alla meta den mou ti vgazei?:O

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα, γιατι δεν το εχω και μπροστα μου τωρα, την συσκευη, μπαταρια, καλωδιο usb, καλωδιο hands free (stereo) και το cd με το προγραμμα. αυτα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !!! Είμαι κάτοχος του W800 και σκέφτομαι να αγοράσω το E900 .

Αξίζει μια τέτοια αλλαγή ? Θα πάω σε κάτι καλύτερο ?

Από άποψη εμφάνισης το Ε900 είναι σαφώς ανώτερο .

Από άποψη τώρα οθόνης και φωτογραφικής μηχανής τι παίζει ?

Επίσης με προβληματίζει το γεγονός ότι γράφουνε πολλοί ότι δεν μπορούνε να συνηθίσουνε τα πλήκτρα αφής . Είναι τόσο περίεργα ? Μην πάθω και εγώ το ίδιο 

Για να σας ακούσω …..

Link to comment
Share on other sites

Σαν simple κινητάκι είναι καλό...αν δεν έχεις υπερβολικές απαιτήσεις. Εγώ είμαι στην κατηγορία που δεν συνήθισα τα πλήκτρα αφής και στράφικα στο D900.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

:ninja: Καλησπερα σε ολους αγορασα προσφατα το ε900.Προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Πραγματικα ειναι παρα πολυ ομορφο ενω και οι λειτουργιες του ειναι πληρεις. Η καμερα πολυ καλη οπως και η οθονη αν και πρεπει να εχεις σταθερο χερι γιατι καποιες φορες οι φωτο βγαινουν σχετικα θαμπες. Κοιτα και εγω πριν το παρω ειχα ανησυχησει για ολα αυτα με τα πληκτρα αφης αλλα εν τελει δεν εχω κανενα προβλημα και επειτα απο 4 μερες τα εχω συνηθισει πληρως. αλλα ξερεις ειναι αναλογα και με τον χρηστη και γενικα τι ενοχλει τον καθενα. παντως για οσα εχει ,σε συνδιασμο με την εμφανιση ,αξιζει τα λεφτα του.σαφως πιο ομορφο απο το d830 η το d900 και ας ειναι πιο λεπτα.Α!ξερει κανεις που μπορω να βρω το καλωδιο για το tv-out?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εδώ και 5 μέρες είμαι και εγώ ένας ευτυχής ιδιοκτήτης του E900. Τα πλήκτρα αφής είναι καθαρά θέμα συνήθειας και, ευτυχώς, είμαι από τους ανθρώπους που τα συνήθισαν άμεσα... αν εξαιρέσει κανείς την δύναμη που έβαλα την πρώτη φορά που πήγα να πατήσω ένα πλήκτρο συνηθισμένος από το "ταλαιπωρημένο" μου Qtek 8010... Σε γενικές γραμμες:

 

ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ:

+ Εξαιρετικό design και ποιότητα κατασκευής / κύλισης.

+ Πολύ απλό στην χρήση με γρήγορα μενού, προορίζεται για χρήστες χωρίς πολλές απαιτήσεις.

+ Η εσωτερική μνήμη των 80 Mb είναι σχετικά αρκετή αν δεν προορίζεται για mp3 player (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τα ακουστικά).

 

ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ:

- Δεν "σορτάρει" σωστά τις επαφές. Στους κοινούς χαρακτήρες Ελληνικών/Λατινικών κάνει τα δικά του. Προσωπικά δεν με ενοχλεί πάρα πολύ καθ' ότι υπάρχουν "πλάγιοι" τρόποι για να το προσπεράσω αλλά σε μία αναβάθμιση θα ήταν σημαντικό να φτιάξει. Το περίεργο είναι ότι έχει διαφορετική συμπεριφορά το "σορτάρισμα" όταν διαλέγεις επαφή για αποστολή SMS.

- Δεν υπάρχουν προφίλ ήχων παρά μόνο το αθόρυβο και το κανονικό.

" Knowledge Is Power"

Panathinaikos F.C. - WilliamsF1 Team

Deneb a.k.a. Stratos

Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα δεξια του τηλεφώνου που έχουν πάνω μια κάμερα το ένα και το άλλο γράφει mp3 χρειάζονται καμμιά ρύθμιση για να λειτουργίσουν;; Εγώ όταν τα πατάω δεν συμβαίνει τίποτε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...